Skocz do zawartości

Stereo do 5000 zł.


mordor12

Recommended Posts

Witam serdecznie. Sprzedaje cały swój dorobek audio i zamierzam złożyć wszystko od podstaw.

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?

5000 zł

W ciężkich "warunkach" istnieje też opcja, że zostawie póki co swój odtwarzacz Cd - Denon Dcd 720 ae i te 5000 zł będzie na kolumny i wzmacniacz

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.


Używany

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy), bo od tego zależy m.in. dobór działu.

Stereo

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący

Kable i interkonekt firmy Melodika

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?


20m2 , Prostokąt 4m x 5m

6) Jakiej muzyki słuchamy

Heavy Metal, Thrash Metal , Hard Rock, Pop z lat 80, Rock and roll lata 60, czasem spokojniejsze klimaty w stylu Allan Taylor, ale główny nacisk na to pierwsze.

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?


Jedna wielka niewiadoma, 2 lata temu kupowałem z zamiarem na co najmniej 10-15 lat icon_wink.gif Jak widać nie wytrzymałem.

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony


Żadnych funkcji, zależy mi na uzyskaniu jak najlepszego dźwięku w tych pieniądzach. Chociaż , fajnie byłoby jakby wzmacniacz miał pilot.

Dźwięk jaki lubię : dociążony , solidne niskie tony, ale nie bułowate, wolne. Jak chodzi perkusja w cięższych klimatach chcę ją czuć, podwójna stopka nie może się zlewać, buczeć, ma być uderzenie. Średnica dosyć wyraźna ze względu na gitary - drive, ale jak trochę będzie schowana to nic się nie stanie. Wysokie tony najlepiej jak byłyby rozdzielcze , wyraźne , ale nie szeleszczące, ostre. Musi być dynamika.

Jakiego dźwięku nie lubię - suchego, płaskiego, analitycznego,

Także jak widać typowe kolumny "audiofilskie" to chyba raczej nie dla mnie.

Widzę dwie drogi:

Droga A: Kolumny po ciepłej stronie mocy, trochę misiowate niskie tony , ale mocne. Do tego dokupić wzmacniacz szybki , energetyczny po jasnej stronie z dobrze kontrolowanym basem.

Droga B
: Kolumny dosyć szybkie , z silnym uderzeniem dołu dobrze kontrolowanym, bardziej neutralne albo jaśniejsze, energetyczne i do tego wzmacniacz po ciepłej stronie mocy, słodki, dosyć wyrafinowany.

Wydaję mi się , że droga numer dwa będzie chyba lepsza do szybszego metalu.

Znalazłem póki co takie kolumny :

http://allegro.pl/kolumny-quadral-shogun-p...6376678373.html
http://allegro.pl/kolumny-quadral-amun-pie...6376678554.html

Wzmacniacze:
http://allegro.pl/atoll-in-80-i6362578222.html

Ten ostro ponad budżet:
http://allegro.pl/atoll-in100-se-praktyczn...6347846740.html

Proszę o pomoc ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Mogłeś dodać od siebie jeszcze parę kwestii. Ale ok, dopytam.
Nie pamiętam jak daleko od ścian stoją dotychczasowe kolumny? Mam nadzieję, że jest po kilkadziesiąt cm luzu. A jeśli nawet nie było, to teraz będzie to konieczne.
Rozumiem, że kolumny nie sprawiały kłopotów z niskimi tonami? A raczej nie sprawia go pomieszczenie. Nic się nie wzbudza, nie bumi?
Bo to wykluczałoby większe kolumny a Quadrale do małych nie należą. I schodzą dość nisko w skali częstotliwości, więc trzeba uważać, by w nie tak dużym jednak pomieszczeniu nie było kłopotów.
Może warto się zastanowić nad mniejszymi, łatwiejszymi do napędzenia jak Shogun. Ale te w Twoim linku nie mają wstęgowego głośnika wysokotonowego.
Nie znam tej wersji. Jest chyba późniejsza?

Co do wzmacniacza, to taki Atoll IN 100 byłby minimum chyba. Tylko czy jednak nie za neutralny do Quadrali?
Dla mnie by było pewnie zbyt ofensywnie na górze, ale nie znam Twojego progu tolerancji.
Być może wystarczyłoby dobrać odpowiednie okablowanie i źródło? Mocniej wytłumić pomieszczenie?
Rzecz jasna można się rozglądać za jeszcze innym wzmacniaczem i kolumnami.

