Skocz do zawartości

co tutaj zmienić, ocena sprzętu


smisnykolo

Recommended Posts

Witajcie

Zacznę od tego co już mam,
komputer z kartą dźwiękową audio in motion sc808 z wymienionymi opampami, kartę kupiłem tydzień temu dopiero i jest lepiej niż na integrze, komputer jest u mnie głównym źródłem dźwięku, rzadko korzystam z cedeka

wzmacniacz
grundig fine arts v3

kolumny podstawkowe
Technics sb ca-1060
stoją na standach

cd
sony cdp-395

IC z PC do wzmacniacza: Alphard da vinci

IC do CD: prolink

głośnikowe: W250

Technicsy mają bardzo przyjemne niskie tony ale męczą mnie wysokie, są takie zbyt natarczywe i jakoś tak strasznie ich dużo, może to kwestia akustyki pomieszczenia, może kwestia kabelków, może potrzeba im innego wzmacniacza, nie wiem dlatego piszę tutaj o poradę.


1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?
2000
2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.
każdy
3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy
stereo
5) Jaka jest powierzchnia pokoju?
pokój w blokach kwadratowy ok 11m2, dorzucam też rysunki z painta mojego pokoju, spójrzcie czy mój pomysł na przemeblowanie ma ręce i nogi.
6) Jakiej muzyki słuchamy
happy hardcore, trance, psytrance eurodance lata 90 ale też jazz i dire straits
7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?
plan jest żeby kupić i mieć spokój ale się chyba nie uda.

Jak potrzeba więcej info to uzupełnię.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jak widzę pomyślałeś o przemeblowaniu. I dobrze. Na pewno będzie lepiej niż pierwotnie. Tylko ta szafa za Tobą icon_sad.gif
Trzeba dać na drzwi (może być tymczasowo zawieszane do odsłuchu) lub przed nimi (np. na sztaludze malarskiej) jakiś panel akustyczny. Najlepiej mocno pochłaniający dźwięk. Domowym sposobem zrobisz to z obrazu na płótnie (bez szkła, oczywiście) w głębokiej ramie a pod obrazem schowana luźno upchana wełna owcza, lub dobrze zabezpieczony gęstą tkaniną (przed pyleniem) wełna mineralna Isover PT 80.
Pianka o dużej gęstości w formie piramidek, to lepsze rozwiązanie niż nic, ale dużo gorsze od powyższych.
wszystko to po to, by dźwięk się nie odbijał od drzwi szafy. Tuż za Twoją głową.
Łóżka nie da się postawić za Tobą a szafy dać w róg (lewy dolny) pokoju? Albo do innego pomieszczenia?
Kolumn nie dawaj zbyt blisko rogów pomieszczenia ani bocznych ścian/mebli.
Mam nadzieję, że czytałeś o akustyce i ustawianiu kolumn. Linki podaję w co 3 - 4 wątku, poszukaj, poczytaj (koniecznie) jeśli nie znasz tematu.

Myślę, że największym psujem dźwięku są tu kolumny Technicsa. Owszem akustyka jest bardzo ważna jak pisałem. Dlatego polecam się jej przyjrzeć, poczytać i posłuchaj kolumn w nowym ustawieniu. Czy już słuchałeś?
To one najbardziej oprócz akustyki wpływają na jakość i barwę dźwięku. Trzeba by je sprzedać, te B&W także, może coś dołożyć i kupić lepsze.
Zastanowiłbym się w takim metrażu nad dobrymi monitorami i standami do nich. Masz jakieś podstawy pod kolumny? Oprócz tego, że wyniosą głośniki wysokotonowe na poziom uszu siedzącego słuchacza, muszą być stabilne, ciężkie. Bez dobrych standów takie kolumny zagrają dużo gorzej w wielu aspektach.

Później sprzedaj wzmacniacze, może coś dołóż i kup lepszy. Np. wyższy model Sansui. Oczywiście za jakiś za gdy uskładasz trochę gotówki.

Ze źródłem zrobisz jak chcesz. Dobra karta dźwiękowa, może zagrać podobnie jak niedrogi odtwarzacz CD. Na przykład Twój Sony. Jednak dużo lepszą jakość dźwięku uzyskasz z dobrego DACa lub odtwarzacza CD.

