Skocz do zawartości

Zestaw stereo dla nowicjusza do 4,5 tys. zł


paflof

Recommended Posts

Witam,
Chciałbym kupić zestaw stereo. Póki mieszkałem w kawalerce, zestaw logitecha 5.1 podłączony do komputera był wystarczający (dosc mała przestrzen zyciowa).
Jednak po przeprowadzce do wiekszego lokum, chce zainwestować w sprzet stereo.

1) kwota
do 4500zł
2)sprzęt będzie w pokóju z aneksem 24m2
3)ważne są dla mnie opcję internetowe w sprzęcie a następne CD (radio moze byc z sieci)
4)dopuszczam mysl o rozbudowie sprzętu
5)słucham jazz, chillout, czasem house electro
6)preferuje sprzęt nowy, duzo czytałem że warto kupic sprzęt używany, ale pytanie gdzie taki znajdę?i czy się "nie przejade" na tym jako laik.

Byłem na pierwszym odsłuchu muzycznym i najbardziej w ucho wpadł mi sprzęt:
Pianocrafta z głosnikami Bowersa a mianowicie,
1) CD-NT670 , A-670 Yamahy + 685 S2 Bowersa
2) słuchałem również R-N301 Yamahy z głosnikami NSF330 Yamahy (ogólnie duzo osób odradza głosniki Yamahy)
3) oraz zwykłego Pianocrafta N670

Już chciałem kupic sprzet Pianocrafta + Bowersy ale po rozmowie z kolegą zdecydowałem się na odsłuch w innym sklepie.
Zaproponowano mi:

wzmacniacz NAD C326 + CD z siecia Yamahy CD-N301 + głosniki Pylon Pearls 25 (doradzono mi ze na 25m2 lepsze będą podłogówki)


i powiem szczerze że...pojawiło się wiele wątpliowści co do Pianocrafta+Bowersa.
Im człowiek wiecej szuka, sprawdza tym wiecej pytan...
Dodam że wychodziłem na początku z kwoty 3500zł...ale juz 4500 nie chce przekraczac.

Czy jestescie mi w stanie doradzic jaki z tych wymienionych sprzętów będzie mi najlepiej służył? albo jaki wy byście wybrali?
Lub oczywiscie moze macie jakieś inne propozycje?

Jeśli ktoś ma jakąś opinie zdanie bardzo proszę o pomoc icon_smile.gif

ponizej rozmieszczenie pokoju



Pozdrawiam
Paweł

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo jakiś konkret icon_smile.gif
Zauważyłem że na tym forum osoby doradzaja uzywany sprzęt. Powiem tak nie muszę mieć nówki, ale kurcze jak znależć dobry używany sprzęt i żeby ta osoba mnie nie "oszukała", żeby to faktycznie grało jak należy.
Może mógłbyś polecić jakąś stronę, albo sklep gdzie można tego rodzaju sprzęt kupic?(oczywiscie allegro, olx przejrze).
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
Biorąc pod uwagę Twoje preferencje oraz wielkość pomieszczenia odsłuchowego, zdecydowanie polecam rozwiązanie, oparte na bazie klasycznych segmentów i kolumn podłogowych. Moim zdaniem warto wybierać pomiędzy elektroniką Onkyo i Yamaha. W przypadku Onkyo masz do wyboru dwa stereofoniczne amplitunera sieciowe - Onkyo TX-8130 oraz flagowy Onkyo TX-8150, natomiast Yamaha oferuje model R-N500 oraz flagowy R-N602. Wchodzi do sprzedaży jeszcze najnowsze urządzenie Yamaha R-N402D w pełni wyposażone.
Wybór modeli i marki zależy od budżetu - oczywiście jeśli budżet pozwoli, warto pomysleć o wyższym modelu. Poza lepszym wyposażeniem, w przypadku Yamaha moim zdaniem bardzo dobry system MusicCast, wyższe modele oferują po prostu lepszą jakość dźwięku. Druga sprawa to charakter brzmienia - Onkyo gra stosunkowo równo, dokładnie, analitycznie, szybko. Yamaha natomiast jest bardziej efekciarska, lepiej sprawdzi się w mocnych, szybszych gatunkach muzycznych, eksponując skrajne pasma.
Do powyższych amplitunerów możesz dobrać odtwarzacz Onkyo C-7030 oraz Yamaha CD-S300.
Tak jak wspomniałem wcześniej, aby zapewnić dobre brzmienie w Twoim salonie, zwróć uwagę na kolumny podłogowe. Na pewno bardzo dobrym rozwiązaniem będą polskie kolumny Pylon Audio Pearl 25. To dynamiczne, pełne brzmienie. Jako alternatywne rozwiazanie spójrz także na polską konstrukcję STX Electrino 250. To kolumny do bardziej szybszej muzyki, eksponujące skrajne pasma, jednak oferujące żywe, świeże, koncertowe brzmienie. Dobrym rozwiązaniem będzie także kolumna Audio Pro Black Diamond v3. To dobrze wypełnione, gęste i bardzo dynamiczne brzmienie.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, pirównania poszczególnych rozwiązań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisnocraft jest intetesujący, ale do mniejszego pokoju. Co do modelu Yamaha rn301 to odradzam płasko grającego suchotnika, chyba że odsłuchadz sam i się zakochasz;) Ale dodatkowe 200-300 zł i masz model RN500, nieco lepsze brzmienie i wyposażenie, czy też bdobre onkyo tx 8130 za ok 1600, lub topowy tx 8150 za ok 2250zł.
Nad kolumnami warto się bardziej pochylić, zależy czego oczekujesz od brzmienia. Mając na nie do dyspozycji kwotę między 1600-2200 kupowanie p.perl25 jest średnio trafione. Wybór innych może nie jest ogromny, ale te kilkanaście marek i modeli gra zwykle lepiej, choć każdy na swój sposób inaczej. Trzeba wiedzieć co się oczekuje i chce.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home
Jestem z Poznania, wiec Oświęcim niestety odpada.

