Skocz do zawartości

Zestaw do "trudnego" pomieszczenia.


iggi

Recommended Posts

Witam Wszystkich Serdecznie

Potrzebne mi wsparcie merytoryczno-techniczne. Urodził mi się trudny temat w zakupionym właśnie domu.
Przyznaję się że przy kupnie nie brałem tego pod uwagę.
Jaki dobrać sprzęt? Jakie rozwiązania w polepszeniu akustyki tego pomieszczenia? Sporo rzeczy znalazlem na forum, ale co do tego pokoju, to potrzebne mi "indywidualne podejscie"
Salon jest akustycznie, cóż nie bardzo. ...
Nawet tv z 5 metrów słabiutko się słucha/ogląda zresztą też. W załączeniu odreczny rysunek.
Nieporozumieniem nawet bym to nazwał , co wypozyczylismy dla nagłośnienia uroczystości rodzinnej. (Pioniera kolumny i Technics jako wzmacniacz) Owszem grało to , ale nie u nas. W naszym salonie spodziewalismy sie sali koncerowej, a było zupełnie co innego.
Nie mamy jeszcze mebli, fakt, prócz ławy kawowej, starego narożnika (na rys brak ale nie sposób nie domyślić gdzie stoja, bo pokój jest na tyle nieustawny,że tylko w lewym górnym rogu się może znaleźć icon_wink.gif oraz stołu jadalnego. Podloga drewno.
Ale mamy za to marzenie i wspólny konsensus z małżonką,(z czego jestem kontent) chcemy słuchać muzyki na porządnym sprzęcie w nie męczący sposób .
Ale od początku, zgodnie z procedurą:
1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?
5000 ale "księgowa" może podwoić kwotę jeśli będzie to również współgrać z jej ideą estetyczną i ogolnego zagospodarowania przestrzeni i zamknie się w niej całość.
2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.
Nowy lub powystawowy
Ale jeśli coś będzie prawie nowe, to przedyskutować warto.
3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy
Stereo. Raczej. Ale jeśli się nie da ze względów akustycznych, to jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie.
Mam tez mnostwo płyt winylowych, coś z nich kiedyś będę chciał odtworzyć. ..
4) Jaki jest sprzęt towarzyszący
TV? Cyfrowy Polsat. Czyli nic.
5) Jaka jest powierzchnia pokoju?
27.3 m2 jak rysunku pootwierane przestrzenie na sąsiednie pomieszczenia
6) Jakiej muzyki słuchamy
Tu jest niestety pełne pokrycie w tym co człowiek stworzył. Można by wymienić czego nie słuchamy. Niczego agresywnego. Jest również wiele nie odkrytych przez nas ścieżek, w które chcielibyśmy się zagłębić .
Rock wszelkie odmiany, od klasyki blues taki z harmonijkowymi solówami, punk, reagge, jazz i z dixielandowskim bandem wlacznie. Żona to samo, choc lubi orkiestry symfoniczne, Bajora, jakaś poezja śpiewana, czasem radio popularne, latynoska BuenaVista ...bywa że i umpa, umpa z okazji zgrupowania rodzinnego, tudzież prywatki. Zatem nie ma granic choć i nie ma niczego do wszystkiego jak zdążyłem się już zorientować. Będą więc kompromisy.
7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?
Baza jednorazowo czyli kolumny wzmacniacz, ale możliwość rozbudowania zestawu jak najbardziej pożądana wręcz konieczna technologia idzie do przodu. Do przemyślenia.
8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony
Muzyka, od czasu do czasu film, radio z sieci, komputer itd
9) Dźwięk jaki lubimy :
Niechaj będzie pelny i czysty, głęboki, rozpoznawalny w szczegółach, bas umiarkowany. Nie mamy żadnych referencyjnych sprzętów odsluchanych ...jeszcze.Nie mamy się czym podeprzec aby móc do końca się określić. Ba, jal to okreslic slowami...cóż. ..Jesteśmy zieloni. Całe szczęście, że nie głusi. Najbliżej nam do Malborka, Tczewa, Grudziądza, Trójmiasto i Elbląg bodajże gdzie można by coś odsłuchać i zobaczyć. Temat świeży więc kuje żelazo puki żona dobra. (Madziu to żart)
Kwestia akustyki to fakt, tragedia: kominek , gołe ściany, ale będą kotary, zestaw wypoczynkowy jakąś witrynę żona planuje, jakiś obraz zawisnie(na płótnie), kwiatki etc, co nie zmienia za bardzo faktu z początku zdania ale szacowne grono osób z fachowym podejściem mam nadzieje może dopomóc w jaknajlepszym rozwiązaniu tej zagwozdki.
Na co bardzo liczymy i za co z góry dzięki. Wszystkie sugestie i propozycje weźmiemy pod uwagę, cóż w przypadku złośliwości jeśli komuś to zrobi dobrze to proszę bardzo.
Pozdrawiam serdecznie
Załączony plik

