Skocz do zawartości

Wymiana "gramofonu" Camry


Recommended Posts

witam. posiadam gramofon Camry 1102, chciałbym zmienić na coś ciekawszego, jednak mam dość okrojony budżet. Myślałem nad czymś nowym, ale przeraził mnie brak ciekawych propozycji, w rozsądnej cenie, ktore nie zniszczą płyt. Z używek rozważam Technics SL BD20D lub Technics SL D 93, co będzie rozsądniejszym wyborem? To znalazłem najciekawsze. Nie ukrywam że nie jestem audiofilem, chodzi mi tylko  aby w miarę przyzwoicie słuchać winyli. Camry to gniot i potrzebuje normalnego gramofonu. Co wybralibyście do 400 zł. Nie ukrywam, że boję się troche zużytych gramofonów
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba gramofony prezentują przeciętną klasę i nie ma większego znaczenia moim zdaniem, który kupisz. Trzeba tylko pamiętać, że gramofony Technicsa w tym przedziale cenowym mają system mocowania wkładek TP4 i wybór wkładek będzie bardziej ograniczony niż w przypadku mocowania ½”.
Ponadto BD20D ma napęd paskowy i jest półautomatem. SL-D93 to automat i napęd bezpośredni. Tu musisz zdecydować, który Ci bardziej odpowiada. Oba systemy napędu mają swoje wady i zalety.
Ja osobiście nie lubię pełnych automatów, choć ten gramofon z olx ma bardziej przemawiający do kupującego opis. Poza tym ma nową igłę. Tak czy inaczej targowałbym się, bo cena powinna być niższa.
Co do kupowania używanych gramofonów, tego bym się nie bał pod warunkiem, że sprawdzisz go osobiście, szczególnie gdy kupujesz na allegro lub od osoby obcej.
W wolnej chwili rzucę jeszcze okiem, co jest warte uwagi.

Poczytaj też wątki, w których doradzany jest zakup gramofonów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...