Skocz do zawartości

Zestaw kolumn 5.0 do Denon AVR-X3200W do 5 tyś


Wojtek_Ajla

Recommended Posts

Witam, prosiłbym o pomoc w wyborze zestawu kolumn do podanego w tytule amplitunera Denon AVR-X3200W, cena nieprzekraczalna to 5000 zł. Pokój prostokątny około 25m2. W większości słucham muzyki z amplitunera czasem jakiś film, prawdę mówiąc nie wiem co więcej napisać nie jestem ogromnym melomanem ale zależy mi jednak na dobrym sprzęcie na długie lata. Dziękuję z góry za pomoc:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
Biorąc pod uwagę amplituner, wielkość pomieszczenia odsłuchowego oraz uniwersalność systemu, proponowałbym następujące rozwiązania.
Na pewno warto rozważyć konfigurację, opartą na kolumnach Dali Zensor 7/1/V. To pewny, bezpieczny i uniwersalny wybór, kolumny Dali bardzo dobrze sprawdzają się w połączeniu z elektroniką Denon. Jako alternatywa warto jeszcze spojrzeć na Monitor Audio Bronze 6 / Bronze 1 / Bronze Center. Dali oferują bardziej ciepłe, miękkie brzmienie. Monitor Audio natomiast stawia na analityczność, szybkość, swobodę.
Natomiast bardziej kinowo i rockowo Klipsch R-28F + R-15M + R-25C.
Powyższe konfiguracje to zestawy 5.0, do których ewentualnie w przyszłości warto będzie jeszcze dokupić aktywny subwoofer, który szczególnie w filmach wspomoże basem cały zestaw.
Jeśli w założonym budżecie musimy zmieścić się w konfiguracji 5.1, spójrz proszę na zestaw Monitor Audio niższej serii MR oraz bardzo ciekawy zestaw Q Acoustics serii 3000, w którym aktualnie subwoofer dostajesz gratis.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Napisałeś że głównie słuchasz muzyki. Czy mógłbyś określić procentowy podział kina do muzyki?

W kinie nieodzownym elementem jest subwoofer stąd chciałbym wiedzieć czy kalkulować go w propozycjach czy też nie. W stereo jest nie potrzebny.

Do twojego pomieszczenia i budżetu uważam że powinieneś popatrzeć nad systemami:
Konfiguracja 5.0
Dali zensor 7 set
Magnat quantum 755 set
Tannoy mercury 7.4 set
Z kolei przy konfiguracji kinowej 5.1
Heco music style 900 z subem
Klipsch r26f z subem

Skąd jesteś? Zapraszamy do nas na odsluch. Jeśli miałbyś jeszcze jakieś pytania zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, czemu przy takich preferencjach (praktycznie muzyka) chcesz brnąć w kino domowe i kolumny kinowe?

Zestaw stereo w muzyce w tej samej kwocie zabrzmi zdecydowanie i zauważalnie lepiej, praktycznie pod każdym względem. Różnica jest znacząca.

Nie sądzę, że jesteś maniakiem kina, gdyż gdyby tak było, to filmy byś oglądał nawet z nagłośnieniem z telewizora, więc jak kupisz kino domowe nie sądzę, że raptem przerzucisz się na filmy. Poza tym w stereo film brzmi także dobrze.

Kto Cię namówił na kupno tego Denona ? Według mnie najlepszym wyjściem przy takich preferencjach jest sprzedaż amplitunera, kwotę dołożysz do zestawu stereo, a za takie pieniądze już można wybrać bardzo przyzwoicie brzmiący zestaw.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Potrzebujesz zestawu stereo plus ewentualnie subwoofer i będziesz dużo bardziej zadowolony. Zapłacisz za centralny i surroundy, które nie będą prawie nigdy grały i za 3 dodatkowe kanały w amplitunerze. W niskim budżecie zestaw 5.0 to radykalne rozwiązanie dla miłośników filmów. Każdy inny użytkownikow powinien rozważać takie, czy inne stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kino domowe jest to niestety kompromis z żoną która jednak ogląda trochę filmów a i telewizja leci na kinie domowym a nie głośnikach z TV, do tego sam na kinie domowym słucham muzyki czy to z aplikacji streamingujących czy bezpośrednio z kompa a i film też czasem się obejrzy:) Dziękuję wam za te odpowiedzi icon_smile.gif zastanowię się nad głośnikami proponowanymi w tym poście pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompromis to kompromis, a żona oglądała film lub TV przy dobrym nagłośnieniu w stereo ?

Posiadałem kilka kin domowych (5.1) i po moich doświadczeniach twierdzę, że w warunkach domowych o kino domowe dobrze brzmiące jest bardzo trudno. Podstawowy problem polega na prawidłowym rozmieszczeniu kolumn (szczególnie tylnych). W praktyce najczęściej wygląda to tak, że kolumny tylne są powieszone na ścianie, kanapa z oparciem przy ścianie i generalnie poza wydobywaniem się jakiś dźwięków raz przy prawym raz przy lewym uchu to wszystko co kino zaoferuje. Prawidłowy rozstaw, gdzie kolumny są od ściany tylnej odsunięte, kanapa wyprowadzona bardzij na środek jest najczęściej nieosiągalny. Dlatego po latach,gdy sam do tego musiałem dojść, przesiadłem się na stereo i powrotu do KD nie będzie już nigdy. Jasne, że jakaś namiastka dźwięku przestrzennego będzie, ale czy to warte funduszu? Osobiście wolę film w dobrym stereo (które zabrzmi zdecydowanie lepiej niż KD), niż pseudo 5.1. Zaraz ktoś mi zarzuci, że filmów nie oglądam, otórz oglądam, szczególnie na projektorze. Druga sprawa, że nie każdy film wymaga systemu 5.1, generalnie czym kino ambitniejsze, tym to mniej potrzebne.

Może zaprowadź żonę do jakiegoś salonu i posłuchaj czegoś z nią w stereo w kwocie ok 8 tyś ? A jak byś chciał się zdecydować na sprzęt używany, to mogą Ci coś włączyć w cenie ok 12 tyś, bo coś takiego można osiągnąć. Istnieje prawdopodobieństwo, że żonie to się może spodobać.
Bardzo dobrym pomysłem jest zestaw stereo z subem, który byłby włączany w czasie kina akcji.

Ale być może jest to kompromis ostateczny, więc pozostaje brnąć w 5.1. A tu wówczas jeśli chodzi o nowe kolumny to wg mnie S4Home przedstawił ciekawe konfiguracje, szczególnie Dali z Denonem powinno się dobrze "zgrać" , ale warto posłuchać wielu konstrukcji.

No i musisz mieć świadomość, że używane kolumny w tej cenie zabrzmią przynajmniej o klasę lepiej (przeważnie). Jak zaopatrujesz się na używki?

Jeśli 5.1 to ostateczność warto zainteresować się wyjściem pre-out, czyli pomyśleć o końcówce mocy specjalnie pod stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł przedni na odsłuch dwóch różnych konfiguracji (stereo i 5.1)

Jednakże w kwestii kompromisów muszę się z szanownym kolegą nie zgodzić icon_wink.gif
Są dziedziny, gdzie wysoce niewskazany jest kompromis (czyli ustępstwa) z żonami, tak jak i żony mają dziedziny, w któych kompromis nie jest wskazany z mężczyznami- mężami. Ja z takiego założenia wychodzę i wszystko funkcjonuje należycie icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...