Skocz do zawartości

Zestaw stereo dla zielonego w temacie (do 3500 zł)


wojtek_urs

Recommended Posts

Cytat

Wojtek_urs, tymczasem pewnie przemyślałeś co i jak?
Jeśli rzeczywiście walory użytkowe i funkcjonalność są na pierwszym miejscu a jakość dźwięku nie jest aż tak ważna, to oczywiście najlepszym rozwiązaniem po kupieniu tego ampli byłoby szukanie kolumn w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania.
Tak abyś mógł z urządzeniem pojechać do sprzedającego i posłuchać jak dane kolumny grają z Onkyo.
Czy amplituner daje radę a Tobie podoba się takie brzmienie.
Co Ty na to?



Cześć,

przez te kilka dni cały czas robiłem rozeznanie rynkowe i wybór padł na zestaw Onkyo 8150 + kolumny podstawkowe Magnat Quantum 673. Kupuję je w zestawie, dzięki czemu uzyskam rabat i tym samym nieznacznie przekroczę 3000 zł łącznie z okablowaniem, więc mieszczę się w budżecie wstępnym.

Nie ryzykuję dużo, bo Magnaty są względnie tanie i w razie czego przy odsprzedaży na rynku wtórnym wiele nie stracę. W międzyczasie bobas podrośnie i będę mieć czas na osobiste odsłuchy kolumn. Zakładam jednak, że będę z nich bardzo zadowolony tak jak wielu innych użytkowników (tak, opieram się na tym co piszą inni, ale te Magnaty są też chwalone na tym forum przez wiarygodne osoby). Wolę nie porównywać ich na żywo z lepszymi modelami, żeby nie przekraczać budżetu i nie mieć poczucia, że gdzieś w sklepie stoi coś fajniejszego. Np. lepsze Dali Zensor 3 kosztują 2x więcej.

Bardzo dziękuję za wszystkie wpisy i Tobie f1angel za zainteresowanie. Jestem pod wrażeniem Twojej kultury osobistej i cierpliwości. Przyznam, że zaglądam do innych tematów, żeby poczytać Twoje wpisy icon_smile.gif

Za tydzień, dwa dam znać jakie są moje pierwsze wrażenia dotyczące zakupionego zestawu. Później poproszę Was o pomoc w doborze używanego odtwarzacza CD, ale z tym nie ma pośpiechu, bo tak naprawdę muzyki słucham przede wszystkim ze Spotify.



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wolę nie porównywać ich na żywo z lepszymi modelami, żeby nie przekraczać budżetu i nie mieć poczucia, że gdzieś w sklepie stoi coś fajniejszego. Np. lepsze Dali Zensor 3 kosztują 2x więcej.


Obyś był zadowolony i zapewne będziesz ampli jest fajny, jest też postęp jest bo planowałeś kino domowe;)
Co do porównywania l droższymi to nie tak, bo nawet w podobnej cenie są inaczej brzmiące, a Dali 3 nie są 2 razy droższe od 673.
Skoro dostaniesz rabat na quantum 673 to na Dali 3 byłby zapewne większy.
Czy warto odkładać marzenia, jeśli dopłata kilku stów do innych kolumn to nie problem icon_confused.gif: , a ma to dać radochę, chyba warto ?
Ale to tylko takie wieczorne dywagacje.

Masz rację co do odsprzedaży kiedyś, bo jasne że z kolumnami nie wiążesz się cyrografem na całe życie. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Wolę nie porównywać ich na żywo z lepszymi modelami, żeby nie przekraczać budżetu i nie mieć poczucia, że gdzieś w sklepie stoi coś fajniejszego. Np. lepsze Dali Zensor 3 kosztują 2x więcej.


Obyś był zadowolony i zapewne będziesz ampli jest fajny, jest też postęp jest bo planowałeś kino domowe;)
Co do porównywania l droższymi to nie tak, bo nawet w podobnej cenie są inaczej brzmiące, a Dali 3 nie są 2 razy droższe od 673.
Skoro dostaniesz rabat na quantum 673 to na Dali 3 byłby zapewne większy.
Czy warto odkładać marzenia, jeśli dopłata kilku stów do innych kolumn to nie problem icon_confused.gif: , a ma to dać radochę, chyba warto ?
Ale to tylko takie wieczorne dywagacje.

