Skocz do zawartości

pomoc w wyborze konfiguracji stereo do 3-4tyś


misiek249

Recommended Posts

Witam, chciałem zakupić głośniki ze wzmacniaczem do 3-4 tysięcy zł. Głośniki przede wszystkim będą wykorzystywane do słuchania muzyki oraz czasem oglądania filmów. , rzadziej głośniki będą wykorzystywane do gier. Co do muzyk, słucham głównie techno,progressive house , dubstep, trochę hiphopu i muzyki pop. Interesuje mnie głębia basu. jeśli chodzi o wzmacniacz to dobrze by miał bluetooth.

Przeglądałem trochę oferty i zainteresowały mnie głośniki TONSIL ALTUS 300 (2 szt) + wzmacniacz A-S501 Yamaha.

Co sądzicie? będzie pasował? czy może doradzicie coś innego ?

Edit: dodam, że odsłuch byłby w pomieszczeniu ok 15m2


Pozdrawiam icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny czy inne zestawy głośnikowe, to nie głośniki. Bo te są częścią kolumn, tylko ich elementem.
Więc samych głośników nie chcesz chyba kupić, prawda?

Nie wiem jakie masz preferencje brzmieniowe, jaki dźwięk lubisz. Ale dla większości ludzi ze zdrowym słuchem i nie spaczonym gustem Wzmacniacz Yamaha AS-501 z kolumnami Altus 300 zagra zbyt agresywnie, ofensywnie, ostro i jasno.
To się nawet może podobać chwilę komuś nieosłuchanemu, ale szybko zmęczy, zacznie drażnić. Najdelikatniej to ujmując.

Dlaczego mając całkiem niezły budżet zamierzasz kupić tak marne kolumny i przeciętny wzmacniacz?

I dlaczego chcesz wstawić tak duże kolumny do 15 metrowego pokoju? Będzie nadmiar niskich tonów, bumienie, albo wręcz katastrofa dźwiękowa.

Przede wszystkim napisz o swoim pomieszczeniu, najlepiej wklej rysunek z wymiarami, napisz jaki rodzaj dźwięku lubisz, chcesz osiągnąć. I napisz pierwszy post z informacjami, które pozwolą nam Ci pomóc. Przeczytaj to:
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html

Poczytaj też o akustyce, ustawianiu kolumn. Zobacz o co pytamy i jakie informacje są potrzebne. Wystarczy zajrzeć do kilku choć wątków w dziale stereo. Jeśli Ci zależy. Bo jeśli nie, to komu ma?

I na koniec. Jeśli chcesz dobrego dźwięku, to pomyśl o sprzęcie używanym. Zyskasz dużo lepszą jakość. A moduł BT można dokupić do klasycznego wzmacniacza stereo jako przystawkę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, i tu pojawia się elementarny brak wiedzy. Dzięki za odpowiedz, poczytałem trochę, zwiększyłem zasób wiedzy.

Takie głośniki i wzmacniacz wybrałem dlatego, że ktoś mi doradził altusy i wzmacniacz yamaha , a wybrałem po prostu je w odpowiednim zakresie cenowym. Poza tym altusy mi się spodobały wizualnie.

Natomiast jeśli chodzi o wielkość wybrałem je dlatego, iż sądziłem , że lepiej oddadzą dźwięk, poza tym będą grały głośno, co lubię.

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?

ok 3tys zł . max 4tyś zł

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.

obstawiałem nowy bo bałem się wcześniej kupować używany, ale po przemyśleniach i namowie zdecydowałem się na używane

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy), bo od tego zależy m.in. dobór działu.

Stereo

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący

tylko mój stary zestaw creative 5.1 który chcę zastąpić

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?

12m2 , Prostokąt 3m x 4m (obrazek niżej)
https://zapodaj.net/2613db834739c.gif.html

6) Jakiej muzyki słuchamy

słucham głównie techno,progressive house , dubstep, trochę hiphopu i muzyki pop.

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?

Raczej jednorazowy zakup na dobrych kilka lat

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony

, zależy mi na uzyskaniu jak najlepszego dźwięku w tych pieniądzach, fajnie byłoby jakby wzmacniacz miał pilot. Możliwość podłączenia BT. Głównie podłączony będzie pod laptopa

„Nie wiem jakie masz preferencje brzmieniowe, jaki dźwięk lubisz.” – w moim przypadku trudne pytanie, nie mam wiedzy na ten temat więc ciężko mi określić to słowami, jako , że słucham głównie muzyki elektronicznej to nie interesuje mnie sam wokal raczej głębia basu i dobre brzmienie muzyczne. Lubię też słuchać jej głośno.


