Skocz do zawartości

Spektakularne słuchawki do muzyki filmowej i epickiej


Recommended Posts

Witam Państwa,

Poszukuję słuchawek do domu do słuchania muzyki filmowej i epickiej (Hans Zimmer itp.) z CD i radia internetowego oraz oglądania filmów.
Zależy mi na spektakularnym i efektownym dźwięku tzn. podkreślonych skrajach pasma z nisko schodzącym basem i dużej scenie oraz przestrzenności. Nie zależy mi na neutralności i dużej wierności ale dźwięk powinien być wyraźny i rozdzielczy, czyli nie zalany basem ani zbyt rozmyty i zaszumiony np. przez nieodpowiednio zaprojektowaną przestrzenność dźwięku. Źródłem będzie karta komputerowa AIM SC808 (ze standardowymi układami).
Po kilku tygodniach czytania testów i opinii wybrałem cztery słuchawki, umieszczając w nawiasach moje obawy co do ich charakteru.

Beyerdynamic DT990 Edition 600 Ohm (czy pomimo ogólnie chwalonego dźwięku nie są zbyt mało efektowne i przestrzenne ?)
Sennheiser HD598 (czy oprócz dobrej muzykalności ich dźwięk posiada odpowiednią rozdzielczość i wyrazistość ?)
AKG K240 Studio / MKII (czy obecne Made in China mają równie dobry dźwięk jak produkowane kiedyś w Austrii ?)
AKG K550 (czy do powyższsych wymagań nie mają zbyt mało basu ?)

Budżet 800 zł

Które Państwa zdaniem najlepiej pasują do moich wymagań ?

Z góry serdecznie dziękuję za udzieloną pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz w nawiasach ma pewne uzasadnienie, pytanie czy uwzględniłeś to jak gra Twoja karta ?
Problem w tym też, że jest wąska linia między jak piszesz dynamiką i podkreślonymi skrajami pasma, a np nie przebasowieniem, czy dobrą przestrzennościąicon_wink.gif Może być ciężko pogodzić efekcisrstwo z subtelnościami trójwymiarowości muzyki poważnej, czy elektronicznej.
Wybrałbym się do elektro marketu z jakąs składanką i posłuchał kilku modeli między 200-500 zł by zweryfikować swoje potrzeby.
Tańsze modele jak najbardziej bym posłuchał , bo czasami dwu krotnie wyższa cena słuchawek danej marki nie przekłada się na dużo inny lepszy dźwięk, czasem tylko wykonanie.
Bezpieczniej będzie chyba wybierać wśród słuchawek 32-64ohm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...