Skocz do zawartości

Kolumny


saQue

Recommended Posts

Witam

Poszukuje kolumn do wzmacniacza Denon PMA 720AE. Zastanawiam się nad kolumnami jbl studio 280.
Głównie do słuchania muzyki gatunku RAP i electro.
Wymiary pokoju 4.15x4.70, dobrze by było gdyby kolumny nie przekroczyły ceny powyżej podanych.
Lubię posłuchać muzyki z ostrym jebnięciem.

Z góry dzięki za pomoc!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego piszesz w zakładce kino ? Może rozwiń określenie ostre jebnięcie. Denon przeciętnie ostry, te Jble też jak by mniej niż kiedyś- ale to dobrze. Drugi warunek raczej spełniony, 720 jak i jbl studio ma dobrą dynamikę .
Jednak nie odmawiaj sobie innych kolumn np.ostrzejszych Klipsch, przyjemniejszych Dali 7, czy Magnatów quantum 677,675, Monitor Audio bronze 5, bx5, Pylon Saphire 25 itd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Później się zorientowałem że dałem w złej zakładce, dziś się zarejestrowałem i nie umiem tego przenieść/usunąć.
Chodzi mi żeby głośniki miały mocny bass i dźwięk był w miarę czysty.


Edytowano przez RoRo
Edit: przeniosłem wątek do działu STEREO
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Chodzi mi żeby głośniki miały mocny bass i dźwięk był w miarę czysty.


Pisząc czysty, czy bass widać że nie masz chyba zbyt doświadczenia i osłuchania. Często osoby i amatorzy piszą, że jakieś kolumny były super bo grały czysto i nic nie szumiało- icon_eek.gif straszne musiały być wcześniejsze doświadczenia ze sprzętem skoro w sumie podstawowe sprawy stają się kluczowymi. Swoją droga kolumna sama nie szumi coś musi jej dostarczyć taki sygnał, stary, kiepski magnetofon kasetowy, muzyczka z niedostrojonego radia ?
Domyślam się, że lubisz dźwięk z lekko ( może mocno) wyeksponowanymi skrajami pasma( sporo góry i doły), bo to daje wrażenie, że jest "czysty dźwięk". Sugeruję zapoznać się z kolumnami Klipsch ( podobnymi cenowo ) mają sporo góry i wiele osób zaczynających przygodę z audio pisze, że grają właśnie "wow" i czysto, a także są wyjątkowo dynamiczne ( Z denonem dobrze się zgrywają ), Jbl studio też gra koncertowo i konturowo, jednak nieco równiej niż Klipsch, sugeruje też KEF C-7( odebrałem je jako konturowe i nienaturalne), Melodika BL40 te jest pomysłem. Podobnie jak Magnat quantum, Canton Chrono 507,508, Pylon saphire 25, kolumny Monitor Audio serii BX, Bronze, czy RX, Silver też ma sporo góry( choć może być szczuplejszy bas w stosunku do oczekiwań).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
Jeśli lubisz mocne i dynamiczne brzmienie, głęboki i mocny bas, wybór JBL Studio 280 jest jak najbardziej optymalnym wyborem. Jako alternatywa natomiast zaproponowałbym jeszcze kolumny marki Klipsch - w Twoim przypadku optymalnym modelem będą Klipsch RP-260F. Kolumny Klipsch mają dodatkowo wysoką skuteczność, mniej obciążają wzmacniacz.
Na koniec ostatnia propozycja - Dynavoice DF-6.
Wszystkie powyższe kolumny zapewnią Ci otwarty, dynamiczny dźwięk z wyraźną, mocną podstawą basową. Każda z kolumn będzie bardzo dobrze współpracowała ze wzmacniaczem Denon.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tak, dopóki nie usłyszy się lepszego dźwięku. I oczywiście dopóki się do niego nie dojrzeje.