Czy jeszcze jakieś informacje są potrzebne ?icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legendy mówią, że na takim zestawie jak z postu nr1 w Północno Koreańskich obozach puszczano politycznym więźniom muzykę Justyna Bibera aby wymusić zeznania . ( icon_lol.gif Sorry F1 Angel nie mogłem się powstrzymać).
Innymi słowy całościowo zestaw "słabo" dobrany. Relacja cena/jakość byłaby dość niska.
Nie wiem czy w muzyce jaka słuchasz są jakieś smaczki typu głębia sceny, czy szerokość, ale jak nawet liczy się dynamika, podkreślenie mięsistego dołu to popatrz na NAD 326bee, czy używany wyższy model NAD 356bee ( poczytaj o nich http://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniac...reo/955-c356bee ). Zamiast Altusów lepsze będą nawet kolumny Klipsch- bardziej dynamiczny charakter, także wydatnagóra, ale bardziej obecne niskie tony. I nie muszą być tak wielkie jak altus 300, nawet Klipsch R26 będzie w twój pokój o "nr" za duży,( ja wołałbym jakiś duży monitor). Można też posłuchać, przetestować magnat quantum 675, JBL studio, Pylon Saphire 25, Heco, Canton itd.
Piszę przetestować, bo szkoda kasy na zakupy w ciemno, a są to modele będące praktycznie wszędzie, dwa zorientowałbyś się co bardziej lubisz.
Szkoda tylko, że pokój masz bardzo nieustawny, to o co Ci chodzi w tych zakupach i muzyce której słuchasz będzie i aż tak bardzo nie ucieknie, ale sporo smaczków niestety tak.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z taką kwotą celuj tylko i wyłącznie w sprzęt używany, który dobrze dobrany w kwocie 4 tyś zagra przynajmniej jak sprzęt za ok 7 tyś (popatrz w używanych sprzętach nawet z ekspozycji, jak potrafią zjechać z ceny).

Do takiego pomieszczenia wg mnie tylko i wyłącznie kolumny podstawkowe - jak mówi jacek75 (w tej samej cenie kupisz o klasę wyższe niż podłogowe) i tak jak wspomniał f1angel, podłogówki "zaduszą się" w takim pomieszczeniu, a uwierz mi, że podstawkowe potrafią pięknie zagrać.

Piszesz, że lubisz głębię basu, jednakże myślę, że jak posłuchasz dobrych większych podstawkowych zaczniesz odbierać bas (niskie tony) w całkiem inny sposób ( dla mnie w porównaniu do podłogowych, których kilka zestawów posiadałem, bas z kolumn podstawkowych jest bardziej "skomplikowany dźwiękowo" - że tak to ujmę i tak jak kiedyś myślałem, że poziom zejścia to jedyny parametr, tak po lekkim osłuchaniu się twierdzę, że poza głębią basu i zejściem na niski pułap w basie można znaleźć ciekawsze wybrzmienia) - ale to moja prywatna opinia. Zaś brzmienie muzyczne, "smaczki" dźwiękowe w mojej opinii są nie do osiągnięcia kolumnom podłogowym w tej samej cenie. Co do propozycji ze stajni NAD jak najbardziej wskazane.

