Skocz do zawartości

Kino domowe do 7000zł


Feniks

Recommended Posts

Witam

Jestem nowy na forum i potrzebuję Waszego wsparcia w wyborze nagłośnienia.

Moja wiedza jest nazwijmy to umiarkowana.

Zamierzam zakupić nagłośnienie do salonu 35m2, w podanej cenie chciałbym zmieścić sie z sub ale bez DVD czy Blue ray.
Do ceny 7000zł nie jestem przywiązany, nie jestem audiofilem ale chciałbym kupić dobry zestaw na lata.
Jeśli będzie tańszy lub droższy temat do przemyślenia

Układ pokoju to 5m na 7m gdzie telewizor i głośniki będą na dłuższym boku.
Ze wzgledu na skos ściany bedą zaczynały sie od rogu i mam do wykorzystania 3,5metra szerokości.

Salon jest otwarty na przedpokój 8m2 i kuchnie 6m2,

Zestaw będzie wykorzystywany

60% muzyka
40% kino

Jeśli miałbym wybierać wolałbym lepsze brzmienie przy muzyce ale nie chcę zestawu stereo.

Rodzaj słuchanej muzyki

Rock (Ac Dc, Perfect)
Muzyka elektroniczna ( Armin, Dj Tiesto)

Telewizor już posiadam LG OLED

Do tej pory posiadałem wzmacniacz Denon ale nie jestem przywiązany do żadnej marki

Dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
Biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia oraz preferencje brzmieniowe, zwróciłbym uwagę na trzy amplitunery, które moim zdaniem najlepiej sprawdzą się w Twoim systemie.
Spójrz proszę na Denon AVR-X2300W, Onkyo TX-NR656 oraz Yamaha RX-V681. Powyższe urządzenia to bardzo nowoczesne konstrukcje, wystarczająco mocne i dobrze grające. Różnice są przede wszystkim słyszalne w bezpośrednim porównaniu. Denon zagra lekko ocieplonym, zaokrąglonym dźwiękiem z dobrym wypełnieniem i dobrą dynamiką. Stawia raczej na równy, pełny, neutralny dźwięk. Onkyo jest bardziej kinowe, dokładne, analityczne, szybkie. Yamaha natomiast jest najbardziej efektowna, tworzy duży, przestrzenny, kinowy dźwięk. W muzyce najbardziej eksponuje skraje pasma.

Kwestia kolumn - pomieszczenie jest duże, tak więc niezbędne są większe, mocniejsze kolumny, aby prawidłowo nagłośnić salon. Jeśli stawiamy na dynamikę, przestrzeń, trochę efekt, warto zwrócić uwagę na zestaw Klipsch R-28F / R-15M / R-25C. Dodatkową zal;etą systemu jest jego wysoka skuteczność czyli w stosunku do innych modeli kolumny w mniejszym stopniu obciążają wzmacniacz. Jeśli natomiast stawiamy na spójny, pełny, dociążony dźwięk, warto rozważyć brytyjski zestaw Tannoy Mercury 7.4 / 7.1 / 7C. Dobrym rozwiązaniem będzie także duńska propozycja Dali Zensor 7/1/V. To zestaw, który bardzo często jest wybierany przez naszych Klientów po odsłuchach, to rozwiązanie dobre i uniwersalne.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedź,

Przepraszam za zamieszanie ale wróciłem do domu i wyjąłem plany:

pokój ma 21,4m2 a nie 35m2 (mocno sie skurczył)
Kuchnia otwarta 6,5m2
przedpokój cały ma 11,8m2 a 8m2 jest otwarte na salon

Druga sprawa to w podanym budżecie chciałbym zakupić również subwoofer, przesłane propozycje wyglądają ciekawie ale już obecnie są powyżej 8000zł. Jeśli dołożymy subwoofer zapewne przekroczymy 10tys.

Czy po wyborze określonego zestawu warto odsłuchiwać w miejscu które nie jest docelowe?
Czy będę słyszał różnicę miedzy poszczególnymi zestawi mimo braku doświadczenia?








Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

60% muzyka
40% kino



Przy takich preferencjach dziwi mnie kierunek na kino domowe.

Cytat

Jeśli miałbym wybierać wolałbym lepsze brzmienie przy muzyce ale nie chcę zestawu stereo.



