Skocz do zawartości

Zestaw Stereo około 3500zł


Kąkol

Recommended Posts

Cześć wszystkim icon_smile.gif

Jest to mój pierwszy post na tym forum, a także pierwszy kontakt z tematem wyboru sprzętu audio. Wiedzę na ten temat zdobywam dopiero od kilku dni, więc jest z pewnością znacznie wybrakowana, dlatego prosiłbym o wyrozumiałość icon_smile.gif Szukanie sprzętu z prawie zerową wiedzą, przy takim ogromie wariantów, dosłownie przytłacza; postanowiłem więc naklikać tutaj i prosić o poradę.

Generalnie szukam czegoś, co byłoby lepsze od mojego skromnego kina i wolnej chwili potrafiło cieszyć ucho dobrym dźwiękiem. Szybko odrzuciłem zestaw 5.1, bo aż takim kinomanem nie jestem i nie uważam, by było mi to potrzebne, a do tego strasznie nie lubię zalegających kabli w pokoju. Postawiłem na jakość sprzętu i zamiast pięciu, dwa głośniki icon_wink.gif

Początkowo stawiałem na nowy zestaw, jednakże po krótkim czasie zagłębiania się w temat, stwierdziłem, że optimum będzie szukanie sprzętu używanego.

Do przeznaczenia mam około 3500zł, gdzie niechętnie przekraczałbym granicę tej kwoty, choć nie mówię nie. Zależy mi na kompromisie funkcjonalności do jakości dźwięku, tzn chciałbym mieć możliwość podłączenia TV (optycznie?) i bezprzewodowo komputera, telefonu etc. Nie potrzebuję radia, ani też odtwarzacza CD - choć chciałbym mieć możliwość późniejszego rozszerzenia zestawu o te urządzenia. Najczęściej muzyki słucham właśnie z telefonu, albo komputera - nie są to może najlepsze źródła do odtwarzania muzyki, ale jest to dla mnie najwygodniejsze. Do tego potrzebna jest mi też łączność bezprzewodowa. Komputer niestety będzie oddalony od zestawu, a telefon najlepiej jest mieć przy sobie, więc ciężko w moim przypadku podpiąć te dwa urządzenia pod kabel. Za bardzo się na tym nie znam, ale generalnie jest mi bez różnicy czy wzmacniacz będzie obsługiwał coś bezprzewodowego, czy będę mógł coś do niego podłączyć, co taką łączność umożliwi.

Pomieszczenie w którym będzie zestaw, ma wymiary 5m x 5m x 2.7m.
Plan pokoju:


Odsłuch będzie, gdzie pomarańczowa kropka, a głośniki planowałem ustawić w okolicach witryny i komody.

Rozmyślając nad napisaniem tego tematu, najwięcej problemów miałem z określeniem jakiej muzyki słucham i czego oczekuję... Bo i na tym za bardzo się nie znam. Przeważnie jest to muzyka klubowa - techno, house, elektro, pop i 'lajcikowe' nutki. Nie są to wyszukane brzmienia. Wychowałem się na oglądaniu Sunrise Festival, więc, bas, niskie tony są u mnie mile widziane icon_smile.gif Dla zobrazowania mogę podesłać playlistę na YT z utworami, których brzmienia najczęściej wpadają mi w ucho icon_wink.gif
https://www.youtube.com/playlist?list=FLvio...dg5uTRcN2RgUJ0g

Oprócz samych kolumn oraz wzmacniacza co będę jeszcze potrzebował? Kabli, listwy zasilającej?

Poboczna sprawa:
Aktualnie posiadam zestaw 5.1 Denon AVR-M330 i DVD-M330. Czy ktoś jest w stanie go jakoś wycenić? Dostałem go jakiś czas temu, planuję sprzedać, a nie mam pojęcia za ile, a ciężko znaleźć jakieś oferty dla porównania. Wizualnie nie posiada uszkodzeń - jest po prostu używany kilka lat.


Pozdrówka,
Filip
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, już wiem, że możliwości mam dwie.

