Skocz do zawartości

STX F-360n czy Altus 300


kysfilipek

Recommended Posts

Witam. Jestem tutaj nowy i mam do was pytanie. Nosze sie z zamiarem zakupu kolumn podlogowych i mam dwa typy, STX F360n lub Altus 300. Do napedzania bedzie sluzyl amplituner Pioneer VSX-1015. Kolumny beda sluzyc glownie do sluchania muzyki i czasem jakas wieksza imprezka w domu. Nie mam sluchu audiofilskiego i muzyke puszczam mp3 z laptopa. Co wybrac i co bedzie lepszym wyborem? Czy ten amplituner poradzi sobie z tymi kolumnami? Bo podobno lubia duzo mocy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że słuchałeś takich kolumn jak Altus czy STX. Odpowiadało Ci jak grają? Słuchałeś innych, dobrych kolumn w podobnej cenie?
Nie wiadomo też, czy nie chcesz wpakować tych kolumn do zbyt małego pomieszczenia i czy masz jak je prawidłowo ustawić.
Poczytaj inne wątki, zobacz co trzeba napisać, o co pytamy. Bo nie podałeś wielu istotnych informacji.
Jak się prawidłowo pisze pierwszy post masz przykłady poniżej. Można?
http://forum.audio.com.pl/Zmiana-kolumn--t44099.html
http://forum.audio.com.pl/Pierwszy-zestaw-...oju-t44466.html

I na koniec pytanie. Czemu chcesz użyć amplitunera KD do słuchania muzyki? Bo on nie za bardzo się do tego nadaje.
Cała para poszła tam w wejścia, wyjścia, procesory, przetworniki, mnogość kanałów. i niby po 120 W na każdy z kanałów. A pobór prądu tylko 480 W. Perpetum mobile jakieś icon_wink.gif
https://www.pioneerelectronics.com/pio/pe/i...nstructions.pdf

Koniecznie poczytaj też ten wątek, będziesz wiedział o co mi chodzi:
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...mp;#entry158765
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie znam sie az tak na elektronice ale wlasnie widze z manuala tego modelu ze idzie 120W na kanal wiec generalnie wcale nie malo... salon mam nie maly a sluchalem tylko Altusy 140 a innych nie slyszalem. STX jest w miare ladny i dosc mocy ma z tego co deklaruje producent. Tak jak mowie nie jestem jakims koneserem muzyki i nie widze zbyt duzej roznicy w jakosci muzyki a slucham glownie skompresowanej muzyki mp3. A jesli juz to sa jakies aternatywne lepsze kolumny podlogowe w kwocie do 1600zl?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeśli chcesz dać szansę sobie pomóc zastosuj się do sugestii F1angela i zajrzyj pod podane adresy - linki. Poczytaj trochę i się zastanów, szczególnie, że jak piszesz nie znasz się na elektronice.
Odnoszę wrażenie, że w swoim wystąpieniu szukasz jedynie potwierdzenia, że jedna z tych par kolumn będzie właściwa. Jeśli masz tylko takie założenie to nie ma znaczenia co kupisz.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mp3 to założę się że taką prawdziwą mp3-320kb/s, to większość osób na pierwszy raz nie odróżni od oryginału, najwyżej potem większa część populacji ale porównując już na zmianę z oryginałem.
Problemem nie jest więc tu sama mp3 tylko prędzej sposób połączenia z komputerem tu może być słabe ogniwo.
Lepiej wtedy zgrać na dysk piosenki i puszczać z usb amplitunera niż grać z PCta.
Osobiście wolałbym słuchać mp3 ( nawet gorszych od 320) ale na fajnym sprzęcie audio i dobranym z głową niż oryginałów na byle czym i np Altusach.

Może napisz co do za pokój metraż, że musisz mieć nl altus 300;) Choć z drugiej strony czuje że faktycznie chodzi o nagłaśnianie imprezem niż słuchanie muzyki.
Sama duża moc kolumn nie odpowiada i nie przekłada się na ich głośność, a np duży głośnik za dobry bas, co najwyżej ciśnienie .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolumny muszą być koniecznie nowe? Sam przechodziłem jakiś czas temu przez fazę zakupu pierwszego sprzętu hi-fi, brałem pod uwagę tylko sprzęt nowy a teraz trochę żałuję - tzn. gra to nieźle, ale jak trochę poszukasz możesz znaleźć lepszy jakościowo sprzęt używany w dobrym stanie (a być może bardziej niezawodny niż sprzęt nowy, bo solidnie wykonany).

