Skocz do zawartości

Niedrogi używany amplituner


raffi1980

Recommended Posts

Witam Wszystkich serdecznie w całkowicie nowej dla mnie tematyce.
Od jakiegoś czasu noszę się z zakupem niedrogiego używanego amplitunera oraz głośniczków.
Chciałbym pokazać swoim dzieciom,że muzyki można słuchać z czegoś więcej niż komputer.
W temacie audio jestem totalnym laikiem, obejrzałem już nieco ofert na allegro i chyba trochę się pogubiłem.
dysponuję budżetem 400,max 500 zł.(będzie stać w pokoju dziennym-20m)
Doskonale zdaję sobie sprawę,że sumka to nieznaczna,a cena z powietrza się nie bierze.

Nie wiem czy kupić oddzielnie wzmacniacz,tuner,głośniczki,czy może kupić amplituner i głośniczki.
Jakie wejścia/wyjścia na dzień dzisiejszy są niezbędne? Czym się kierować? Myślę,że urządzenie powinno mieć wejście hdmi,/usb mógłbym podłączyć pod tv..
Nie potrzebuję raczej zestawu 5:1, 7:1 etc. Solidne stereo w pełni mnie zadowoli

Na poszukiwanym zestawie chciałbym przede wszystkim słuchać muzyki. źródło dźwięku-wszystko co będzie można podłączyć-tv,dekoder,cd,laptop,radio z amplitunera .
Posiadam tv sharp aquos LC32D44E-GY. Telewizja multimedia-dekoder zewnętrzny 3830cd.
Filmów oglądam raczej mało,więc nie jest to jakimś wyznacznikiem.
Zależy mi na ciepłym,głębokim brzmieniu.Nie jestem już nastolatkiem który uwielbia jak ściany "chodzą" ale chcę poczuć dźwięk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dzisiaj słuchałem zestawu sony MODEL STR-DE598, i jeszcze jakiegoś,chyba nie chcę tej marki.Kenowwoda chyba też nie
Yamaha brzmi fajnie rx v-440, ale popatrzę na wyższe też modele
Znalazłem takie głośniczki MONITORY CASTLE TRENT II http://allegro.pl/mo...6354559244.html
Ludzie piszą o nich raczej dobrze,zalicytowałem.
Dzisiaj znajomy gorąco namawiał mnie aby zacząć od MAGNAT SUPREME 102 http://allegro.pl/ma...6333135006.html ponoć są super i w tej cenie nie do pobicia
spotkałem się w pracy z taka opinią,że do wzmacniacza stricte stereo nie można podłączyć 2 różnych par głośników o różnych mocach i pozostaje mi dobór albo takich samych 2 par głośników,albo zakup wzmacniacza(bądź amplitunera) kina domowego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w dekoderze nie masz gniazda USB?
Cytat

...spotkałem się w pracy z taka opinią,że do wzmacniacza stricte stereo nie można podłączyć 2 różnych par głośników o różnych mocach i pozostaje mi dobór albo takich samych 2 par głośników,albo zakup wzmacniacza(bądź amplitunera) kina domowego.


