Skocz do zawartości

Zestaw do "trudnego" pomieszczenia.


iggi

Recommended Posts

Cytat

Iggi,
To napisz przynajmniej co dokładnie kupiłeś/dostałeś i co podłączyleś


No tak sorry, Canton digital 2.1 z procesorem i mikrofonem pomiarowym .kable głośnikowe wyżej wspomniane.
No i grało to z elektroniką AVM A2 and CD player Arcam 88 plus ic na zamówienie jakieś.
Jeszcze u rodzinki jesteśmy .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 154
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Iggi,
to kupiłeś od niego A2?
Czy AVM i ARCAM to zostały u właściciela i tylko na nich zaprezentował możliwości Cantonów?

Trochę o CD Orfeo oraz Tristanie masz np. tutaj
http://www.hifiplus.com/articles/the-conso...integrated-amp/
http://shop.grantfidelity.com/consonance-t...-amplifier.html

Poza tym powinieneś znaleźć informacje na stronie producenta - poniżej masz instrukcję do CDka
http://www.opera-consonance.com/products/P...al/FC/Orfeo.pdf
Wyglądu to można pozazdrościć obu elementom!

O to czy "wydoli" to bym się tak bardzo nie obawiał - moc 2x100W dla 8 om oraz możliwość pracy z 4omowymi kolumnami daje realną szansę że i spadek trochę niżej nie będzie groźny. A solidna budowa sugeruje też odpowiednie trafo icon_cool.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Iggi,
to kupiłeś od niego A2?
Czy AVM i ARCAM to zostały u właściciela i tylko na nich zaprezentował możliwości Cantonów?


Dokładnie tak. Jadę do domu tylko z kolumnami i kablami. Na tą chwilę nie mam na czym grac.Sprawdzę ta operę tristana tak dla zasady, bo na miejscu. Na więcej jednak nie ma czasu. Żona powiedziała ze warto poczekać, nawet dozbierac na coś dobrego.Nie oponuje. icon_smile.gif Emtter nie jest pogrzebany. Vincent pewny, a tą operę to posłucham jutro.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów. Tristan został obsluchany w salonie pana Tomasa jako elementy systemu kolumny Dali helikon 800 Mk 2, kable niestety nie zapisałem:
Na początku pierwsze dźwięki i było jasne że to raczej nie to. Zaczęliśmy się z żoną zastanawiać czego brakuje. Było sucho i jasno, dzień wcześniej nasze cantony z AVM i jakimś DVD dały nam koncert, że dreszcze szły. Być może powinniśmy ten sprzęt grać z Cantonami. .. Stereo też jakieś dziwne, zauważyłem, że te Dali się nie widziały, może to na to wpłynęło. Nie wiem. Tony wysokie i średnie dominowały. Bas mierny szukaliśmy go jeszcze w innych stylach muzycznych Czajkowski, Dire Straits, jakieś niemieckie pop, AC / DC no i poszedłem po rozum do głowy i wydobylem płytę testowa kolegi Profiego i tam wyszlo szydelko z worka, że próżno szukać basu. Jakby coś go skręciło do minimum. Pan Niemiec zobaczył naszą ożywioną dyskusję gdy próbowaliśmy z żoną opisać czego nam tu w dźwięku brak, no i bez pytania przyniósł 2 klocki.
Trigon Energy + Trigon recall 2 no i pojawiło się wszystko, no może z małym niedosytem basu. Rock i jazz zagrał fajnie barwnie i szerzej jakby. Za ten zestaw Pan winszowal 2 po tysiąc euruskow. Za Tristan z orfeo 1400.
To był nasz pierwszy raz. Jeśli chodzi o odsłuchy.icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż - Helikony 800 mają swoje potrzeby. Ale Digital 2.1 również.

Szkoda że nie mogłeś posłuchać zestawu Tristan na swoich Cantonach...
Cena 1400 to tak raczej bez rewelacji - wyjściowo kosztowały chyba w okolicach 3 tysięcy..

A połączenie z Trigonami pasowało Tobie, czy po prostu było tylko lepsze od Tristana?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak gra Emitter? Dużym, cieplym dzwiękiem. Ja myślę z uporem, że to Twoj kierunek. Skoro digitale są neutralne to przydalby się cieply wzmacniacz. W/g mnie z Tristanem zagralby za jasno, a Tobie chyba nie o to chodzi? Poza tym 100W na kanał to za malo!!! Dziwię się że na Helikonach Thomas słuchał. Przecież to tam pukalo w te membrany.