Pokoj_dzienny.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 154
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Pierwszy post w temacie ładnie napisałeś. I rysunek bardzo pomocny.
Z akustyką warto powalczyć. Jeśli nie profesjonalnymi ustrojami, to naturalnym umeblowaniem, aranżacją tego wnętrza.
Ogólnie dobry dźwięk nie lubi dużych, twardych, płaskich i jednorodnych stylistycznie/materiałowo powierzchni.
Czyli im większe urozmaicenie, tym lepiej. Na pewno jakieś zasłony (grube i gęsto pofałdowane), dywan, duże rośliny doniczkowe, z gęstym listowiem, obrazy na płótnie (pod nimi może być wełna owcza, niezbyt mocno ubita), otwarte regały, półki z książkami, płytami, maskotkami itp.
Jeśli nie czytałeś o akustyce i ustawianiu kolumn, to koniecznie się z tym zapoznaj. Bo akustyka to podstawa i jeden z najważniejszych elementów systemu audio. Bez tego nie można myśleć o wysokiej jakości dźwięku w pomieszczeniu. tu masz linki do miniporadników.
http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen
http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php
Po więcej możesz zgłosić się do mnie na PW podając swój adres mailowy. Wyślę Ci ciekawie napisane artykuły o tej tematyce. Naprawdę warto to znać.

Po przeczytaniu nanieś na rysunek propozycję ustawienia kolumn i miejsca odsłuchowego wraz z podanymi wymiarami. Odległościami kolumn od ścian tylnej i bocznych oraz rozstaw kolumn. A także odległość kolumn od miejsca odsłuchowego i tego miejsca od ściany za nim.

Myślę, że za 5 a na pewno za 10 kzł da się znaleźć super grający zestaw stereo.
Ja jak zwykle proponuję używany, bo będzie co najmniej o klasę lepszy niż nowy. Zamiast poprawnie, czy dobrze może zagrać ekscytująco.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Dzieki wielkie za podjecie tematu,

Oboje z zona jestesmy dosc zdeterminowani do walki o optymalizacje w kwestii akustyki. Zapoznalismy sie z podstawami.
Jestesmy tez otwarci na ewentualnosc pozyskania sprzetu niekoniecznie prosto z fabryki. Acz wzgledy wizualne wowczas beda musialy "grac" rowniez w pierwszym rzedzie icon_wink.gif Technicznie i pochodzenie tez bezwarunkowo. icon_smile.gif
Mamy pieska w domu - o czym nie wspomnialem i choc plynie w niej niebieska krew, to wciaz nieprzewidywalne moga byc jej
zachowania... Strach pomyslec gdy nie zaakceptuje kolumny w domu...
Wracajac do akustyki, to zalaczam na rysunku rozklad glosnikow ,ewentualny - zgodny z zalozeniami i planami poprzednich wlascicieli (przylacza antenowe, gniazdka elektryczne), ktory raczej tylko w tym miejscu moglby sie znalezc.
Tak wiec, zakladam odleglosc miedzy glosnikami do 3m, odsuniecie osi glosnika max 0.9 m od scian, co juz bedzie powodowac potykanie sie o nie w trakcie wchodzenia do pomieszczenia, wychodzenia i wchodzenia na taras. Jesli bedzie to wymagalo ekwilibrystyki przy poruszaniu sie po domu, to bedziemy je stosownie "dosuwac" do scian. Dorysowalem hipotetycznie kanape, jakis fotel typu uszatek do gapienia sie w ognisko w kominku (bedzie to to zapewne "plywac" po pokoju), dorysowalem rowniez jakas szafke RTV i niska raczej ona bedzie, no i cos a'la witryna. obrazy trzeba namalowac, wiec troche zejdzie. Persy niestety nie wchodza w rachube, zona jest alergiczka i akceptuje jedynie dywaniki lazienkowe. Sadze, ze dzisiaj na rynku sa jakies dywany dla alergikow-ale moze sie myle...
Sorry za brak polskiej czcionki, pisze na obcym sprzecie, rowniez za slabe rysunki, kopiarka takze z demobilu.

