Skocz do zawartości

ONKYO+KLIPSCH coś nie tak ?


Marco8888

Recommended Posts

Witam,
Chciałbym się poradzić w sprawie mojego zestawu tzn. ONKYO TX-NR636 + głośniki klipsch R-28F R-25 R-15.

We wrześniu kupiłem powyższy zestaw, ponieważ mój kolega ma Onkyo 515 + głośniki Klipsch Synergy F-3, C-2, B-2 wszystko podłączone na kablach Profigold PGC7254 Przewód głośnikowy 2,5mm2, brzmienie na jego sprzęcie bardzo mi się spodobało dlatego także zdecydowałem się na zestaw ONKYO + KLIPSCH ale niestety w moim zestawie poszło coś nie tak, podłączyłem na kablach Melodika MDC2250 Purple Rain OFC klasy 4N 2x2,5mm2 z żyłą BassCore.

W moim zestawie Bass nie schodzi tak nisko jak na sprzęcie kolegi, wysokie tony są bardzo natarczywe, podczas ustawienia all stereo tylne głośniki są bardzo wyciszone, przy uruchomieniu funkcji podbicia basu i ustawieniu all stereo, wszystko gra bardzo cicho.

Czy zmiana kabli z Melodiki na inne coś pomoże ?
Czy może Onkyo TX-NR-636 nie daje sobie rady z wysterowaniem mojego zestawu klipsch ??

Bardzo proszę o pomoc, zainwestowałem sporo pieniędzy a nie jestem do końca zadowolony, na domiar złego wczoraj amplituner padł wyłącza się co 2 minuty nawet jak odepnę wszystkie przewody, dzisiaj wysłałem do naprawy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

podczas ustawienia all stereo tylne głośniki są bardzo wyciszone, przy uruchomieniu funkcji podbicia basu i ustawieniu all stereo, wszystko gra bardzo cicho.


1) W stereo grają tylne kolumny ? Stereo kojarzy mi się z czymś innym.
2) Może coś źle podłączyłeś, dodatkowo źle skalibrowałeś ? Co z subem.?
To że kolega ma podobne marki to nie znaczy, że każdy model tych marek w każdej konfiguracji zagra tak samo. Co więcej jak widać niby większy, droższy model nie znaczy lepszy.
4) Generalnie Klipsch jest bardzo efektywny i nie wiele mu trzeba mocy, aby zagrał,( pytanie czy zagrał dobrze, a zwłaszcza takie duże membrany )? Z drugiej strony twój amplituner słaby nie jest, problem jest raczej gdzieś indziej.
5) Pytanie co do pomieszczenia skoro wybrałeś tak duże kolumny pewnie masz ogromny salon, albo jeszcze większy może jest pusty i stąd problem z basem ?
W poprzednich swoich tematach nic nie pisałeś o metrażu , ustawieniu, preferencjach brzmieniowych itd.

5) Stawiam na problem z podłączeniem, akustyką.... no chyba że jesteś jakimś totalnym basolubem, albo pech, że te twoje klocki się wyjątkowo nie polubiły i nie zgrały.
Jak kłują cię wysokie tony ( nie dziwię się) może podłącz kable do kolumn pod zaciski LOW (chyba że tak już masz).

PS.( naprawdę jedyną różnicę jaką widzisz między zestawem swoim, także np. pokojem kumpla, to ten kabel głośnikowy, a czymże te dwa się różnią, kolorem icon_wink.gif ?)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Tak czasami przy słuchaniu muzyki włączam cały zestaw i wtedy tyły grają cicho (tak myślę aby w ustawieniach podbić po prostu tyły) Jednak u kolegi nic nie trzeba podbijać i jest lepiej.
2) Podłączyłem pod bi-ampi i normalnie. Na moje ucho normalne podlączenie wypada lepiej, (niżej) wysokie tony delikatniejsze. Na subwoofer nie starczyło już kasy.
4) Zestaw gra dobrze ale nie tak dobrze jak bym chciał.
5) Salon ma 20m oraz jest otwarty na przedpokój 10m, w salonie stoi na przeciwko tylko kanapa i ława nie ma dużo mebli. Wybrałem takie duże bo nie chciałem już kupować subwoofera. I to był chyba błąd. trzeba było tańsze fronty+subwoofer.
Mam podłączone pod LOW. (z blaszkami zwierającymi na kolumnach)

Myślę, że muszę pobawić się ustawieniami amplitunera, zrobiłem automatyczne strojenie i podbijam trochę basy ale to dla mnie za mało.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Masz system lepszy od kolegi więc fizycznie nie możliwe aby grał gorzej. Dla próby puść jakąś muzykę z innego źródła niż radio w trybie pure audio i zacznij chodzić po pomieszczeniu. Czy w którymś miejscu czujesz większą ilość basu.

Kabel nie ma tu nic do rzeczy. Melodika 2250 to dibry kabel i kwestia ustawienia lub akustyki.

Jeśli akustyka to wiele nie podzialam przez forum jeśli ustawienia to:
Wyzeruj ustawienia, podłącz kolumny w bi ampingu pamiętaj usuń blaszki zrób kalibrację mikrofonem, czy odległości i poziom szumów jest oki? Amplituner wyłączy ci suba. Skoryguj ustawienia bass/sopran lub dokładniej equalizer pod swoje potrzeby.

