Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw do salonu


kostek_mg

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie,

Na sam początek, chciałbym serdecznie przeprosić za swój brak wiedzy, ale jest to mój pierwszy kontakt z tematyka audio. Niedawno udało mi się zakupić telewizor Samsung UE50JU6872 , jednak jego jakość dźwięku jest delikatnie mówiąc słaba. Z tego tez powodu postanowiłem kupić sobie jakieś "dobre" ale nie hi-endowe audio do 2000 pln. Zestaw, który pozwoli poprawić dźwięk płynący z telewizora i posłuchać sporadycznie muzyki przy wizycie gości. Mój pokój ma 17,5 m2 (4,95m x 3,6m) i jest tak jak by"podzielony na 2 części" po 3,6x2,5. PRzez to telewizor znajduje się w rogu i nie ma tam miejsca na zestawy 5.1 i większy. Dlatego szukam raczej czegoś 2.1. Przeglądając internet i pytając się w kilku sklepach wybrałem sobie 2 zestawy:

Pierwszym jest soundbar DENON DHT-S514
Drugi to Mini wieża DENON RCD-M40 + dwie kolumny Klipsch RB-51 II

Chciałbym się Was zapytać. Co myślicie o tych zestawach? Który byłby lepszym rozwiązaniem? Może macie jakieś własne sugestie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mój górny i nieprzekraczalny limit to 2000 PLN na cały zestaw. Poza tym nie wiem czy internetowe radio jest mi potrzebne, raczej zwykle FM + czytanie USB. Chociaż jak warto to czemu nie. Jeszcze mam takie 1 dodatkowe pytanie.

Co myślicie o kolumnach: MAGNAT QUANTUM 673, jak one wypadaja w porównaniu do KLIPSCH RB-51 II ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quantum 673 jak najbardziej tak.
Co do reszty wymagań to " najtaniej " je zrealizuje, (nawet z naddatkiem wypozażenia) onkyo 8130 , a co ważne mimo niskiej ceny dobrze gra. W zasadzie co do twoich propozycji saunbaru to kosmos, propozycja denona m39, lub m 40( z dabem) też da radę bo kosztuje 950 zł a do tego jakieś monitory typu quantum itd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na aktywne głośniki wyposażone w funkcje streamingowe - to pośrednie wyjście między soundbarem, który ma funkcjonalność i wygląd ale słabą jakość dźwięku, a tanim zestawem opartym na kolumnach, który zawsze sprawia problem z ustawieniem i estetyką.

Np do 2000zł możesz mieć Polk Audio OMNI S6, który ma wejście analogowe, i pakiet funkcji sieciowych do grania ze smartfona, tabletu
http://sklep.rms.pl/polk-audio-omni-s6-bez...-fi-dts-play-fi

lub taki produkt w promocji
http://sklep.rms.pl/voco-v-spot-bezprzewod...otify-i-youtube
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wasze propozycje i opinie. RMS.PL ciekawa pomysł, jednak zależałoby mi na czymś bardziej klasycznym. Ostatnio byłem w 2 firmach i tak samo jak wy proponują mi w zależności od budżetu:

DENON RCD-M40 DAB+
ONKYO TX-8130

+ kolumny typu: KLIPSCH RB-51 II , Dali Zensor 1 lub wyszukane przeze mnie Magnat Quantum 673. Chociaż powiem szczerze nic mi te nazwy nie mówią ani ich parametry, więc ciężko mi stwierdzić, które sprawdzą się najlepiej icon_smile.gif