To tak jak byś napisał, że lubisz ciemne kolory, ale nie chcesz mieć nic ciemnego.

Jedno wyklucza drugie. Skoro wolisz lepsze brzmienie w muzyce, to wiedz, że między kinem domowym, a muzyką ze stereo masz przepaść w tym budżecie i z propozycjami typu Denon 2300.

Poza tym w pomieszczeniach jakie posiadasz bardzo ciężko uzyskać odpowiednią jakość kina domowego. Masz możliwość odsunąć od tylnej ściany kolumny tak, żeby były przynajmniej 50 cm od niej ? Kanapę odsłuchową masz odsuniętą od tylnej ściany około 1,5 metra lub nawet więcej ? To że brzdęknie coś za uchem raz z prawej strony, raz z lewej nie znaczy, że możemy mówić o kinie domowym. Kolumny wiszące na ścianie przy oparciu to wg mnie nieporozumienie.

Jeśli chcesz, żeby muzyka grała jak z zestawu stereo za 8 tyś musisz przeznaczyć na kino domowe około 25 tyś. Miałem kilka zestawów kina domowego, więc myślę, że wiem co mówię. Jednakże to jest moja opinia.

Nawet odsłuch w miejscu niedocelowym dużo wniesie, różnicę między sprzętami powinieneś usłyszeć.

Jako rada z mojej strony, podczas odsłuchu odsłuchaj też zestaw stereo w tych samych pieniądzach, a zobaczysz o jakiej przepaści piszę. Filmy w stereo też grają dobrze. Pamiętaj, że ze stereo posłuchasz muzyki w bardzo dobrej jakości, film też zabrzmi dobrze. Z zestawu kina domowego obejrzysz film jako tako powiedzmy, zaś o dobrej jakości muzyki niestety trzeba będzie zapomnieć.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.Mam podobny pokój.Zdecydowałem się na taki zestaw yamaha 779 I zestaw magnat quantum 675,673 i sub 6725a.Gra to naprawdę dobrze zarówno w kinie jak i muzyce.Basu jest wystarczająco,w kinie fajne efekty.Nie wiem dlaczego mówią że w kinie jest słaby odsłuch stereo,ja jestem bardzo zadowolony.Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie wiem dlaczego mówią że w kinie jest słaby odsłuch stereo,ja jestem bardzo zadowolony.



Posłuchaj w tej samej cenie wzmacniacza i pary kolumn to usłyszysz sam czemu tak mówią.

Poza tym z czysto ekonomicznego punktu widzenia wiadomym jest, że 6 kolumn wyprodukujesz przynajmniej 2 - 3x drożej niż parki stereo. Więc logicznym jest (przeważnie), że skoro za parkę zapłacisz tyle samo co za 5 sztuk czy 6 to ta parka będzie wykonana z lepszych podzespołów i przeważnie będzie zdecydowanie wyższej klasy. To samo tyczy się wielokanałowych amplitunerów z mnóstwem dodatków, które też kosztują, masz uniwersalny sprzęt (amplituner), który odtworzy praktycznie wszystko, ale komponenty zastosowane będą zdecydowanie niższej jakości niż dopracowane dwa kanały bez zbędnych śmieci (kosztów dodatkowych) we wzmacniaczu. Coś kosztem czegoś, a najczęściej jest to kosztem brzmienia. Nie trzeba być ekonomistą, żeby wnioski wyciągnąć i czemu ludzie słuchając zauważają słyszalną różnicę.

Apropos zadowolenia, Ja kiedyś miałem budżetowy zestaw kd, też byłem zadowolony, ale dwukrotnie droższy sprzęt przyniósł rewolucję. Obecnie przesiadłem się na stereo i jedyne czego żałuję to tego, czemu tak późno. Do KD na pewno nie wrócę.

robigame
W Gdańsku masz świetny salon PremiumSound. Wpadnij na odsłuch stereo. Polecam

Poproś, aby podłączyli Ci kolumienki podstawkowe Audio Solutions ze wzmacniaczem np Atoll. Będziesz miał porównywalny zestaw stereo do ceny swojego KD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana wielkości pomieszczenia jest bardzo duża, w takim razie można spokojnie zaoszczędzić na kolumnach. Amplitunery pozostawiłbym te, o których wspomniałem wcześniej, natomiast zwróciłbym Twoją uwagę na zestaw kolumn Indiana Line Tesi 5651, ewentualnie Monitor Audio serii MR. Obydwie konfiguracje w 100% sprawdzą się w Twoim salonie, dodatkowo gwarantując bardzo przyzwoitą jakość dźwięku.

