Skocz do zawartości

Telefunken STS1


Recommended Posts

Gramofon spotykany na polskim rynku wtórnym. Nie wiem jednak co byś chciał widzieć na jego temat. Jednak trochę informacji w internecie jest, choćby parametry techniczne.
http://www.vinylengine.com/library/telefunken/sts-1.shtml
https://www.manual-buddy.com/p/telefunken/s...ice-manual.html
http://www.manualscenter.com/manuals/telef...ml#.V6qzZDVvmUk
http://telefunken.pytalhost.eu/STS1/
http://pokazywarka.pl/pza6yj/
Gramofon z napędem bezpośrednim, z ramieniem bardzo lekkim przystosowany do lekkich wkładek. Możesz mieć problem z dopasowaniem nowej wkładki do tego ramienia. Jest to to pewne ryzyko, bo dobór jest niewielki. Są o tym informacje użytkowników i związanych z tym ich problemów na innych forach. Ale myślę, ze je znalazłeś.
Ja osobiście nie pakowałbym się w ten gramofon, szczególnie że cena na rynku wtórnym jest taka sobie.



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Jak mam to rozumieć? Nie mogę założyć np. Ortofona 10??
Dodam, że oryginalnie jest tam założony normalny (lekki) headshell 1/2" przystosowany do większości wkładek.
Gramofon powinien do mnie jutro dotrzeć, przesłucham i zobaczymy jak to wszystko wygląda. W razie "W"mogę go zwrócić i wymienić.
Pozdrawiam

Jaka może być cena rynkowa w/w gramofonu (bez wkładki) w dobrym stanie??
Na rynku wtórnym mało ofert kupna-sprzedaży.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Cytat

Opinie odnośnie prób instalowania w nim cięższej wkładki sprawdziła się w 100%.

Antram,
Przecież Belfer54 napisał Ci wyraźnie " Możesz mieć problem z dopasowaniem nowej wkładki do tego ramienia. ... Ja osobiście nie pakowałbym się w ten gramofon, szczególnie że cena na rynku wtórnym jest taka sobie. "

No ale sam sprawdziłeś, a dobrze że udało Ci się zwrócić...
A czy było warto, to już inna sprawa.

Teraz polujesz na kolejny gramofon? Jeśli tak, to w jakiej cenie?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam,
Gramofon dotarł i jest w nienagannym stanie nie licząc małego pęknięcia na pokrywie.
Talerz kręci płynnie-nie faluje.Automatyka cicha w porównaniu z poprzednikami (Metz-4963 i Telefunken STS1).
Smary wymienione.Winda i anti-skating pracują prawidłowo.Kanały grają równomiernie. Narazie zamontowana wkładka AT 95 (przesłuchane może 70 płyt) choć myślę o zamontowaniu jakiejś nowej-tylko czy coś to zmieni???
Na co jeszcze zwrócić uwagę?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AT95 to całkiem przyzwoita wkładka a 70 płyt to prawie nówka. Każda wkładka brzmi inaczej więc jak kupisz np. Ortofona to pewnie będzie różnica, tylko nikt nie napisze z góry w którą stronę, bo zależy to od całego systemu.
Kupowałeś z pękniętą pokrywą? Jeśli nie, to żądaj rekompensaty, mnie by to mocno wqrwiło. Jeśli sprzedawca będzie zrzucał winę na przesyłkę to on pakował. Otwierałeś przy kurierze?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pękniętej pokrywie wiedziałem przed zakupem, więc sprzedawca zachowuje się profesjonalnie informując mnie o tym.
Zastanawiam się czy można to jakoś zabezpieczyć by dalej nie pękało. Można też poszukać innej pokrywy choć nie będzie to łatwe.
Póki co narazie wszystko jest w porządku. Gramofon to delikatny sprzęt, więc będę go tak traktował icon_smile.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pęknięcie pokrywy znajduje się w okolicach któregoś z zawiasów, to kiepska sprawa. To dosyć wrażliwe miejsce, podatne na uszkodzenia i trudne do sklejenia. Co do klejenia to najlepiej byłoby skleić klejem na gorąco, ale do tego potrzebny jest specjalny pistolet. Klejenie takie jest trwałe i skuteczne i przy tym w miarę estetyczne.
Co do wkładki to jak pisze Chili nie wymieniałbym jej, przynajmniej na razie.
Nic poza tym nie mogę Co poradzić, tzn. na co masz zwrócić uwagę, ponieważ nie znam reszty Twojego toru.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antram,
a którego konkretnie Technicsa kupiłeś? Bo wspominałeś o dwóch modelach tej firmy...

A nawet przyklejenie szerokiej przeźroczystej taśmy klejącej może trochę zmniejszyć naprężenia.
Natomiast jeśli jest to małe pęknięcie z daleka od zawiasów - to niekoniecznie musisz coś robić. Ja tak miałeś przez wiele lat w Soniaku (to było na górze pokrywy, z przodu) i nic się nie działo. Ale oczywiście nie ma gwarancji, że pęknięcie nie będzie postępowało.
Jednak są firmy które robią pokrywy do wielu gramofonów, więc tragedii nie będzie (choć będzie wydatek - rzędu 250zł)

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Wybór padł jednak na SL-Q3. Żona też słucha z czarnych krążków więc automat się przyda.
Pęknięcie jest na górnej części pokrywy, od środka w stronę prawego tylnego rogu (15cm)
Myślę, że narazie będę obserwował czy pęknięcie postępuje. Jeśli pęknie do końca zostanie wymiana pokrywy.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...