Skocz do zawartości

Yamaha RX-V1065 - Kolumny


piotraskg

Recommended Posts

Witam,
Jestem nowym użytkownikiem forum, z góry zaznaczam że w kwestiach audio jestem kompletnym laikiem.
Proszę was aby ktoś mi pomógł w doborze kolumn do amplitunera.
Zakupiłem ostatnio starszy model ampli. Yamaha RX-V1065 (ponoć bardzo dobrze spisuje się w stereo - opcja pure)
Chciałbym zaznać nieco lepszego brzmienia - do tej pory tylko zestawy komputerowe
Upatrzyłem sobie 2 modele kolumn:
Indiana Line Tesi 260 i Monitor Audio BX2
Proszę powiedźcie które lepiej obsłuży moja Yamaszka (ponoć przy MA BX2 może być ostry dzwięk w przypadku Yamachy)
Zależy mi na czystym dzwięku ale także żeby potrafiły zagrać nisko basem
Nie muszą grać mega głośno - żeby przy cichszym graniu dawały już radość icon_smile.gif
Muzyka której słucham to - Instrumentalna elekroniczna,Pop,Rap,House,Filmowa
Mój pokoik to 4x3m. Kolumny będą ustawione na dłuższej scianie zaraz przy samej ścianie na komodzie (dlatego podstawkowe nie podłogowe)
Chyba że macie też inne propozycje nie ukrywam że pragnę zmieścić się w budżecie do 1500zł (max 2000zł ale jeśli miał by to być bardzo odczuwalny skok jakościowy)
W przyszłości będe rozbudowywał kolumny do systemu 5.1

PS.Wiem że kwoty które planuje przeznaczyć na kolumny to dla audiofilów śmiech na sali ale ja dopiero raczkuje w temacie i to tak na start icon_smile.gif
Z góry dziekuje za porady
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsłuży każdy z tych monitorów i będzie jej rybka jak jest, pytanie czy Indiana tesi, czy MA bx2 razem z yamahą sprawi tobie radośćicon_wink.gif
Ten model Indiany gra dość ciepło, gładko, aczkolwiek góra jest wyraźna, zaś MA bx2 gra nieco ostrzej w górze i sprężyściej w basie.
Za 1600 można kupić Dali zensor 3 są większe mają lepszy bas, góra jest detaliczna ale nie metaliczna, to dobre kolumny do. 2tys.
Konkurencją dla brzmienia bx2 może być ciut mocniej grający magnat quantum 673, jednak dali 3 to wyrób bardziej dojrzały.
Poczytaj też o dobrych w tej cenie Elac 63.2, canton gle 426.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Słyszałem o tych kolumnach.
Wiecie może czy są jakieś głośniki o podobnych parametrach ale nieco niższej cenie?



No, coś ty ?
Spamerze JC, kolumny to nie dławiki, czy silniki elektryczne, parametry kolumn nie grają, niestety. Mogą być dwie pary kolumn o takich samych parametrach, a zagrają inaczej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...