Skocz do zawartości

Uniwersalne kino domowe z kolumnami półkowymi 2.0


MajorMajor

Recommended Posts

Witam,

bardzo proszę forumowiczów obeznanych w temacie audio o pomoc w wyborze uniwersalnego zestawu audio, który powinien spełniać następujące wymagania:

1. Zastosowanie:
- przede wszystkim i najczęściej filmy,
- muzyka - różna co innego słucham ja co innego żona i dzieci także pełen przekrój od klasyki przez pop do klubowej.

2. Konfiguracja i lokalizacja:
- konfiguracja ze względu na możliwą lokację to zestaw amp + monitory półkowe,
- pomieszczenie 18m2 (4.x X 3.x),
- umiejscowienie na szerokiej komodzie rozstaw około 2m.

2. Cena:
- około 3 max 4 tys za komplet.

Moje wstępne przemyślenia to kolumny Tannoy Mercury 7.2 lub ewentualnie Paradigm mini monitor v.7 jeśli chodzi o kolumny w przypadku ampa jest tego takie zatrzęsienie, że ciężko mi się zdecydować.

Pozdrawiam

PS. Zakup będzie rozłożony na raty najpierw kolumny które przejściowo pograją ze start Pioneerem a za parę miesięcy docelowy amp.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzasz w przyszłości rozbudować system do 5.1 (7.1) ??? czy filmy będą grać na dwóch kanałach ???

Jeśli nie masz zamiaru rozbudować systemu (np mało miejsca, brak warunków) wybór amplitunera wielokanałowego będzie złym rozwiązaniem. Wówczas zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wzmacniacz stereo ewentualnie amplituner stereo. Domyślam się z wątku, że system ma być docelowo dwukanałowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje oczekiwania może spełnić zestaw oparty o produkty Polk Audio. Po pierwsze uniwersalny wzmacniacz wyposażony w radio internetowe, odtwarzacz plików po Wi-Fi z komputerów i smartfonów, wejscie dolby digital dla telewizorów i Blu-ray
http://sklep.rms.pl/polk-audio-omni-a1-bez...-fi-dts-play-fi

Po drugie wysokiej klasy monitory wykończone fornirem, z licznymi nagrodami od polskiej prasy
http://sklep.rms.pl/polk-audio-rti-a1-rtia...e-surround-2szt

lub większy model
http://sklep.rms.pl/polk-audio-rti-a3-rtia...e-surround-2szt

Po trzecie i obowiązkowe do kina domowego - subwoofery, tanie, dobre, uniwersalne jeśli chodzi o wygląd i brzmienie
http://sklep.rms.pl/polk-audio-psw110-psw-...bwoofer-aktywny
lub nieco większy
http://sklep.rms.pl/polk-audio-psw111-psw-...bwoofer-aktywny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj trochę podobne tematy , wnioski, posłuchaj w salonie, sklepie.
Piszesz może paradigm może tannoy, te, bo ? Amplituner też może,taki może inny, czego oczekujesz?
Dwa monitory ustawione dwa metry od siebie na komodzie, podpięte pod tani amplituner kinowy zagrają cienko i to bardzo.
Jak ustawisz tylne efekty i sub w filmie z płyty jakiś efekt będzie za głową i to tyle. Na wrażenia nie licz.
Bardziej widziałbym tu dwie nieduże podłogówki i wzmacniacz lub ewentualnie amplituner stereo ( masz wejścua cyfriwe , usb, radio www) dźwięk filmu będzie pełniejszy choć bez tyłów, a w muzyce pojawi się dynamika, energia, głębia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zamierzasz w przyszłości rozbudować system do 5.1 (7.1) ??? czy filmy będą grać na dwóch kanałach ???

Jeśli nie masz zamiaru rozbudować systemu (np mało miejsca, brak warunków) wybór amplitunera wielokanałowego będzie złym rozwiązaniem. Wówczas zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wzmacniacz stereo ewentualnie amplituner stereo. Domyślam się z wątku, że system ma być docelowo dwukanałowy.