Wzmacniacz z wbudowanym Bluetooth lub wifi, albo wzmacniacz plus DAC z Bluetooth albo wifi.
Tak sobie myślę, że korzystniejszym wyborem będzie wzmacniacz + DAC - jeśli mam szukać sprzętu używanego, to chyba ciężko będzie znaleźć jakiś dobry, używany wzmacniacz z wbudowanym bluetooth lub wifi, jo? Domyślam się też, że najkorzystniej będzie kupić DAC`a z bluetooth, ale do tego dochodzi też problem samego adaptera bluetooth do PC`ta - tutaj też jest ważne co kupujemy?
Trafiłem na krótki artykuł o tym, gdzie była wzmianka o Adapterach Bluetooth APTX, gdzie ta końcówka określa właśnie technologię tego adaptera, która będzie akuratna do przesyłu dźwięku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
Jeśli jednak zdecydowałbyś się na zestaw fabrycznie nowy, proponowałbym jeden z sieciowych amplitunerów stereofonicznych. W takiej konfiguracji masz możliwość odsłuchu plików zgromadzonych na komputerze, poza tym setki stacji radiowych oraz dostęp do streamingu Spotify. Spojrz na amplituner Yamaha R-N500 oraz Onkyo TX-8130. To dwa w pełni wyposażone urządzenia, gwarantujący dynamiczny, otwarty dźwięk. Yamaha jest bardziej efektowna, eksponując skrajne pasma, Onkyo natomiast jest trochę spokojniejsze, dokładniejsze.
Kwestii kolumn na pewni bardzo dobrym rozwiązaniem są eleganckie kolumny Audio Pro Black Diamond v3. To głęboki bas, dynamika i dobre wypełnienie. Bardzo dobrym rozwiązaniem są także dwie polskie propozycje - Pylon Audio Opal 23 oraz STX Electrino 250.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że raczej jest mi obcy temat słuchania przez wi fi. Ja to rozwiązałem w ten sposób, że przenoszę muzykę na dysku twardym z kompa do steamera i dac. Mimo, że mam możliwość podłączenia kompa to nawet się w to nie bawię bo do tego są audiofilskie kompy. Z podłączeniem telewizora nie ma problemu.
Domyślam się, że chcesz po wifi bo komputer jest na biurku, a Ty nie chcesz kabli? Acha jeszcze telefon...
To raczej musisz szukać wśród ''kombajnów''.
To może cocktail audio x30,40. Rzadko pojawia się ale pojawia. Na pokładzie ma wzmacniacz. Według mnie jednak trudno go nazwać sprzętem hifi. Inne rozwiąanie są raczej poza budżetem.
To są rzeczy nowe i na rynku wtórnym niewiele tego ale jest.

Zweryfikuj swój budżet. Idz do jakiejś sieciówki, salonu dowiedz się czy czasem Sonos nie ma takiej możliwości , a ma icon_smile.gifi wtedy możesz zacząć buszować wśród sprzętu używanego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to, co napisze zmieni troche swiatlo tego, czego szukam.
Zalezy mi na najlepszym jakosciowo sprzecie, w tym przedziale cenowym, plus cos, co umozliwi mi sluchanie muzyki bezprzewodowo. Czy nie lepszym rozwiazaniem bedzie zakupienie samego wzmacniacza plus DAC z bluetooth? Chce stworzyc po prostu dobra baze, ktora przyszlosciowo bedzie uzupelniona np o odtwarzacz CD.
Zaczynam po prostu od zera, nie znam producentow, ani standardow, a wiem, ze np kupienie pierwszego leszego DAC z bluetooth nie bedzie do konca najlepszym rozwiazaniem.
Podsumowujac - mozna skupic sie na zestawie stereo i dodatkowo cos, do odtwarzania muzyki przez bluetooth?

I tak, chodzi o kable. Musialbym je przeciągnąć przez caly pokoj - albo przez drzwi krotsza droga, albo przez trzy sciany do biurka - do tego telefon, ktorego wtedy bym nie podlaczyl... Jest to ostatecznosc, ktora wolalbym uniknac.
Napisalem zrozumiale?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Sprawdz sobie sonosy zp. Do tego wzmak i kolumny. Chyba że cocktail audio i kolumny. Dalej budżet nie puszcza. Ale zastrzegam, że to nie będzie hi end w tym budżecie. Potrzeba by więcej na kolumny i wzmak. Metraż może ogromny nie jest ale na byle czym nie nagłośnisz tego. Pytaj kolegów z branży audio bo chyba z używek ciężko będzie. Wcześniej była mowa o Yamasze. Może znajdziesz używkę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...