A swoją drogą, to mnie by było szkoda kasy na Klipsch'e, skoro dużo taniej mógłbym kupić nie gorsza a lepsze w pewnych aspektach kolumny Arcus, Quadral (z serii Phonologue). Ostre granie z wyeksponowanymi skrajami pasma i do tego bardzo dynamiczne dadzą kolumny Cerwin-Vega.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor postu zapewne wybrał te kolumny na podstawie kilkunastu wpisów i uwag forumowiczów ( może nawet poczytał testy porównawcze ), kierunek wyboru raczej słuszny w odniesieniu do tego co napisał o oczekiwaniach ( szkoda ze skromnie), szkoda że nie dał sobie szansy posłuchać w sklepie. Proponowane kolumny są wszak w elektro-marketach, no ale może kwota zakupu jest dla autora na tyle mała że nie chciał sobie zawracać tym głowy ?icon_wink.gif
Co do gustów to masz rację, choć z drugiej strony dwie osoby mogą mieć bardzo podobny gust, a jednak pewne rzeczy w pewnych przypadkach słyszą inaczej ze względu na jakaś inna budowę ucha, percepcję, lub potrzeby na dany czas ? I ta drobna różnica, wręcz niuans może być wyolbrzymiona i zdecydować o wyborze, lub zanegowaniu.
Np. Kilkukrotnie ze znajomymi porównywaliśmy pewną parę kolumn, uwagi zawsze były jednoznaczne co do tego która ma ostrzejsza górę, która nieco łagodniejszą, tymczasem któryś z forumowiczów określił tę kolumnę (dotychczas ocenianą jako mniej metaliczną w górze) za wręcz żyletkowatą w odbiorze, względem tej dotychczas ostrzejszej . Może pewne częstotliwości odbierał, tak, a inne inaczej, może jakieś "pomieszczenie" gdzie słuchał tak odwróciło styl kolumn ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli autorze nie zakupiłeś jeszcze kolumn to spójrz na kolumny Magnat , seria Quantum. Generalnie wiem z doświadczenia , że pod ten wzmacniacz nie jest tak łatwo dobrać kolumny.
Zgadzam się z tym co napisał kolega ToTameALand powyżej, mi z Jbl z serii studio również nie podeszło takie połączenie.
Natomiast u siebie mam klipsch Rf62 jak i również jako drugi wzmacniacz {do innych celów} tego Denona i muszę napisać , że to napewno nie jest dobre połączenie do muzyki, przynajmniej dla mnie. Nie wiem jak grają te klipsche Rp-260f, może z nimi będzie lepiej. Generalnie do Klipschy to widzę jakiś ciekawy wzmacniacz grający miękko po zdecydowanej ciepłej stronie mocy z dobrym zasilaniem, jakąś lampę , coś co utemperuje ich krzykliwość, a doda środka.
Ale fakt faktem , gusta są różne i zawsze trzeba wybierać pod siebie , a nie pod innych, ale w tym konkretnym przypadku autor zapewne nie zrobił odsłuchów więc zakup w ciemno.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek75,

Właśnie - różne osoby mogą (i zazwyczaj mają) różny gust i inaczej odbierają zarówno sprzęt, jak i muzykę.

Inna sprawa, że (wiem to po sobie) osoby, które wcześniej nie miały do czynienia z porządnym stereo, wychodzą z założenia, że różnice w sprzęcie nie są zbyt duże i ważne, żeby grało to lepiej niż miniwieża, czy głośniki komputerowe.

Poza tym - sugestie czy to recenzjach, czy to na forach potrafią być bardzo mylące.

Na tym forum pewna osoba z branży (z litości nie wspomnę która) zachwalała mi połączenie Denona z Pylonami 25 do metalu, pamiętam też że zwróciłeś mi uwagę że to takie sobie połączenie. Jak posłuchałem innych kolumn wiedziałem już, że to połączenie do tego rodzaju muzyki jest po prostu słabe. Niestety było już po zakupie.

Poza tym - w wielu recenzjach przewijają się slogany typu "Klipsche (lub np. Paradigmy) to świetne kolumny do metalu/rocka". I zapewne tak jest, tylko że nie z każdym wzmacniaczem i nie w przypadku każdego słuchacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumn jeszcze nie kupiłem, mam zamiar odsłuchać jbl i Klipsch.
Zrobię to dopiero w następnym tygodniu, ponieważ są ŚDM i sklepy ogólnie pozamykane akurat z tymi kolumnami.
Pokuszę się na odsłuch Magnat , seria Quantum.
Po zakupie dam znać które kolumny wybrałem.
Wybaczcie że piszę krótkie zdania, ale nie lubię się rozpisywać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...