Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1, 5.0 max 3500zł


Wolftomb

Recommended Posts

Witam.
Mam kino domowe THOMSON DPL-950
Chciałbym je czymś lepszym zastąpić. Wiem że tematów jest dużo na forum ale nie chce nikomu wcinać się w jego post. Pokój ma 6m x 3,5m. Interesuje mnie zestaw 5.1 z amplitunerem, ostatecznie 5.0. Potrzebuje zestaw tylko do oglądania filmów. Żadne stereo nie wchodzie w grę. Mogę wydać maks 3500 zł. Sprzęt preferuje nowy ale używkami w dobrym stanie nie pogardzę. Amplituner musi mieć hdmi i fajnie jakby było wifi lub lan. Swoich typów nie mam ale z tego co się orientowałem to większość poleca amplituner ONKYO.
Wszystkie propozycje mile widziane.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że lepszy byłby Onkyo TX-NR646. Wiele osób go poleca. Co do kolumn to nie bardzo wiem co zabrać zwłaszcza mieszcząc się w zakładanym budżecie. Ludzie namawiają mnie na Jamo 628 ale ja myślę że chyba Jamo 626 w zupełności starczy do takiego pomieszczenia jak moje. Ciekawi mnie dlaczego ludzie tak chwalą Onkyo zwłaszcza do kina domowego(do stereo już nie). Nie ma jakiegoś sklepu, który sprzedaje ekspozycje w jakiejś promocyjnej cenie ?? Sprzęt nie musi być nowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolftomb wypisując swoje propozycje kolumn i zestawów popełniłeś pewien stereotypowy błąd, bo z tego co widzę uznałeś że jak model 628 czyli niby większy od 626 to subwoofer będzie zbędny. Według mnie to błąd, skoro jesteś fanem kina( sam to zaznaczyłeś), kupujesz zestaw kinowy, bo oglądasz filmy w 5.1 to, no właśnie ten kanał jest potrzebny i kluczowy. Sub w kinie robi duża robotę, jestem jednym z kanałów i jest kropką nad i.

Według mnie model 626 będzie w ten metraż wystarczający, obyś miał tylko wolne miejsce z bloku kolumn, bo każda kolumny, ale zwłaszcza z bocznym głośnikiem basowym potrzebują wolnego miejsca z boku. Tak więc wybrałbym zestaw z lepszą wersją amplitunera( bo nie ma za mocnych amplitunerów kinowych), z kolumnami 626 i subem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok co do głośników. Faktycznie może Jamo wybić sobie z głowy zwłaszcza z powodu tych bocznych głośników. Suby w domu mam 2. Jeden od Logitechów Z5500(nie mam pojęcia jak go podłączyć do amplitunera bez panela sterującego bo się spalił). Drugi od starego kina co prawda pasywny ale powinien dać rade icon_smile.gif ruga sprawa patrze także na cenę Jamo 626 z subem są nie wiele droższe niż same 628.
Poradźcie co lepiej zrobić z amplitunerem który z tych Onkyo zabrać bo cena podobna? Dziwie się tylko dlaczego starsze modele nie tanieją u nas a na zachodzie już widać obniżki cen. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Nie chcę cię straszyć ale suba od logitechiw ani pasywnego nie podlaczysz do takie systemu. To amplitunery które przyjmują tylko Subwoofery aktywne.
Moim zdaniem jamo to typowo kinowe głośniki. I mimo wielkich badowcow wcale nie przedstawiają cian. Quadrale są ciekawiej zestrojone i mimo mjiejszych membran ale dwóch dają lepszy efekt.

Moim zdaniem połączenie 545 z tymi quadralami da ci optymalny efetk. U nas jest teraz ten model taniej.

Zapraszamy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym więcej czytam tym większy problem. Zakładany budżet już szlak trafił.
Teraz interesują mnie tylko głośniki. Szukam już zestawu 5.1. Może jak najbardziej być 5.0 z dobranym subwooferem. Wszystko ma być kupione za jednym razem najlepiej w jednym sklepie.
Na amplituner zdecydowałem się na TX-NR656 (tu trzeba dogadać się co do ceny to zróżnicowanie ofert straszne).
Teraz chce się zamknąć ostatecznie maks 5000 zł ni złotówki więcej.
Na głośniki mogę wydać maks 3200 w cenach sklepowych bo negocjacje pokazują ze te ceny ni jak do rzeczywistości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem zapraszamy do nas. I możesz odsluchscni sam zdecydować co lepsze.

W tej cenie bez ani złotówki więcej polecam indiana linę nota 5551 set już z subwooferem. Albo quadral quintas 6500 z subwooferem klipsch r12.

Zapraszam jeśli masz jeszcze jakieś pytania. Lub jeśli potrzebujesz wycenę na wszystko napisz, przygotujemy.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Globalizujac do kina lepsze Onkyo bo gra dynamiczniej, jednak to też kwestia doboru do kolumn.

Pozdrawiam i w razie pytań lub wycen zapraszam



Amplituner chyba onkyo 646 bo widzę że cena 656 rośnie.