Daleko masz do Końskich? Mógłbyś tam sprawdzić te kolumny, które bardziej by Ci się spodobały. A może sprzedający ma jeszcze jakieś inne ciekawe?
Oczywiście wówczas warto by już mieć wzmacniacz. Choć obecny też by Ci sporo o ich graniu powiedział.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, kolumny moje obecne stoją od bocznych ścian równo po 90 cm. Natomiast jeśli chodzi o tył kolumn do tylnej ściany to 50 cm. Niskie tony w moim pomieszczeniu rozchodzą się wyjątkowo równo, nie mam żadnych problemów z bumieniem, wzbudzaniem itp. Także nie mam problemów z niskimi tonami.
Z akustyką u mnie raczej nie ma problemów, zresztą trochę już wojowałem , aby była jak najlepsza icon_wink.gif
Do Końskich mam jakieś 2,5 godziny jazdy w jedną stonę, w sumie problemu by nie było , ale teraz zbytnio czasu nie mam na takie dłuższe wypady. Także ich odsłuch póki co odpada niestety.

Oczywiście nie muszą być to quadrale a czym bardziej z tego linka, czy też ten atoll, tak je tylko podałem dla sprawdzenia tych modeli, czy są wogóle warte zakupu, zbytnio nie wiem czego mam szukać icon_wink.gif Jestem otwarty na wszelkie propozycje, bez pośpiechu icon_wink.gif
W każdym bądź razie te Quadrale Amun i Shogun już są na mojej liście.
Fajnie jakby ktoś podał jakieś inne warte uwagi kolumny, niekoniecznie obecnie dostępne, tak abym wiedział czego szukać.

Co do Atoll In 100 to chyba faktycznie z tymi quadralami byłoby za bardzo ofensywnie. Z tego co teraz wyczytałem o nim to gra bardzo neutralnie. Nie słyszałem tych kolumn , ale podejrzewam , że góra u nich jest dosyć mocna, także lepiej by ją złagodzić icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli brać ATOLLa-to jednak IN-100. Na szczęście firma jest solidna (i w razie czego ma dobry serwis), więc nie brał tym raczej pod uwagę 80 ale szukał w niewiele wyższej cenie pogwarancyjnej 100.
Dopłacać 1000zł za pare miesięcy gwarancji (lub 2000 za nowy)w Twojej sytuacji to wg mnie nie będzie dobrym wyjściem, bo nie wyrobisz się się finansowo.

Ze względu na Twoje wymagania i osłuchanie-przymierz się raczej do wzmacniacza i kolumn, bazując na razie na CD który posiadasz.

Dla Twojej muzyki warto też popatrzeć na zestawy Rotela pre+końcówka mocy. Albo na mocniejsze wzmacniacze jak np. RA-06/RA-06SE. To koszt poniżej 2 tysięcy.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki RoRo za informacje. Rotel też całkiem interesujący, ale myślę, że najpierw zakupie kolumny, a później do nich dobierze się lepszy wzmacniacz. Nie wiem czy czasem , do wzmacniaczy Rotel trochę bardziej ciepłe kolumny by nie pasowały.
A co myślicie o kolumnach Paradigm? Czy to bardziej coś jak Klipsch?

Znalazłem jeszcze Infinity Kappa , co o nich sądzicie?
http://allegro.pl/kolumny-infinity-kappa-6...6376679908.html
http://allegro.pl/infinity-kappa-8-2-i6374...71.html#thumb/1

Infinity Rs6001:
http://allegro.pl/infinity-rs6001-i6374573485.html

I jeszcze Canton Ergo, troszkę drogo, ale może warto:
http://allegro.pl/canton-ergo-sc-l-stan-id...6358515683.html
Czy to raczej nie ten kierunek?

A może coś z Dali?
np Dali 450
lub Dali 470 :
http://allegro.pl/dali-evidence-470-se-i6369037561.html

Dużo się różnią wogóle Dali 450 od 470? bo cenowo na pewno.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canton Ergo SC-L są moim zdaniem zdecydowanie najlepsze. Choć jak widać drogie. Ale plusem jest to, że posiadają moduł Control Unit czyli opisywany w tekście aukcji korektor basowy.
Tu specjalistą od kolumn Canton jest Profi, ale coś się ostatnio nie pojawia. On by Ci dokładnie opisał co i jak.

