Skocz do zawartości

Denon AVR X 4200W jakie dobrać głośniki


Marek S

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Zostałem posiadaczem amplitunera Denon AVR X 4200W i potrzebuje dobrać głośniki, najlepiej 5.1 ale też chętnie posłucham muzyki.

Pokój mam o wymiarach szer 4,10 dł 5,90 i stoi w nim tylko szafka pod TV i sofy ze stolikiem.

Od pewnego czasu czytam o Dali zensor 7 no i w nich mi pasuje wygląd ale wiadomo on nie gra

Z góry dziękuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
AB zaproponować Ci konkretne rozwiązania, musisz podać więcej informacji. Przede wszystkim jakie zazwyczaj gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie, w jakim budżecie możemy poruszać się.
Połączenie Dali Zensor z Denon jest często stosowane i odpowiednie. W takiej konfiguracji uzyskasz dobry, równy, pełny i dynamiczny dziwek. To taka bezpieczna konfiguracja, dająca dużą uniwersalność zestawu.
Podobne cechy będzie miało połączenie kolumn Monitor Audio Bronze oraz najnowszych kolumn Tannoy Mercury.

Czekam na szczegóły, zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Połączenie Dali Zensor z Denon jest często stosowane i odpowiednie. W takiej konfiguracji uzyskasz dobry, równy, pełny i dynamiczny dziwek. To taka bezpieczna konfiguracja, dająca dużą uniwersalność zestawu.



zgodzę się z tym. Jeśli to będzie "Twoje brzmienie" powinieneś być z tego połączenia zadowolony ( w tym budżecie oczywiście). Jest jak napisał przedmówca (cytowany): uniwersalnie i bezpiecznie. Sam Dali Zensor 7 poleciłem kumplowi ( do chwili obecnej zadowolony).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i bardzo dziękuje za zainteresowaniem się moim dylematem.

Co do muzyki to nie mam jakiegoś konkretnego gatunku ale na pewno odpada metal oraz ostry rock i bardziej preferuje pop, dance, rnb.

Chcę połączyć kino domowe z muzyką, a co do budżetu to już się psychicznie ustawiłem na 8 tyś, bo tyle kosztuje zestaw 5.1 Dali ale jak zaoszczędzę trochę kasy to nie będę z tego powodu płakał.

A co do Dali to są takie dobre czy mocno wyreklamowane, bo słuchałem w sklepie nie dla idiotów ale maja je podłączone na sklepie między regałami, więc konkretnego odsłuchu nie miąłem bo mogłem stać najdalej 1 m od głośników, a znów jak byłem w sklepie audio to pan też je zaproponował ale nie miał na stanie, więc nie mogłem na spokojnie posłuchać.



Jeszcze raz wielkie dzięki.

Pozdrawiam
Marek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie w swojej cenie to bardzo dobre kolumny, nie że przereklamowane. Mi osobiście bardzo odpowiada barwa dźwięku z kolumn Dali (miałem dwie pary) i Zensor 7 bardzo dobrze sobie radzi.
W razie czego zapytaj obecną na forum branżę, na pewno coś taniej zaproponują icon_wink.gif

Co do połączenia kina domowego z muzyką, no tak się nie da. Albo rybki albo akwarium. Kino nigdy nie zagra w muzyce tak jak nawet tańszy zestaw stereo. Efektów w kinie stereo też nie da takich jak 5.1 (choć wg mnie efekty w 5.1 są nienaturalne, a zestawy najczęściej nie mają możliwości być dobrze ustawione). Mi osobiście film w dobrym stereo sprawia więcej frajdy niż 5.1 (...tak wiem, trochę to dziwne).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szczegóły,
w takim razie proponiwałbym po prostu wybrać się na odsłuch i na liście kolumn umieścić na pewno Dali Zensor w pakiecie z podlogowkami Zensor 7, Monit Audio Bronze oraz Tannoy Mercury serii 7. To trzy zestawy, które bedą bardzo dobrze współpracowały z Twoim amplitunerem, zapewniając uniwersalne, dynamiczne brzmienie. Każdy z tych zestawów powinien się sprawdzić, natomiast każdy oferuje trochę inną interpretację materiału muzycznego i filmowego.
Jeśli natomiast budżet nie jest sztywny, ewentualnie na początek zrezygnowalibyśmy z subwoofera, zaproponowałbym jeszcze system, oparty na kolumnach Focal serii Chorus.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Biorąc pod uwagę budżet powinieneś zainteresować się wspomnianymi zensorami i wziąć je pod uwagę. Choć przy wyborze tego zestawu u nas zoszczedzisz icon_wink.gif
Alternatywa dla tego systemu miga być wspomniane tannoy 7.4 lub heco music style 1000/ center 2 i tyły 200 i do tego sub. Denon to spokojny amplituner w połączeniu z żywymi kolumnami heco daje bardzo dobre wrażenia. W razie pytań lub wycen zapraszam.

Zapraszam także na odsluch wspomnianych systemów
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...