Kolumny wbrew pozorom naprawdę róźnią się brzmieniem a kupując budżetowy, nowy zestaw możesz się zawieść.

Tak czy owak - nie kupuj niczego w ciemno, tylko (o ile masz niedaleko jakieś sklepy/salony) leć na odsłuch, aby mieć punkt odniesienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś niemały salon, więc altus 300 i teraz wychodzi, że salon raptem 18m czyli przeciętny standard;) Czułem, że tak będzie.
Nie będę przekonywał, że w takim metraży sprawdzają się czasami kolumny podstwkowe, ale muszą być dobre, solidne, a to kosztuje więc nie ma co opowiadać bo budżet jest za mały i jednak oczekujesz uderzenia w tej muzyce.
Stx f 360 ma bardziej wyrównane brzmienie od T altusa.
Jednak wierz mi w dużych i tanich konstrukcjach jak te sporo idzie w gwizdek tzn niewiele wynika, że są pozornie duże.
Według mnie przy muzyce którą słuchaszw ogóle te kolumny są za wolne, bo tak bardzo duża membrana nie ma dobrej szybkości i gubi się w szybkiej muzyce.
Jasne że używane były by lepsze... nawet jakiś Klipsch na dwu 16, czy 18 szybki zwarty dźwięk także plus że dużo efektywniejszy i nie obciąży amplitunera kinowego. W tym budżecie trafiają się używane w dobrym stanie.
Nowe Magnat quantum 675-677 kupisz jak poszukasz dobrze i też są odpowiedniejsze w metraż i 2 klasy lepsze, ba nawet nieczęsto wspominana , a wszechobecne yamaha ns-555 będą lepsze od altusa.

Kolego, żeby nie było że "nasze" jest złe, absolutnie tak nie sądzę i tak nie jest. Polacy robią dobre kolumny, ale innych marek i niestety droższe, lepszej klasy i trzeba mieć tak np 4-8 tys. Bo w budżetowych modelach niestety zagraniczne kolumny są zazwyczaj lepsze i jest zwyczajnie większy wybór.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

salon mam 4x4,5 czyli jakies 18m2. skoro wszyscy tak odradzaja altusy to co moge nowego kupic do kwoty 1700-1800zl ? lubie czasem glosno posluchac muzyki z dobrym basem. muzyka jaka slucham to generalnie wszystko, klasyczna, pop, house, hh, techno, dup step.



Szukasz po prostu kolumn , że tak się wyrażę do "łojenia". Chcesz głośno, z kopem i mocnym basem.
Moim zdaniem żadne "audiofilskie" równo grające kolumny Cię nie zadowolą.
Musisz mieć mocno podkolorowane dźwiękowo kolumny.

Nie szukając daleko proszę bardzo:

http://allegro.pl/kolumny-klipsch-synergy-...6417787266.html

i klasę wyżej:

http://allegro.pl/klipsch-r-28-f-okazja-st...57.html#thumb/5

Choć moim zdaniem one mogą być troszkę za duże do 18m2, jednak mają BF z przodu co troszkę ułatwia sprawę przy ich ustawieniu.
Tak czy tak trzeba je odsunąć od ścian kilkadziesiąt cm, aby nie było dudnienia.

Tyle, że do takich kolumn pomimo , że mają wysoką skuteczność polecam wzmacniacz stereo z dobrym zasilaniem. Jak chcesz nie drogo, a moim zdaniem super grające wzmacniacze w tej cenie i pasujące do Klipsch to: Pioneer A656, A676. Lub wyżej Pioneer A 757, A 777. Każdy z nich będzie się dobrze zgrywał z tymi kolumnami.

Inny przykład kolumn to tak jak wspomniał kolega wyżej Magnat z serii Quantum:

http://allegro.pl/magnat-quantum-675-nowe-...6420543311.html

Cytat

mam dwa typy, STX F360n lub Altus 300.