Na priw zglaszam sie po reszte materialow, jak dojde jak to zrobic, bo na forach nie jestem obyty
Pozdrawiam i raz jeszcze dzieki.

pokoj_z_glosnikami___propozycja.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by pomyśleć o kolumnach typu Canton, Do takiego pokoju będą ok. Ale musisz wiedzieć, że wymagają one niezłego wzmacniacza.
Musi być dobry jakościowo ale także wydajny prądowo. Byle wzmacniaczyka nie kupisz.
A dobry niestety kosztuje. Na pewno lepiej powyżej 2kzł niż poniżej. Oczywiście im więcej, tym lepiej. I na pewno nie chodzi o bezsensowne wydawanie pieniędzy, tylko gdy się znajdzie odpowiednio dobry wzmacniacz.
Ale rzecz jasna najpierw jednak trzeba wybrać kolumny a dopiero do niego dobrać odpowiedni wzmacniacz.
Źródła i okablowania na tym poziomie także nie można zaniedbać.

Odpowiedniego dywanu warto poszukać. Być może są takie dla alergików. Na pewno jeśli będzie się go często odkurzało nie powinien stanowić kłopotu. Ale warto poszukać opinii na forach tematycznych, w internecie.

Cytat

Tak wiec, zakladam odleglosc miedzy glosnikami do 3m


Co do złośliwości, to pozwolę sobie na taką icon_wink.gif :
Odległość między głośnikami ustalił już konstruktor a później producent kolumn. Ty możesz ustalić odległość między kolumnami. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tymi kolumnami?
Reflektujesz na np. Canton RC-L? Można patrzeć na Allegro czy OLX, ale pewniej i taniej kupisz na niemieckim Ebayu.
Jeśli możesz po nie pojechać, czy masz kogoś, kto by Ci je z Niemiec przywiózł, byłoby super.
Ostatecznie można się dogadywać ze sprzedającym w kwestii wysyłki do Polski.
Oczywiście kolumny trzeba kupić z kontrolerem (control unit).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, drogi Kolego bardzo sklaniam sie ku nim (lub digital 2,1) ze swiadomoscia rzecz jasna, ze bedzie tez potrzebny konkretny wzmacniacz.

Istnieje jednakze maly problem, nie ma mnie w kraju, bujam sie na afrykanskich wodach. Wciaz szukam, ogladam, wertuje. Mocno sie wczytuje w te wszystkie recenzje, rankingi... i tyle moge. Jedyny w tym pozytek, ze kiedy wroce, to mam nadzieje bede juz troszke bardziej przygotowany merytorycznie. Bede gotowy wejsc do np salonu i bardziej pewnym glosem poprosic o odsluch wybranego sprzetu. Wiedziec juz troche czego szukam.
Wiele juz spraw zalatwilem "zaocznie" via email, telefon. Moglbym zdac sie na zone, np ona osluchala by cos, wyrobilaby sobie opinie, podzielila sie wrazeniami (ale pewnie nie podjelaby ostatecznej decyzji decydujac sie na kupno chcialaby poczekac na mnie). Prawde mowiac teraz jest po szpitalu i potrzebuje czasu na rewitalizacje icon_smile.gif wiec chyba sie nie moge na nia zdac...
Ten canton RC-L jest super, z punktu widzenia dobrej "prasy" jak i polecalnosci powoduje, iz mam ochote normalnie uruchomic "procedure" czyli rzucic wszystkie sily aby po prostu juz go miec. Jak lodowke... czy cokolwiek. (bez urazy drodzy Audio forumowicze) Tylko rozsadek powstrzymuje icon_smile.gif

Wiadomo sprzet uzywany, duze ryzyko-np pojechanie 1700km po sprzet ktorego na zywo nie sluchalem/widzialem...ba wyslanie kogos tam za mnie !( Acz, zawsze lubilem kolekcjonowac silne wrazenia, choc zona jest skutecznym hamulcem tychze zakusow) Mam tez sporo za soba nie trafionych zakupow na alle..o Mysle ze najbardziej bedzie mozliwy wypad gdzies po glosniki osobiscie polaczony ze zwiedzaniem okolicy czyli 2 w jednym.
Zapewne wieksza satysfakcje sprawia granie w domu sprzetu, ktory sie wlasnymi staraniami, podpartymi glebokim przemysleniem i przygotowaniami do tego domu sprowadzilo-ma sie tez do tych przedmiotow bardziej osobisty stosunek... itd. Wszyscy to wiemy.
Tak wiec wyglada sytuacja. Do tego trzeba tez uzbierac troche wiecej grajcarow, zeby nie zabraklo na kabelki icon_smile.gif
Z zona ustalilismy, ze najpozniej przy choince cos juz musi w naszym domu grac i to cos porzadnego (cytuje slowa zony)Uwielbiam ja za to, ze gramy do jednej bramki.

