Skocz do zawartości

Nowe kino domowe do 2000 zł


dylczas86

Recommended Posts

Witam serdecznie! Jestem tutaj nowy i w dodatku całkowity lajkonik elektroniczny ze mnie. Pewnie temat się powtórzy już któryśsetny raz ale ponowię go i zapytam Was jakie kino domowe do 2000 zł wybrać?

- salon 20 m 2
- TV Samsung H6400
- głównie filmy i koncerty (muzyka house czyli przydało by się ostre pierd....olnięcie z kolumn)

To w zasadzie wszystkie wymogi. Sory za ponowienie tematu, ale każdy szuka czegoś dla siebie i nie we wszystkich postach można się odnaleźć.
Proszę o w miarę rzetelne opinie icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór w 2 tys niewielki , smutnie prosty;( To jak pytać się jakie piwo i zagryzka za 2,50 zł , więc bez pir...cia. Sorry za szczerość.
Wystarczy na dylemat czy będzie to set 5.0 typu Stx f-200, czy Taga v606, Jamo 426, czyli około 1100 zł i teraz/najtańsza Yamaha 379, Denon avr500, Pioneer vsx serii 422.
Za miesiąc dokupić trzeba będzie sub aktywny- w końu to kino domowe.
Najwydajniejszy z tych będzie pioneer 422( bo to nienajniższy model), a kolumny raczej Taga606.
Radziłbym popatrzeć na używane 2-3 letnie amplitunery wyższego poziomu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie się wyrobisz z niezłym amplitunerem klasy Pioneer serii 9xx (np. VSX-920), Yamaha serii 6xx, Onkyo serii 60x czy Denonem serii 230x (do tysiąca złotych). Już z HDMI, USB, mikrofonem do kalibracji i stosunkowo mocne icon_smile.gif
A jako kolumny: np. set 5.1 Koda 702 + subwoofer. Albo coś ze wspominaych Jamo czy TAGA 606.
Będziesz miał dość mocny i całkiem niezły sprzęt-grający zdecydowanie lepiej niż nowe wynalazki (niegrające...) za 2 tysiące.

Odpowiednik nowy-to koszt rzędu 4 i więcej tysięcy (ale wtedy amplituner będzie miał już funkcje sieciowe).

Pozdrawiam...
PS. Tak naprawdę-to nie ma wyboru. Jeżeli chciałbyś nowy spezęt kina domowego za 2 tysiące-to lepiej nie kupuj go wcale... Bo "NIE będzie Pan zadowolony"! Szkoda kasy i nerwów. Taka kwota starczy ledwo na porządny amplituner stereo i 2 kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuhuhu to mnie panowie pocieszyliście. Szczerze powiedziawszy to z używanych rzeczy to tylko samochody kupuję. Co do reszty wolę nowe. No ale jak Was czytam to chyba racja, lepiej nic nie kupować za taką kwotę. Chyba trzeba bedzie dozbierać i przywalić coś lepszego. Gdybyście jednak mieli jeszcze jakieś pomysły, chętnie poczytam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem Waszych rad odnośnie używek. Skupiłem się głównie na firmie Pioneer i znalazłem nastepujące używane amplitunery:

- PiONEER VSX-920 HI-END KINO 7.1 3DREADY HDMI - 950 zł
- PIONEER VSX-1018AH KINO HDMI DOLBY TRUEHD - 999 zł
- PIONEER VSX-1016V HI-END KINO 7.1 THX DD DTS ES! - 999 zł

