Skocz do zawartości

sony gtk-xb7 czy sony x1bt?


Purplebaron

Recommended Posts

Siema, mam problem na zakupem wieży do swojego pokoju i zastanawiam sie nad wymienionymi powyżej. Co myslicie, sprzęt ma grać w pokoju czasem pograć cicho, czasem ożywić jakąś domowke 6x6m. Xb7 kosztuje więcej i jest z tego roku i jakos bardziej mi się podoba ale oba chyba mają po 500w. Proszę o wyrozumiałość bo nie jestem audiofilem i chce kupic fajny sprzęt icon_wink.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Zakładasz nowy temat w którym znów nie wiadomo o co chodzi. W poprzednim miałeś wyjaśnione co i jak napisać, abyśmy mogli Ci odpowiedzieć z sensem.
I jakie 500 W? Czego? Chyba nie mocy, bo tyle, to nie posiada zdecydowana większość amerykańskich końcówek mocy, zdolnych do napędzenia wielkich, wielodrożnych i wielogłośnikowych kolumn w salonach stukilkudziesięciometrowych. A kosztują dziesiątki tysięcy dolarów.
Jak można ze 110 W poboru mocy uzyskać 500 W? Jeśli by tak było światowy kryzys energetyczny dawno już zostałby rozwiązany.

Kup sobie jakiś używany zestaw (kolumny, wzmacniacz, tuner, CD.... czy co Ci tam potrzeba). To będzie najlepiej grało.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie kolego , a co ma do watów powtarzane wciąż przez ciebie, że nie jesteś audiofilem?
Żeby nie łyknąć kitu że np. Mały Fiat jest rodzinną limuzyną i jeździ 300km/h nie trzeba być koneserem aut, czy konstruktorem z VW.
Żeby wiedzieć że np kino domowe nie ma 1200W i jest to kit, skoro pobiera sieci 150W to wystarczy chyba podstawowa wiedza ze szkoły podstawowej, zdolność czytania ze zrozumieniem , prawda ? Zresztą symbol "W " bo napisałeś że Sony ma 500W też nie jest synonimem, czy jednostką głośności, umownie tak piszą na takim bomboxie, ale to nic nie mówi, ale fajnie wygląda.icon_wink.gif
Zamiast powtatrzać kim nie jesteś to napisz w końcu co potrzebujesz a co masz za sprzęt . Zrozum, umiejętność odpowiedzi (sobie i innym) na pytanie ,,czego potrzebuje i co dana rzecz oferuje" a co już mam jest kluczowa jak się kupuje.
Jeśli uważasz, że jedna plastikowa obudowa z zamontowanymi dwoma głośnikami, kolorowymi światełkami to jest to czego szukasz to ok.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze. Więc byłem w sklepie i posluchalem sobie muzyki z tego xb7 i mam ochotę go kupić bo nie słyszałem lepszego dźwięku gdziekolwiek indziej, podobał mi sie i miał fajne basy. Moje pytanie brzmi czy właśnie jego wybrać czy x1bt. Spodobała mi się też grająca wieża sony mhc-v11 za 1000zl obok xb7 za 1400zl. Chcę słuchać czarnego rapu, czasem syntezatorow z lat 80. Chcę go mieć w pokoju jak już wspominałem i chce spytać który z tych trzech wybrać, może ktoś ma jakieś doświadczenie z posiadania jakiegoś z wymienionych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nie dostaniesz odpowiedzi na takie pytania.
Ponieważ tu jest forum Audio a zakładka Stereo. I niestety przeważająca większość ludzi tu bywających raczej nie słucha muzyki na podobnych wynalazkach.
Szkoda, że nie słyszałeś jak potrafi zagrać dobry zestaw stereo. Wiedziałbyś, że to co chcesz kupić to efekciarski gadżet, w graniu którego (jeśli ktoś ma odrobinę słuchu) wyłapie prędzej czy później jego słabości, usłyszy jak nieprawdziwe jest takie granie.

Jedyna rada dla Ciebie. Posłuchaj tych zestawów sam i wybierz najlepiej jak dla Ciebie grający i najładniejszy. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...