Skocz do zawartości

Zakup pierwszego sprzętu


Hohlik7

Recommended Posts

Siemka, tchnęło mnie na nowy sprzęt grający do pokoju. Zazwyczaj słucham na słuchawkach, ale chciałbym też uwolnić uszy od plastiku i pozwolić wypełnić pokój dźwiękami icon_biggrin.gif
Budżet: max 800zł
Najlepiej, ażeby sprzęt był nowy i w miarę dostępny w Polsce
Chciałbym kupić od razu cały zestaw
Pokój to 3mx4m
Głównie słucham rapu i często dochodzą elektroniczne dźwięki, czyli głęboki bas mile widziany (na dropy icon_biggrin.gif ), ale również "przejrzystość" dźwięku brzmi dobrze icon_biggrin.gif. Co mnie zawsze intryguje kiedy patrzę na zestawy znajomych, to że są 3 źródła dźwięku czyli np. 2 większe kolumny i 1 mniejsza z boku bądź za plecy, żeby poczuć przestrzenność muzyki icon_smile.gif
Chciałbym kupić sprzęt raz, a dobrze (ale jednak żeby mieścił się w 800 zł)
Muzyka będzie puszczana z komputera, ale również chciałbym ten zestaw czasem wynieść i podłączyć muzykę z Pendraka icon_smile.gif

Chętnie przyjmę wszelkie uwagi i wskazówki icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Chyba nie wiesz o czym piszesz? Nowy sprzęt za 800 zł? A co konkretnie? Wzmacniacz i kolumny? Czy coś jeszcze?
W takiej cenie nawet używany niełatwo skompletować.
Ale jaki to miałby być, trzeba więcej napisać o swoim pokoju możliwościach ustawienia kolumn i ich odległościach od ściany tylnej oraz bocznych itp.
Od razu napiszę, że nowy, który będzie miał możliwość podłączenia pendrive'a, to będzie właśnie plastik.
A starszy używany nie ma tego typu wejść, choć jakość dźwięku zapewni nieporównanie lepszą.
Można tymczasem użyć jakichś przejściówek, by podłączyć komputer. O penie na razie zapomnij.
Ale jeśli piszesz o wyjściu z tym, to może myślisz o jakimś przenośnym "grajku"?
Tu się takimi nie zajmujemy. Musisz iść do sklepu i wybrać taki, który będzie miał wejście na pendrive.

Cytat

Co mnie zawsze intryguje kiedy patrzę na zestawy znajomych, to że są 3 źródła dźwięku czyli np. 2 większe kolumny i 1 mniejsza z boku bądź za plecy, żeby poczuć przestrzenność muzyki icon_smile.gif


Ty chyba widziałeś zestawy do kina domowego. Bo stereo to dwie kolumny i... to wszystko.
Kino domowe nie zapewni Ci tak dobrego dźwięku jak stereo. W tej samej cenie oczywiście.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź
Faktycznie słabo się znam, a dopiero teraz przeglądając zauważyłem że 800 zł to nie jest wcale tak dużo.
Z początku chciałem mieć coś z mocnym kopem, jakieś 270W, ale to w ten cenie jest niemożliwe, a budżet i tak mogę ostatecznie naciągnąć do 1000zł.
W pokojach (bo zestaw będzie przenoszony między pokojem domowym, a miejscem gdzie studiuje) mam duże biurka, jedną wysoką szafę(po boku), miejsce pod nogami oraz komodę za plecami (wszystkie meble są przy ścianie)
Czy użycie różnych przejściówek nie spowodują utraty jakości dżwięku na tyle, że będzie porównywalny z plastikiem?
Wiadomo, w zelektonizowanych czasach, kolejność źródeł jest następująca : komputer, pendrive, płyta, radio. Tego też będę się trzymał.
Mówiąc "wynosić" to znaczy, że w ciągu roku wezmę go ze sobą na wakacje max 2 razy (nie na dworze, lecz postawić znowu w wynajętym pokoju/domku).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z początku chciałem mieć coś z mocnym kopem, jakieś 270W, ale to w ten cenie jest niemożliwe,


Ojoj, a co to te 270W ?; maksymalny pobór prądu wzmacniacza, może średni, czy może sumaryczna maksymalna moc na kanał, czy... To trochę tak jakbyś wybierał upragnione auto na podstawie np.średnicy koła, czy długości wydechu, absurd icon_wink.gif
Klasy, ani rodzaju brzmienia nie określa jakieś 270W, 80W, czy 400W( cokolwiek miałeś na myśli).

W tym budżecie koło 800zł kupisz jakaś nie najtańszą już mini wieżyczkę coś w mały pokój, będzie miała usb, cd i nieco kartonowy dźwięk Panasonic, Philips. Mimo szumnych nieraz zapowiedzi moc realna niewielka, choć wystarczająca by hałasować ( tylko i niestety), gorzej z jakością brzmienia. Jak dołożysz do 1000zł to kupisz mini wieżę Denona M39 nadal mały ale przynajmniej w miarę przyjemny dźwięk, nie jakiś wynaturzony.
Tyle że w mini wieżach ogólnie bas i dynamika kuleje, no może czasami jak zamiast firmowych głośniczków podepnie się lepsze markowe, lub jak wieżyczka ma wyjście na sub-out można dokupić sub- aktywny i męczyć sąsiadów i siebie, czego nie polecam.
Bliżej kwoty 1800-2000 królują Yamahy pianocraft, można też wybrać Denon dra i dcd 109, czy jakiegoś Pioneera, tyle że to nadal brzmieniowo mini wieże, gdzie płacisz za gadżety/dodatki nie za dobre brzmienie.