Jest także temat poruszony przez moich przedmówców, dotyczący stereo. Jeśli jesteś w stanie zrezygnować z pełnego dźwięku przestrzennego, na pewno w podobnym budżecie możesz zakupić wyraźnie lepiej brzmiący system. Niech przykładem będzie NAD C356 BEE MT1, czyli wzmacniacz z wbudowaną pełną funkcjonalnością sieciową oraz zestaw kolumn Audio Academy Hyperion IV, Pylon Audio Diamond 25, czy Focal Chorus 716.
Każda z powyższych konfiguracji zapewni Ci bardzo dobra jakość dźwięku.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim budżecie należałoby już mierzyć w zestaw z subwooferem, jak ma być do kina domowego. No ale z drugiej strony słuchasz minimalnie więcej muzyki, więc jednak lepiej doinwestować fronty, stąd zerknij na te kolumny
http://sklep.rms.pl/zestaw-kina-domowego-5...-560-740-czarny
http://sklep.rms.pl/zestaw-kolumn-kina-dom...bl40-blc20-bl10


Gdybyś podniósł budżet można by pomyśleć o takim znakomitym zestawie
http://sklep.rms.pl/polk-audio-tsx-330hc-5...tsx250c-tsx110b
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny przednie bedą stały przy ścianie
Kolumny tylne będą na ścianie
Kanapa niestety też na tej ścianie to tylne kolumny

Zgadzam sie że zestaw stereo w tej samej cenie do 5.1 będzie zdecydowanie lepszy ale nie chciałbym rezygnować z kina.
Obawiam sie że zestaw stereo do kina będzie miał problem ze mową.

Mam obecnie stereo co prawda denon + tonsil więc sumarycznie 3000zł ale do filmów sie zupełnie nie nadaje.
Głownie brak centralnego robi problem.

Widzę zestawy 2, 2.5, 3 drożne czy nie jest tak że jeśli zależy mi bardziej na stereo przy zestawie 5.1 powiniem wybrać 3 drożne?
Gdy pomyliłem wielkość pomieszczenia przeczytałem o proponowanych klipsch R-28F i były dwudrożne.
Być może przy tym poziomie ceny nie ma to znaczenia ale wolę sie upewnić.

Jak chodzi o całość to chyba jednak sub będzie mi potrzebny, żadna kolumna nie odda tego co może sub.

Dzięki za tak duże zaangażowanie


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozkład do KD wg mnie najgorszy jaki może być.

Na Tonsilach nic nie zbudujesz, więc nie dziwi mnie to Twoje stwierdzenie, bez względu na model. Denon to co za Denon?
Kolumny dwu-drożne w zupełności wystarczą i wg mnie będą bardziej wskazane niż 3-drożne, bez zagłębiania się w szczegóły. Według mnie przy dobrze dobranym zestawie stereo na dialogi w filmie nie będziesz miał prawa narzekać, szczególnie przy takiej kwocie ( poza tym są konstrukcje, które lubują się w średnicy). Jedynie niskie tony w filmie nie zagrają jak w KD, ale tu jest pośrednie wyjście w postaci np amplitunera stereo, gdzie często można suba podpiąć i zawsze to lepsza opcja niż amplituner wielokanałowy.

przykładowy z możliwością podłączenia suba (są też tańsze, modelem się nie sugeruj- przykład jedynie):

http://sklep.rms.pl/nad-c-725-bee-c725-amp...kanalowy-stereo

Jednakże ja jestem zwolennikiem "czystego" dobrego wzmacniacza stereo.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Rozumiem twój wybór kina domowego przy takim podziale kino/stereo. Biorąc pod uwagę twoje prefencje dźwiękowe oraz budżet proponował bym zestaw oparty o kolumny heco music style 900 wraz z subem do kompletu lub wspomnianymi klipsch r28.
Kolumny klipsch są dwu drożne, jednak biorąc pod uwagę budowę tej kolumny i tubowy głośnik wysokotonowu to takie rozwiązanie jest standardowe.

Do tego elektronika onkyo 656 lub Denon x2300.

