Skocz do zawartości

Stereo do 5000 zł.


mordor12

Recommended Posts

Wg mnie do 3tys nie ma co kombinować-używane CD100 są w rozsądnej cenie i dobrze się zgrywają zarówno z IN200 jak i z IN100 (więc jak kiedyś będziesz chciał sprzedać CD to nie powinno być problemu, bo sporo osób ma IN100 i szuka/zbiera na CD).
CD200 to już ok.4 tys. (używany) i z uwagi na cenę jest mniejszy popyt i podaż.

A tysiączek to warto teraz wydać na lepsze kable i ew. jak coś zostanie to na listwę zasilającą (no chyba że nie potrzebujesz lub już masz, a to też wydatek koło tysiąca).

Jeżeli chcesz jednak coś za 3tys. - to inna sprawdzona propozycja to Cayin CDT-15A. Masz w nim 2 wyjścia: standardowe oraz przez bufor lampowy, no i odtwarza HDCD. Porządna i fajna maszynka icon_smile.gif

Nie odpowiedziałeś ma moje pytanie
"Jaki masz kolor tego wzmacniacza i czy CD musi być w tym samym kolorze?"

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Osobiście skłaniałbym się za Atoll CD100. Jest to naprawdę dobry w tej klasie cenowej odtwarzacz. Używam z jednej z pierwszych wersji - podobno najlepsza i nie mam zamiaru wymieniać na innym.

Polecany przez RoRo Cayin CDT-15A to już inna szkoła grania. Tu należałoby posłuchać obu z IN200. Mnie bardziej leży CD100 niż Cayin (mam oba).
W przypadku Atolla ważny jest dobór kabli głośnikowych. Ten wzmacniacz jest wyjątkowo wrażliwy na kable. Dodam może, że IN200 może pracować jako końcówka mocy.

Polecam też wątek o Atollu:
http://forum.audio.com.pl/ATOLL-czyli-fran...ota-t43440.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki Panowie. Zadecydowałem już i kupuje Atoll Cd 100. Już nie będę więcej kombinował.
Następnie będą kabelki i będzie póki co sprawa zamknięta.
Wzmacniacz jest w kolorze czarnym i taki też preferowałbym kolor odtwarzacza.

Widzę, że są chyba 3 wersje tego odtwarzacza. CD 100 , CD 100 SE, CD 100 SE-2.
Czy jest między nimi jakaś drastyczna różnica?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne wersje CD100 miały zastosowany inny napęd (pierwsze serie miały napęd DVD Pioneera), poza tym w wersjach SE o ile pamiętam można włożyć lepszy DAC.
Wygląd pozostał bez zmian, informacja o wersji jest jedynie na pudełku i tabliczce znamionowej.
Testowane były (w polskiej prasie audio) różne wersje tego odtwarzacza.

Cytat

Następnie będą kabelki i będzie póki co sprawa zamknięta.

Optymista z Ciebie że to już koniec-bo jak będziesz miał wolne środki to potem warto będzie wypróbować zewnętrzny DAC, potem jeszcze lepsze kable, potem ... Natomiast CD100 są u mnie i u Belfra54 już dość długo i nie widzimy potrzeby zmian- więc może u Ciebie będzie podobnie icon_smile.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny doszły, robią niesamowite wrażenie, przynajmniej wizualne. Szczególnie zainspirowała mnie ich obudowa. Widać , że są solidnie zrobione . Klipsche przy nich to jak zabawki wyglądają icon_wink.gif Teraz tylko czekam na wzmacniacz i na cd. Mam nadzieje , że w następnym tygodniu wszystko dotrze to będę mógł te bestie podłączyć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witaj wśród użytkowników Cantonów.

Skoro wchodzisz w fazę podłączania modelu RC-L to pewnie Cię zainteresuje ten wątek LINK, w którym zostało opisane jak to zrobić.


Majtek2013 dziękuję za powitanie i za bardzo ważny, przydatny link. Witam również icon_wink.gif

Cytat

Gdy jakiś czas temu tu na forum zaproponowaliśmy pewnemu userowi takie Cantony, to stwierdził, że wyglądają tandetnie, czy niesolidnie icon_rolleyes.gif
Pewnie wychował się na kolumnach Sonus Faber (Guarneri, Amati), B&W Nautilus (ślimaki) czy Dynaudio Consequence. icon_mrgreen.gif


To z pewnością icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kolumny doszły, robią niesamowite wrażenie, przynajmniej wizualne. Szczególnie zainspirowała mnie ich obudowa. Widać , że są solidnie zrobione .