Nie będę rozbudowywał tego zestawu, 2.0 jest docelowe i doszedłem do tego samego wniosku - amplituner w tej sytuacji nie ma sensu. W tej chwili rozważam zestaw Marantz pm6005 + Monitor Audio Bronze 2 zestaw stereo czyli wychodzi, że przestrzeliłem z moim zapytaniem umiejscawiając je tutaj.






Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wzmacniacz Polk to nie mam absolutnie żadnego zaufania do takich produktów - działanie zaawansowanych funkcji sieciowych i inernetowych jest zależne od wsparcia producenta a to z może się skończyć szybko i niespodziewanie. IMO pewniejszym rozwiązaniem jest HTPC z SW typu openelec czy innego tego typu dystrybucje.

Głośniki Polk faktycznie wyglądają przyzwoicie ale czy zagrają lepiej od Monitorow Audio Bronze 2? A te monitory sa od nich nawet tansze.

A dlaczego tannoy czy paradigm? Chyba dlatego, że znam i pamiętam te marki z czasów kiedy bardziej się ineresowałem sprzętem audio i jak teraz przeglądałem strony z testami ich produkty dalej zbierały bardzo dobre oceny.

Po przeczytaniu wiekszej ilości testów i opinii obecnie skłania się do zestawu Marantz PM6005 + Monitor Audio Bronze 2. Sprzęty te przez wielu oceniane są jako najlepsze w tej klasie cenowej. Jestem już zresztą umówiony na testy w salonie.

Także dzięki za Wasze uwagi i opinie a jeśli macie jeszcze jakieś propozycje/uwagi odnośnie mojego typu to chętnie posłucham.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, że posłuchasz. Koniecznie dobierz do porównania jakieś zbliżone cenowo kolumny i jakiś inny jeszcze wzmacniacz, aby wyłapać różnice. Marantz według mnie to bezpieczny sprzęt. Koniecznie posłuchaj przynajmniej kilku konfiguracji. W takim pomieszczeniu jak dla mnie to tylko kolumny podstawkowe. Nie myślałeś o używanym sprzęcie? można kupić w tej cenie dużo lepszy. Gdzie będziesz odsłuchiwał ? Chociaż w Warszawce jest w sumie gdzie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz w Planecie to posłuchaj też Advance Acoustics oraz dla porównania czegoś droższego (bo się nie wyrobisz cenowo np. z Atollem). Poza tym mają sporo kolumn podstawkowych z różnych przedziałow cenowych.

Pozdrawiam. PS. A część ich asortymentu możesz kupić jako używany-miałbyś wtedy trochę nowego i trochę używanego...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz o Monitor Audio bronze2 to bardziej polecam obecną wciąż w sklepach poprzednią wersję BX2. Poniewaz marantz 6005 i bronze 2 da niemal kliniczny dźwięk, sporo góry i słaby punktowy bas, w modelu BX2 jest go nieco więcej ma sprężystość.
Biorąc też pod uwagę metraż i wzmacniacz posłuchałbym z Dali zensor 3 według mnie lepsze, minimalnie większe i nieco cieplej grające z lepszym wyższym basem od MA.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli chodzi o wzmacniacz Polk to nie mam absolutnie żadnego zaufania do takich produktów - działanie zaawansowanych funkcji sieciowych i inernetowych jest zależne od wsparcia producenta a to z może się skończyć szybko i niespodziewanie. IMO pewniejszym rozwiązaniem jest HTPC z SW typu openelec czy innego tego typu dystrybucje.



Polk to firma, która globalnie robi obroty ponad 300 milionów dolarów. Ostatnio mieliśmy klienta, który przysłał do serwisu obitą kolumnę z 2004 roku. 14 dni później dostaliśmy od Polka całą nową obudowę do tego modelu. Poza tym, autorem całej aplikacji jest DTS, który rozwija ją także dla McIntosha i Paradigma.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...