Kompletowanie używek za 1000zł ma sens, bo jak się poszuka to kupi się normalne markowe monitory (kolumny podstawkowe), używany wzmacniacz, różnica brzmienia względem mini wieży, w zasadzie nieporównywalna.Tyle, że i teraz i dawniej wzmacniacze nie odtwarzają muzyki z pendriva ( czasem mają usb typu A dla połączenia z PC), to wymaga amplitunera z wyświetlaczem coś jak Yamaha RN500, Onkyo 8130, lub odtwarzacza sieciowego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź icon_smile.gif
Zainteresowałeś mnie tym Denonem M39. Czytam, że opinie są całkiem niezłe. Ale z 1000zł to jednak ma mało wspólnego, gdyż patrząc widzę same zbliżone do 1300 icon_biggrin.gif
Ale jeżeli w zestawie są wymienione głośniki 2x30W, a z tyłu jest 5 wyjść, 4 na głośniki (+ - co jest dla mnie absolutną nowością) i subwoofer, tj. jak pisałeś, mogę dokupić ten sub. Jeżeli bym tak kiedyś zrobił to wszystko bym zepsuł?
Mógłbyś mi wymienić dlaczego ona (przynajmniej cenowo) bije SONY MHC RG 490 S? Widać, że to jest plastik, ale poniekąd tak właśnie wyobrażałem sobie mój sprzęt icon_biggrin.gif Tłumacze to sobie iście krystalicznym dżwiękiem w porównaniu z tym Sonym, ale to jest aż taka różnica? Co jeszcze mnie dziwi, to że ma on jakieś chińskie bajery typu wielu wejść na płyty. Jeżeli ktoś mnie przekona i wytłumaczy to mógłby podać parę innych przykładów podobnym do Denona? :-Dote]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ale jeżeli w zestawie są wymienione głośniki 2x30W, a z tyłu jest 5 wyjść, 4 na głośniki (+ - co jest dla mnie absolutną nowością) i subwoofer, tj. jak pisałeś, mogę dokupić ten sub. Jeżeli bym tak kiedyś zrobił to wszystko bym zepsuł?



Nie rozumiem co masz na myśli. Jakie wyjścia 5, jakie 4 głośniki +,- ?
Co do ceny m-39 z kolumnami firmowymi ( nawet nie takie złe, bo są sprzedawane też jako oddzielny produkt ) też utrafisz za 1100zł, trzeba szukać, trochę się targować.Widziałem za 1300zł z Magnat 202 ( a to już nico większe kolumny od firmowych)


Cytat

I w swojej audiofilskiej mądrości mógłbyś mi wymienić dlaczego ona (przynajmniej cenowo) bije SONY MHC RG 490 S? Widać, że to jest plastik, ale poniekąd tak właśnie wyobrażałem sobie mój sprzęt icon_biggrin.gif


Do audiofilskiej mądrości się nie odniosę, bo ani się nie czuję audiofilem, ale też nie jest tu wybitnie potrzebna jakaś mądrość...wystarczy wejść do sklepu i sobie włączyć.
Denon m39 za1100zł ( teraz też M40 z DAB+ za 1350zł) generuje dobrej jakości dźwięk, bez sztucznych nienaturalnych i efekciarskich sztuczek . Kupując samą jednostkę sterującą i dokupując dobrej klasy monitory ( np. markowe używane ) masz namiastkę niezłego małego systemu hi-fi.
Denon poza tunerem, cd i usb, ma także wejście optyczne dla TV i wyjście na aktywny sub, a to nie zawsze jest oczywiste.
Zaś ten Sony to coś co było modne dekadę, dwie temu diody, plastik, sztuczny, efektowny dźwięk, bardzo przerobiony przez wewnętrzny "korektor", owszem zagra głośniej i efektowniej na imprezie , ale nic ponad to . Upgredować też raczej nie da rady bo pewnie tak zrobili że gra tylko ze swoimi kolumnami a za bas odpowiada ten pasywny wooferek.
Generalnie we wieżyczkach od 200 do około 900 zł kolumienki to cieńkie paździerzowe pudełeczka, lub plastikowe i tak też grają, głucho i płasko.

Tak więc jak to w życiu, wybór co kto lubi i potrzebuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź
Chodziło mi o wejścia na głośniki oznaczone + i - (zdjęcie)

DSC01446.jpg


Czyli rozumiem, że decydując się na takiego małego diabełka otrzymam zdecydowanie lepsze brzmienie i otwieram sobie drogę do podłączenia suba aktywnego oraz posiadam wejście optyczne (co daje mi możliwość podłączenia do telewizora). Również nie chciałbym kombinować z używkami tylko wejść do sklepu, przesłuchać i zdecydować się z kupnem. Ale pisałeś o tym, że podłączając aktywy sub zacznę męczyć siebie i sąsiadów, o co z tym chodziło?
Podoba mi się myślenie, aby pozbyć się paździerzowej deski icon_smile.gif dlatego chciałbym jeszcze zapytać czy są jeszcze jakieś inne zestawy w przybliżonej, bądź niższej cenie o zbliżonych możliwościach?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabiano. Wszystko na tym świecie jest osadzone w jakimś kontekście.
A sprzęt audio gra bardzo różnie, różne są gusta słuchaczy, różne pomieszczenia i warunki w nich. Jest jeszcze mnóstwo innych czynników.

Przede wszystkim załóż własny wątek a nie zaśmiecaj tematu kolegi.
Później przeczytaj poradnik RoRo jak się pisze pierwsze posty. Tam wyjaśnia co się powinno napisać, abyśmy mogli Ci pomóc. Link masz tu:
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
Przeczytaj jak kolega napisał swój pierwszy post. Niemal wzorcowo. Będziesz wiedział o co pytamy, co powinieneś napisać, by Ci można rzetelnie pomóc.
http://forum.audio.com.pl/Zmiana-kolumn--t44099.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...