Skocz do zawartości

Optymalny zestaw kina domowego do 5500 zł


mw.sosnowiec

Recommended Posts

Witam
Chciałbym zakupić moje pierwsze kino domowe. Po przeczytaniu kilku postów udałem się do sklepów typu MM, Saturn z myślą że dowiem się czegoś konkretnego - nie dowiedziałem się niczego. Odniosłem wrażenie, że sprzedawcą nie zależy na kliencie.
Mój system będzie grał w pomieszczeniu ok 20m² na podłodze panele wysokość pomieszczenia to 3m. Przeznaczenie filmy i czasem muzyka typu Vox fm, Eska. Zależy mi też na fajnym basie.
Po głowie chodzi mi amplituner Yamaha RX-V679 (2249zł) + kolumny Magnat Quantum 675/673/C67 (3349zł). Niestety w żadnym z ww. sklepów takiego zestawu nie udało mi się odsłuchać a nie ukrywam, że dla mnie to spory wydatek. W związku z powyższym proszę o poradę czy taki zestaw spełni się w roli kina domowego? Czy jednak warto poszukać czegoś innego?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
Biorąc pod uwagę wielkość Twojego salonu oraz poszukiwanie zestawu uniwersalnego, który zapewni Ci dobry, efektowny odsłuch kina domowego oraz przyjemny odsłuch muzyki, spojrz proszę na następujące rozwiązania.
Jako amplituner zastosowałbym jednak najnowsze modele, które są w pakiecie z kolumnami tylko minimalnie droższe, a na pewno lepiej wyposażone. Yamaha RX-V681 (http://q21.pl/yamaha-rx-v681.html) to bardzo dobrze wyposażony, dynamicznie grający amplituner, który rzeczywiście będzie optymalnym rozwiazaniem do Twojego systemu. Jako alternatywa koniecznie spójrz na Onkyo TX-NR656 (http://q21.pl/onkyo-tx-nr656.html). To także praktycznie w pełni wyposażone urządzenie, które pewnie najlepiej sprawdzi się w kinie domowym. W muzyce będzie trochę dokładniej, bardziej analitycznie niż Yamaha. To moja rekomendacja. Na koniec jeszcze propozycja Denon AVR-X2300W (http://q21.pl/denon-avr-x2300w.html). To amplituner, który zagra na pewno najrówniej, dobrze wypełnionym, lekko ocieplony dźwiękiem z dobrym, głębokim basem.
Kwestia kolumn - jesli minimalnie podwyższasz cały budżet, zdecydowanie moim zdaniem najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem będzie zestaw Klipsch R-24F / R-14M / R-25C (http://q21.pl/klipsch-r-24f-r-14m-r-25c.html). To mocne, bardzo dynamiczne, przestrzennie grające kolumny, idealnie dopasowane do wielkości Twojego salonu. Rozważ także system Melodika BL420 (http://q21.pl/melodika-bl420.html). To także zestaw, stawiający na świetny, nisko schodzący i dobrze kontrolowany bas. Na koniec bardzo popularny zestaw Monitor Audio MR6 / MR1 / MRC (http://q21.pl/monitor-audio-mr6-mr1-mr-center.html).

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Nota 550 to jak za tą cenę kolumny o dość wyrafinowanym brzmieniu, muzycznym, ale jest małe ale, są raczej dla wyrobionego słuchacza, który wie czego chce. Dobre źródło wymagane, a radio jako źródło muzyki to ostatnio to jakościowa padaczka, no ale ampli maja też odtwarzacze po USB dla plików- to już jakieś coś. Wracając do Noty 550, bas jest niski, ale krótki zwarty, bez dominacji, góra jest dokładna , przy nich większe wspomniane Magnat quantum 675/677 jawią się jako kinowe, czy rockowe tarany- choć w swej cenie są bardzo ciekawe, bez większych minusów i warte rozważenia.
mw.sosnowiec co do twego pytania z #1 postu czy yamaha 679 i quantumy spełni rolę kina domowego to odpowiedź brzmi tak i to dobrze , bo amplituner nie jest z najniższych modeli, a kolumny też niczego sobie. Muzycznie będzie nieco gorzej, bo nie tak jak na sprzęcie stereo, ale lepiej niż na jakimś budżetowym zestawie KD za 2500zł za całość. Podobną jakość i skalę brzmienia uzyskasz z kolumnami Melodika i Klipsch ( tu nawet bardziej spektakularnie będzie), zaś MA mr 6 są trochę gorsze inaczej grające.

