Skocz do zawartości

JBL vs SONY


kimboo5000

Recommended Posts

Witam
jestem nowy na forum i zielonym w tych sprawach wiec nie wiem nawet czy podpiołem się pod dobry dzial.

Zastanawiam sie nad zakupem czegos uniwersalnego do posluchania muzyki filmow i gier. Moją uwage przykuly dwie propozycje

JBL L8 https://imagazine.pl/2014/07/15/jbl-authentics-l8/
oraz SONY MHC-GT5D http://www.sony.pl/electronics/zestawy-muzyczne/mhc-gt5d

nie wiem nawet jak porównac te dwa produkty, który bylby lepszy jako fajny dzwiek do wszystkiego, z góry dzieki za porady albo ewentualne propozyje czegos innego
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko trzeba umiejscowić w jakimś kontekście a sprzęt audio w odpowiednim pomieszczeniu i zaaplikować mu pasującą do gustu słuchacza elektronikę.
Ale trzeba to wszystko wiedzieć. A najlepiej napisać pierwszy post zgodnie z zasadami, które nakreślił RoRo
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html

Bo tak naprawdę nie wiemy czego oczekujesz, jaki rodzaj dźwięku Ci się podoba, co chcesz osiągnąć?
Opisy w linkach od Ciebie są bardzo "piękne". Sztuka marketingu wzniosła się na wyżyny icon_lol.gif . Niestety jeśli chcemy prawdziwego dźwięku stereo (piszesz w dziale Stereo), to można w tej cenie uzyskać lepszy dźwięk. A jeśli zdecydowałbyś się na zestaw używany, to możesz nieć znacząco lepszy dźwięk.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włąsnie jestem w tym zielony dlatego tak to moze wyszło, ogolnie chce na tym słychac muzyki i ogladac filmy pograc w gierki takie do wszystkiego.
Na pewno zalezy mi na hdmi i bluetoohie zeby nie bawic sie w setke kabli. Ogolnie nie chce jakiegos rozbudowanego zestawu tylko moze cos ala ten jbl all in one, na pewno nie wchodzi w gre wiecej kolumn niz dwie i to nie wielkie.

Jesli ktos ma jakis pomysł na jakas alternatywe dla tego co napisalem, moze byc rowzniez cos uzywanego ale raczej nie wzmacniacz plus kolumny. Osobiscie nie wylapuje jakis mega szczegółow w myzyce wiec cos co ladnie gra w miare przestrzenne i slychac wyrazny bass( tu w szczegolnosci chodzi mi o gry)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim co, to napiszę poniższe.
Nie wiem dlaczego wiele osób pisze, że nie mają jakiegoś szczególnego słuchu. Nie wyłapują szczegółów.
A później się okazuje, że mają całkiem wysublimowane gusta. Oczywiście dowiadujemy się tego po tym, jak posłuchają kilku zestawów choćby w pobliskim salonie audio.

I na koniec. Jeśli myślisz o niskich tonach, to tak je nazywaj. Ostatecznie bas pisz ( przez jedno "s").Bass, to coś innego w języku polskim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co pod to można podpiąć to zależy od wejść jakie ma( można przeczytać), biorąc pod uwagę wyjścia out audio twego obecnego źródła dźwięku.
Sony robi obecnie sprzęt grający typu mini wieże, systemy doundbar dla TV i podświetlaną "grającą kolumnę" dla młodej gimbazy. Z dobrym, a nawet przeciętnym brzmieniem muzyki ma to mało wspólnego.
"Klocków stereo" klasy hi fi niewiele ma już sony, choć te co są są ciekawe. Kolumny od Sony to też hmm egzotyka i raczej sklepy poza firmowymi salonami sony ich nie sprzedają, a dlaczego domyśl się.
Co do jbla/harmana to firma oferująca obecnie w audio sporo więcej niż sony.

Minusem obydwu tych urządzeń jest to że dźwięk dochodzący z jednej " skrzyneczki" to takie średnie stereo icon_wink.gif raczej z nazwy tylko .
Szkoda że nie odpisałeś ,jak proszono , czego oczekujesz od systemu audio, gdzie ma grać itd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tutaj jest najwiekszy problem oczekuje przede wszystkim uniwersalnosci a jako ze mieszkanie wynajmuje i przymierzam sie niedlugo do kupna to ciezko mi powiedziec o jaki pokoj moze chodzic, docelowo pozniej kupie jakis zestaw a to ewentualnie mialoby byc jako sprzet np do sypialni. Chodzi mi o uniwesalnosc i mobilnosc zestawu dlatego odpada cos pokroju wzmacniacza kolums subofera, i najlepiej jakby mialo bluetooth
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...