Dziwi mnie Twoja wypowiedź na temat kabli. szczególnie głośnikowych. Masz słabsze jakościowo Techlinki, Więc dlaczego lepsze, droższe kable miałyby zagrać gorzej? Jeśli czytałeś opis brzmienia Alphardów Da Vinci, to wyraźnie tam pisałem, że mają dobrej klasy, rozdzielcze ale delikatnie podane, miękkie wysokie tony. Wątpię by było gorzej niż z Techlinkiem. W 250 grają bardziej wyraziście. Normalnie wysokie nie będą przeszkadzały. W sytuacji, którą masz teraz, lepsze kable rzeczywiście mogą odsłonić więcej wad, bo pokażą więcej.
Tak, ze kable na pewno nie na tym etapie.
Interkonekty też mógłbyś mieć lepsze. A Prolinki na pewno nie są srebrne. Takich nie kupisz w tej cenie.Mogą jedynie mieć srebrny kolor dielektryka.
Ale kable kupuje się na końcu, kiedy ma się mniej więcej ustalony cały zestaw. Kablami się koryguje szczegóły. Albo po prostu kupuje odpowiednio dobre i dobrze dobrane, by nie degradowały jakości dźwięku dobrze dobranego zestawu.

Niestety raz a porządnie, to nie za 600zł. Tylko tak oraz w tej kolejności jak napisałem. Przeczytaj uważnie, zastanów się. Daj znać, co postanowiłeś.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łóżko na ścianie z drzwiami nie zmieści się. Segment jest 4 częściowy i to też musi zostać bo nie mam gdzie wystawić.

Na razie nic nie przestawiałem, jest tak jak na pierwszym obrazku. Nie wiem które ustawienie wybrać, namalowałem jeszcze dwa inne pomysły które załączam.

B&W są już wystawione.
Technicsy stoją na podstawkach.
Podstawki za piwo, około 4-5kg sztuka.
Marantza za piwo pożyczył mi kolega, więc po prostu go oddam.
A sansui nawet nie miałem okazji posłuchać bo jak kupiłem to od razu poszło na przegląd i jeszcze nie wróciło. Ale z tego co czytałem jest to udany model. http://www.vintage-audio.com.ua/en/cat/66/2512.html?begin=11
Nie mam pojęcia który model sansui byłby wyższy jest gdzieś jakiś ranking.

CD też za piwo od kolegi z piwnicy bo leżało samotne to wziąłem.

Tak czytałem tematy o akustyce.

Karta dźwiękowa którą kupiłem to nie jest byle co, znalazłem ją tutaj http://www.audiofanatyk.pl/polecane-daci-i-karty-dzwiekowe/ a tutaj recenzja http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-karty-...owej-aim-sc808/

Jeśli chodzi o prolinki napisałem że srebrne miałem na myśli kolor izolacji model taki TCV 4270 seria exclusive.


Jakie kolumny proponujesz/proponujecie zamiast tych co mam obecnie?

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego o Sansui jest cały temat - nawiasem mówiąc jeden z większych jakie istnieją na polskich forach:
http://forum.audio.com.pl/Sansui-and8211-m...rka-t42939.html

Poczytaj sobie. Jest tam obszerna informacja Kolegi Czubsi na temat wzmacniaczy Sansui, włącznie z listą wzmacniaczy, na które warto zwracać uwagę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ustawienia, to najlepsze jest to z pierwszego postu po prawej stronie. Przede wszystkim kolumny będą stały najszerzej.
Pomijam tu niekorzystne przeszkody typu meble w trójkącie odsłuchowym. Ale jeśli muszą tam stać?

Kolumny jakie wybrać? Trzeba poszukać. Za 600 zł coś już się powinno znaleźć. Może nie od razu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że kupiłeś dwie pary różnych kabli głośnikowych by je porównać, wybrać bardziej odpowiednie, albo zastosować w bi-wiringu.
Które lepiej zagrają na górze a które na dole?

Mam nadzieję, że wzmacniacz Sansui już odebrałeś i słuchasz na nim?
Bo nie ma sensu szukać innych kolumn albo narzekać na kable, jeśli nie znasz jeszcze swojego zestawu w tej konfiguracji.

Daj znać oczywiście co i jak. Podziel się wnioskami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W250 podłączone ze wzmacniacza pod głośniki
davinci śle sygnał z karty dźwiękowej do wzmacniacza.

ani marantz ani sansui nie pozwala na bi-wiring bo ma tylko stereo na jedną parę, kolumny też nie pozwalają.

narazie jeszcze zapięty jest marantz, bo sansui się jeszcze robi, daje takie objawy się jak się rozgrzeje to co jakiś czas strzela prawy kanał.

natomiast zauważam dużą różnicę na plus jak usunę monitor z pola dźwięku, mam na myśli to że tak jak widać na rysunku pierwszym, w obecnej chwili gdy siedzę i słucham muzyki robię to korzystając z komputera i monitor stoi przede mną na biurku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny nie pozwalają na bi-wiring. I tu masz rację. Ale ze wzmacniacza z pojedynczymi zaciskami da się poprowadzić bi-wiring, choćby specjalnie zakonfekcjonowanymi kablami, które od strony wzmacniacza łączy się pojedynczo do zacisków a później się rozdwajają i do kolumn możemy podłączyć już dwie pary kabli. Miałem takie kable głośnikowe.
Do Twoich wzmacniaczy fakt, trudno byłoby podłączyć podwójne kable, Ale nie jest to niemożliwe. jakby co. icon_biggrin.gif