PS. Taka mnie myśl naszła i pytanie, czy ta najnowsza (2016r) seria amplitunerów kinowych Yamahy rxv 381,481, 581, 681,781 ( z końcówką ..81) itd. pracuje w klasie D ?
Czemu pytam. Producent pisze o mocy od 100 do 150W na kanał (oczywiście w warunkach bardzo laboratoryjnych i przy chytrych abstrakcyjnych założeniach ) , realnie w trybie dwu kolumn może amplituner dobije do tego, bo w trybie wielokanałowym będzie spooro mniej, normalne w sumie bo zasilacze amp.KD są mało wydajne, bo jakim cudem maxymalny pobór z sieci tych 7 kanałowych amplitunerów waha się miedzy 260- 280W w zależności od modelu ? Podczas gdy innej marki podobnej klasy ampli. mają koło 450-650W, a czasami i więcej, co i tak nie gwarantuje dobrego wysterowania kolumn na poziomie nawet przeciętnego wzmacniacza stereo .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych przeze mnie kolumn (Klipsch, Melodika i Monitor Audio) na pewno najmniej problemów z bliskiem dosunięciem do ściany będzie w przypadku Klipsch i Monitor Audio. W przypadku tych modeli wystarczy już kilkunasto centymetrowe oddalenie kolumn od ściany aby zagwarantować dobre brzmienie. Oczywiście nawet przy kolumnach z przednim bass-reflex dosunięcie do ściany zwiększa ilość basu.

Co do cen proszę o kontakt z naszym salonem, dla forumowicza gwarantujemy specjalną ofertę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za zainteresowanie.
Wyczytałem, że każdy amplituner inaczej się zgrywa z danymi kolumnami napiszcie proszę, jakie kolumny wg. was najlepiej pasują do wspomnianych wyżej amplitunerów tzn:

Yamaha RX V681,
Yamaha RX V679,
Onkyo TX-NR656NR
Denon AVR-X2300W

Pamiętajcie, że to moje pierwsze kino i ogranicza mnie budżet. Chciałbym również by kolumny mogły stać możliwie najbliżej tylnej ściany.

I jeszcze jedno pytanie powiedzcie czy różnica między Yamahą RX V679 a Yamahą RX V681 jest duża? Co przemawia za tegorocznym modelem? Wiem uczepiłem się tej Yamahy ale do wczoraj był to mój faworyt.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który najbardziej pasuje to musisz sam zdecydować, kto ma znać Twój gust jak nie Ty ? icon_wink.gif
Owszem wzmacniacz i kolumny powinny się wzajemnie uzupełniać, a nie dublować swoje wady, lub powielać zalety, czy ogólnie cechy, bo czegoś będzie za dużo, a czegoś będzie może brakować. Przede wszystkim, czy też finalnie to brzmienie mają pasować Tobie, a nie kolumny np. amplitunerowi.
Wystarczy wejść (najlepiej samemu posłuchać) na stronę TESTY i trochę samemu poczytać czy to o amplitunerach AV dajen marki , czy kolumnach, by wiedzieć jaki styl ma Yamaha , a jaki Denon, czy Onkyo itd.
Tym samym cech np. grania Yamahy nie dublować "podobnie" grającymi kolumnami, chyba że ktoś lubi skrajności.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Biorąc uwagę budżet bardzo dobrze myslales o zestawie magnat quantum serii 6. To optymalne kolumny i jedne z lepszych bad kątem cena jakość. Alternatywa mogły by być produkcję indiana linę z linii nota. Tam będzie jednak nieco mniej basu.
Do tych kolumn proponował bym amplituner onkyo 656.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Który najbardziej pasuje to musisz sam zdecydować, kto ma znać Twój gust jak nie Ty ? icon_wink.gif
Owszem wzmacniacz i kolumny powinny się wzajemnie uzupełniać, a nie dublować swoje wady, lub powielać zalety, czy ogólnie cechy, bo czegoś będzie za dużo, a czegoś będzie może brakować. Przede wszystkim, czy też finalnie to brzmienie mają pasować Tobie, a nie kolumny np. amplitunerowi.
Wystarczy wejść (najlepiej samemu posłuchać) na stronę TESTY i trochę samemu poczytać czy to o amplitunerach AV dajen marki , czy kolumnach, by wiedzieć jaki styl ma Yamaha , a jaki Denon, czy Onkyo itd.
Tym samym cech np. grania Yamahy nie dublować "podobnie" grającymi kolumnami, chyba że ktoś lubi skrajności.



