Skocz do zawartości

Amplituner, głośniki i subwoofer


Kowasiu

Recommended Posts

Witam.
Proszę o radę jaki kupić nowy amplituner, zestaw głośników i subwoofer do pokoju 10 m2. Zestaw ten miałby służyć jako nagłośnienie do komputera i telewizora. Muzyki słucham elektronicznej i chciałbym słuchając głośniej muzyki nie tracić jej jakości, żadnych szumień itp. Cena maksymalna za całość to 3500zł, tej ceny już przekroczyć nie mogę. Przepraszam, że założyłem drugi temat, ale tamten był źle założony. Bardzo proszę o propozycję. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metraż 10 m dużo trudniejszy niż np 20 -30m bo w 20-30 wstawia się na przód dwie kolumny podłogowe i centralną dwa tylne, sub i ok. Film puszcza się w 5.1 a jak słuchasz muzyki grają dwie przednie kolumny.
Tutaj tylko monitory i jest problem bo o ile są nawet fajne gotowe zestawy 5.1 do małych pokoi np od harman kardon hkts 5,16, canton movie itp. to muzyki zupełnie na tym nie posłuchasz:(
Bardziej coś co wymaga troche szukania, czyli klasyczne większe kolumny podstawkowe, drewnane nie plastikowe. Czyli przód np Monitor Audio bx2/tył bx1/ centralny, czy serii mr2/ mr1, lub innej firmy np front magnat quantum 673/ tył magnat supreme 102 i centralka, sub, czy taniej Magnat supreme 202/102/centralka/sub, Wharfedale diamont 220/210/ centralka/sub.

Ciężko się szuka takowych zestawõw, czy je wymyśla, ale jak chcesz słuchać dobrze muzyki dodatkowo na zestawie kinowym i w 10m to ciężka sprawa... jednak muzyka na prawdziwych kolumnach podstawkowych będzie dynamiczna i dobrej jakości, warto szukać niż kupować na szybko.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj masz baardzo mylne wyobrażenie co do gabarytów kolumna -pokój , yamaha ns-50 to bardziej duży pokój min 17m-25 kw i więcej, zresztą jak dla mnie to jedna z gorzej grających kolumn, nawet w swej cenie. W takim pokoiku byłoby jedno wielkie dudnienie, zresztą jak byś to ustawił i gdzie ?
Monitory które podałem jako przykłady czyli Magnat quantum 673, supreme 202, Monitor audio bx2, mr2 to to duże monitory na głośniku 6,5" nawet diamond 220 (5") z subem są w stanie nagłośnić dużo większy pokój niż twój i jakością dźwięku też biją takie burczydła ns50, czy inne wynalazki no-name.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę więc trochę poczytać zakładki testy , vademecum, zapoznać się z brzmieniem różnych marek kolumn, amplitunerów. Chyba że zakup to chwilowy kaprys.
Jak się przyłożysz i postarasz to za 3-4 tys można złożyć coś przyzwoitego, ale jak ktoś kupuje bez pojęcia to nawet 8 tys nie daje gwarancji zadowolenia.
Radzę uzbroić się w cierpliwość, czytać, słuchać, bo jak wspomniałem złożenie kina domowego mającego dobrze grać muzykę jest trudne, także drogawe, ale pomysł kina domowego do muzyki w tak mały pokój jak 10m jest karkołomny .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tak małego pomieszczenia proponuję rezygnację z kina domowego i pójście w stereo. Większe monitory w takim pomieszczeniu sprawdzą się znakomicie.

Mam na myśli Onkyo 8150 wraz z kolumnami Magnat Quantum 753.
Jeśli podłączenia cyfrowe i streaming nie jest dla Ciebie kluczowy to proponuję te same kolumny ale z "czystym" wzmacniaczem NAD 356BEE

Takie zestawienie w tym budżecie i wielkości pomieszczenia zapewni Ci optymalny dzwięk.

W kwestii wyboru systemu kinowego trzeba by iść w monitory lub mini kolumny przez co budżet rozejdzie się na pozostałe elementy które nie mają za wiele wspólnego ze stereo.

W razie pytań lub wycen zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...