Skocz do zawartości

Wzmacniacz Stereo do 450zł


Jakub96

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów.Jak w temacie,poszukuję wzmacniacza stereo do kwoty 450 zł miałby on współpracować z kolumnami Roth Oli 20.Myślałem nad Cambridge Audio Topaz Am1,Technics SU A700,Nad 320,Sony TA519R.Co o nich sądzicie? Czekam również na wasze propozycje,dodam iż słucham głównie popu,rapu,dance zależy mi na wyraźnych średnich tonach nie przesadnych wysokich i głębokim lecz dobrze kontrolowanym miękkim bassie.Dziękuje i Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może CA tak, ale nie Azur tylko starsze A5 czy A500.
Ale.
Również starsze Rotel'e z końcówką BX w symbolu a także TEAC.
No i jakby się trafił Fine Arts V 3 albo V 4.

Mam nadzieję, że kolumny są ustawione w pokoju jak należy. W pewnej odległości os ścian i na standach.
Czytałeś poradniki na temat akustyki i ustawiania kolumn? To ważne, bo źle ustawione kolumny, w nieodpowiednim miejscu nie pozwolą dobrze zagrać systemowi.

A jakie masz źródło dźwięku? Jeśli grasz z komputera, to kup za jakiś czas choćby niedrogi DAC (np. FiiO), który poprawi jakość dźwięku z komputera. No i oczywiście graj z plików bezstratnych jak WAVE czy FLAC a nie mp3.

No widzisz ile informacji nie podałeś. A to jeszcze nie wszystko. Czyli jeśli kiepsko zapytasz, to nie tyle kiepską, ale zbyt ogólnikową dostaniesz odpowiedź. Warto czytać inne wątki na forum i się z nich dowiedzieć co nieco.

I na koniec. W języku polskim najniższy przedział pasma dźwiękowego, słyszalnych przez człowieka częstotliwości, to niskie tony. I tak je nazywaj.
Można czasami napisać bas. Przez jedno "s". Ale bass, to już coś innego. Sprawdź, tu masz link:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bass
Miękki oczywiście jak najbardziej piszemy przez dwa "k" icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówią mądrzy Rosjanie: "Nie wstyd nie wiedzieć, wstyd się nie uczyć".
Mam nadzieję, nie gniewasz się, że Cię naprowadziłem. A pożartować zawsze można, prawda?

Jeśli Twoje kolumny są na ścianie o ile dobrze zrozumiałem, to fatalnie. Powinny być odstawione od niej co najmniej kilkadziesiąt cm. Im więcej tym na ogół lepiej. Tym bardziej, że Roth Oli 20 mają wylot basrefleksu z tyłu obudowy. Takie monitorki powinny być ustawione na ciężkich (raczej metalowych) solidnych standach, tak by głośniki wysokotonowe znalazły się na wysokości Twoich uszu, gdy siedzisz słuchając. To nie kolumny efektowe do kina domowego, by wisiały na ścianie.
Inaczej wróżę katastrofę takiemu dźwiękowi.

Jeśli nie znasz tematu akustyki i ustawiania kolumn, to koniecznie poczytaj:
http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen
http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php

Jak zaniedbasz te sprawy, to nie masz co myśleć o dobrym dźwięku nawet z dużo lepszego zestawu.
A zgodnie z tym co piszesz, powinieneś siedzieć też co najmniej 3 metry od kolumn. To zasada trójkąta równobocznego. I dobrze by było abyś nie siedział pod samą tylną ścianą.

Samsung Galaxy, to raczej marne źródło dźwięku dla stereo. Jeśli to jedyne źródło koniecznie pomyśl o DACu.
Ale moim zdaniem, to z telefonu można sobie słuchać w podróży. W domu są lepsze do tego urządzenia.
Jeśli możesz kup nawet jakiś niedrogi odtwarzacz CD, zgraj pliki na CDR w formacie Audio i tak posłuchasz z lepszą jakością.
Taki CDk możesz już kupić od 50 - 80 zł wzwyż. Żadne pieniądze.

A nad jakim Marantzem myślałeś?
Owszem tak jakbyś chciał zagrają niektóre nowsze modele Marantza, ale one są poza Twoim budżetem.
A te starsze i tańsze grają na ogół dość jasno, twardo, ostrzej.
Chyba, że któryś z kolegów znajdzie taki model grający w Twoim guście.
Ja bym wolał jakiegoś Pioneera z serii Reference. Poszukaj, są na Allegro.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub96, zobacz ile ja napisałem a ile Ty. Nie chodzi mi tu akurat o ilość, ale o to, że nie odpowiedziałeś na wszystkie moje pytania, nie ustosunkowałeś się do pewnych kwestii. Monologi, to mogę prowadzić przed lustrem a na forum chciałbym choć minimalnie podyskutować.
Ja się starał nie będę jeśli Ty olewasz, bo to nie dla mojego dobra, ale Twojego.

A niektóre wzmacniacze miałeś podane już wyżej,.Czytaj uważnie.
Marantz PM 35 to taki sobie wzmacniacz. Można kupić lepsze w takim budżecie.

Nie, amplituner KD jakim jest Denon AVR 1708 zagra źle w stereo. I nie trzeba tu być nie wiadomo jak osłuchanym aby to usłyszeć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...