Avm za drogie? Może tędy droga? Znam kogoś z AVM ami ale po dobroci nie odda icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roro, tak w istocie było. Po prostu Tristan był wyraźnie o klasę niżej i to z żoną zgodnie stwierdziliśmy. Nie mam pojęcia jak to by grało z digitalkami. Bardzo chętnie bym to sprawdził. Wiesz, w sumie na upartego rozpakowalbym je i wniósł Panu Niemcowi do salonu, ale ta operacja pochłonęłaby trochę czasu i energii których to mieliśmy deficyt na okoliczność długiej podróży do domu. Audiowit. Tak jak to ująłes było to pukanie. Dali 800 piękne kolumny ale jakby mało było słychać niskich w zestawie z Tristan. AVM i digitalki to było naprawdę dobrze , padło pytanie bardziej dla śmiechu czy AVM też by oddał ale umknęło mi meritum, cieszylem sie kolumnami i kablami.
Tak na marginesie, to znów i raz jeszcze rozważamy z Emitterem icon_smile.gif wkrótce coś się wymyśli, bo kolumny stoją i milczą. Vincent też powinien być przesłuchany zanim padnie na niego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emittera posłuchamy z moimi Cantonami! Umówiliśmy się już z właścicielem na taką próbę w jego domu pod GD.Teraz kolumny sobie grają na próbę, z jeżdżeniem po salonie aby znaleźć optymalne ustawienie. Ciężkie są i nieporęczne. 😊 Grają z techniksami teściowej, repertuar spokojny, bez kontrolera (bo brak ic),którego podłączenie jeszcze jest dla mnie trochę niejasne.
Angel czy te kable głośnikowe T+A speaker 6 to jakoś neutralnie grające kable? Sądzę że tak ale masz może więcej informacji o nich. Coś mało o tym w sieci.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało o nich informacji w sieci, bo to kable nie od specjalisty w tej dziedzinie, ale od producenta kolumn i elektroniki, czyli T+A.
A kto dla nich robił te kable, nie wiadomo. Prawdopodobnie są to co najmniej dobre, poprawnie grające kable.
Możesz ich używać, nie powinny zdegradować dźwięku.
Później, jak już złożysz cały zestaw, posłuchasz na nich dłuższy czas i zdecydujesz czy oraz jakie kable głośnikowe kupisz.
Być może lepsze będą już kosztowały sporo pieniędzy.

O podłączeniu kontrolera pisał Profi w którymś z wątków. Ale to trzeba by poszukać. Albo zapytaj go o to na PW.

Ciekaw jestem jaki dźwięk się wydobywa z połączenia Technicsa (jaki to model) z Cantonami? Da się tego słuchać, czy daje po uszach?
Przekonasz się jaka będzie różnica z ASRem.
Tymczasem nie graj za głośno, słuchaj czy nie pojawiają się zniekształcenia dźwięku, bo szkoda by było spalić zbyt słabym wzmacniaczem głośniki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technics amplituner SA-EX120 oraz CD odtwarzacz SL-PG590 to jest to z czym aktualnie grają cantony. Oczywiście, że nie słucham głośno, bo nie chcę ryzykować. Poza tym w tej konfiguracji i repertuarze nie miałem takiej potrzeby. Zbyt głośno za długo bym nie wytrzymał. Ogólnie, cóż szału nie ma, ale obiecująco, bo wiadomo kontroler nie podłączony. Jasnawo, suchawo ale rozdzielczości odmówić nie można, dalszy plan nawet do rozróżnienia i szeroooko - pojawiły się, dzięki żonie bo nie wspominałem zasłony, a nawet dywanik. Wychodząc zaś na chwilę do pomieszczenia obok kuchni lub korytarz nie było efektu hałasu. Płytę "Kołysz mnie" Martyny Jakubowicz z prawdziwą przyjemnością "odkurzyłem" bardzo fajnie się słuchało. Męskie wokale Lecha Janerki na innej płycie czasem trochę zasyczały, jednak dla mnie git, pozytywnie. Dość powiedzieć, że wsiadając dziś do samochodu uruchamił się odtwarzacz z ostatnio słuchaną muzyką i złapałem się na tym, że zciszyłem z niesmakiem "toto", bo stanowiło to diametralnie inny - hę, paskudny przekaz niż uprzednio słuchany w.w. zestaw. Jeszcze niedawno delektowałem się muzyką w samochodzie.( pionierek i fordowskie standardowe głośniki) Niesamowite. icon_smile.gif Tyle jeśli chodzi o wrażenia. No muszę powiedzieć, że mój pierwszy zestaw stereo wiele obiecuje, bo wiem, że niedługo będzie już tylko lepiej.
Jadę z żoną sprawdzić emittera, jeśli podpasuje, to będziemy zbierać na niego, bo budżet niestety raczej nie pozwoli na zakup. Po wszystkim spróbujemy złapać możliwość sprawdzenia Vincenta. Nawet wypożyczka wchodzi w grę.
No i myślę, że to dobry plan. icon_smile.gif Na ten moment, aż do przygotowania nowego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Aż dziw bierze, że wszystko jakoś razem zagrało. Choć nie jest to najsłabszy amplituner.
Ale jak piszesz są wyostrzenia i suchy dźwięk, co mnie nie dziwi.
Odsłuch ASRa bardzo pożądany, bo możesz stwierdzić, że to akurat nie Twój rodzaj dźwięku. Może będziesz potrzebował czegoś innego.
Ale pamiętaj, że dobry dźwięk nie zawsze jest bardzo efektowny. Nieraz trzeba trochę posłuchać, by się o tym przekonać.
Bo to co efekciarskie może się szybko znudzić albo zmęczyć, można zacząć dostrzegać pewną jednostajność brzmienia.

