Skocz do zawartości

Regeneracja/wymiana głośników Pioner CS-301


tobexor

Recommended Posts

Witam mój pierwszy post więc witam i z góry przepraszam jeśli pisze w złym
temacie.
A więc mam 2 kolumny pioner cs-301 które grają razem z technics su-x120.
Przyszedł czas na ich regeneracje, bass już nie taki wysokotonowce charczą itp. Mam w związku z tym parę pytań.
Ogólnie są to kolumny trójdrożne i wszystkie chce wymienić, więc wybrałem głośniki firmy STX bo wiem że mają bardzo dobre głośniki w niskiej cenie i wybrałem takie oto modele:
2x stx.pl/w-20-140-8-mc.html
2x stx.pl/m-12-100-8-mc.html
2x stx.pl/t-10-200-8-pc.html
A teraz pytani.
Czy obudowa wystarczy na te głośniki? Jest ona wymiarów 20,5x26,5x54 wszystko mierzone z zewnątrz co daje coś koło 30l objętości, są to kolumny otwarte bez br z otworem o średnicy ok 5cm.
Jak zrobić by odciąć pewne pasma do poszczególnych głośników tak
aby niskotonowe grały do 6000 hz średniotonowe od 5k do 13k i wysokotonowe od 12k+ Wiem ze są zwrotnice ale już nie mam pieniędzy na to a wiem że można to robić kondensatorami tak jak mam to w tych pionerach. Wiem że trzeba to obliczyć jakimś wzorem c=0.16/f*r ale on nie obejmuje rezystancji czy jakoś tak a ja jestem na to za głupi
teraz w tych głośnikach mam właśnie chyba kondensatory przy wysokotonowcach 1,2 uf przy małym i 1,5 uf przy dużym ale przy niskotonowcu nic nie mam i nie wiem dlaczego? Przecież wtedy głośnik zostaje zmuszany aby grał wysokie tony!
ps. Tak wiem że jest mnóstwo tematów na ten temat, szukałem i czytałem ich wiele ale nic z tego nie rozumiem a niektórzy to jeszcze bardziej mi zamieszali w głowie najprościej było by kupić nowe ale jest to sprzęt po ojcu i mama nie chce ich wyrzucać jak coś mogę nagrać i pokazać parę fotek jak grają i czy rzeczywiście jest potrzebna wymiana/regeneracja
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...