Infinity są świetnymi kolumnami, ale pod warunkiem, że ma się je czym napędzić. A to bardzo trudne. Na pewno nie wzmacniaczem za 2 kzł.
Wyjątkiem jest amplituner Nakamichi TA-4E zaprojektowany przez Nelsona Pass'a znanego konstruktora wzmacniaczy Pass.
Zukzukzuk, tu specjalista od kolumn Infinity długo szukał dobrego napędu do swoich Infinity. Dopiero jakieś wyższe modele Krella i Accuphase go zadowalały, ale to były naprawdę duże pieniądze. I wreszcie znalazł niedrogi a świetny amplituner Nakamichi. Oczywiście i słabszy TA-3E dałby radę.
Infinity RS 6001 to niższy i gorszy jakościowo model niż Kappa 6.2i oraz 8.2.

Kolumny Paradigm grają mocno, ofensywnie, "rockowo". Tak na pewno niższe modele, choć i tak wolałbym je niż kolumny Klipsch.
Lepsze jakościowo są modele z serii Studio. To już spora klasa.

Dali 450 czy 470 są raczej mało interesujące dla Ciebie, bo to inny rodzaj grania jak lubisz. To kolumny grające okrąglej, dostojniej, bardziej pełnie i soczyście. Duży, nasycony barwami dźwięk, raczej nieagresywne granie.
Są oczywiście świetne, ale to na pewno nie poziom Canton'ów Ergo SC-L.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie icon_wink.gif

W takim razie Infinity Kappa odpuszczam, zresztą doczytałem jeszcze , że ponoć mają one piankowe zawieszenie.

Ten model Canton Ergo Sc-l wydaje się bardzo interesujący. Faktycznie, doczytałem, że ten kontroler to świetna sprawa. W razie problemów z akustyką, czy też jakby pokój okazał się za mały to można ponoć świetnie dopasować niskie tony, aby całość miała ręce i nogi. Dużo opinii pozytywnych jest na temat tych kolumn i ponoć są całkiem uniwersalne..
Zaczynam się coraz mocniej nad nimi zastanawiać.

Mam pytanie, czy w razie co dałoby radę do nich dobrać jakiś wzmacniacz w granicach 2000 zł, czy raczej za mała kwota?
Szczerze to chciałbym kupić jak najlepsze kolumny, aby były rozwojowe, w przyszłości może bym dokupił lepszy wzmacniacz...
Wiem ,że 5000 zł to nie jest dużo na sprzęt audio, chciałbym po prostu jak najlepiej wydać pieniądze.

Ps. Wzmacniacz i kolumny dzisiaj sprzedałem w komplecie, kupujący długo się nie zastanawiał (szczerze nie spodziewałem się, że tak szybko to pójdzie). Tak więc zostało mi już Cd i kable oraz puste miejsce po kolumnach icon_sad.gif icon_wink.gif, gdzie już moja połówka pcha się tam z jakimiś kwiatami icon_evil.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to szukamy wzmaka w granicach 2 kzł. Jeśli idzie o rozwój, to rzeczywiście gdyby wzmacniacz okazał się nieodpowiedni, można z czasem pomyśleć o lepszym.
Będzie trudno, ale poszukamy.

Co do kwiatów, niech na razie stoją. A później w pobliżu nie zaszkodzą. Ja miałem dwa duże fikusy benjaminy po obydwu, zewnętrznych stronach kolumn i stereofonia była znakomita. Są to dobre rozpraszacze dźwięku.
W razie czego większa ilość skoncentrowanego płynnego nawozu załatwi sprawę icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to u mnie wyglądało możesz zobaczyć tu:
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...690#entry129029
Choć w sumie później żałowałem, że wkleiłem te zdjęcia. Bo najpierw skrytykował moje panele akustyczne jeden kolega, bez wiedzy jak to faktycznie u mnie działa.
Później wręcz po chamsku przyczepiła się pewna "koleżanka". A ona nie słyszy nawet różnicy pomiędzy wzmacniaczami, więc nie wziąłem tego do serca.
Teraz w innym, mniejszym pomieszczeniu udało mi się uzyskać prawie tak samo dobre efekty jak poprzednio.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz wzmacniacz Rotel RA-1062, ale cena 1400zł za egzemplarz bez pilota to jest na styku opłacalności
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/31/230624.php
Jakby się udało jeszcze zbić cenę na zakup oryginalnego pilota Rotela lub uniwersalnego pilota Logitech Harmony to miałbyś nienajgorszy wzmacniacz za w miarę rozsądne pieniądze-a po dozbieraniu na lepszy nie powinno być problemu z jego odsprzedażą.