Apropos Altusów, też kiedyś często ich słuchałem, to było coś, ale tylko dlatego, że nie było nic innego icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
Biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia odsłuchowego oraz Twoje preferencje, zwróciłbym Twoją uwagę na zestaw, zbudowany na bazie wzmacniacza Yamaha A-S501 (http://q21.pl/yamaha-a-s501.html), bądź Onkyo A-9050 (http://q21.pl/onkyo-a-9050.html). Yamaha jest bardziej rockowa, podkreślająca skraje pasma. Onkyo jest trochę łagodniejsze, spokojniejsze, dokładniejsze.
Do powyższych urządzeń zaproponowałbym kolumny STX Electrino 250 (http://q21.pl/stx-electrino-250.html), które idealnie będą wspólpracowały z powyższą elektroniką.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainteresował mnie wzmacniacz model NAD 3256bee (c356bee - to ten sam mam rozumieć?). lecz jak przeglądałem to używki ciężko znaleźć. Sporo różnica jest między NAD 326bee a NAD 3256bee? Piszecie, że podłogowe będą za "duże" , trochę sięz tym zgadzam , ale czy podstawkowe będą też odpowiednio głośno grały ? Jakie głośniki podstawkowe byście mogli mi zaproponować ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego miałyby nie zagrać głośno? Podłogowe na ogół (nie zawsze) dają tylko więcej niskich tonów, bardziej schodzą z nimi w głąb skali. Co właśnie w małych pomieszczeniach może spowodować bumienie. W konsekwencji niemożność poprawnego słuchania muzyki.
Pamiętaj, że głośność, to nie wszystko. Bo taki parametr mogą Ci zapewnić byle jakie kolumny albo jakieś mało wyrafinowane estradowe. A Ty masz spory budżet. Szczególnie jeśli kupisz sprzęt używany.
NADy wcale nie są trudne do znalezienia. Tylko wiadomo, raz jest podaż na rynku wtórnym innym razem nie ma i trzeba trochę poczekać.
A poza tym nie wiem co przeglądałeś? icon_rolleyes.gif Bo wystarczyło na Allegro wpisać NAD i co mamy?
http://allegro.pl/listing/listing.php?buyU...ip-ele-1-5-0629

Można także poszukać jakiegoś nie najniższego modelu Rotel'a. Są to wzmacniacze grające mocno, dynamicznie.
Myślę, że dałoby się także znaleźć wzmacniacz Audiolab 8000S (najlepiej wersję starszą, angielską) i pewnie jeszcze kilka innych wzmacniaczy. Chyba muszę się za to wziąć i poszukać.

Ale oczywiście zacząłbym od kolumn bo to one bardziej wpływają na dźwięk, na jego brzmienie. A dopiero do nich dobrałbym wzmacniacz.
Namawiam na kolumny standowe. Np. starsze (najnowsze inaczej grają) modele firmy Paradigm, np. Reference Monitor 3 grają bardzo dynamicznie, mocno. Oj, zdziwiłbyś się. To są takie duże monitory, nie jakieś zabawki.

Jeśli chcesz zaryzykować z podłogowymi, to znalazłem takie:
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/30/230150.php
Ale trzeba by spytać która wersja.

http://allegro.pl/kolumny-stereo-paradigm-...ars_socket_id=9
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad 326 to nie to samo co Nad 356, miałeś przecież link do testów, to dwa różne modele. Nad 356 bywają często jako używki nawet na gwarancji po 2 tys, a 326 po 1200zł.
Mocą i wydajnościa model 326 i tak w większości sytuacji jest wystarczający. Nie sądze by z efektywnymi kolumnami trzeba by odkręcać powyżej godz 11-12.
Cytat

czy podstawkowe będą też odpowiednio głośno grały ?


Wbrew obiegowym opiniom altusy nie są jakieś super wydajne (popularny Altus 200 90dB) więc wiele konstrukcji je przebija i to nawet sporo mniejszych, zresztą to nie jest najważniejsze . Oczekiwania wobec ich dużego głośnika tez są i były duże, tymczasem jest bardzo przeciętnie, a wręcz słabo.
Efektywność to wskaźnik głośności w dB i np kolumny o efektywności 91dB zagrają spooro głośniej niż 88dB i jak można zauważyć wielkość na to się zbyt nie przekłada. Oczywiście nie ma co ślepo kupować kolumn z wysokim dB (są dobrym wyborem dla słabych lamp, amplitunerów kd) bo kolumny mają dobrze grać, a nie tylko nagłaśniać np. aulę.
Jest masa świetnych kolumn z przeciętną efektywnością, której to efektywności i tak nikt nie wykorzysta w "normalnych warunkach mieszkaniowych" nawet ze średniej mocy wzmacniaczem .
Jakie kolumny typu podstawkowego, hmm, raczej te z większym głośnikiem czyli 6-6,5" marek dynamicznie grających Paradigm, klipsch, jbl studio 230, Quadral, Magnat quantum, Dali 3, itd jednak trzeba pamiętać że monitory też mają swoją głębokość i zwykle mocno dmuchają do tyłu br"em i np półka to zły pomysł.
Powinny stać na podstawkach, ewentualnie niezłe są regulowane uchwyty ścienne/ramiona.
Może małe podłogowe klipsch 24 z przednim br"em ( tylko przykład) nie były by złym rozwiązaniem, gdyby jakieś przypadkowe monitory miałyby być wrzucone niepoprawnie i gdzie kolwiek...?