Stereo to 2 kolumny - i już. Podłączenie 4 by grały równocześnie w jednym pomieszczeniu to nieporozumienie.Jak chcesz mieć więcej-to trzeba wejść w kino domowe.Poza tym nie będziesz miał USB w tej cenie.Poza tym - masz za mało pieniędzy, a jeszcze chcesz kupić więcej kolumn niż potrzeba-więc domyśl się jakie to będą kolumny icon_sad.gif
Magnaty 102 to małe kolumny na 11cm głośniczku niskośredniotonowym i nie należy się spodziewać dobrego grania (zresztą już sama ich cena to sugeruje).Jako minimum trzeba traktować większą serię 200.
Zerknij na ceny używanych amplitunerów na Allegro to się zorientujesz jakie są ceny (USB i HDMI wymaga amplitunera kina domowego i ceny minimum 500-600 zł, a gdzie jeszcze kolumny?).
W 500-600zł to się możesz załapać na używany amplituner stereo (i to nawet prawidłowo zagra) oraz 1 parę kolumn, a do tego odtwarzacz DVD z wejściem USB (by skorzystać z odtwarzania plików z USB).
Bo oczywiście zakup miniwieżę z USB za 500zł to raczej będzie nieporozumienie na takiej powierzchni..
Pozdrawiam.
PS. Poczytaj inne tematy na naszym Forum, bo temat sprzętów za 500-1000zł przewijał się wielokrotnie zarówno w stereo jak i w kinie domowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.
Doskonale zdaję sobie sprawę,że kwota nieznaczna "prawidłowo zagra".Ehh... Cena niestety albo stety z powietrza się nie bierze.
Słuchałem KD Yamaha brzmi fajnie rx v-440. Zapewne Powiesz stary rupieć(za 300 to ósmy cud świata nie będzie) Biorę też pod uwagę YAMAHA RX-V640 nieco droższa. Obawiam się jedynie,że za 2 stówki trudno będzie kupić w miarę normalne głośniki. Liczę,że jeszcze uda mi się posłuchać kilku zestawów i do końca miesiąca coś kupię.
Mam nadzieję,że żona mnie nie wymelduje icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz podłączyć wszystko to, o czym piszesz, to będzie trudno.
Dużo tu zależy od tego co przeważy. Dążenie do maksymalnie dobrej jakości dźwięku w tej cenie, czy szukanie funkcjonalności, wielozadaniowości?
Ale jak się to mówi: "jeśli coś jest do wszystkiego, to najczęściej jest do niczego".
Jeśli chcesz słuchać muzyki nie kupuj amplitunera do kina domowego. On służy do czegoś pokrewnego, ale nie do tego. W stereo na ogół gra słabo. Trzeba kupić wzmacniacz stereo.
Jeżeli musisz mieć tuner radiowy (z anteny), to możesz kupić amplituner stereo. Zagra w większości przypadków prawie tak samo dobrze jak wzmacniacz stereo w podobnej cenie. Albo dokupić osobno tuner (od 40, 60 zł).
TV, dekoder, laptop itp. możesz do wzmacniacza podłączyć tymczasowo kablami typu minijack - 2xRCA. Z czasem dla polepszenia dźwięku dokupisz DAC (przetwornik cyfrowo-analogowy) z odpowiednimi i odpowiednią ilością wejść.

Kolumny Castle grają bardzo fajnie, tak jak piszesz. Ale nie wiadomo za ile finalnie zostaną sprzedane. Jak widzisz licytuje 9 osób. Magnat zagrają bardziej wyraziście, ale z mniejszym wypełnieniem średnicy, chłodniej.
Dziś wieczorem lub jutro spróbuję czegoś poszukać. Na pewno nie będzie łatwo.

Podwójne terminale głośnikowe we wzmacniaczu/amplitunerze stereo służą do poprowadzenia bi-wiringu (podwójnego okablowania kolumn).
Można też podłączyć drugą parę kolumn, ale pod warunkiem, że nie będą grały równocześnie. Druga para może grać np. w innym pomieszczeniu.
Dwie pary kolumn mogą grać równocześnie w różnych pomieszczeniach. Ale wzmacniacz musi mieć wówczas sporą wydajność prądową a kolumny powinny być z reguły 8 omowe i niezbyt trudne do napędzenia.

Zakup czegoś nowego, albo w miarę nowoczesnego z wbudowanym DACem (wejście optyczne lub USB) nie da Ci dobrego dźwięku jaki chcesz uzyskać przy tak małym budżecie, bo kupisz coś kiepskiego. A dzieci jeszcze przez jakiś czas nie posłuchają muzyki w lepszej jakości.