Cantony dawno temu miałem podłączone do Rotela RA-02 i było fajnie (nie miałem niestety kontrolera w komplecie) a 1062 to wyższy model. Zbyt długo u mnie nie pograły i w ramach wymiany wzmacniacza na lepszy sprzedałem też kolumny ( a przy okazji żonie się nie za bardzo podobał ich czarny kolor oraz wielkość, więc przy okazji się ucieszyła z tego powodu).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F1angel właśnie u mnie będzie to podobnie wyglądało z tymi kwiatami, tylko , że będą stały bliżej kolumn. Tak na marginesie bardzo przyjemne pomieszczenie, takie ... ciepłe, o elementach audio już nie wspomnę icon_wink.gif Widzę , że posiadałeś/posiadasz AA Map 105. Pamiętam jak szukałem tego wzmacniacza przez parę dobrych miesięcy , aby kupić, jednak nie udało mi się. Cała reszta to widzę, że bardzo dużo Cię musiała kosztować, może kiedyś dojdę do takiego etapu, jak wygram w totka icon_wink.gif Pięknie to musi wszystko razem grać.

RoRo ten Rotel RA-1062 wydaje się faktycznie bardzo ciekawy. Zastanawia mnie tylko jego moc , 2 x 60 przy 8 ohm, ale z tego co wiem to Rotele mają bardzo dobrą wydajność prądową, a ten model wyczytałem , że pobiera z gniazdka 300W, więc całkiem nieźle, no ale wiadomo ,że nie tylko pobór się liczy.
Co do pilota to mam tą dogodność, że posiadam Logitech Harmony One, także jakby wzmacniacz miał opcję pilota, ale jego samego by właściciel nie posiadał to nie ma najmniejszego problemu.

Mieliście może styczność ze wzmacniaczem MUSIC HALL A35.2?

Tu była aukcja Xindak XA-6950 w pierwszej wersji:
http://allegro.pl/xindak-xa-6950-i6208124238.html#thumb/1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mordor12, dzięki za dobre słowo. Styl urządzenia mieszkania nie musi się akurat wszystkim podobać. Wolę coś takiego, niż wszechobecną niemal modę na "prosektorium", czyli niby nowoczesne chłodno-schludne wnętrze. Ja bym się w takim źle czuł.
Mieszkanie ma być dla mnie a nie ja dla mieszkania.
AA MAP-105 niestety już nie mam. Niestety, bo to świetny w swojej cenie wzmacniacz, bardzo muzykalny. Ale musiałem go sprzedać, ponieważ chciałem kupić coś innego a brak było gotówki.
Tak, na główny sprzęt jakby tak na szybko policzyć wydałem około 25 kzł. Czyli jednak nie majątek, aby było trzeba wygrać w Lotto.
Da się z czasem uzbierać wymieniając elementy na coraz to lepsze i finalnie bardziej pasujące do siebie nawzajem. A najbardziej do swojego gustu.
A jestem z zestawu bardzo zadowolony, nie myślę poważnie o jego wymianie. No, chyba, że będę miał naprawdę sporo wolnej gotówki.
Od czasu do czasu tylko modyfikuję coś kablami, lampami, bezpiecznikami, podkładkami.
No i oczywiście akustyką, bo to już inny pokój niż ten na zdjęciach, więc ciągle coś koryguję.

Ale dość o mnie, bo się rozpisałem.
Tego wzmacniacza Music Hall nie znam. Słyszałem co prawda kiedyś jak gra, ale był to bardzo pobieżny odsłuch, nie pamiętam nawet z jakimi kolumnami. Wrażenie było dobre, ale to zbyt mało, by Ci go polecać.