PS. Widzę że wpisałeś skąd jesteś. Kolego nie mieszkasz na Syberii, marsz do sklepu, salonu, słuchaj i oceniaj. Chyba że te 3-4 tys to dla ciebie nic i możesz sobie "olać" jak to będzie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak Misiek249? podjąłeś już jakieś decyzje, czy jeszcze się zastanawiasz?
Jeśli masz jakieś pytania, to śmiało. odpowiemy w miarę wiedzy i możliwości.


Cytat

Legendy mówią, że na takim zestawie jak z postu nr1 w Północno Koreańskich obozach puszczano politycznym więźniom muzykę Justyna Bibera aby wymusić zeznania . ( icon_lol.gif Sorry F1 Angel nie mogłem się powstrzymać).


Jacek75, a nie ma za co. Bynajmniej. Czuję się wręcz zaszczycony, że pamiętasz i przytoczyłeś tu, ten mój żart.
A obrażać się mogą co najwyżej admiratorzy Altusów. Palec im w membranę icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A dlaczego miałyby nie zagrać głośno? Podłogowe na ogół (nie zawsze) dają tylko więcej niskich tonów, bardziej schodzą z nimi w głąb skali. Co właśnie w małych pomieszczeniach może spowodować bumienie. W konsekwencji niemożność poprawnego słuchania muzyki.
Pamiętaj, że głośność, to nie wszystko. Bo taki parametr mogą Ci zapewnić byle jakie kolumny albo jakieś mało wyrafinowane estradowe. A Ty masz spory budżet. Szczególnie jeśli kupisz sprzęt używany.



z racji braku wiedzy sądziłem, że większe kolumny grają lepiej

Cytat

NADy wcale nie są trudne do znalezienia. Tylko wiadomo, raz jest podaż na rynku wtórnym innym razem nie ma i trzeba trochę poczekać.
A poza tym nie wiem co przeglądałeś? icon_rolleyes.gif Bo wystarczyło na Allegro wpisać NAD i co mamy?
http://allegro.pl/listing/listing.php?buyU...ip-ele-1-5-0629



wiem , że jest sporo NAD'ow,, ale jak już wspominałem z racji braku wiedzy na ten temat nie wiem czy wszystkie wersje w ten sam sposób modulują dźwięk, czy np któryś wzmacnia bardziej inne tony ;/ dlatego szukałem konkretnie tych dwóch wspomnianych.

Cytat

Można także poszukać jakiegoś nie najniższego modelu Rotel'a. Są to wzmacniacze grające mocno, dynamicznie.
Myślę, że dałoby się także znaleźć wzmacniacz Audiolab 8000S (najlepiej wersję starszą, angielską) i pewnie jeszcze kilka innych wzmacniaczy. Chyba muszę się za to wziąć i poszukać.

Ale oczywiście zacząłbym od kolumn bo to one bardziej wpływają na dźwięk, na jego brzmienie. A dopiero do nich dobrałbym wzmacniacz.
Namawiam na kolumny standowe. Np. starsze (najnowsze inaczej grają) modele firmy Paradigm, np. Reference Monitor 3 grają bardzo dynamicznie, mocno. Oj, zdziwiłbyś się. To są takie duże monitory, nie jakieś zabawki.



audiolab? muszę przejrzeć , ale tak jak piszesz, zaczął bym od kolumn , ( przejrzałem czym są kolumny standowe - na wysokiej podstawce , tak? jeśli sie zgadza to takie odpadają,raczej nie będę miał gdzie ich postawić lub strasznie by przeszkadzały)

Cytat

Jeśli chcesz zaryzykować z podłogowymi, to znalazłem takie:

http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/30/230150.php
Ale trzeba by spytać która wersja.


http://allegro.pl/kolumny-stereo-paradigm-...ars_socket_id=9



paradigmy wygladają ciekawie, ale chyba jednak za namową podstawowe wezmę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nad 326 to nie to samo co Nad 356, miałeś przecież link do testów, to dwa różne modele. Nad 356 bywają często jako używki nawet na gwarancji po 2 tys, a 326 po 1200zł.
Mocą i wydajnościa model 326 i tak w większości sytuacji jest wystarczający. Nie sądze by z efektywnymi kolumnami trzeba by odkręcać powyżej godz 11-12.



