Skocz do zawartości

Zestaw do "trudnego" pomieszczenia.


iggi

Recommended Posts

W takim wyborze nikt Wam nie pomoże (ale mi się "rymnęło" icon_biggrin.gif ).
Pomogliśmy już w nakierowaniu na sprzęt i wytłumaczeniu co i jak. Ale ile pieniędzy możecie wydać bez obawy o sceny batalistyczne w domu, to już sami wiecie icon_cool.gif
Ja wyznaję taką zasadę, że zawsze kupuję najlepsze na co mnie stać w danym momencie, bo jak "potanię", to bardzo szybko żałuję.
Tyle mogę napisać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 154
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Iggy. Moje zdanie znasz. Sprzęt widziałeś i wiesz, że jest efektowny i efektywny icon_smile.gif. Podobnie jak Angel wolę kupić coś na co mogę sobie pozwolić i jest maxem możliwości finansowych i mogę nawet przez jakiś czas nie dojadać icon_wink.gif. Pamiętaj, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, a Emitter powstrzyma Cię przed marzeniami na długo. Po Emitterze jest pustka długo nic nie ma i pojawia się w cenie średniej klasy samochodu. A stać Cię bo nie myślałbyś o nim. Barierą może być to, że ludzie przyzwyczaili się do cen sprzętu z marketów. A Emiter jest czymś innym. To sprzęt który będzie Ci długo towarzyszył. Poznałeś jego możliwości. Jeśli mogę Cię prosić napisz o odsłuchach coś więcej.
Każda decyzja będzie dobra bo jest to Twoja, Wasza decyzja.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za wsparcie.Skorzystaliśmy z Waszych opinii. Pragnę właśnie poinformować szanownych forumowiczów, że decyzja zapadła po rozmowie i nasiadówce z kartką i ołówkiem.
Jutro jadę po emittera. 
Audiowit dźwięk jest ciepły ale nie za bardzo. Byłem trochę zaskoczony. Dużo jednak daje źródło, charakter grania. Nasze cantony grały bardziej neutralnie słyszalne były wszystkie instrumenty, wszelkie smaczki, miałem ze sobą płytkę od kolegi Profiego, są tam różne genialnie zagrane kawałki w różnych stylach muzycznych. Porównalismy brzmienie naszych kantonow z podstawkowymi w pomieszczeniu właściciela emittera. Jego grały jaśniej, ale to nie był nasz dźwięk. Jutro podepne emittera i zagramy już w naszym salonie Opiszemy co usłyszeliśmy, żonie lepiej to wychodzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iggy. Wiesz czemu Ci kibicuję. Bo sam chcialbym taki sprzęt mieć. Moje namawianie, przekonywanie nie jest bezzasadne. Gdybym był w Twojej skórze mialbym podobne zachowania, wątpliwosci. Trochę mam już sprzętu i powiem Ci, że często naciągając budżet i decydujac się na wyżeczenia miałem wątpliwosci. Po fakcie nigdy nie pożałowałem. Warunkiem jest przemyślany zakup. Za pół roku ustabilizuje Ci się budżet domowy i zapomnisz o całej sprawie, a Edith będzie śpiewała specjalnie dla Ciebie i Małżonki latami.

Opis brzmienia tak jak przewidywałem. Jak zwykle Angel strzelił w 10 z doradzeniem. Jak system Ci się ułoży to jeszcze bardziej go docenisz. Źródłem zajmiesz się później. Narazie wystarczy Ci pożądny philips czy sony do 500zł. Teraz ciesz się tym co masz wspaniałym sprzętem i...wspaniałą Małżonką icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie! f1 Angel, Audiowit, Roro, Special thanks icon_smile.gif dla Profi za wsparcie w nabyciu sprzętu. Panom wszystkim za przeprowadzenie mnie przez las wątpliwości i niesamowitą cierpliwość. Temat już jest "z górki " choć jeszcze nie do zamknięcia icon_smile.gif W salonie stoi sobie ASR Emitter 2+ z wyjściem gramofonowym icon_smile.gif Stoją sobie Canton digital 2.1. DZIĘKI WAM.
Jest jeszcze sporo walki z ustawianiem kolumn, sesją z mikrofonem by ustawić kontroler, będę też ciągnął osobne zasilanie. Kabel z rozdzielni przez garaż po zewnętrznej ścianie i do salonu. Jutro już się za to biorę.
Odtwarzacz CD to będzie na razie techniks pożyczony od teściowej icon_wink.gif ale nie jest on taki najgorszy, o niebo lepszy od DVD samsunga, z którego dźwięk to koszmar. Sprzęt nie podłączony. Zestaw wyniósł 2750€
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iggy to bardzo tanio. Jeszcze za 2+.... Moja końcówka stoi w niemczech za 3750€. W Emitterze jest w zasilaczu kondycjoner. Więc jego zakup też masz już z głowy. Pre gramofonowe...to bardzo dobra cena. Z tym zasilaniem to dobry pomysł ale już teraz to powoli z tym wszystkim. Podłącz sobie sprzęt i ciesz się nim.