Weź ze sobą na odsłuch kilka różnych nagrań. Bardzo różnych ale dobrze znanych.

Plan, myślę, że jest dobry. W razie czego zawsze można go skorygować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem pewien Emittera. Dzięki temu właśnie wątkowi dokładnie obadałem go. Niestety tylko w sieci. Mam nadzieję, że kiedyś go posłucham na żywo. Rzadko czegoś jestem w audio pewien, tak wiele się czai niespodzianek. Poza tym dochodzi gust, preferencje, repertuar. Tutaj jednak jestem przekonany, że połączenie neutralnych Cantonów i nieco lampowego, potężnego wzmacniacza Igiemu się spodoba. Oczywiście jeśli masz Iggi okazję to jedz posłuchaj. Jestem pewien, że wyskoczysz z butów. Zwróć tylko uwagę na akustykę w pomieszczeniu w którym będziesz słuchał. Rozstaw kolumny mniej więcej jak u Ciebie byś postawił.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Angel za zwrócenie uwagi na ten aspekt, myślę że już się przekonałem o tym wczoraj, kiedy z wszystkimi ustawieniami na zero posłuchałem pewnego polskiego, niszowego bluesowego bandu, gdzie jak wiadomo przeważnie jest "garażowe" - ubogo instrumentalnie i nieatrakcyjne brzmienie, które właśnie mocno kontrastowalo z innymi, poprzednimi płytami co najmniej dobrze nagranymi. Jednak ucho jakby przyzwyczaiło się do brzmienia i bez bólu uszu, wręcz z przyjemnością wysłuchałem ten "matowo"jakby grający na początku materiał i było super. Usłyszałem wszystko co było nagrane na cd, a nawet więcej niż wcześniej, bo znam tą płytę i niegdyś odtwarzałem ją na innych zestawach/sprzętach. Zatem na tym przykładzie choćby, myślę że wiem co miałeś na myśli icon_smile.gif
Audiowit dzięki za sugestię, faktycznie będzie różnica, bo już wiem że pokój będzie mniejszy, mało tego, właściciel powiedział, że może być problem z rozstawieniem cantonow u niego.
Juz w czwartek będę miał info jak wysoko z butów wyskoczyłem icon_smile.gif Jeśli się uda dopasować czasowo. Wezmę też kontroler ze sobą. Zobaczę jak zagra na wgranych ustawieniach jak i bez kontrolera. No i żony nie mogę nie zabrać. icon_smile.gif Angel, jej gust kto wie czy nie będzie kluczowy. icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaliśmy dziś naszych kolumn z ASR emitter II +. Kable głośnikowe nasze, źródło accustic arts drive 1 z dac i kontroler w położeniu na zero. Intrconnecty transparent music link + furutech jakiś.
To potwór! Piękny,utrzymany,brzmienie niesamowite. Różne utwory, różne płyty, różnie nagrane. Pomieszczenie było około 12m2 po krotszym 3 metrowym boku zestaw no i w pewnych momentach bas chciał wyjść oknem. Prawdziwa przyjemność. Podziekowaliśmy i będzie debata, bo sprzęt przekracza nasz budżet. Do wzięcia za 9k. Żona zachwycona, ale nie pewna, aż kazała mi icon_smile.gif zapytać kolegów na forum icon_smile.gif ..Co sądzicie? Brać?
Do tego odtwarzacz będzie potrzebny już nie byle jaki. Jakieś kabelki. Wszystko urośnie. Mamy kolumny, które potrzebują mocy. Budżet na całość był do 10k. Taki dylemat.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Techniks nie ma porównania, kolumny odżyły z emitterem no i dźwięk nam bardzo odpowiada, w poprzednich postach opisałem progres jaki nastąpił po dołączeniu kontrolera. Jakość podskoczyła niesamowicie, a że z technicsem to cóż, nie mam nic innego(zresztą pożyczone wraz z odtwarzaczem od teściowej) i wydawało się to zabawne.
Myślałem, że ktoś nam pomoże w wyborze. Małżonka się zaangażowała, usłyszała zestaw kolumny i ASR em. Zdecydujemy się na niego lub poszukamy tańszego Vincenta lub Atola 200. Może być później tylko chleb ze smalcem jeśli ASR. Ale komu ja to piszę. . . skoro zdaje się wszyscy są na Audio show w Wawie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...