w linku było podane 356, , przedlinkiem 3256bee , nie byłem pewny oznaczeń,
Cytat

Jakie kolumny typu podstawkowego, hmm, raczej te z większym głośnikiem czyli 6-6,5" marek dynamicznie grających Paradigm, klipsch, jbl studio 230, Quadral, Magnat quantum, Dali 3, itd jednak trzeba pamiętać że monitory też mają swoją głębokość i zwykle mocno dmuchają do tyłu br"em i np półka to zły pomysł.
Powinny stać na podstawkach, ewentualnie niezłe są regulowane uchwyty ścienne/ramiona.
Może małe podłogowe klipsch 24 z przednim br"em ( tylko przykład) nie były by złym rozwiązaniem, gdyby jakieś przypadkowe monitory miałyby być wrzucone niepoprawnie i gdzie kolwiek...?


Powiem tak, pierwotny plan był taki, by ustawić jedne głośnik na wysokiej półce, drugi we wnęce, ale po zagłębieniu sięw tematykę akustyki stwierdzam, że raczej był by to potworny błąd...





Generalnie zdecydowałem się na głośniki podstawkowe,zastanawiam się nad ich montażem na ścianie ( myśle, że to będzie najlepsze wyjście) Poproszę zatem o pomoc w doborze konkretnych kolumn używanych, potem dobierzemy jakiś wzmacniacz icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglądam co ciekawego można kupić i wpadły mi w oko 2 aukcje, powiedzcie mi Panowie co sądzicie o takim wyborze icon_wink.gif

http://allegro.pl/event-reference-tr8lx-ak...6383528663.html
http://allegro.pl/hhb-circle-5a-aktywne-mo...43.html#thumb/1

ew - http://allegro.pl/kolumny-monitory-studyjn...6393063069.html

Edit: doczytałem , że monitory studyjne stawiają na liniowość przekazu, mniej przekłamują. Czy w moim wypadku będzie to dobry wybór?
Edit2: zerknąłem jeszcze na MONITOR AUDIO RX8 - wiem , że to już podłogówki, ale dosyć małe, opinie widzę dobre. zaciekawiły mnie .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitory studyjne, albo tak nazywające się, mają rzeczywiście często doś wyrównaną charakterystykę dźwięku, dążą do dużej jego przejrzystości. Ale idealnie neutralnych i naturalnie brzmiących kolumn wiadomo nie ma nawet za dużo większe pieniądze.
Jak chcesz. Nie każdy lubi granie monitorów studyjnych czy aktywnych.
Ujmę to tak. Słychać tam na ogół wszystkie dźwięki ale nie zawsze muzykę.
Najlepiej by było abyś posłuchał. Ale nie zniechęcam, bo są entuzjaści takiego gerania.

Zwróć też uwagę, że monitory HBB nie mają wejścia RCA i musiałbyś stosować przejściówkę.
A do monitorów studyjnych możesz podłączyć tylko jedno źródło. No chyba, że będziesz miał jakieś zbalansowane, czy z wyjściami XLR.
Mourdant Short oczywiście są pasywne i wymagają wzmacniacza.

MA RX8 to małe podłogówki? icon_eek.gif Czterogłośnikowe o wyskości 96 cm? To jakie są duże? Dynaudio Evidence Master?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak chcesz. Nie każdy lubi granie monitorów studyjnych czy aktywnych.
Ujmę to tak. Słychać tam na ogół wszystkie dźwięki ale nie zawsze muzykę.



słuchałem dwa razy w życiu takich właśnie studyjnych monitorów, raz chyba kef'a używane w okolicach 400pln, raz jbl za około 2000pln, i tak też właśnie to odczułem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

MA RX8 to małe podłogówki? icon_eek.gif Czterogłośnikowe o wyskości 96 cm? To jakie są duże? Dynaudio Evidence Master?



chyba stosujemy inne kryteria "wielkości" . ja w rozumieniu "małych" miałem na myśli takie właśnie wąskie pylony, duże natomiast, to wielkie pudła jak altusy czy inne kolumny np estradowe.