Gratuluję wytrwałości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iggy,
fajnie, że wszystko się szczęśliwie skończyło!
Gratuluję nowego, porządnego zestawu.

Jak trochę odetchniesz finansowo, to zamiast rzucać się od razu na docelowy CD może warto kupić jakiś CD za 300-500zł (np. coś z Pioneera)?

Pozdrawiam
PS. Zastanów się teraz, czy nie warto w podtytule wątku napisać np. "Kupiłem CANTON Digital 2.1 i Emiter 2+"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki RoRo , żoncia stopuje już z audio, śmiejemy się bo padło pytanie o moje następne hobby w kolejce. icon_smile.gif
Właśnie zestaw gra w salonie CANTON Digital 2.1 i Emiter 2+ a zapomniałem wspomnieć, że przyjechały kable IC razem z emitterem.Transparent Music Link Plus. Nie wiem za bardzo jak mam wyedytować podtytuł wątku...
Unplugged Erica Claptona gra sobie. Żona właśnie powiedziała że czuje się jak w N.Orleanie. HaHa, zapewniłem że na Canal Street też można tak bluesa posłuchać.
Dźwięk jest niesamowicie pełny , detaliczny, a bas nie boli, choć z kontrolera można wydobyć różne konfiguracje brzmienia do różnego stylu i znaleźliśmy sobie tymczasowo program pierwszy icon_smile.gif gdzie z głośników wydobywa się perfekcyjne brzmienie. Dla mnie nie sposób określić. Po prostu nie chce się przestać słuchać, bo wszystko odkrywa się na nowo. Gramy na techniksie i zdajemy sobie sprawe, że bedzie juz tylko lepiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł i podtytuł wątku może edytować Admin i Moderatorzy icon_smile.gif
Dlatego napisałem taką propozycję icon_smile.gif
[/quote]
RoRo To ja poproszę.
Do wzmacniacza jest dokumentacja wraz z ostatnim przeglądem i nawet danymi właściciela(zleceniodawcy)z maja 2014 roku gdzie były powymieniane jakieś drobne rzeczy,polerowanie acrylu, czyszczenie klem, jakichs kontaktów etc za co rachunek opiewał na 117,81 euro icon_smile.gif.Pilot niestety mi nie działa, a miał działać, choć właściciel używał podobno dla wygody jakiegoś uniwersala. Emitter gra 14 godzin na razie i kilka nagrań głośno i nic podejrzanego nie zauważyłem. Aha, model z 1991 roku icon_smile.gif a więc nie pękałem i wziąłem "starego". Fotka w załączeniu. Wizualnie jak nówka, (lekkie muśnięcia psiego nosa icon_smile.gif, bo ciekawska bestia). Ciężką rzecz , zasilacz ze 40 kg. Dźwięk niesamowity świetnie pracują kolumny , nawet teraz na minimum głośności Knopfler- speedway at nazareth icon_smile.gif
Kabel IC (jest metrowy) mogę zwrócić albo zapłacić 500 pln, z odroczoną płatnością. Okazało się,że Pan, który mi Emmitera sprzedał (z żalem się rozstawał, nabyłem go też w trochę niższej cenie icon_smile.gif )ma silne związki w naszym mieście i mamy wspólnych znajomych. icon_smile.gif Bardzo się cieszymy, choć szafki RTV nie mamy. pozdrowionka

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szafki -zdecydowanie warto szukać wśród używanych, bo zamiast 1000-1500 zł wydasz 20-30% tej ceny!