Dzis dostalem tez z Tczewa wiad. na priv, ze cos u nich posluchac mozna.

Odnosnie wczytywania sie w recenzje, to i tak wielokroc wiekszy wplyw na podjecie decyzji bedzie mial glos szacownego grona Was, expertow, osob, ktore temat maja przerobiony na wielu plaszczyznach. Chwala wam za to. W szczegolnosci Tobie 'f1angel'.
Tak przy okazji, mam sporo winyli nie wiem ile, ktorej pozbywac sie nie mam zamiaru - stara kolekcja, czesc tez po Kuzynie, (celowo z duzej litery) ktory wprowadzal mnie w swiat muzyki, duzo polskich wydan-80%??, 3 chlopa taszczylo to w wielkim kartonie po starym Trinitronie. Napewno pokusimy sie na odsluchanie czegos po inwentaryzacji.
Jestesmy juz w wieku, gdzie chetnie przywoluje sie dawne wspomnienia, a nic nie zapewni lepszego wrazenia jak starej plyty trzask... icon_wink.gif
Jeszcze jedna dygresja. Jak tonpress , muza , pronit, ruska meliodia(to nawet na unitrze glucho gralo) etc jakosciowo nagywal? Nigdy nie sluchalem tego na czyms lepszym niz adapter czerwona unitra.
Ok. krotko, bo sie rozpisywac zaczne icon_smile.gif , (wychodzi fakt ze na statku nie ma krajanow) kilka propozycji na gramofon, taki na poczatek...Co polecisz?
Pozdrawiam z Angoli. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam , czytam, wertuje testy. .. i ból głowy normalnie.
Chciałbym się podpytać o LINN KEILIDH -podłogowe -widzę kilka ofert w dość fajnej cenie.
Czy warte są zachodu w kontekscie pomieszczenia? Wzmacniacza. Jakieś rekomendacje?
Idąc dalej Canton Ergo 900 DC i Yamaha Soavo 1.
Gdzie ten ostatni bardzo podpasowal żonie, hmm wizualnie.
Prawdę mówiąc testy, poza częścią techniczną rzecz jasna, to są bardzo piękne opowiadania literackie, jednak nie bardzo, tak jednoznacznie pomagające, by się przyczynić do zainteresowania daną kolumną. .. Z całym szacunkiem dla autorów, bo robota tytaniczna. Od czego zacząć słuchanie? ??
Dzięki z góry za kilka uwag odnośnie powyżej wymienionego sprzętu tudzież innych, godnych polecenia modeli.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się stało drogi Panie, że tak "spadłeś" z tymi kolumnami? Czyżby żona? icon_wink.gif
Nie daj się, niech ona decyduje o wystroju domu, kosmetykach, ciuchach, zaopatrzeniu domu. Ale o dźwięku decyduj Ty.
Miały być Canton RC-L albo Digital a tu co? icon_rolleyes.gif
Wracając do Twojego pytania. Grania kolumn Linn nie lubię, Yamaha fajnie wygląda, ale gra dużo słabiej niż wygląda.
Japońskie ucho co do kolumn jak dla mnie niestety się nie sprawdza. Wzmacniacze, to inna bajka.
Canton Ergo 900 DC są trudne do napędzenia.
Iggi, nie kombinuj. Bo przekombinujesz. icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podjęcie tematu. f1angel

Hehe, no tak, kombinujemy trochę, zawstydziles mnie wygląd rzeczywiście przyciąga oko, ale też przeraza fakt, jak rzadkie są głośniki digital lub rcl na rynku, na naszym w ogóle nie ma, lub jakoś nie mogę znaleźć. Rodzi się pytanie zatem, i je zadam niniejszym. Gdybym miał iść w tym kierunku, a zaznaczam, że nie słuchałem żadnych kolumn i zdaję się na Twoją opinię, to jaki wzmacniacz mam brać do kantonow?, najlepiej z rzeczy osiąganych / dostępnych w pobliżu. Rany, bym zapomniał, jakiś odtwarzacz CD na początek. Nie wiem, czy jak wrócę do kraju, nie zniknie z ebaya digital. Bo chyba w ciemno nie ma co brać bez słuchania. . Chyba napiszę do Niemca. .. donerwetter a co mi tam. 
PS.Trudne do napędzenia tzn wąski wachlarz sprzętu który pokaże ich możliwości? ?? Czytaj więcej kasy? Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem Cię zawstydzić. Raczej miałem zamiar poznać powód takiej decyzji. A, że często żony decydują o np. kolorze kolumn, to tak "strzeliłem". Ale bez urazy mam nadzieję?