Daj se chłopie spokój z tymi kolumnami. Naprawdę szkoda pieniędzy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro radzicie zeby nie brac stx czy altusa to odpuszczam je sobie.
nawet spodobały mi sie zaproponowane Yamahy ns-555. te Klipschy nie bardzo mi sie podobają.
co jeszcze jest godnego polecenia w kwocie do 1800zl.
może STX Electrino 250 ? niby model hi endowy
generalnie nie boje sie kupowac sprzetu urzywanego ale z glosnikami to roznie bywa i w roznym stanie moga byc cewki, nigdy nie wiadomo jak ktos gral czy przesterem nie gral.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny to przede wszystkim mają odpowiednio do upodobań grać, a wyglądać i podobać się to w dalszej kolejoności. Zresztą o gustach co do urody kolumn nie ma co dyskutować, ale według mnie to nie jest też dyscyplina klipscha;)

Stx electrino 250( hi-end? hmm nie przesadzaj, choć przy jakiś popularnych marketowych kinowych zestawach pewnie tak) to bardzo udane kolumny, ciekawie i przyjemnie grające, dobre w ten metraż, ALE no właśnie, typ prezentacji muzyki zupełnie inny niż Altusa, Klipscha i to pokazuje jak totalnie różne może być brzmienie podobnych cenowo kolumn.
Także dlatego warto wiedzieć co się chce i oczekuje od lrezentacji muzyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mieszkam w takiej dziurze, ze wszedzie mam daleko i nie mam mozliwosci by podjechac gdzies do sklepu i odsluchac kolumn jak graja.
nie mam nawet zadnego punktu odniesienia bo nie wiele slyszalem.
aktualnie mam male kolumny Sony z małej wieży podlaczone do tego amplitunera. brzmienie mi nawet odpowiada tylko raz ze za slabe są, dwa ze slychać rezonanse obudów a trzy to stanowczo są za małe.
nie ukrywam ze chcialbym zeby wyglądem też mi sie podobały kolumny bo jak by nie było stanowią one również element ozdoby w salonie icon_wink.gif
powiedzmy że jak na teraz byłbym najbardziej za STX Electrino 250. ładnie się prezentują, dobra efektywność i moc.
jakieś alternatywne propozycje?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Magnata to polecaliśmy model Quantum, a nie supreme;) Sugerowano też coś mniejszego, a lepszego jakością do tej muzyki np. quantum 675/677, Klipsch , Yamaha ns555( wszystko w cenie ok. 1600zł) a Ty byle większe i byle taniej.
STX electrino 250 też polecam bo dobre, tylko pytanie czy tego oczekujesz od brzmienia skoro wcześniej chciałeś Altusa ( zapewne nieświadomie);/?
Jaka jakość może być tak wielkich kolumn i za 1100zł ? Supreme2002 to takie ciepłe kluchy, italo disco te klimaty, bez niższego basu, za to górny miękki i podbity. Jak na duże kolumny efektywność przeciętna, a obciążenie jednak spore bo 4 ohmy poczytaj , jak nie czytałeś jeszcze testów http://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-g...at-monitor-2000

Propozycje ciekawe już miałeś, takie które są lepsze od Altusów i STX i co ważne pod Twój gust i słuchaną muzykę. Z innych używanych polecę jeszcze Mission 35i , jakość i ciężar tych Mission 35i m przy supreme to jak Rols, przy polonezie, jednak niestety wymaga wydajnego wzmacniacza. Jako coś łatwiejszego dla amplitunera to jeszcze używane JBL e-80 za około 1100zł, są dynamiczne, efektywne, do kina Pionka fajne, a trochę mniej ostre w górze od statystycznego Klipscha.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Odswieze stary watek, bo sam sie zastanawiam nad kupnem STXow 360 a Magnatow 2002. Napisaliscie, ze sa bez nizszego basu, w sensie gra za malo czysto, czy jest bardzo slaby niczym glosniczek komputerowy? Jezeli slucham wlasnie takiej muzy jak italo disco, techno i czasem roots/blues rock, to sie nie sprawdza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...