Nadal nie wiem co wybrać z głośników icon_sad.gif
Heco Victa Prime 702/302/Center 102/SUB 252A - z subem
Melodika BL410 - potrzebuje dużo miejsca od ściany, bez suba
Klipsch R26/14M/25C- najlepsze i najdroższe, bez suba
Polk Audio T5311 mało opinii, tanie z subem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przez dwa tygodnie udało ci się czegoś posłuchać by ustalić gust i kierunek ? Pewnie tak , bo na czytanie nie masz czasu, albo czytasz średnio uważnie np post #6 bo teraz znów uznajesz, że skoro kolumny drogie to bez suba....
Rozumiem, że chodzi o budżet;) ale zrozum, że jak kino to kino to 5.1 .
Napisałeś że klipsch 26 są najlepsze i najdroższe... niby tak , ale też najbardziej kontrowersyjne. Słuchałeś ich że uznałeś że są najlepsze?
Wybierając zestaw jak piszesz do wyłącznie kina możesz wybrać mniejsze konstrukcje ale z subem, bo np te Heco mimo że niezłe w tych pieniądzach są nieco za duże.
Zamiast klipschy wolałbym set Magnat quantum 675 / 673 za 3k
Twoją odpowiedź, bodaj #8, że masz w domu już 2 suby :komputerowy logitech i pasywny traktuje w kategorii dowcipu;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z słuchaniem jest lipa. Najbliższe miejsce mam ponad 60 km od siebie. Czytam różne fora i opinie na temat głośników i tak jak zawsze jest "czym więcej czytasz tym głupszy jesteś". Pewny jestem tylko amplitunera i nic więcej. Zawsze chce się wydać najlepiej pieniądze jak to możliwe. Wiem, że bez odsłuchu to lipa na maksa.
Ja potrzebuje głośniki tylko do kina. Domyślam, jestem pewien, że cokolwiek wezmę i tak będzie lepsze niż to co mam. Dlatego zbieram jak najwięcej pozytywów i negatywów o danych głośnikach.
Byłem napalony na Melodika BL 40 ale doczytałem, że potrzebują dużo miejsca za kolumna wiec odpadły.
Przez dwa tygodnie zastanawiałem się czy jest sens całej tej wymiany i wysyłałem zapytania o ceny do rożnych sklepów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

No dobrze by było jakbyś coś odskuchal. Jeśli jnie masz takiej możliwości polecam melodika albo wspomniany zestaw przez kolegę quantum 675.
Nie wiem gdzie znalazłeś informacje o większej kości miejsca wokół bl40 ale nie zauważyłem aby wymagały więcej iż klasyczne.

Skąd jesteś? Możemy wysłać do Ciebie sprzęt i sprawdzisz sobie w domu.

Pozdrawiam i zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem dane w profilu. Jestem z wielkopolski. Szkoda kasy i zachodu na wysyłkę nie chce robić nikomu problemów. Jeszcze nie kupie i będzie.

Szybkie pytanie co wybrać Melodika BL40 vs Klipsch R-26F
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądziłem, że bardziej basowy będzie Klipsch niż Melodika. Magnatem nie zaprzątam sobie głowy bo nigdy nie wybiorę zestawu. Właśnie co do Klipischa czy dźwięk z niego się nie wylewa lub jest krzykliwy. Melodika wydaje mi się, że bardziej uniwersalna, pod muzykę niż pod kino. Niestety tu sugeruje się tylko opiniami z ceneo i tego co znalazłem w testach.
Może ktoś porównywał bezpośrednio po sobie te dwa zestawy?
Wszystko wiadomo pod Onkyo.

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak klipsch będzie bardziej basowy. Tylko klipsch ma wyraźniejsze Górne tony przez co całościowo jest to mniej zauważalne. Z kolei melodika środek i górę ma równa a dół delikatnie wyeksponowany.

Pod onkyo klipsch zagra bardzo dynamicznie, lekko z wykopem. Melodika trzeba odkręcić nieco głośniej, lecz wokal jest milszy. Uderzenia w kinie delikatniejsze. Bardziej neutralne są melodika.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 raczej w sam raz jeśli chodzi o tzw ciśnienie akustyczne, niskie tony itd. Co do mocy i ich efektywności- głośności to mają możliwości " obdarzyć" znacznie, znacznie więcej. Jednak nie o to chodzi, zazwyczaj.
Myślę że prawie każdy normalny meloman ( a nie młokos męczący sąsiadów discopolowym brumieniem ) mający podłogowe kolumny i przeciętnej mocy wzmacniacz, tych ,, mocy, czyli możliwości kolumn" nie wykorzystuje nawet w 30proc. Natomiast duża konstrukcja zapewnia odpowiedniej jakości inne brzmieniowe doznania, sporo ważniejsze niż "moc".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodzi aby przy w miarę cichym ustawieniu wszystko było wyraźne jeśli tak oto mogę określić. Nie mam zamiaru słuchać filmu i muzyki nie wiadomo jak głośno. Swoje lata mam i melomanem także nie jestem. Teraz słucham normalnie radia internetowego na monitorze z TV ale dźwięk mnie dobija. Parę godzin i mam dość. Poprzednio miałem z5500 i też słuchałem wszystkiego na maks 30% ustawień i było ok.
Ogólnie jestem tego zdania, że cokolwiek bym nie kupił i tak będzie o wiele lepsze od tego co teraz icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...