I na koniec uwaga. Szukasz kolumn (kolumn głośnikowych) a nie głośników. Bo głośniki są częścią kolumn, to przetworniki elektroakustyczne. Ich samych nie kupisz, prawda?
A zdrabniając jak lubisz, możesz pisać "kolumienki" icon_wink.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

spotkałem się w pracy z taka opinią,że do wzmacniacza stricte stereo nie można podłączyć 2 różnych par głośników o różnych mocach i pozostaje mi dobór albo takich samych 2 par głośników,albo zakup wzmacniacza(bądź amplitunera) kina domowego.


Podłączyć to można( o czym i kiedy pisał przedpiszca) natomiast granie muzyki stereo w pokoju na 4 kolumnach ( nawet najlepszych) zrobiłoby dźwiękowy bałagan i zrobiłoby łomot. Zresztą słuchanie muzyki na ampli kinowym w trybie wielokanałowym też jest słabe i ze względu na brzmieniowy bałagan i słabe możliwości amplitunerów kd.
Supreme 100 to malutkie efektowe tylne kolumienki do kina, model 200 jest niewiele droższy, ale większy i w tanim systemie, czy to stereo, czy kinie, zagra sporo lepiej. Lekko ciepłe przyjemne brzmienie i w 20 metrach jakoś ujdzie, choć generalnie w taki metraż to podłogowe bardziej( i wcale nie chodzi by było głośno , czy ścuany drżały). Tak więc kolumienki to bardziej rozmiaru tych 200( czyli na głośniku około 6-6,5") plus jakiś wzmacniacz lub amplituner stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli chcesz podłączyć wszystko to, o czym piszesz, to będzie trudno.
Dużo tu zależy od tego co przeważy. Dążenie do maksymalnie dobrej jakości dźwięku w tej cenie, czy szukanie funkcjonalności, wielozadaniowości?
Ale jak się to mówi: "jeśli coś jest do wszystkiego, to najczęściej jest do niczego".
Jeśli chcesz słuchać muzyki nie kupuj amplitunera do kina domowego. On służy do czegoś pokrewnego, ale nie do tego. W stereo na ogół gra słabo. Trzeba kupić wzmacniacz stereo.
Jeżeli musisz mieć tuner radiowy (z anteny), to możesz kupić amplituner stereo. Zagra w większości przypadków prawie tak samo dobrze jak wzmacniacz stereo w podobnej cenie. Albo dokupić osobno tuner (od 40, 60 zł).
TV, dekoder, laptop itp. możesz do wzmacniacza podłączyć tymczasowo kablami typu minijack - 2xRCA. Z czasem dla polepszenia dźwięku dokupisz DAC (przetwornik cyfrowo-analogowy) z odpowiednimi i odpowiednią ilością wejść.

Kolumny Castle grają bardzo fajnie, tak jak piszesz. Ale nie wiadomo za ile finalnie zostaną sprzedane. Jak widzisz licytuje 9 osób. Magnat zagrają bardziej wyraziście, ale z mniejszym wypełnieniem średnicy, chłodniej.
Dziś wieczorem lub jutro spróbuję czegoś poszukać. Na pewno nie będzie łatwo.

Podwójne terminale głośnikowe we wzmacniaczu/amplitunerze stereo służą do poprowadzenia bi-wiringu (podwójnego okablowania kolumn).
Można też podłączyć drugą parę kolumn, ale pod warunkiem, że nie będą grały równocześnie. Druga para może grać np. w innym pomieszczeniu.
Dwie pary kolumn mogą grać równocześnie w różnych pomieszczeniach. Ale wzmacniacz musi mieć wówczas sporą wydajność prądową a kolumny powinny być z reguły 8 omowe i niezbyt trudne do napędzenia.

Zakup czegoś nowego, albo w miarę nowoczesnego z wbudowanym DACem (wejście optyczne lub USB) nie da Ci dobrego dźwięku jaki chcesz uzyskać przy tak małym budżecie, bo kupisz coś kiepskiego. A dzieci jeszcze przez jakiś czas nie posłuchają muzyki w lepszej jakości.