Czy któtyś z nich jest godny i oczywiście czy te ceny są realny czy też z kosmosu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazenie tego pioneera vsx 422 w 1 poście jako faworyta wynikało że wśród tamtych najniższych modeli lekko wyróżniał się in plus.
Poprostu wśród tanich kinówek pioneer może nie brylował bajerami, ale miał w miarę jakąś wydajność prądową/zasilacz.
Natomiast jeśli szukasz wśród używanych popatrz też na inne marki typu yamaha, onkyo, marantz.
Oczywiście modele pionka które podałeś to już dobry poziom, nowe porównywalne kosztują ponad 2,5k, co nie zmienia faktu że inne też warto przeglądać. Pamiętaj też, że np kinowy pioneer , denon to nieco inne brzmienie niż yamaha, onkyo, marantz. Pioneer gra bardziej wyższym basem- kinowo, efekciarsko, yamaha bardziej analitycznie( tak w uproszczeniu).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamo 426 to troche male i sucho grające maluchy. Niby do pionka dobre bo da im trochę ciepła i masy w dole pasma, ale jednak małe. Bardziej stawiam na Tagę 606 też do pionka stylu pasuje i dobrze się uzupelnią, są też dynamiczniejsze od jamo 426.
Jak jamo to seria 506, całkiem dobra oferta za 1100zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ile kosztuje nowy model sam sprawdź, ma pogencjał, ale..
nie kończ tematu ... przecież popisz do sprzedawcy to handlarz, czy osoba prywatna- zorientuj się, a potem dopytaj o sprzęt...sprawność , czy ma np pilota amp kinowy bez pilota jest do niczego icon_wink.gif
Kup w międzyczasie kabelki potrzebne jakueś hdmi /optyczne/ miedziane głośnikowe itd.
No i nie kończ potem icon_wink.gif napisz nam jak z zakupami poszło i jak gra finalnie icon_smile.gif
Skoro ktoś pomaga Tobie, opisz potem swoje doświadczeni innym;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jacka75 to potarguje się na pewno. Może uda się go capnąć troszkę taniej icon_biggrin.gif Kabelki rzecz jasna, też nie są za damro. a HDMI to mam 3 więc ten koszt odpada. Po zakupie opinią podzielę się na pewno, o to możesz być spokojny. Wiem, że Wy macie pewnie zestawy Audio lub kina pewnie po 10 000+ ale ja narazie takiemi finansami nie dysponuję, a po drugie aż takiego nie potrzebuję.

Co do RoRo, może i masz rację ale kończę robic mieszkanie i jestem troszkę "napalony" by juz mieć spokój ze wszystkim i ogólnie coś obejrzeć i czegoś posłuchać. Poszukiwania mnie przerażają, biorąc pod uwagę to że mało się znam w tych kwestiach. Ale na pewno będę tu zaglądał i się z Wami konsultował gdy będę chciał coś zmienić, dokupić itd. Sub jak narazie nie potrzebny, zobaczymy jak z miejscem i w ogóle jak będą grały bez suba. W końcu nie tylko ja tu mieszkam. Jest też rodzina i sąsiedzi icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych zestawów po 10tys. i porad dla innych...to nie trzeba mieć góry kasy, czy kupować wszystkiego do domu, by coś wiedzieć i komuś pomóc. Zestaw audio musi być mądrze złożony, aby dobrze grał, a nie być jedynie drogi.
Ja kina nie posiadam (już), są też osoby które pomagają kupić zestawik za "tysiaka", mając samemu zestawik za dziesiątki tysiaków, a inne za kilka, łączy ich coś innego.icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do RoRo, może i masz rację ale kończę robic mieszkanie i jestem troszkę "napalony" by juz mieć spokój ze wszystkim i ogólnie coś obejrzeć i czegoś posłuchać. Poszukiwania mnie przerażają, biorąc pod uwagę to że mało się znam w tych kwestiach. Ale na pewno będę tu zaglądał i się z Wami konsultował gdy będę chciał coś zmienić, dokupić itd. Sub jak narazie nie potrzebny, zobaczymy jak z miejscem i w ogóle jak będą grały bez suba.

Dylczas86,
No i jak "polowanie"? Kupiłeś ten amplituner Pioneera oraz TAGI?
Cytat

Zestaw audio musi być mądrze złożony, aby dobrze grał, a nie być jedynie drogi.
Ja kina nie posiadam (już), są też osoby które pomagają kupić zestawik za "tysiaka", mając samemu zestawik za dziesiątki tysiaków, a inne za kilka, łączy ich coś innego. icon_smile.gif

Łączy nas... piłka! No i Forum AUDIO też icon_smile.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...