Następna słuszna uwaga, to taka, że w polu odsłuchowym (trójkącie kolumny - słuchacz) każda przeszkoda daje słyszalne zniekształcenia dźwięku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
jak tam sytuacja na polu walki.

sansui au-d101 wróciło ale nie pochodziło długo, zaczęły się zniekształcenia na jednym kanale na razie obstawiam końcówkę ale czeka na diagnozę. Jak się zrobi to wystawię na sprzedaż.

marantz pm-25 też pójdzie na sprzedaż.

kupiłem grundiga fine arts v3 - narazie to on zasila technicsy.

zrobiłem przemeblowanie pokoju załączam zdjęcia jak to teraz wygląda.

Jeszcze małe sprostowanie odnośnie CD pomyliłem się w modelu początkowo wpisując zły, poprawny to Sony CDP-395. Nie wiem czy to cokolwiek zmienia. Jeśli jest to słaby CD to się sprzeda i kupi lepszy ale to na przyszłość.

Najpierw temat kolumn i akustyki do ogarnięcia.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko mi jeszcze coś ocenić, kupiłem go dopiero 5 dni temu, ale od podłączenia cały czas nie wyłączany, musi trochę pochodzić grając bo nie wiem ile u sprzedającego stał.
Na pewno wydaje mi się że lepiej jest, ale te kolumny chyba wszystko psują bo góra czasem niemiłosiernie świdruje.

Jakie propozycje kolumn dla mnie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na takie kolumny?
http://allegro.pl/monitory-kolumny-podstaw...6428977857.html
Do 600 zł trudno znaleźć lepsze, bardziej uniwersalne.

Widzę jeszcze takie kolumny. Niestety nie znam ich, choć firma Tannoy jest solidna i bubli raczej nie wypuszcza (no może oprócz serii 6xx icon_wink.gif ).
Ja bym się nad nimi zastanowił. Ale oczywiście najlepiej byłoby posłuchać.
http://allegro.pl/tannoy-reveal-monitory-s...6430225697.html

Można by się jeszcze zastanowić nad jakimiś modelami Mission, szczególnie 7X lub 7XX, ale pomieszczenie musi być dobrze wytłumione a wzmacniacz i źródło nie przejaskrawione wysokie tony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ile musiałbym wydać na kolumny żeby miało to sens, żeby wykorzystać możliwości wzmacniacza,


Moim zdaniem jak wzmacniacz jest nawet niedrogi, ale w miarę mocny/wydajny, ma dobrą klasyczną konstrukcję, gra w sposób uniwersalny to z kolumnami można nieco poszaleć. Poszaleć, tak jeśli chodzi o klasę samych kolumn jaki o charakter ich brzmienia, bo to chyba najbardziej Cię interesuje.
To nie jest tak, że do niego nie warto kupować kolumn powyżej np. 1500zł-2000zł (nowe), a tylko takie za 600zł(nowe).
Fajnie by było jakbyś miał możliwość jakieś markowe kolumny od kogoś pożyczyć, aby ocenić co w nich było na Tak , co na Nie, czy wolisz twarde, szybkie brzmienie, miękkie ciepłe itd. Bo jednak równie ważne jak klasa(cena) kolumn, liczy się ich typ, charakter brzmienia, a może nawet bardziej ?

Oczywiście możesz spróbować opisać swoje spostrzeżenia z tymi technicsami , pytanie jednak czy forumowicze znają brzmienie i charakter tych kolumn;/

PS Dobrze że masz stojaki na kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki korzystając z dnia wolnego, jestem świeżo po wizycie w Q21.
Wziąłem grundiga pod pachę. Kabelków głośnikowych użyliśmy moich, RCA nie wiem co to było, CD vincent.

Spróbuję opisać to tak jak umiem.

Kolumny odsłuchiwałem takie:

Dali Zensor 3 - najbardziej mi przypadły do gustu, dobra scena, muzykalne, bas kopie ale też i nieźle schodzi.

Cambridge Audio Aero 2 - góra schowana, miałem wrażenie że takie nijakie.

Paradigm Mini Monitor v.7 - prześwietny bas, dobrze kontrolowany konkretnie kopał, środek wydawał mi się mocno wysunięty przed szereg, ale wysokie zdecydowanie nie dla mnie metaliczne detaliczne po prostu nie pode mnie.

Jakby dało radę połączyć bas paradigm z resztą dali to chyba zrobiliby połączenie idealne hihi.

