Skocz do zawartości

Denon DCD 620/Yamaha RX-530/Technics SB-4000


Paffi

Recommended Posts

Witam Wszystkich!
Mam wielką prośbę, otóż nie znam się na sprzęcie grającym w ogóle... otrzymałem za darmo od kolezanki odtwarzaczy Denona DCD 620, wzmacniacz Yamahy RX-530 oraz dwie kolumny Technics SB-4000. Byłbym niezmiernie wdzięczny gdybyś Cie pomogli mi troszkę icon_smile.gif jakie kable muszę kupić, żeby to podłączyć? Wiem, że jest wiele tematów tego typu, jednak wolę zapytać niż coś uszkodzić ;(
Pozdrawiam!

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ciekawe vintageowe kolumny, całkiem nie najgorsza elektronika. Tylko nie wiem jak to ze sobą zagra?
Ten zestaw jak rozumiem grał w całości u tej koleżanki, czy u kogoś?

Kable potrzebne Ci będą takie:
Do połączenia CD ze wzmacniaczem interkonekty (cinch) 2xRCA - 2XRCA.
Wyjście L i R odtwarzacza łączysz z wejściem L i R (odpowiednio) amplitunera stereo (bo to amplituner a nie wzmacniacz).
Wejście to jest opisane jako CD, byle nie do Phono (gramofonowe),

A do połączenia amplitunera z kolumnami dwa koniecznie jednakowej długości (nawet gdy jedna kolumna stoi bliżej elektroniki) kawałki kabla głośnikowego.
Ich długość ma być taka, by swobodnie połączyć te elementy. Można sprawdzić sznurkiem (symulacja). A później zmierzyć ten sznurek.
Kable głośnikowe łączysz np. z górnym rzędem zacisków głośnikowych w amplitunerze. Kabel od czarnego zacisku minus (-) idzie do czarnego zacisku minus w kolumnie. Od czerwonego plus (+) w amplitunerze, do czerwonego plus (+) w kolumnie. Prawą stronę w amplitunerze (patrzą od frontu, nie tyłu) łączysz z prawą kolumną a lewą z lewą kolumną. Uważaj, aby kable plus i minus się nie zwierały (gołe druty), bo możesz spalić bezpiecznik albo nawet końcówkę mocy.
Na rysunku poniżej masz przykład jak połączyć wzmacniacz/amplituner z kolumnami (przykład z lewej strony).

Nie napisałeś ile możesz przeznaczyć na okablowanie.
Nie napiszę, jakie to mają być konkretnie kable, bo nie wiadomo jak gra ten zestaw.
Na razie kup po prostu tanie, solidne interkonekty z ekranowaniem (np. jakieś Prolink) a głośnikowe z miedzi beztlenowej OFC. raczej nie cieńsze niż 2,5 mm. Bardzo możliwe, że wymienisz je za jakiś czas na lepsze albo lepiej pasujące do zestawu. Bo na przykład będziesz chciał złagodzić górę albo coś wyeksponować.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Otóż zakupiłem wymagane okablowanie, podłączyłem i oczwiecie nie działa ; (
Jest to wina wzmacniacza, po czym wniosuje? Wyświetlacz jest cały czas w tym samym kolorze, prawdopodobnie przepalony. Pozostaje mi kupić inny wzamcniacz i spróbować jak to będzie brzmiało.

Ten zestaw grał u koleżanki przez kilka ładnych lat. Następnie stał na strychu, a później wpadł w moje łapki icon_smile.gif

Potwierdzam, kolumny mają swój charakter.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

podłączyłem i oczwiecie nie działa ; (
Jest to wina wzmacniacza, po czym wniosuje? Wyświetlacz jest cały czas w tym samym kolorze, prawdopodobnie przepalony.


Skoro nie włącza się i nie gra to przepalone jest raczej coś innego niż wyświetlacz icon_wink.gif
Proponuję odkręcić po 2 śruby z boków obudowy Yamahy i znaleźć może przepalony bezpiecznik, bezpieczniki ( bo skoro nie działa wszystko) , a cały koszt to 1 do 2 zł.
Zawsze to taniej niż kolejny wzmacniacz icon_wink.gif
Oczywiście jak wymienisz bezpiecznik/ki ( szklana rureczka), to jest na nim wygrawerowany parametr np. 2A 250V, czy inna wartość A. Jest jeszcze oznaczenie T -zwłoczny lub F -szybki. Bezpiecznik należy kupić w sklepie taki sam, lub maksymalnie zbliżone wartościami, kosztują grosze.

Co odtwarzacza CD to działa po włączeniu?, bo nic nie napisałeś, a to przecież inne "urządzenie" ? Włącz, włóż płytę, podepnij słuchawki bo ten Cd ma wyjście słuchawkowe na froncie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...