Jak byłem na odsłuchu NAD316 z Yamaha CD-N301+Pylon Pearls 25 to powiem ze byłem lekko rozczarowany niskimi tonami, lekko płasko, podmieniłem na wzmacniacz NAD326 i poczułem różnice więcej głębi, ale dalej czułem że chyba chciałbym czegoś więcej.
W tygodniu ide na ponowny odsłuch pianocrafta 670+Bowers (na początku jako laik poszedłem bez swojej płyty CD-teraz chce już porównać sprzęt z tą samą muzyką...jak należy).
Chciałbym żeby kolumny jednocześnie grały fajnie wysokie dzwięki, ale żeby jak trzeba niski ton też był widoczny( zebym poczuł ciarki na ciele:)).
Domyślam się że przy moim budżecie plus jedno zero na końcu byłoby to łatwiejsze, ale kurcze 4,5tys to nie mała kwota i chciałbym ją wykorzystać najlepiej jak się da.
Yamahe rn301 już odrzuciłem.
Właśnie czy warto przy tym budżecie kupować oddzielny wzmacniacz?
Czy lepiej kupić np kolumny za 2200zł+amplituner z funkcjami sieciowymi za 2200zł?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

S4Home
Jestem z Poznania, wiec Oświęcim niestety odpada.

Jak byłem na odsłuchu NAD316 z Yamaha CD-N301+Pylon Pearls 25 to powiem ze byłem lekko rozczarowany niskimi tonami, lekko płasko, podmieniłem na wzmacniacz NAD326 i poczułem różnice więcej głębi, ale dalej czułem że chyba chciałbym czegoś więcej.
W tygodniu ide na ponowny odsłuch pianocrafta 670+Bowers (na początku jako laik poszedłem bez swojej płyty CD-teraz chce już porównać sprzęt z tą samą muzyką...jak należy).
Chciałbym żeby kolumny jednocześnie grały fajnie wysokie dzwięki, ale żeby jak trzeba niski ton też był widoczny( zebym poczuł ciarki na ciele:)).
Domyślam się że przy moim budżecie plus jedno zero na końcu byłoby to łatwiejsze, ale kurcze 4,5tys to nie mała kwota i chciałbym ją wykorzystać najlepiej jak się da.
Yamahe rn301 już odrzuciłem.
Właśnie czy warto przy tym budżecie kupować oddzielny wzmacniacz?
Czy lepiej kupić np kolumny za 2200zł+amplituner z funkcjami sieciowymi za 2200zł?



Witam tez jestem na etapie doboru sprzetu. Dzsiaj słuchałem głosników polk t50 i naprawde daja rade.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegapiłem Twoją odpowiedź, ale to nic, już nadrabiam. Jeśli chcesz podłączać sprzęt pod TV dobrze byłoby mieć dekodowanie Dolby Digital, bo niektóre kanały mogą nie mieć dźwięku. Stąd polecam Ci wzmacniacz Polk Audio OMNI A1:
http://sklep.rms.pl/polk-audio-omni-a1-bez...-fi-dts-play-fi

Masz tam wejście cyfrowe z dekodowaniem DD, możesz podłączyć gramofon, jest Spotify, Tidal, sterowanie smartfonem, przesyłanie muzyki po Wi-Fi i do tego kapitalną jakość dźwięku. Do tego jest wyjście na subwoofer, co przy muzyce, jaką słuchasz może naprawdę się przydać.

Do tego faktycznie Polk Audio T50, firmowe kolumny do kompletu to dobry pomysł. Co więcej, wzmacniacz ma wbudowane tryby EQ dedykowane do kolumn Polka, a więc wybierasz program dla T50 i całość gra dużo lepiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paflof kolega Jacek dobrze radzi kwestia oadu nie była wina nada uwierz. Sprawdź kolumny heco music style 900 w tym budżecie a na pewno Cię zaskoczą. Równy dynamiczny dźwięk z dobrym kontrolowanym basem.
Są to kolumny mało pdatne na elektronikę więc czy weźmiesz wzmak czy amplituner sieciowy zagraja podobnie.

Jeśli będziesz korzystał z sieci to polecam 8150 lub wspomniany rn500 który uważam za bardzo dobry model w niewielkich pieniądzach. Jeśli jednak nie i ustawiasz na dźwięk weź do nich nad 356. Z takiego zestawienia na pewno będziesz zadowolony

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...