Skocz do zawartości

Boston Acoustics xs 5.1 + Yamaha 4068 PROBLEM !


Tomek

Recommended Posts

Witam posiadam właśnie taki zestaw Boston Acoustics xs 5.1 + Yamaha 4068. Amplituner ten z tyłu ma napisane minimalna impedencja głosników 6 Ohm . Czy to możliwe żeby Boston Acoustics miał 4 Ohm i powodował wyłanczanie sie amplitunera oraz komunikat "Check SP Wires" ? Dodam też że ampli grzeje sie moim zdaniem za mocno . Sprawdzałem okablowanie i jest OK. Zaden drucik nigdzie nie dotyka do obudowy itd.
A i jeszcze jedno w specyfikacji głosników ze strony producenta pisze , że niby moją 8 Ohm o co tu chodzi czy sypnoł sie ampli?Prosze o Odpowiedz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegrzewa Ci się amplituner.
Powodów może być kilka, ale nie wiem czy na serwisie się nie skończy.

Ale chyba też może być problem z impedancją kolumn.

W instrukcji Boston Acoustics xs 5.1 piszą, że mamy 8 ohms, więc odpada problem z impedancją.
Według mnie to sprawa temperatury. Sam z resztą to zauważyłeś. Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście przy "cichym " słuchaniu jest ok .. ale jak juz głosniej (nie na max) to po jakichs 10 - 15 minut góra wyłancza się. zastanawiam się czy ta impedencja nie jest wyssana z palca . gdzieś wyczytałem że gdybym np połaczył głosniki szeregowo teoretycznie uzyskalbym 2x wiecej Ohm moze sprawdzic w ten sposób ? Tzn dwa frony razem i dwie tylnie razem. I sprawdzic czy będzie sie grzał....Sam nie wiem może to glupi pomysł..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz przełącznik w amplitunerze 6 oraz 8 om? Jeśli tak - to czy jest ustawiony na 6?
Masz odpowiednią ilość miejsca wokół amplitunera? Jeżeli jest wciśnięty w szafkę i nie ma prawidłowej wentylacji, to może się przegrzewać...

A jeżeli Ci się przegrzewa amplituner - to postaw przed nim włączony wiatrak i odpal głośniej amplituner. Jeżeli nie wyłączy się jak zwykle - to znaczy, że amplituner się przegrzewał i zadziałało zabezpieczenie termiczne.
No i wtedy pozostaje zapewnienie odpowiedniej wentylacji...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem szeregowo 4 głośniki po dwie pary . Przy głośności - 4dB czyli przy tej co przy normalnym podłaczeniu 5.1 sie wyłanczał okazuje sie że 1 h słuchania i nic sie nie dzieje . Obudowa na górze jest ciepła ale zero wyłanczania i komunikatu , pózniej jeszcze powtorze test .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...