Cieszę się, że Twój Emitter jest w takim stanie. Kabel wygląda porządnie-więc pewnie żona będzie miała dla Ciebie prezent na Święta icon_smile.gif

A co do pilota, to są spece od ich naprawiania (czyściłeś styki w gniazdach baterie?) albo kup używanego uniwersalnego Logitecha Harmony z wyświetlaczem za ok.100zł i będziesz miał z głowy obsługę paru urządzeń.
Pozdrawiam...PS. Czy już nowy tytuł "pasi" i nikt teraz nie grymasi ? icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda Twoj dom ale może ja też coś doradzę. Możesz Emittera usadowić na grubej 5-7cm granitowej plycie. Plyta może być na gumowych nożkach bezpośrednio na podłodze. Wyglada to zacnie i jest to audiofilskie icon_wink.gif rozwiaząnie. Odtwarzacz i co tam będziesz miał mogą stać już na stoliku. Łatwiej obsługiwać i nie trzeba sie tak schylać.
Tylko, że jak masz psa to może Ci pazurami zarysować akryl.
Z granitem uważaj przy doborze koloru żeby nagrobka nie przypominał icon_wink.gif. Jakoś Emitter do granitu mi pasuje. Z drewnem raczej mi się nie łączy.

Czasem doradzają żeby wzmacniacz stawiać na cd. Wtedy cieżar tłumi drgania. Ty czasem nie próbuj stawiać Ew wraz z zasilaczem na cd bo możesz go troszkę spłaszczyć icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek jest fajny. W takiej cenie trudno Ci będzie coś lepszego kupić. Chyba, że chciałbyś jakiś o innej charakterystyce brzmienia.

Oczywiście gratuluję zestawu. Po prostu tylko słuchać, słuchać słuchać. I cyzelować brzmienie icon_cool.gif
I dlaczego miałbyś pękać. Jak widzę jest to Emitter II, czyli powinno być super.

Co do posadowienia, to owszem granitowa płyta może być dobra. Ale ja nie wykluczyłbym drewna. Rzecz jasna musiałby być to gruby, masywny kloc.
Pewnie najlepiej dąb. Niektórzy twierdzą, że jeszcze lepsza jest "sklejka" z kilku płatów różnego rodzaju drewna.
Co do podstawy z drewna, to opieram się na własnych doświadczeniach oraz kolegów.
Ostatnio Wpszoniak w wątku "Verticum..." dobrze wypowiadał się o drewnianych podstawach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F1angel, tak za podstawami do tych klocków już zacząłem pytać. Zanim nie poruszyłeś tematu drewna miałem już wstępne rozeznanie co ewentualnie byśmy chcieli i płyty z jakiegoś marmuru etc właśnie w kolorze czarnym sobie wymyslilismy. W naszym mieście zakłady kamieniarskie nie dysponowały takim materiałem. Temat na razie zawisł w próżni. Czy np. parapety i blaty z kamienia jakich wiele na budowlanych składach byłyby dobre? Jakiś taki podkład drewniany musiałbym też najpierw zobaczyć.
Tymczasem pod kolumnami już są grube na 2.5cm płyty jakiegoś piaskowca, czegoś co widocznie zostało po budowie kominka. Są nie dopasowane i kolumny mogą się z nich zsunąć. Nie mniej jednak odczuliśmy poprawę brzmienia - bas mam głównie na myśli.
Ten kabelek usłyszeliśmy. W porównaniu z tym za 5 zł to cóż, niebo a ziemia. icon_smile.gif zagrał jakby trochę ciemniej, a co ciekawe nadał pewien charakter. Detale wyszły jeszcze bardziej. Trudno już wyznaczyć różnicę, po prostu przyjemniej. Nasz pies słuchał dziś Barry White'a icon_biggrin.gif chyba i jemu było dobrze.
Dzięki za wszystkie sugestie.
Popatrzę też za drewnianymi rozwiązaniami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz jest z zasilaczem. Ten drugi ciężko unieść. Odnośnie pilota, to bawiłem się nim na różne sposoby (haha no nie na wszystkie)w końcu nawet go zresetowalem, gdzie w książce niemieckiej jest ładnie podkreślone żeby tego nie robić. Tylko serwis może go ustawić. Dziwne trochę. Obsługuje on także innych 7 urządzeń, żadnego nie udało mi się wysterowac. Wyskakuje błąd na takiej kontrolce. Zamieszczam fotkę. Raczej jest on w jakiś sposób uszkodzony. Kontrolki świecą, jednak nie chce / nie umiem namierzyć żadnego urządzenia (tv, DVD etc)trudno, na razie pogramy bez pilota, a później zaniosę go do fachowca ewentualnie zakupię tego Logitecha.
F1Angel mam ławę dębową. Może postawić emitter na niej .Do tej pory był to niski stolik kawowy z litego dębu a teraz będzie rasowy audiodęboemitter z zasilaczem pod nim. Musze się z Żoną skonsultować ? rozmiarem jest akurat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, no nie. Daj się nacieszyć. Zabawa się dopiero zaczęła. Dziś pociągnąłem już osobne zasilanie prawie dookoła chałupy. icon_smile.gif Tak na wszelki wypadek, choć nic się nie dzieje z prądem. Jutro mam nadzieje pojawi się elektryk żeby przerobić nieco tą skrzynkę rozdzielczą i wpiąć się z tym kablem. Załączam fotkę tego mojego zaaranżowanego tymczasowego zestawu bez szafki, bo ten mebel był w starym mieszkaniu szafką na buty i zbieramy na docelową szafkę. Załączam też i tego nieszczęsnego pilota, może ktoś wie jak to ustroistwo uruchomić zgodnie z przeznaczeniem, bo na razie tylko kontrolka error świeci. icon_smile.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ławę dębową warto wypróbować. Choć gruba deska położona bezpośrednio na podłodze, lub też na filcu, korku, czy gumie, też może się sprawdzić.