Muzyki słuchaj na stereo, kino daj obrobić amplitunerow.

Daj znać czy coś pomogło lub potrzebujesz więcej porad.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie robię na takiej samej piosence puszczonej przez You tube na TV,
Na sprzęcie kolegi dźwięk jest pełniejszy bass lepiej słychać nawet na niskim poziomie głośności u mnie tego brakuje.
Kolumny miałem podłączone pod bi-amping bez blaszek, i bardziej mi podchodzi charakterystyka na normalnym podłączeniu przez jeden przewód.

Odległości od miejsca odsłuchu mierzyłem miarką i ręcznie wpisywałem w ustawieniach amplitunera. equalizer miałem cały czas na zero.

Niestety obecnie ONKYO wyjechał do serwisu ponieważ zaczął się sam wyłączać co dwie minuty nawet bez podłączonych głośników.

Czy może to być poważna awaria ??
Obawiam się, że moje Onkyo już od nowości jest trafione i prosiłem w serwisie aby wszystko sprawdzili.

Jak wróci pobawię się jeszcze ustawieniami moze trafie w moje gusta, ale rozważam dokupienie subwoofera.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często bawiles się terminalami glosnikowymi? Spotkałem się z takim przypadkiem okazało się że gniazdo głośnikowe było uszkodzone i dochodziło do zwarcia.

Jak wróci z serwisu spróbuj wyzerowac ustawienia i poszukać miejsca w pomieszczeniu gdzie bas jest większy. Nie bardzo też widzę możliwość że przy połączeniu bi-amp gra gorzej.


Jeśli chodzi suba to r12sw.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie onkyo zepsul sie jak polaczylem jednym kablem wraz z blaszka zwierajaca przy glosnikach. Nic wiecej nie kombinowalem. Raz podlaczylem i chodzilo.
Jak wroci to podlacze na bi amping wyzeruje i pobawie sie equalizerem i ustawieniami. Moze twz cos z wyposazeniem pokoju aby poorawic akustyke.

Co do subwoofera 1300 ? Ja przegladalem sklepy to sa za 1499zl.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ok czyli miałem rację z tymi terminalami. Czekamy na recenzję

Pozdrawiam



A więc...
Onkyo z naprawy przyszedł w piątek, ustawiłem głośniki w kierunku miejsca odsłuchu, zrobiłem automatyczne wysterowanie,
odległości głośników zmierzyłem miarką wpisałem w ustawieniach, zmieniałem ustawienia equalizera, podbijałem bassy.
Podłączyłem głośniki ze zworkami oraz przez bi-amping...

Muzyki słuchałem przez you tube, CD, pliki flac, mp3.... ciągle czegoś brakowało.... do dzisiaj kiedy podłączyłem subwoofer icon_smile.gif
KLIPSCH R-110SW załatwił sprawę, głębia której szukałem odnalazła się icon_smile.gif

Nie jestem audiofilem, na sprzęcie nie znam się za wiele ale teraz dźwięk z mojego sprzętu satysfakcjonuje mnie w 100%.

Kupując zestaw kolumn R-28F R-25 R-15 byłem przekonany, że to mi wystarczy.... niestety zapewnienia, że R-28F wydobędą głębie w moim przypadku nie sprawdziły się.

A jeżeli chodzi o efekty filmowe to istne trzęsienie ziemi na salon 20m zupełnie wystarcza.

S4Home dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cała przyjemność po mojej stronie.

Tylko mam dwie uwagi!
Jak podłączasz w hi ampingu to wyjmij zworki blaszki w kolumnach bo uszkodzisz amplituner.
Na ile amplituner odciął ci fronty? W sensie pasma? Czy całkowicie robiłeś kalibrację samemu?




Podłączyłem w bi-ampingu bez zworek.
Niskie częstotliwości przejął subwoofer, trudno mi powiedzieć w jakim stopniu odciążyło fronty.
Co do kalibracji zrobiłem automatycznie, w opcjach wstawiłem tylko rzeczywiste odległości kolumn do miejsca odsłuchu.+

Najważniejsze, że dla mnie teraz jest mega, tak jak lobię z przytupem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super.

Odcięcie frontów możesz zobaczyć w ustawieniach głośników. Przy każdym będziesz miał coś takiego:
Speakers front: full band lub jakąś wartość w hz. Przy kinie sub powinien grać to czego nie grają fronty. Choć oczywiście możesz to popróbować na wszelkie sposoby.

A zresztą jak jest dobrze to skuchwj i oglądaj filmy na potęgęicon_wink.gif o to chodzi!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No to super.

Odcięcie frontów możesz zobaczyć w ustawieniach głośników. Przy każdym będziesz miał coś takiego:
Speakers front: full band lub jakąś wartość w hz. Przy kinie sub powinien grać to czego nie grają fronty. Choć oczywiście możesz to popróbować na wszelkie sposoby.

A zresztą jak jest dobrze to skuchwj i oglądaj filmy na potęgęicon_wink.gif o to chodzi!



Zostawiłem full band + double bass, a w equalizerze jest wszystko na zero, żadnych podbić, czasami kręcę przy subwooferze mocą i częstotliwością w zależności od tego co w danym momencie chce osiągnąć,

Nie wiem jeszcze na ile Hz ustawić tylne satelity i centralny obecnie mam 120Hz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...