Skocz do zawartości

Taga Harmony TAV-606 SE vs TAV-616


Mateusz Nić

Recommended Posts

Drodzy forumowicze,

Jestem bezpośrednio przed zakupem kompletu 5.1 do kina domowego. Odwiedziłem najbliższego mnie sprzedawcę i zaproponował wymienione w tytule zestawy głośników. Wersja TAV-606 SE to znana konstrukcja która jest na rynku od co najmniej 2 lat, wersja TAV-616 to nowość u tego producenta jednak bazuje na sprawdzonej konstrukcji poprzedniej wersji. Jestem przed odsłuchem obu zestawów, ale bardzo wiem na co powinienem zwrócić uwagę w trakcie testu - możecie pomóc jakoś ? Drugie pytanie czy ktoś przede mną już słuchał obu zestawów i może porównać ? Cenowo zestawy wychodzą bardzo porównywalnie (różnica 500zł - droższa oczywiście nowość TAV-616).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Taga 606 to sprawdzona konstrukcja i dobra w swojej klasie cenowej. Model 616 to faktycznie jego nowsza konstrukcja. Przy tej kwocie różnica w cenie 500zł to znaczny przeskok który akurat w tym przypadku nie do końca ma sens.

Zwróć uwagę w podobnej cenie są jeszcze konstrukcje Quadral Quintas 6500.

W jakim pomieszczeniu ma to grać? Do jakiego amplitunera chcesz to podłączyć?

Jak sprawdzać sprzęt? Weź ze sobą dwie ulubione płyty i przesłuchaj je. Zwróć uwagę czy dźwięk Ci się podoba. Czy nie czujesz się zmęczony po dłuższym nieco głośniejszym odsłuchu.

W razie pytań lub wycen zapraszam


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Raczej dziwne by było jakby nowość była tańsza od starego modelu( ale zdarza się) .
- Jest jeszcze ulepszona wersja 606 czyli 606se;) Pytanie czy nowa 616 to wizualna zmiana 606, czy 606se icon_wink.gif icon_lol.gif
- Nowościami , czy nowymi wersjami absolutnie nie ma co się podniecać, bywa często że są gorsze, lub przecież nie koniecznie tak grające jak oczekujemy.
- Jak widać po modelach 606/616 face lifting ma podobny zakres jak z modelem starym i nowym Azur, taka moda.
- Na odsłuchy trzeba zabrać płytę CD, lub pliki ze swoimi znanymi kawałkami. Starannie przygotować kawałki trudne, takie na których kolumny mogą zagrać źle, męcząco górą, lub dudnić w basie, gubić rytm.

Także należy też posłuchać zestawów kolumn na amplitunerze takiej firmy jak masz czy, chcesz kupić, podstawa.
Nawet takie niedrogie Taga inaczej zagrają z Yamahą inaczej z Denon, lub Pioneer, taka różnica tonalna może potem zaskoczyć, że coś grało dobrze w salonie a w domu jest inaczej .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie rady dotyczące odsłuchów - wiem już jak do tego podejść.
Jeśli chodzi o modele to faktycznie nie wiem czy 616 jest ewolucją modelu 606 czy też wersji zmodyfikowanej 606se. Niestety moja wiedza jest na tyle ograniczona że "na papierze" nie jestem w stanie porównać nowości od wersji sprzed 2 lat. Jako doświadczone osoby jesteście w stanie to porównać ? Dystrybutor niestety w materiałach jasno tego nie wskazuje, nie ma też jeszcze żadnych testów nowego modelu co bardzo utrudnia wybór laikom (tak jak ja).
Głośniki mają służyć do kina domowego i słuchania muzyki - jednym słowem mocno uniwersalne. Będą stały w salonie o powierzchni około 35m kwadratowych - odległość frontów od tylnych głośników to około 6m. Salon nie ma ściany oddzielającej go od jadalni i kuchni więc cała otwarta przestrzeń to 80m - oczywiście mam świadomość że nie nagłaśniam całości, a jedynie salon. Przy okazji: ściana przy której wisi telewizor i tam też będą stały głośniki frontowe wykonana jest z betonu architektonicznego - ma to jakieś znaczenie ?
Wzmacniacze jakie mnie interesują to: Pioneer VSX-930 (wskazanie na ten model), Denon Avr-x2200W, Onkyo TX-NR646, Yamaha RX-V679.
Jeśli chodzi o moje potrzeby w zakresie zestawu to chciałbym poświęcić na niego około 5k z czego 2.000zł odpada na wzmacniacz. Wiem, że głupio zabrzmi, ale fronty (ewentualnie całość choć takich nie znalazłem) głośników muszą być wykonane w czarnym połysku (nie będę tego dłużej uzasadniał - napiszę wprost: żona takie zaakceptowała:))
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając do dyspozycji taki budżet powinieneś iść w nieco lepsze kolumny. Optymalnym wyborem było by onkyo 646 lub Yamaha 681 wta, z kolumnami magnat quantum 675 set. To lepsze kolumny niż wspomniane tagi. Ciekawa propozycja będzie także set oparty o fronty indiana linę tesi 560 choć te nie są błyszczące.

Stąd skoro akceptacja zoby już jest polecał bym wybór quantum 675. Dużo zyskasz.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...