Skocz do zawartości

brak dźwieku z odtwarzacza cd


mrozu99

Recommended Posts

Czyli logicznie rozumując problem tkwi w odtwarzaczu. Nie sądzę, że bez wizyty w serwisie uda się coś wskórać.
Można szukać samemu awarii, ale czy to ma sens? Można sprawdzać napięcia układów scalonych, generalnie napięć zasilających poszczególne układy. Ale tu trzeba się mega znać. Nie prościej dać do zaufanego serwisanta z zastrzeżeniem wstrzymania naprawy gdyby koszty były zbyt duże ? Za samą diagnostykę i namierzenie problemu koszt nie powinien przekraczać 50-70 zł. Elektronika to trudna gałąź wiedzy, radzę wizytę w serwisie. No chyba, że masz o tym pojęcie i szukasz konkretnych wskazań diagnostyk specjalistycznym sprzętem ? Nie napisałeś nic o umiejętnościach w tym zagadnieniu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym odtwarzaczu masz też wyjścia coaxialne i optyczne. Masz możliwość sprawdzić czy gra normalnie na tych wyjściach?

Jak masz podłączone kable Rca to w czasie odtwarzania płyty spróbuj poruszać wtykami przy wyjściu Rca z odtwarzacza. Sprawdź czy dźwięk pojawi się choć na chwilę w jakimś kanale. Może jakieś zimne luty się zrobiły.

Tak jak napisał Simson, interwencji w serwisie raczej się nie uniknie.

Prosta rzecz, ale wolę zapytać, na innym kablu sprawdzałeś ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W tym odtwarzaczu masz też wyjścia coaxialne i optyczne. Masz możliwość sprawdzić czy gra normalnie na tych wyjściach?

Jak masz podłączone kable Rca to w czasie odtwarzania płyty spróbuj poruszać wtykami przy wyjściu Rca z odtwarzacza. Sprawdź czy dźwięk pojawi się choć na chwilę w jakimś kanale. Może jakieś zimne luty się zrobiły.

Tak jak napisał Simson, interwencji w serwisie raczej się nie uniknie.

Prosta rzecz, ale wolę zapytać, na innym kablu sprawdzałeś ?



tak kable były zmieniane , poruszałem wtykami i poki co dźwięk pojawił sie na jednym kanale
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zdecydowana roznica w basie ktorego jest więcej i wedlug mnie jest bardziej miękki oraz bardziej soczysta góra - tak mi sie przynajmniej wydaje , prawdopodobnie Cambridge zaraz po naprawie zagości w kuchni żeby sobie coś tam pykało + Tannoy Mercury mx ktore lezą od lat i się kurzą ewentualnie wystawie do sprzedaży.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zrobili Ci tego CA 640? Czy to odczucia z czasu przeszłego?

No właśnie, ja tak miałem na przykład z Pioneerem Pds 802. Mianowicie naczytałem się , że odtwarzacz Cd bardzo mało wnosi do dźwięku w torze audio i raczej leciutko go zmienia. Pierwszym moim odtwarzaczem cd z prawdziwego zdarzenia był Pioneer Pds 502, który wydawało mi się, że gra fajnie. Następnie zakupiłem Pds 802, który zagrał znacznie lepiej i to nie były niuanse, ale bardzo wyraźna znaczna poprawa dźwięku, gdzie należy zaznaczyć , że mój system jest totalnie budżetowy, więc co się musi dziać wyżej. Następnie przewałkowałem kilkanaście różnych cd i słyszałem kolejne różnice, raz lepsze, raz gorsze, raz większe, raz mniejsze. Generalnie byłem w szoku jak Cd może wpłynąć na brzmienie a miała to być tylko mała różnica ... Może faktycznie każdy słyszy inaczej i o to tu chodzi ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...