Skąd jestes? Moglibyśmy zorganizować taki odsluch u Ciebie abyś sam ocenił który system jest ci bliższy.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Rozumiem twój wybór kina domowego przy takim podziale kino/stereo.



A ja z kolegą z S4Home ponownie się nie zgodzę icon_mrgreen.gif

W rzeczywistości, jak często można zauważyć co piszą forumowicze podział wygląda 70% audio 30 % kino , no chyba, że mamy do czynienia z maniakiem filmów, a skoro forumowicz już wskazuje na przewagę audio, to ta przewaga może być większa niż jest to określone. Tym bardziej, gdy usłyszy jak utwory potrafią wybrzmieć (pewny jestem, że wówczas zacznie się "katowanie" zestawu muzyką).
Oczywiście nie zamierzam nikogo do niczego przymuszać, jedynie staram się zwrócić uwagę na ten aspekt, żeby bardzo rozsądnie podjąć decyzję co do przeznaczenia systemu.

Zauważyłem, że każda branża, czy to audio, czy inne produkty skupiają się jedynie na tym co usłyszą/przeczytają od klienta. A gdzie podział się wg mnie najważniejszy WYWIAD KLIENTA, chęć poznania tego, czym osoba kieruje się przy wyborze ? Skoro klient pisze, że woli dobre brzmienie w muzyce to nie warto rozwinąć tego stwierdzenia bardziej? Tym bardziej, że zrażony jest do stereo kolumnami typu Tonsil ?

Suma nie jest mała, więc zdecydowanie radzę najpierw włączyć film na kilku zestawach stereo (nie skreślałbym stereo ze względu na preferencje dźwiękowe). Zobaczyć czy jest to akceptowalne czy nie i dopiero wówczas podjąć decyzję, czy KD czy stereo. Wówczas będzie jednoznacznie wiadome czego szuka osoba i będzie można się skupić konkretnie nad danym systemem. Ale to tylko moja opinia.

Pomijam już fakt fatalnego wg mnie rozmieszczenia systemu 5.1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Simson na zwrócenie bardziej moje uwagi na aspekt stereo.

Zestaw który mam pamięta jeszcze moją szkołę średnią

DENON DRA-375RD + tonsil perfect 150

Mieszkam w Markach koło Warszawy a s4Home skąd jesteście i co sądzicie o pomyśle żeby odsłuchać również stereo z sub?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałm wcześniej, moim zdaniem, to może być w Twoim przypadku najlepszym rozwiązaniem. Audio zagra lepiej niż z amplitunera wielokanałowego, a w filmie też nieźle "pierdnie" z suba. Do muzyki suba można wyłączać, a zamiast jakiś tam 5 kolumn kupisz 2, ale na pewno klasowo wyższe, co przełoży się na pewno na brzmienie. Ja ze swojego doświadczenia w tyły przy takim rozmieszczeniu bym nie szedł. Jednakże typowego stereo też posłuchaj. Musisz sam upewnić się co do wyboru, którą drogą chcesz podążać. A może okaże się, że mimo wszystko wybierzesz 5.1

...aha, te Tonsile to szkoda gadać. Z takim budżetem szczególnie w używanym stereo przeskok o epokę gwarantowany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie,

Simson zostałeś moim ulubionym forumowicze tutaj icon_smile.gif bez sarkazmu. Myślę że nasze dyskusje wiele wnoszą dla innych użytkowników.
A teraz wyjaśnienie. Napisałeś Feniks 60 do 40 z doświadczenia wnioskuje, popraw mnie jeśli źle myślę. Ze w 60 procentach słuchasz, radia, mp3 muzyki w tle jak wpadną znajomi, jak robisz coś w domu a film odpalasz oglądasz w skupieniu i ekscytujące cię wrażenia.

Simson ma racje sprzęt stereo zagra dużo lepiej , ale stereo. Muzykę. Siadasz na fotelu z kawą, whiskey i słuchasz. Jeśli tak to wygląda to jestem za.

Budżet pozwala na wybór jednego i drugiego systemu w ciekawej konfiguracji.

Jesteśmy z Oświęcimia. Wypożyczamy też sprzęt do domu więc jak coś to możemy wysłać.