Wzmacniacz Xindak XA-6950 jest bardzo dobrym urządzeniem. Choć ma swoje specyficzne cechy.
Przede wszystkim jednak jeśli wybrałbyś wysokoskuteczne kolumny, nawet Cantony, to potencjometr głośności chodzący skokowo nie zapewni Ci precyzyjnej regulacji siły dźwięku przy niskich poziomach.
Poczytaj co piszą w opiniach na jego temat ludzie z Audiostereo. Myślę, ze dobrze ujęli jego specyfikę:
http://www.audiostereo.pl/xindak_xa6950_wz...548-3218-2.html
Cena wzmacniacza wydaje się jednak trochę za wysoka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , jeszcze odnośnie pomieszczenia. Masz rację, dużo mieszkań w których bywam jest w stylu "pustki", chłodnych , gdzie nie ma za dużo "materii", nie mówiąc już o jakiś bibelotach, czy innych tego typu urozmaiceniach. Oczywiście wszystko według gustu, choć ja osobiście wolę , że tak się wyrażę "przytulne" mieszkania. Na pewno są bardziej przyjazne akustycznie.

Póki co poważnie się zastanawiam nad tymi kolumnami: QUADRAL AMUN phonologue gold vs Canton Ergo SC-L.
Chyba , że jeszcze coś dodać do tej listy.

Jeszcze pytanie, z tego co wiem te Quadrale mają zawieszenia gumowe, ale chcę się upewnić czy na pewno. Nie chciałbym piankowych z uwagi na szybszą eksploatację i później renowację ich.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

RoRo ten Rotel RA-1062 wydaje się faktycznie bardzo ciekawy. Zastanawia mnie tylko jego moc , 2 x 60 przy 8 ohm, ale z tego co wiem to Rotele mają bardzo dobrą wydajność prądową, a ten model wyczytałem , że pobiera z gniazdka 300W, więc całkiem nieźle, no ale wiadomo ,że nie tylko pobór się liczy.
Co do pilota to mam tą dogodność, że posiadam Logitech Harmony One, także jakby wzmacniacz miał opcję pilota, ale jego samego by właściciel nie posiadał to nie ma najmniejszego problemu.

Ma możliwość zdalnego sterowania i normalnie jest do tego Rotela dołączony pilot-dlatego wyraźnie o tym napisałem i zwróciłem uwagę, że można próbować zbić cenę-choćby o 100 zł (?200zł) czy transport gratis.

Zgadza się-Rotel jest mocny i wydajny, a jego 60W podobnie jak u Harmana pozwala na wiele (ma wydajne zasilanie) i jest bez porównania lepsze niż teoretyczne 100W na kanał większości amplitunerów kd.


Cytat

Tu była aukcja Xindak XA-6950 w pierwszej wersji:
http://allegro.pl/xindak-xa-6950-i6208124238.html#thumb/1

O ile pamiętam to ten Xindak dobrze gra, ale ma małoprecyzyjną regulację głośności-szczególnie przy cichym słuchaniu.Model nowszy jest mocniejszy i droższy, ale czy wyeliminowano tę niedogodność to nie wiem.

Został Ci odtwarzacz CD, czy sprzedałeś cały komplet?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ogólnie chcesz kupić zbyt duże kolumny do nie tak dużego w sumie pomieszczenia.
Ja w 21 m2 używałem kolumn standowych a niskich tonów miałem aż nadto. Ale to oczywiście dużo zależy od pomieszczenia i od kolumn.
Dlatego bezpieczniejszym wyborem byłyby jednak Cantony, ponieważ mają moduł korygujący niskie tony.
Jednak jak pisałem wcześniej, nie znam pomieszczenia i jego specyfiki. Być może "na oko" za duże Amun'y (pewnie najbardziej odpowiednie do 30 - 50 metrów) u Ciebie dobrze się sprawdzą.

Nie wiem, czy te Quadrale mają gumowe zawieszenia? Tak to wygląda, ale napisz do sprzedającego, na pewno Ci udzieli odpowiedzi.

Co do innych kolumn, to trudno powiedzieć jakie jeszcze byłyby dobre. Może jakieś wyższe modele T+A, JBL (np. z serii Ti), B&W, Magnat, ATC, Isophon, Harpia Acoustic, Triangle. Ale pewnie będą sporo droższe niż Quadrale i Cantony.
Są jeszcze bardzo dynamicznie, ale też ostro ofensywnie grające kolumny Cerwin-Vega. Ale to dźwięk bardziej koncertowo-estradowy niż do domu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz F1angel, Ty zawsze jesteś konkretny i bardzo rzeczowo odpowiadasz, co bardzo cenie. Te Cerwin-Vega to faktycznie już przesada, lubie dźwięk z "pazurem", ale nie wiem czemu te kolumny kojarzą mi się z altusami, choć na pewno grają lepiej.