I na koniec uwaga. Szukasz kolumn (kolumn głośnikowych) a nie głośników. Bo głośniki są częścią kolumn, to przetworniki elektroakustyczne. Ich samych nie kupisz, prawda?
A zdrabniając jak lubisz, możesz pisać "kolumienki" icon_wink.gif .



Przede wszystkim zależy mi na słuchaniu muzyki.
Wiem,że w tym segmencie cenowym trudno będzie wybrać coś co będzie przyzwoite jakościowo i "prawidłowo zagra" Jak stwierdził RoRo :-/
Z jednej strony człek by chciał wydać możliwie jak najmniej i mieć fajny sprzęt z drugiej zaś logika podpowiada,że to szalenie trudne do wykonania.
Wiem coś o tym,sam sprzedaję elektronarzędzia i osprzęt.
Czasem ktoś przychodzi z pełnią wiary,że kupi super młotowiertarkę za 200zł,a ja muszę go(o ile mnie nie zirytuje) sprowadzić na ziemię i czasem przygasić. Życie jest brutalne.
Ale ok,rozumiem,nie kupię Nautilusa. Mimo wszystko spróbuję(mam nadzieję,że mi Wy w tym pomożecie)poszukać sprzętu dzięki któremu będą mógł z bliskimi cieszyć się dobrej jakości,czystym,ciepłym dźwiękiem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Reasumując więc,na yamaha nie mówicie nie, ale jak rozumiem nie KD tylko stricte audio.


stricte stereo, bo KD też jakieś audio z siebie wydobywa;). Jednak kupowanie starego kina domowego(amplitunera kd) , zresztą nieraz bardzo taniego, niesie dwa błędy, bo nawet jak komuś nie zależy na jakości muzyki, to pewnie to przeżyje, ale w filmie stary amp kd też się już nie sprawdzi, bo nie te wejścia, nie te kodeki filmowe;)
Wracając do klocków stereo, zwróciłbym uwagę czy nie ma czegoś w Twojej okolicy od osób prywatnych, jak nie, to szukał po takich komisach jak dajesz linki. Druga sprawa korespondując z komisem i wybierając jakby nie patrzeć starsze klocki, dopytywał się o stan techniczny( np. czy nic nie trzeszczy gdy kręcisz potencjometrami ) lepiej wybrać model kilka wat słabszy, a idealny technicznie, bo to czy będzie miał moc 2x60W, czy 2x70W przy 8ohm to sprawa drugorzędna.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na ciepłym i głębokim brzmieniu, to na pewno nie Yamaha, nawet stereo.
W tej cenie, to ja nie wiem co takiego znajdziesz? Może jakiś TEAC albo NAD?
A dlaczego nie chcesz Kenwooda? Słuchałeś jakiegoś (model)? Jak grał?
Gdybyś trafił na Fine Arts'a V 1, to też gra dość ciepło i naprawdę nieźle jak za te pieniądze.
Pomyślałem także o Musical Fidelity, ale te wzmacniacze nie zapuszczają się w tak niskie rejony cenowe.
Masz rację, trudna sprawa. Ale trzeba szukać, może jakaś okazja się trafi?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co to jest za współczynnik W.A.Ż ?
Współczynnik akceptacji żony, icon_wink.gif Przechylił się na moją korzyść.
Zaczęła mi szukać półeczki na "gramograja: icon_smile.gif Stwierdziła,że nawet jakiś grosz więcej można dorzucić do tego nabytku,
w końcu taki sprzęt nie zestarzeje się szybko.
Więc pomyślałem,że może by tak zbudować zestaw z 3 klocków- wzmacniacz, tuner, dvd icon_smile.gif
Bo przecież amplituner to to samo tyle że ze słabszym wzmacniaczem.
Więc Wędrówkę zaczynam niemal od początku.
Wszystkich oczywiście przepraszam,za zamieszanie,mam nadzieję,że nadal będziecie chcieli mi pomóc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...