Masz rację co do odsprzedaży kiedyś, bo jasne że z kolumnami nie wiążesz się cyrografem na całe życie. icon_smile.gif



A gdzie ja pisałem o kinie domowym? :>

Cały remont przebiegał pod znakiem "dopłać troszkę, będziesz mieć lepiej" i stałem się asertywny na takie myślenie icon_smile.gif Szczególnie, że miało być odświeżenie mieszkania z myślą o narodzinach dziecka, a wyszła rewolucja z wymianą elektryki, podłóg, układu ścian (zburzone wszystkie działowe jakie mogły być zburzone). Jestem teraz bardzo ostrożny z wydawaniem pieniędzy, bo łapię się na tym, że przy tych wszystkich kosztach tysiaki w jedną czy drugą stronę przestają robić różnicę, a to przecież błąd i jakieś przerażające zepsucie.

Dali Zensor 3 ma raczej stałą cenę 999 zł / szt. (poza pojedynczymi wyjątkami), z kolei Magnaty kosztują 475-550 zł / szt.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak faktycznie, pomyliło mi się, może ten napis szafka rtv mnie zmylił icon_wink.gif. Pytałeś przecież o odtwarzacz sieciowy -gdzie jest wygodniej jak jest.
Skoro 3 są gdzieś taniej, to znaczy można taniej i warto popytać po sklepach o cenę zestawu. Dali 3 grają jednak dojrzalej są ciut większe, zapytać o cenę całości nic nie kosztuje, a jak się uda zmieścić w budżecie będziesz miał satysfakcję .
Jednak jak napisałem kolumny to nie kredyt na dom z czasem można sobie zamienić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko warto jednak by było posłuchać jak Magnaty grają z Onkyo.
Jasne, że zawsze można sprzedać, ale nowe, to zawsze ze stratą. A nie jesteś pewien, że lubisz takie brzmienie.
Choć oczywiście Magnaty to całkiem dobre kolumny.

Ja wolałbym oczywiście poszukać kolumn z drugiej ręki. Prawie na pewno zagrałyby lepiej. I nie byłoby takiej straty przy odsprzedaży.
Ale widzę, że wolisz własne wizje od cudzych doświadczeń.

Co do kultury osobistej, to przesadziłeś. Albo żartujesz Bywają sytuacje, że mnie ponosi i wówczas jestem mało przyjemny w obyciu, potrafię przysolić.
Ale nie będę się z Tobą sprzeczał. Jestem ugodowy icon_wink.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Efekt podłączania wymagających kolumn pod słabe źródło i wzmacniacz.



No nie wiem, czy Atoll IN100 jest słabym wzmacniaczem pod te kolumny, no mogę się nie znać. Zawsze można do kolum za 4500 zł podłączyć coś z przedziału 10-20 tyś, ale ma to jakiś sens ?

...aha, jako źródło było między innymi urządzenie (odtwarzacz plików), kosztujące w granicy 25 - 30 tyś. Prawdopodobnie Lumin



Na Audiostereo wpadło kilka opinii o Def Tech 65 i 55
http://www.audiostereo.pl/monitory-sub-do-20mkw_128554.html

"Ja mialem 55 na testach i byly najwiekszym pozytywnym zaskoczeniem z tych monitorow, ktore mialem u siebie. Swietna gora, piekna barwa, swietna scena, muzykalnosc, soczystosc. Przegraly z x 14 tylko na wokalach, ale podobno wieksze defy tj 65 juz maja srodek duzo lepszy od 55".

"Używam od niedawna Def Tech 65 w co prawda trochę mniejszym metrażu ale słuchałem ich w pomieszczeniu powyżej 20m i basu nie brakowało. Szczególnie, że bas schodzi w nich dość nisko i pojawiają się dźwięki, których nie uświadczyłem np w podłogowych SF Principia 7".

"Wydaje się to bardzo dobrym rozwiązaniem.. jeśli akustyka pozwoli i zgra się ten zestaw to masz dźwięk jak z podłogówek za dwa razy tyle..
..powodzenia.. "
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Cześć ponownie icon_smile.gif

Od 4 miesięcy dzięki Wam mam zestaw stereo Onkyo TX-8150 + Magnat Quantum 673. Jesteśmy z żoną z niego bardzo zadowoleni i wdzięczni za naprowadzenie.

Czy mogę Was prosić o pomoc w doborze odtwarzacza CD? Chodzi przede wszystkim o odpalanie dyskografii ukochanej przez żonę Anny Marii Jopek. Założenia:
- używany do 250 zł;
- nie musi mieć pilota;
- kolor czarny.

Nie jesteśmy świadomymi miłośnikami dźwięku, chodzi o dobranie sprawnego i zwyczajnie dobrego sprzętu. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...