Skocz do zawartości

Kino domowe do 7000zł


Feniks

Recommended Posts

Tak od siebie po przemyśleniach

Musze iść w stronę kina domowego.
Jeśli przeznaczę cały budżet na stereo będą grały zapewne zdecydowanie lepiej ale z moim słuchem większą różnicę usłyszę między brakiem kina domowego a lepszą jakością stereo

S4 nie jest audiofilem, nie ma super słuchu nie chodzę po wystawach.
Oczywiście każdy usłyszy różnicę ale jak napisałem ja zdecydowanie większą jeśli nie wybiorę kina.

Muzyki słucham gdy przychodzą znajomi, gdy mam ochotę sie zrelaksować więc średnio co drugi dzień
Muzyka jest praktycznie zawsze dynamiczna.

Może popełnię fopa ale słucham z telewizora który jest spięty z Youtube, dużo rzadziej pendrive.
Ten nowy zestaw też będzie głównie grał z youtube lub programów muzycznych z NC+

Filmy to NC+ , cda i pendrive. I znów może Fopa czy nadają w 5.1?

Słuchając nie siedzę przed głośnikami ze szklaneczką i nie wsłuchuję się w szczegóły brzmienia.
Moja ocena jest raczej bardziej ogólna.

Póki koledze nie urodziło się dwoje dzieci miałem okazję porównywać głośniki np Energy acustic z tannoy czy moimi.
Określiłem różnicę i to które bardziej mi sie podobają ale nie potrafiłem podać czy to brzmienie jest bardziej ciepłe dynamiczne itd.

Gdy zamienialiśmy wzmacniacze między denon a yamaha w podobnym przedziale już np nie słyszałem różnicy,
Dopiero przejście na Nad za 150% ceny poprzednich przyniosło różnicę

Gdy dodawane były pozłacane końcówki, kable po 1000zł, przedłużacze, kolce totalne zero różnicy

Muszę zdać sie na wasze porady bo kolega z racji nowych obowiązków nie ma czasu mnie w tym wesprzeć.

dzięki Simson za zwrócenie uwagi na stereo.
Może pośrednie rozwiązanie to:

5.1 klipsh z sub 115SW. Zwiększenie budżetu i zamiast R26 na przód R28.
Jeśli będzie mi mało dołożę przedwzmacniacz np NAD i podłącze je jako stereo.
Czy już mnie fantazja ponosi?

Jak chodzi o wypożyczanie sprzętu na odsłuch pomysł jest świetny tylko oceńcie mój pomysł powyżej.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lolek79
Skoro Klipsch były w top 3 w cenie do 10 tyś to napisz nam coś o pozostałych dwóch sztukach, aż boję się pytać, ale za razem jestem bardzo ciekawy. To też "mega" wyjątkowe konstrukcje do 4 tyś ??? No z ekonomicznego punktu widzenia jest to niemożliwe (aczkolwiek wyjątki się zdarzą). Kończmy temat, nie ma sensu.

Napisz na priv, to podeślę Ci świetne propozycje z nowych kolumn do kwoty 10 k.

Feniks

Twoje pieniądze, twój wybór. Ja tylko proponowałem odsłuch, aby nausznie samemu to ocenić, a nie gdybać.

Skoro jest tak jak piszesz, to po co wydawać aż 7 000 zł ? Dla mnie z takim podejściem do tematu to strata kasy. Używkę Marantz lub Denon + używka bardzo uniwersalnych kolumn masz za max 4 tyś łącznie. Z tego co teraz czytam zadowolą w 100%




Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Simson za radę odsłuchać na pewno odsłucham ale muszę wybrać maks 2 zestawy 5.1 i jeden stereo.

Żeby nie tracić czasu poleć mi zestaw stereo do 7 tys

Koledzy ze sklepów było sporo pozycji więc proszę o wybór dwóch zestawów które poddam odsłuchowi.
Czy to klipsh czy Dali czy inne celujemy w 7 tys jak trzeba dołożyć ok ale z sub.

SImson cena 7000zł jak widzisz nie jest sztywna ale nie bierze sie z sufitu..

Kupić za 3000 - 4000zł zestaw 5.1 to wolałbym zostawić stare stereo bo różnica byłaby żadna.
Zaczął od kwoty 7000zł bo potrzebuję sprzętu i na początku myślałem tylko o 5.1
Zestawy za 7000 może 8000 zagrają zdecydowanie lepiej niż posiadany.

Na używane sie nie zdecyduje bo nie chcę się zastanawiać czy ktoś go wyniósł sąsiadowi itd.





Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Feniks co do Twoich przemyśleń, szczerych, jeszcze słowo.
Bo może faktycznie nie warto tyle wydawać, na lepszy model klipschy względem standardowych klipsch, skoro piszesz...
Że nie słyszysz różnicy między Denonem i Yamaha icon_eek.gif , a jeśli muzyka to z YT z tv ?
Osobiście porównując ten sam utwór puszczony z YT i z płyty, a nawet z mp3(320) to różnica jest taka jakby muzyka z YT czy raczej kolumny przykryć ręcznikiem.
Jeśli nie rozróżniasz yamahy od denona tym bardziej nie odróżnisz kolumn Monitor Audio serii BX /bronze od droższej RX/silver, tak jak klipsch serii RP z R, czy F.
Obojętnie jednak od marki kolumn, czy klasy , warto kupić mocny i wydajny amplituner kinowy. Jakiej firmy, cóż skoro yama i denek to to samo, wybór marki otwarty, popatrz na funkcje, a amplituner wyższej klasy zwyczajniej zagra dynamiczniej i lepiej wysteruje kolumny niż tani model.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie ma co klucic które kolumny są lepsze. Są zwolennicy klipscha i są dali. Zawsze powtarzałem że jeśli wszyscy mieli by ten sam gust to było by deuch producentów a ceny były by 3 razy wyższe.

Feniks czyli tak jak myślałem. Nie skupisz się podczas odsłuchu a przy optymalnie dobrany zestawie dasz radę posłuchać że znajomymi płytki radia czy Neta.

Słuchaj tylko frontów centralny i surroundy dadzą radę kinie.

Sprawdź kolumny. Dali zensor 7 , klipsch RP 260 heco music style 900 lub 1000 będziesz miał przekrój od bardziej spójnych poprzez neutralne do dynamicznych. Zobaczysz które dla ciebie. Co do amplitunerow 656, 681 czy x3200 pokolei onkyo Yamaha Denon.

Zapraszam na odsluch i po wyceny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek75 ma rację, skoro nie usłyszysz różnicy to może po co?

Z drugiej strony "wyjątkowo icon_wink.gif " zgodzę się z S4Home, słuchaj frontów jak napisał S4Home i konstrukcje w tej cenie jako nowe odsłuchaj (te co podał, a może na sklepie będą jeszcze w zbliżonej cenie, też warto). A wiadomo, że używki będą lepsze, ale sprawdź najpierw na odsłuchu co słyszysz i jak.

I nie mów, że nie masz czasu na odsłuchy, to dużo pieniędzy, więc warto posłuchać sumiennie, dokładnie. No chyba, że 7000 zł to jak zakup chleba w sklepie (nie posmakuje to jutro kupię drugi).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

jacek75 ma rację, skoro nie usłyszysz różnicy to może po co?

Z drugiej strony "wyjątkowo icon_wink.gif " zgodzę się z S4Home, słuchaj frontów jak napisał S4Home i konstrukcje w tej cenie jako nowe odsłuchaj (te co podał, a może na sklepie będą jeszcze w zbliżonej cenie, też warto). A wiadomo, że używki będą lepsze, ale sprawdź najpierw na odsłuchu co słyszysz i jak.

I nie mów, że nie masz czasu na odsłuchy, to dużo pieniędzy, więc warto posłuchać sumiennie, dokładnie. No chyba, że 7000 zł to jak zakup chleba w sklepie (nie posmakuje to jutro kupię drugi).


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

S4 Home podeślij ceny wymienionych zestawów koniecznie z sub oraz amplitunerów.
s4 a macie może klipsh R26 i sub bo wiele wątków o tym było?

Odsłuch jak najbardziej sie odbędzie i jeśli s4 masz klipsch to przyjadę do Ciebie odsłuchać wszystkiego.



Prosiłbym jeszcze podać jaka jest szerokość sub i kolumny przedniej np w Dali Zensor 7.
Sprawdzę dziś czy nie muszę przewiesić telewizora.

Czy jeśli ustawię sub w rogu obok kolumny przedniej będzie to dobre miejsce?
Inne możliwe miejsce to po przekątnej tuż przy samej kanapie na której będe siedział a patrząc na cały pokój to na środku ściany przeciwnej do telewizora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mamy u siebie zarówno klipsche r jak i RP oraz dali i inne wymienione. Wtedy możesz posłuchać.

Mogę Ci wysłać ceny jednak wiem że wszystko może ulec zmianie po odsłuchu więc jak wolisz?

Zensor 7 ma szerokość ok 26 cm z czym że nóżka delikatnie wystaje poza ten wymiar.

Szerokość suba to już bardzo różna. Ok 30 cm minimum licz.

W razie pytań pozostaje do twojej dyspozycji.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam określone miejsce

Od telewizora do ściany jest 70cm więc sie spokojnie mieszcze jesli sub i kolumna przednia bedą obok siebie.
Teraz jeszcze głebokość jest kaloryfer więc mam nie wiele ponad 40cm na głębokość dla suba.

Nie wiem czy taki układ jest dobry czy nie lepiej przenieśc sub na tą ścianę co surround.
Na odsłuch wezmę film nagrany z pokoju gdzie to będzie stało
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...