Zamęczę Was pytaniami, ale liczę, że dzięki temu da mi się dokonać odpowiedniego wyboru:) Przeszukując internet znalazłem jeszcze 2 amplitunery:
DENON AVR-X520BT
YAMAHA RX-V379
Powiem szczerze, podobają mi się ze względu na dobrą cenę, funkcje oraz porty HDMI. Jednak z tego co widzę są to urządzenia 5.1. Podczas kiedy u mnie permanentnie będą tylko 2 małe kolumny. Czy ma to jakiś wpływ? Co o nich myślicie? Może jak by udało się skompletować jakiś ciekawy zestaw namówiłbym małżonkę na podniesienie limitu do 2200 zł icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa tanie amplitunery kinowe z onkyo tx8130 nie mają szans, z mini-wieżą owszem (ale nie ma co o to winić mini-wieży bo startuje też z innego pułapu urządzeń.
Pozostaje też kwestia tzw codziennej obsługi "kinówek"- nic fajnego. Jeśli nie planujesz zestawu 5.1 kolumn nie widzę też sensu plusa jakim jest hdmi, czy w ogóle kupowania amplitunera kinowego.
Co do ich " dobrej ceny" zastanów się skoro jest w nich 5 kanałów do kina, kodeki filmowych ścieżek audio co to wchodzą po tych hdmi i jakieś dodatki to kosztem czego ?
Dla osób które nie podniecają się efektami filmowymi za głową, a liczą na cyfrowe wejścia, radio fm i www, usb, a przede wszystkim solidniejsze brzmienie przygotowano właśnie nowoczesne ampli stereo typu onkyo 8130,8150, yamaha rn 500 itp. innych marek.
Co do kolumn to optymalne brzmieniowo i co ważne rozmiarem do metrażu pokoju z tych co wymieniłeś są Magnat quantum 673, bo Dali 1 to mikrusy w dodatku anemiczne. Przecież w metraż twego pokoju można wstawić już nieduże podłogówki.
Skoro czytasz parametry kolumn- one nie grają, ale patrz chociaż na rozmiar głośnika...14-16cm(6-6,5") to taki standard do Ciebie. Jak Dali to model zensor 3( ciut droższe, a brzmieniowo przepaść do tej 1). Ciekawe i w cenie quantum 673 są też Monitor Audio BX2, Indiana line nota 260, Boston Acoustic A26, może Pylon Pearl monitor, jak coś lepszej klasy to warto pytać się o upust, lub produkty ex-demo bo wybór kolumn między 1200-1700 jest spory.
Co do tego Klipscha to z Denonem m39/40 może efektownie zagrać, mimo że też jest nieduży. Generalnie Klipsch ma ostre brzmienie i z analitycznie grającym amplitunerem może być dla wielu osób zbyt męcząco, Klipscha należy posłuchać przed kupnem, bo reakcje na niego są skrajne. Zresztą innych kolumn też należy, jak Ci zależy, bo przecież nie grają tak samo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję do Onkyo te M quantum 673, Dali zensor 3, MA Bx2, Indiana nota 260, są one dynamiczniejsze i mają lepszą rozdzielczość od Pylon monitor.
Jak koniecznie monitor Pylona, bo liczysz każdą zł , czy może lokalny patriotyzm itd to popatrz na Pylon pearl 20- to taka jego wersja podłogowa, cena podobna, a masz wydłużoną skrzynię (nieco lepszy bas), odpada też kwestia stojaków na " kolumny podstwkowe ".
Jak pasuje Ci taki " wydłużony" monitor można trafić używany Mission m33i, Mission m33( opis w zakładce testy) średnio za ok 750 zł, lub starszy mission m73, średnio 650 zł, starszy Tannoy m3 . Rozdzielczość góry pasma też nie jest super( poziom Pearla) jednak średnica i bas ma lepsze nasycenie i przyjemniejszą barwę brzmienia. Jak trafi się wizualna nówka, a bywają, warto kupić , bo to brzmienie średnicy, dołu i wykonanie o klasę up , niż pylon pearl.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek75, problem w tym, że i tak już dość sporo przekraczam budżet jeżeli chodzi o moje możliwości. Docelowo chciałem przeznaczyć 2000 zł, teraz trochę więcej, jednak tak mówiąc "a trochę więcej, a za to lepiej", to można w nieskończoność. Jak mówiłem, to mój pierwszy zestaw, nie oczekuję od niego krystalicznego dźwięku. Przede wszystkim funkcjonalności i relatywnie dobrego stosunku jakości do ceny. Poza tym jeżeli chodzi o kolumny podłogowe, zwyczajnie nie mam na nie miejsca. Poniżej jest plan mojego salonu, jak widać jedyne miejsce na kolumny to stolik TV (miejsce oznaczone na czerwono). Dlatego szukam jakiegoś nie dużego zestawu z mniejszymi kolumnami. Fajnie by było jak by same monitorki były możliwie jak najmocniejsze, aby mimo ich niedużych rozmiarów i stosunkowo ciasnego ulokowania, dobrze nagłośnić salon.

xx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostek_mg,
Onkyo wybrałeś-ale nie zastanawiałeś się na poważnie nad używanymi kolumnami (wspominał o tym Jacek)? To może być lepsze wyjście-bo w niższej cenie masz szansę kupić wyższy model. Zresztą w salonach bywają też modele poekspozycyjne.
W jakiej cenie będziesz miał to Onkyo-ile zostanie Ci na kolumny?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrze na używki, niestety żeby wybrać coś, muszę się na tym znać. Nie ma sensu z każdym linkiem przychodzić na fora i męczyć ludzi pytaniami, czy te są dobre, czy warto, etc.Np. nic z podanych w tym temacie zestawów nie występuje w używce. Przynajmniej nie na popularnych stronach z ogłoszeniami.

W necie Onkyo nie spada poniżej 1700zł, muszę się więc popytać po sklepach o jakąś ekspozycje. W najgorszym przypadku (1700zł za Onkyo) na głośniki i kable zostanie mi 800zł Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W necie Onkyo nie spada poniżej 1700zł, muszę się więc popytać po sklepach o jakąś ekspozycje. W najgorszym przypadku (1700zł za Onkyo) na głośniki i kable zostanie mi 800zł


Używane Magnaty trafiają się poniżej 800zł - np. tu się nie sprzedały za 750zł.
http://allegro.pl/kolumny-magnat-quantum-6...6321395617.html

Kable głośnikowe - na początek możesz kupić za parę złotych za metr kable z beztlenowej miedzi, lub lepiej lepsze i niedrogie jak Alphardy DaVinci po 8-10zł (albo coś używanego). A dopiero za jakiś czas kupić droższe (jeśli zajdzie taka potrzeba).
Ile metrów potrzebujesz - zdaje się, że dość mała (długość dla obu kanałów musi być taka sama)? Zdaje się że dość krótkie Ci wystarczą.

Wg mnie - popytaj na PW (a lepiej telefonicznie) salony które udzielają się na naszym Forum o zestaw ONKYO + Magnat, bo na styk powinieneś się wyrobić (ew. poczekasz miesiąc). Może znajdą Ci coś poekspozycyjnego, a będziesz miał sprzęt z pewnej ręki na pełnej gwarancji.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
WITAM PONOWNIE! Po wielu poszukiwaniach, oraz pytaniach udało mi się skompletować w moim mniemaniu fajne audio za przyzwoite pieniądze. Wybór padł na:
Amplituner ONKYO TX-8130
Kolumny Monitor Audio BX2
Kable melodika 2x2,5mm po 2 metry na stronę.

Dzisiaj zmontowałem cały zestaw na razie sprawdziłem tylko czy wszystko działa. Właściwe strojenie i odsłuchy dokonam w najbliższych dniach. Chciałbym serdecznie wszystkim podziękować za pomoc i propozycje. A zwłaszcza jacek75, który na każdym etapie moich poszukiwań wspierał mnie swoja wiedza i rada. Jeszcze raz, serdecznie dziękuje!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...