Kolumn raczej na drewnie nie stawiaj. Tylko drewniana podłoga jest ok. Ale nie do bezpośredniego postawienia na niej "gołej" kolumny.
Tu raczej granit albo marmur. Zresztą elektronikę też można posadowić na granitach, ale to będzie trochę inaczej odbijało się na brzmieniu. Warto kiedyś wypróbować takie i takie rozwiązanie.
Jak kiedyś pytałem w Kielcach o marmury i granity, to mieli tylko 3 centymetrowej grubości a chciałem 5 - 6 cm. Grubsze proponowali tylko klejone.

Kabel mógł zagrać ciemniej albo po prostu w porównaniu do jaskrawego i krzykliwego taniego kabelka tak to usłyszałeś.
Ale jak piszesz detali słychać więcej. Po prostu ma większą rozdzielczość. I inne aspekty dobrego dźwięku, brzmienia.
Często zmiana powrotna, po dłuższym okresie słuchania nowego pokazuje tym dobitniej jak kiepski był stary, tani kabel.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1 Angel czy pod kolumną 6 cm marmuru lub granitu to nie przesada? Miałem już w rękach takie "kloce" u kamieniarza i wydało mi się to trochę wielgachne icon_smile.gif
Raczej myślałem o grubości 3 cm. U sprzedającego ASR'a właśnie takie "subtelniejsze" podstawy były i nawet fajnie się to prezentowało. Dodam, że miał on kolumny podstawkowe (swans M3) ze standami z takiego czarnego marmuru (dół marmur-rura nierdzewka-góra marmur). Emitter na płycie i obok taki "stół"antywibracyjny - nie wiem jak to się fachowo zwie, gdzie stał cedek i niżej już dac.
Tak, czy owak można śmiało podłożyć pod taki marmur podkładki z filcu i będzie to poprawne rozwiązanie?
Pilota oddałem do przeglądu. Może uda się go przywrócić do używalności.
Mam już blat 4,5 cm dąb lity(oczywiście klejony) dzięki czemu oczywiście tymczasowo mogłem postawić (na szafce ze zdjęcia) emittera. Pozwala to na swobodę z jazdą kolumnammi. Jutro jeśli nie zdecyduję się go wymienić na właśnie marmur etc,to wróci on do stolarni aby go nieco pokolorować i podrasować kształt. Co sądzicie, czy takiej grubości pod emitter będzie ok?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...