A jak grają moje technicsy? Wydaje mi się że dość sucho chłodno detalicznie w górnych pasmach, środek jest trochę wycofany, bas przyjemny.

płyty odsłuchowe:
dire straits - dire straits
atb - dedicated
fisz - na wylot
prodigy - the fat of the land
borysewicz i kukiz
michael burks band - from the inside out
kaliber 44 - 3:44
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis ok i doświadczenie bezcenne. Wychodzi na to że kolumny grające skrajami, lub przynajmniej metalicznie górą nie są dla ciebie. Z drugiej strony przymglone leniwe brzmienia np góry pasma też nie są ok. Raczej więc równy przekaz, muzykalność z lekkim wskazaniem na niskie tony.
Może więc lepsze od areo i paradigm były by dość popularne quantumu 673 -nowe koło 900zł, a używane na aukcjach bywają nie za często, lub Monitir audio BX2 - góry owszem sporo, ale dynamiczny soczysty dół, nowe za 1 tys ale używanych za 750zł więcej już bywa i to na gwarancji bo 5 lat miały.
Pasowały by też do tego opisu Indiana line nota 260 za 1k , niestety używanych mało z raz widziałem za 650zł , kusiły mnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy dobrze rozumuję żeby zwiększyć budżet na kolumny do 2000pln?

okej jacek75, posłuchałbym tych propozycji też tylko gdzie w Łodzi można?
Chciałem w rtvmax ale biorą kaucję 50pln za każdy odsłuchany klocek.
Jest jeszcze jakieś miejsce w Łodzi gdzie można się udać na odsłuchy?
Ewentualnie czy jest może jakiś temat na forum gdzie można się umówić na odsłuch u kogoś kto ma akurat taki sprzęt jakiego się szuka? (To ostanie pytanie wydaje mi się mało po Polsku, przeczytałem je trzy razy i jakoś nie mogę go inaczej sformułować mam nadzieję że wiadomo będzie o co chodzi)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RTVMAX, brawo ci "panowie". A to rozbój w biały dzień. Ale widać mają sposób by zarobić. Wystarczy skaperować kilku klientów na odsłuch po kilka urządzeń i nie trzeba nic sprzedawać a żyje się nieźle icon_twisted.gif
Mam nadzieję, że szybko zbankrutują zdziercy.

Smisnykolo z tego co widzę chyba właśnie potrzeba Ci czegoś lepszego. Stawiam na sprzęt używany jednak.
Nie wiem skąd jesteś, bo nie napisałeś pod awatarem (wejdź w panel kontrolny i to uzupełnij). Ale może faktycznie ktoś z kolegów mieszkających niedaleko mógłby Cię zaprosić do siebie na odsłuch. Ale to tylko ich dobra wola.
Niestety nie ma takiego wątku na forum icon_biggrin.gif

Innym sposobem na odsłuch sprzętu używanego jest obserwowanie aukcji i ogłoszeń. A później umawianie się na odsłuch u sprzedającego.
Jeśli będzie blisko, to wyjdzie Ci taniej niż w RTVMAXie. I masz szansę znaleźć fajne kolumny.
Bo to, czego słuchałeś w salonie, to niestety tylko budżetówka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

okej jacek75, posłuchałbym tych propozycji też tylko gdzie w Łodzi można?
Chciałem w rtvmax ale biorą kaucję 50pln za każdy odsłuchany klocek.
Jest jeszcze jakieś miejsce w Łodzi gdzie można się udać na odsłuchy?


Łojoj to straszne podwyżki zrobili, bo kiedyś było 20zł ( na granicy dobrego smaku), a teraz już 50zł, to aż taka inflacja była i dobra zmiana ? Szok, podobno oddają kaucję jak się jednak u nich kupi, pytanie tylko czy np. 200zł od 4 odsłuchanym kolumn*, czy tylko 50zł od tej zakupionego elementu icon_wink.gif icon_eek.gif
*od 4 par kolumn to chyba 300zł bo jeszcze dochodzi wzmacniacz i odtwarzacz icon_wink.gif


Cytat

Smisnykolo jeśli jesteś zainteresowany to zapraszam serdecznie do siebie , mam obecnie cztery pary kolumn których możesz posłuchać : Mission m35i , Tannoy mx1 , Canton gle 426 i dopiero co kupione Audio Academy , wszystkie do sprzedania oprócz AA.



mrozu99 wspaniała propozycja. Audio Academy to jak dla mnie bardzo interesujące kolumny, warte poznania, tak jak wycofane mission m35i.
Co do oferowanych na rynku to Canton gle 426 też są dobre, a czasami umykają w powodzi masowo polecanych innych marek monitorów.
Dodatkowo dla smisnykolo byłyby propozycją którą może szuka( czasami są w elektromarketach , a że nie tak popularne to można potargować bo widełki cen mają spore) . Pod czym Ci grają kolumny ? Jak robicie sabat to się zgłaszam icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...