Planuje udać się w tym tygodniu do kilku sklepów na odsłuch. Widziałem, że w innym wątku do Yamahy 679 zaproponowałeś Magnaty 675. Czy wg. ciebie nowy model (RX-V 681) również zagra z Magnatami? Yamahe 679 znalazłem za 2099zł natomiast 681 kosztuje 2999zł różnica to 900zł i teraz pytanie czy warto dopłacić 900zł do tegorocznego modelu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem duet dotychczasowy i ładnie razem się zgrywa. Co do modelu nowszego ...81 to pewnie ma pare jakiś gadżetów względem aktualnego 679. Nowy model, pare gadżetów i wyższa cena, normalne .Brzmienie obydwu powinno być podobne i rozpoznawalne firmowo.
W jednym z dzisiejszych wątków pisałem post o tym, że jednak zaskoczył mnie max pobór prądu nowych yamah oscylujący w granicach 270W... albo pracują w klasie D, albo pomyłka na stronie, albo...
Może warto podzukać taniejącej wersji 779 zamiast 681, 779 ma bodaj wyjście preout na wzmacniacz- gdybyś chciał kiedyś pobawić się w podpięcie klasycznego wzmacniacza pod kolumny frontowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamahe 779 znalazłem 2649zł.

Natomiast w między czasie dostałem na @ ofertę MM

Magnat QUANTUM 675front/673 surround/67/center cena zakupu 4049,-

Magnat QUANTUM 677front/673 surround/67/center cena zakupu 4449,-

Amplituner Yamaha RX-V681 2899,-

Amplituner Yamaha RX-V679 2249,-

Cena Magnatów mnie zszokowała, ponieważ w RTV AGD na stronie internetowej widnieje cena 3349 zł (dot. 675).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie icon_smile.gif
Dziś byłem w jednym ze sklepów w mojej okolicy sprzedawca zaproponował mi kolumny Klipsch R-26 /R25C/R14M do tego Onkyo 646 lub Yamaha 679 niestety nie mogłem dziś odsłuchać sprzętu. Sprzedawca zapewnił mnie, że może podłączyć sprzęt jaki mu wskaże.
Napiszcie proszę z jaki amplituner waszym zdaniem dobrze zgrywa się z kolumnami Klipsh.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wysoka cena za te magnaty.
U nas dostaniesz je taniej.
Co do połączenia Yamahy z klipschami dźwięk bardziej dynamiczny. Zejście na basie większe i góra nieco bardziej wyraźna. Klipsch to kolumny które zapewnią lepszy odbiór w kinie. Magnaty są bardziej spojne przez co odbiór stereo jest ciekawszy.

Oby tych zestawów będziesz mógł odsłuchach nas już wkrótce w Oświęcimiu. Zapraszam

Jeśli do czasu chciałbyś już nabyc sprzęt to pozostaje otwarty na twoje pytania. Mogę także przygotować oferty cenowe.

Zapraszamy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...