Dźwiękowo też powinieneś być zadowolony! Pare dni oczekiwania na wzmacniacz przeżyjesz...Dla mnie świetnym pomyślenia jest sposób ukrycia otworów na kołki maskownic.
Pozdrawiam


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, nie mogę już się doczekać aż to wszystko podłącze. Aby tylko wszystko działało icon_wink.gif Choć kolumny na pewno bo były sprawdzane.
Generalnie jestem bardzo zafascynowany wyglądem tych kolumn, do tego sama maskownica i materiał z którego została wykonana to bardzo dobry pomysł. Nie wiem , ile te kolumny kosztowały jako nowe , ale podejrzewam że nie mało.

Ten człowiek , od którego były kupowane te kolumny słuchał ich na wzmacniaczu ... i teraz nie pamiętam nazwy ... Maryad, Miarad, Myrad coś takiego, pierwszy raz słyszałem taką nazwę, znajomy mówił , że bardzo ładnie to grało, ale właściciel nie chciał sprzedać wzmacniacza niestety.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myryad icon_smile.gif

Jest pare używanych wzmacniaczy tej firmy w ogłoszeniach i na aukcjach.
Poza tym w AUDIO były testy przynajmniej dwóch modeli wzmacniaczy; Z240 (jakieś dwa lata temu) i wcześniej Z142, oraz odtwarzaczy CD. Więc łatwo znajdziesz...

Poza tym IN200 jest mocniejszym wzmacniaczem.

PozdrawiamPS. Zaczęliśmy razem-ale F1angel był szybszy icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Generalnie jestem bardzo zafascynowany wyglądem tych kolumn, do tego sama maskownica i materiał z którego została wykonana to bardzo dobry pomysł. Nie wiem , ile te kolumny kosztowały jako nowe , ale podejrzewam że nie mało.



Pod tym linkiem:

http://www.hifi-forum.de/viewthread-100-1179.html

znalazłem informację, że kosztowały swojego czasu 5000 DM, a więc rzeczywiście sporo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, nie wiem ile w tym prawdy, ale wiele razy słyszałem taką wiadomość, że kiedy w Niemczech euro zastąpiło marki to jeśli chodzi o sprzęt rtv wszystko co kosztowało przykładowo 1000 Dm to wskoczyło na 1000 Euro. Z takiego rozrachunku wychodziłoby , że faktycznie mogło to być w okolicach 15000-20000zł icon_eek.gif
Tak czy tak, ile by nie kosztowały to za 2500 zł w sklepie nowych kolumn takich jak te raczej by się nie kupiło icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy z tymi 15-20 tysiącami icon_lol.gif
Ale w obecnych realiach "dycha" jak najbardziej.

Z tym przelicznikiem DM-Euro to też nie do końca. A przed przejściem na Euro to jeszcze marka mocno się umocniła względem dolara, co też może być odnośnikiem do cen.

Pozdrawiam
PS. A to właśnie podkreśla sens kupowania zadbanych, wysokich modeli używanych kolumn (zresztą ogólnie używanego sprzętu-w dobrym stanie). Ważne, że kupiłeś dobre kolumny w dobrej cenie icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że ponad dychę to tak na bidę. Spokojnie 15 tysięcy, jeśli doliczyłbyś to o czym pisałem. Zresztą Marka, nawet przed dominacją złotego miała przelicznik 2 z hakiem (oczywiście nie 2 zł ale krotność czyli ówczsne 20 kilka tysięcy), a obecnie kurs Euro (sprzedaż) to 4,28 zł.
Biorąc pod uwagę jak wszystko drożeje i siłę nabywczą ówczesnej waluty, jaka by nie była, to może wcale nie przesadziłem z tymi ok. 20 tysiącami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy w którym roku przeliczamy i na jaką walutę. Kurs marki na dolara i po obecnym kursie dolar na złotówki? A markę przeliczamy gdy 3DM=1USD, czy później gdy 1,5DM=1USD?
DM była przeliczana po kursie (przybliżonym dla ułatwienia-podobnie jak inne podane kursy) 2DM=1Euro.

Każdy może mieć inny pogląd na przeliczenia...
A jeszcze można uwzględnić hiperinflację w 1989- czy przeliczamy na początku roku czy na koniec?

Więc może zostaniemy przy stwierdzeniu, że obecnie tego typu kolumny kosztowałyby co najmniej 10 tys. zł ... a jak ktoś dla lepszego samopoczucia będzie się upierał przy 15 lub 20 tys. zł - to jego prawo icon_smile.gif

Pozdrawiam
PS. Oczywiście bierzemy pod uwagę kursy czarnorynkowe, a nie te oficjalne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz dzisiaj doszedł. Na Cd jeszcze czekam. Póki co podłączyłem kolumny pod wzmaka, aby sprawdzić czy wszystko sprawne. Do tego jako żródło podpiąłem tymczasowo blu-ray'a bo Denona już sprzedałem.
Jak usłyszałem dźwięk to spadły mi kapcie icon_wink.gif Pierwsze co mi się nasuneło na myśł, to jak ja mogłem słuchać muzyki na poprzednim zestawie. To jak dzień i noc ...

Lece słuchać dalej , jestem oczarowany ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...