Klamka zapadła i zdecydowałem się na Cantony. Przy odrobinie szczęścia może będę miał już je w następnym tygodniu a jak dobrze pójdzie to jeszcze w tym.. Mam znajomego w Niemczech , który powiedział, że prawdopodobnie mi załatwi te kolumny z korektorem z pewnego źródła i w super stanie. Dzisiaj ma działać. Tylko, że on nie pamięta jaki to dokładnie model. Albo Canton Ergo SC-L albo model RC- L. Koszt to coś około 2500 zł, ale to się jeszcze okaże. Czy taka cena jest odpowiednia za te kolumny? Ten Pan z allegro wychodzi na to , że chce trochę za dużo. Zobaczymy, czy się uda i jaka będzie cena bo może się okazać ,że będę miał wtedy więcej na wzmacniacz, co by zapewne ułatwiło wybór.

W między czasie zacząłem sie zastanawiać już nawet nad jakimiś większymi kolumnami podstawkowymi, ale nie ukrywam , że strasznie napaliłem się na te cantony, jak małe dziecko. Zresztą Klipsche Rf-62 do małych nie należą i problemów z nimi nie było więc zaryzykuje, szczególnie , że mają ten kontroler.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej icon_wink.gif

A więc stało się, zakupiłem Canton Ergo RC-L za 2500 zł. Więc został wzmacniacz. Jakby co to na dzień dzisiejszy mogę mięć Rotel ra 980bx, ale za 1500 zł. Co myślicie o tym wzmacniaczu i czy nie za drogo ? Troszkę latek już ma , no i brak funkcji pilota z tego co widzę.

Na wzmacniacz więc jest 2500 zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w tym budżecie można zapolować na lepszy wzmacniacz. Rotel z Cantonami da Ci niezłą dynamikę, ale dźwięk może być nieco rozjaśniony i trochę suchy w średnicy.
Jakby udało się znaleźć wzmacniacz Roksan Caspian, to byłoby dobrze. Może jeszcze jakiś inny się trafi albo koledzy podrzucą jakieś propozycje?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To póki co daruje sobie tego Rotela.

Dorzucam 500 zł do wzmacniacza , ale to już mój max icon_sad.gif Chciałbym więcej dać ale póki co nie dam rady.
Więc Panowie 3000 zł na wzmacniacz, może ktoś jeszcze poda jakieś propozycje.

F1angel puściłem info o tym Roksan Caspian, więc może coś z tego wyjdzie. Tak na marginesie , nie chcę obrażać inżynierów od Designu wzmacniaczy Roksan, ale moim zdaniem w wersji czarnej on jest strasznie paskudny icon_eek.gif Wygląda z zewnątrz jak jakieś radyjko z rynku za 10 zł, hehe, Brzydotą przewyższa go chyba tylko Arcam Alpha 10, a NAD'y przy nich są mistrzami Design'u icon_biggrin.gif na szczęście mam gdzieś wygląd, liczy się tylko jak gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że 500 zł robi różnicę. To czasem bardzo znaczący postęp w dźwięku.
Ale za 5 kzł, można kupić naprawdę świetny wzmacniacz. to przecież dwa razy tyle, niż poprzedni budżet. Nie twierdzę, że się taki znajdzie na pstryknięcie palców, lecz byłoby to naprawdę coś. Jesteś pewien, że chcesz tyle wydać, szukamy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra , raz się żyje. Kupie żonie coś do domu , a wzmacniacz powiem , że kosztował 2000 zł icon_eek.gif icon_wink.gif

W takim razie szukamy wzmacniacza za 5000 zł. W razie jakby coś się znalazło naprawdę godnego uwagi , aby trzeba było trochę dołożyć to górny pułap cenowy to 6000 zł. Nie chcę później żałować, że nie dołożyłem.

Też oczywiście poszukam. Czy szukać z takich firm jak NAIM, ROKSAN, MUSICAL FIDELITY, XINDAK? Czy może jeszcze jakieś?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...