Feniks określ mi czy słuchasz muzyki z zaangażowaniem? Skąd byś słuchał? Znaczy co będzie źródłem, co robisz podczas odsłuchu muzyki? Jakie filmy oglądasz? Bd, ściągnięte tv?

Razem z moim ulubionym forumowicze icon_wink.gif na pewno uda nam się doradzić coś co ma ręce i nogi;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje dziekuje S4Home i z wzajemnością icon_smile.gif
Mam nadzieje, że osoby wykraczające w świat audio też coś z tych dywagacji wyciągną.
Fajnie, że pożyczacie sprzety, jest to bardzo dobrą praktyką, ale wcześniej trzeba się określić przynajmniej co do 2,3 zestawów. Tylko zesparowac ze sobą finalistów poszukiwań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj nowej serii klipscha rp glosniki dobrac mozesz w zaleznosci od upodoban i wielkosci pomieszczenia,super do filmu i muzyki, a sub r115sw jest nie do pobicia w swoim przedziale cenowym,wiem bo go slyszalem,nawet sobie glowy nie zawracaj DALI(przereklamowane) Mozna zejsc spokojnie ponizej 6 tys(podzwoń i popytaj) i starczy na ampli(nie boj sie uzywanego) POZDRO
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali przereklamowane ? Kolega chyba nie wie co pisze. Jeśli ktoś mi mówi, że produkty Dali są przereklamowane czyli słabe (w kategorii cenowej), to takiej osoby dalej już nie słucham, a tym bardziej rad pod uwagę od takiej osoby bym nie brał. Bez urazy.

Miales do czynienia z kolumnami Dali? Porównywales je z innymi konstrukcjami w danym przedziale cenowym? Co w brzmieniu Ci nie odpowiada?

Poza tym nie głośniki a kolumny głośnikowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem wiec wiem co pisze w przeciwienstwie do tych co np hejtuja klipscha a go wogole nie slyszeli a tym bardziej nowej serii rp. Rzumiem ze sluchales np serii lektor i rp skoro tak sie wypowiadasz. RP280 to bardzo dobre kolumny ktore ciezko pobic w przedziale do nawet 8 tys jezeli chodzi o dynamiczne i mocne brzmienie,oczywiscie hejt bedzie bo jak kolumny za ok 4 tys moga to zrobic? Wtym przypadku sprawdza sie w 100% powiedzenie ze to co drogie nie musi byc dobre. Zwroc uwage na tylko roznice w cenach za polakierowane ,fornirowe czy co jeszcze obudowy,nawet do 20%ceny,klipsch jest moze i zrobiony bez jakiegos polotu ale brzmienie hmmmm rewelacja,dodaj sobie polakierowane naturalne drewno i masz 5tyz sa sztuke czyli 10 za pare i juz za taka cene gral by duzo lepiej icon_smile.gif panie simpson icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem Klipsch podczas poszukiwan sprzetu dla siebie. Nie jestem hejterem różnych marek. Teksty, że te kolumny przebija konstrukcje dwukrotnie droższe to niesamowita bzdura. Mam troche droższe od nich (wcale nie dwa razy) i brzmią zdecydowanie lepiej. W danym przedziale cenowym jak najbardziej mozna je brac pod uwagę, są dobrą konstrukcją, ale nie przeceniaj ich jakości. Nie są żadną okazją na zasadzie, że grają jak dwukrotnie droższe. Bzdury kolego piszesz, założę się o dużo, że je posiadasz i jak wiadomo, każdy swoje chwali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upodobania i gust muzyczny jest czymś innym niż klasa sprzetu, który można kupić. Chyba, że ktoś lubi słabszy sprzęt niż może w danej kwocie nabyć. Wg Ciebie widzę, że do 10 tyś to tylko te i żadne inne. Sam piszesz, że każdy ma swój gust, wiec rada typu bierz produkt x bo żaden nawet dwukrotnie droższy go nie przebije jest wg mnie bzdura i mało profesjonalnym podejściem do tematu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisze o tym ze są dobre ale nie najlepsze ,bez przesady. W poszukiwaniu nowych przesluchalem pare-parenascie modeli a w srod nich klipsche wiec wiem o czym mowie. Nie sa wspaniale bo wybralem arie ,ale szczeze powiem ich granie ma cos w sobie,na pewno byly w top 3 do 10 000. I sprostowanie-czytaj uwaznie,porownalem je do 8tys BART.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...