Skocz do zawartości

Czy jest sens naprawiać wzmacniacz Dual cv1600


Venegal

Recommended Posts

Na strychu mam wzmacniacz Dual cv1600 ze spaloną końcówką mocy, czy jest sens go naprawiać, czy ma dobry dźwięk? Nie słuchałem bo go dostałem i był już uszkodzony. Mam głośniki Tonsil Alton 80 i nie wiem czy nie będzie za mocny, słabo znam się na doborze sprzętu audio ale liczy się dla mnie jakość dźwięku, teraz mam podłączony Grundig v8200 ale czegoś brakuje mi w brzmieniu, Jeszcze jest druga opcja Unitra pw8080 ale on ma tylko 2x20w. Który będzie miał lepsze brzmienie na tych kolumnach Dual czy Unitra? Zależy mi na dynamice i dobrym brzmieniu w każdej częstotliwości, zwłaszcza średnich tonów. Słucham muzyki rockowej głównie ale też trochę innych gatunków i zamierzam oglądać na nim filmy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze Dual z tamtego okresu grały raczej chłodno, jasno. Co kto lubi. Ale obawiam się, że z kolumnami Alton nie będzie szczególnie dobrze grał

Czy opłaca się go naprawić? Zanieś do jakiegoś serwisu i zapytaj, ile to by kosztowało. Zrób zastrzeżenie, że muszą Cię poinformować o całkowitych możliwych kosztach przed rozpoczęciem naprawy. Wówczas zdecydujesz. Niestety sama ekspertyza, co jest uszkodzone i co trzeba zrobić kosztuje około 50 zł w zależności od serwisu. W przypadku podjęcia naprawy nieraz nie doliczają za ekspertyzę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam serwis a raczej osobę która naprawia sprzęt audio co chyba nie liczy za sprawdzanie uszkodzeń. Dzięki za opinie i pomoc, narazie się wstrzymam bo wolę bardziej cieplejsze brzmienie tym bardziej że nie pasuje do kolumn. Jak uzbieram jakieś środki i zdecyduje w którym pokoju będzie grał sprzęt to może jednak rozważę coś wraz z nowymi kolumnami już pod konkretne pomieszczenie. Ale Altony zamierzam zostawić bo mam miejsce w pokoju z komputerem dla nich a szkoda było by mi je sprzedać bo są w bardzo dobrym stanie i po regeneracji, właśnie u tego serwisanta a do komputera mogły by być też fajną alternatywą dla komputerowych głośników
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej wolał zostawić wzmacniacz, jeśli da się niedrogo naprawić. I dobrałbym do nich ciepło grające kolumny.

Natomiast Altonów nie ma co żałować, mimo, że są po regeneracji, bo to marnie grające kolumny (wiem, miałem). Lepiej sprzedać i dołożyć parę złotych na coś innego.
Choć oczywiście od marnych komputerówek zagrają lepiej. Ale nie od wszystkich.
Jak chcesz, Ty decydujesz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...