Czy takie RX8 grały by dobrze w moim pokoju? jakie brzmienie dają? może coś innego w podobnej cenie lub tańsze które równie dobrze grają?


biorę też pod uwagę to, że pokój w którym mieszkam obecnie będzie niebawem zmieniony na coś innego więc w późniejszym czasie może to będzie większe pomieszczenie.


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pomieszczenie będzie jak piszesz może większe, to może podłogówki w nich dobrze zagrają.
Ale wiesz. Może?
Na pewno do 12 metrów MA RX8 to duże, zbyt duże kolumny. Tu widziałbym zdecydowanie kolumny standowe albo naprawdę niewielkie podłogówki.

Jak zagrają w większym, nie wiadomo jak dużym pokoju, to nie wiem. Może wróż Maciej da radę na to pytanie odpowiedzieć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam ponownie, 

 nowe wydarzenia, nowe mieszkanie, nowy mniejszy fundusz, stare oczekiwania :D

niestety poprzednim razem nie było mi dane się zdecydować z przyczyn nie zaleznych odemnie, tym razem znów mam szanse :) 

 

pokój 20.5m2( rozkład w załączniku)

zaciekawiła mnie ta oferta 

https://www.olx.pl/oferta/kino-domowe-sony-qs-kolumny-quadral-CID99-ID8coWp.html#82ff23f0ba - będą odpowiednie ?  i czy warto za te pieniądzE?

 

powiem szczerze, że bardziej  interesowało mnie https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-kino-domowe-onkyo-klipsch-synergy-f2-CID99-IDmn52s.html ale niestety za późno się  z orientowałem a brałbym w ciemno ;/

 

Pozdrawiam, i czekam na opinię :)

pokój1.png

Edytowano przez misiek249
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kino domowe, a do muzyki średnio się nadaje. Z klasycznym wzmacniaczem stereo uzyskasz dużo lepszą jakość odtwarzanej muzyki.

Wróćmy do stereo - polecam Ci Audiolab 8000a, (pisał o nim Angel) - gra to zacnie. Bardzo dobrze zgrywał się z kolumnami Phonara. Bardzo dobra jakość za niewielkie pieniądze. Są teraz na olx i podstawki i kolumny podłogowe. Małe podłogówki Phonara, stroił i przerabiał zwrotnicę nasz forumowy kolega @Audio Autonomy. Kolumny mało popularne w Polsce, dlatego można trafić okazje cenowe. Po modyfikacji zwrotnicy zagrały jeszcze lepiej! Jest dynamika, duuże niskie tony.

O tych kolumnach możesz poczytać tutaj. Kolumny o których wspominałem to Phonar - Scan Akustik Pro-20.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2017 o 15:03, S4Home napisał:

No to źle czytałeś :)

Jeśli wzmacniacz to magnat ma600 jeśli amplituner to onkyo od serii 6 w górę. 

znaczy  się wiem, że różnica jest, ale czy aż tak znacząca w stosunku do różnicy cenowej ?:)

Czy jest coś, na co powinno się zwracać uwagę przy szukaniu wzmacniacza/amplitunera?

Czy do wzmacniacza bez problemu podepnę 5:1 ? pytam ponieważ wiem, ze przy wzmacniaczu osiąga się lepsze efekty w stereo , natomiast amplituner lepiej przekłada się na kino, a z racji tego iż chciałbym ( nie wiem czy od razu czy z biegiem czasu) rozbudować swój system audio  nie chciał bym źle wybrać.

 

Pozdrawiam ;)

 

Edit:

Widze, że Magnat MA600 to drogi sprzęt, sporo przewyższający budżet. ( ok 2000 zł , używek  nie widzę)

co do onkyo , to jest tego dużo, i w sumie jest w czym wybrać w rozsądnej cenie, im wyższy model tym lepszy ?

Edytowano przez misiek249
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch f3 gra dźwiękiem mocniejszym. Pełnym, swobodnym. Jest też dużo mocniejszy.

Do wzmacniacza wogole nie podłączysz kompletu 5.1 tylko stereo. 

Jeśli chodzi o amolituner to są to urządzenia dedykowane do odsłuchu kina.

Funkcja stereo w tych urządzeniach jest kolejną obok radia, mikrofonu itp.

Tak im wyższy model tym lepiej. Pierwsza cyfra świadczy o wysokości modelu ostatnia o wieku.

Onkyo 608 i 805. Drugi jest wyższym modelem ale starszym o 3 lata

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...