Trudne do napędzenia, znaczy że wzmacniacz musi być dość mocny a na pewno bardzo wydajny prądowo. W dodatku wzmacniacz do takich kolumn nie może być tylko mocny, jak jakiś niedrogi Onkyo czy Denon, ale być w miarę bez wad. Najlepiej ze sporą dozą finezji w brzmieniu. A to niestety kosztuje. Dlatego można w pewnym stopniu określić, że to wąski wachlarz wzmacniaczy.

Może jak kupisz już kolumny i zobaczysz ile Ci zostało na wzmacniacz, to dasz znać a wówczas poszukamy.
Nie wykluczone, że jeśli budżet będzie zbyt mały, wzmacniacz będzie należało potraktować jako tymczasowy, zdając sobie sprawę z jego skromnych możliwości ograniczających pełną jakość dźwięku/brzmienia.

Odtwarzacz na początek może być jakiś tani. Na jaki zostanie. A później będziesz składał na lepsze źródło.

Co do Canton Digital, to ważne by kupić w dobrej cenie. Są to tak dobre kolumny, że na pewno sprzedasz za rozsądną cenę, jeśli Ci się nie spodobają.
Może nawet nic na nich nie stracisz. Albo bardzo niewiele.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ok, rozmawiałem z żoną na ten temat. Doszliśmy do jakiegoś konsensusu, że nie o "mebel "nam chodzi, a jednak o dobre brzmienie. Choć wygląd ma znaczenie. To udało się odpuścić z preferencjami koloru icon_smile.gif
Jest jakiś uniwersalny sposób na sprawdzenie przed zakupem głośników, już gdzieś chyba czytałem na forum to chyba znajdę. Jakieś wskazówki jak wyłowić niedomagania , gdzie zapuścić żurawia etc. O to mi chodzi.
Ale teraz, 1) hipotetycznie kupiłem kolumny i okazało się, że przykładowo zawieszenie do de. "Remont" głośnika tej klasy niechybnie kończy się co najmniej "burzliwa małżeńską dyskusją"...Co robić?
Dalej.2)
Czy jechać do sprzedawcy z własnym klockiem? Własnym cd?
Apropos może być na początek do kantona to to
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6429248124
Panowie sugerują na forum że na początek idealnie.
Sorry za wysyp pytań, wątpliwości, obaw i dzięki za cierpliwość. icon_smile.gif Poozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem na razie do jednego z dwóch sprzedawców digital 2.1
no i wyłożyłem mu sytuację. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Napiszę też i do drugiego aby zwiększyć szansę icon_smile.gif
Poszły konie po betonie, jak mawiał ojciec gdy już zaczęło kapać w bimbrowni.

Aha, ten droższy sprzedający wstawił coś jeszcze
https://m.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/m...659443-172-8202
może rozważyć by wziąć w pakiecie? Ogólnie ile zaproponować za taki pakiet lub tylko głośniki. ..
f1angel co sądzisz o tym? Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canton Digital, to świetne kolumny, bez gadania. W podobnej cenie bardzo trudno kupić lepsze. Chyba, ze ktoś ma inne gusta brzmieniowe.
Ale nie możesz podłączyć tych kolumn do nawet fajnie grających wzmacniaczy, ale niskiej klasy, czy niskiej mocy.
MF E11, to fajny wzmacniacz, ale do kolumn w podobnej cenie. I raczej niezbyt dużych, nie za bardzo wymagających.
Na początek i właśnie takim minimum mógłby być wzmacniacz MF X-150. Gra całkiem dobrze, wysokie ma świetne a niskie raczej krótsze, delikatniejsze. Choć też moim zdaniem to jeszcze dużo za słaby wzmacniacz.
Myślę, że do Cantonów nie ma co "żydzić" na wzmacniacz. Pisałeś przecież, że stać Cię na parę tysiaków. Ja widziałbym do tych kolumn jakiś za nie mniej niż 4 - 6 kzł. A kupienie im takiego jak ASR Emitter byłoby świetnym rozwiązaniem.
Miałbyś tu dźwięk (oczywiście z jakimś dobrym źródłem i okablowaniem), który jeszcze kilkanaście lat temu niektóre magazyny audio określały jako hi=endowy. Być może docelowy?
Teraz na takie miano zasługuje wg nich tylko sprzęt bardzo drogi. Co najmniej po kilkadziesiąt tysięcy sztuka. Wiadomo, materiały i robocizna drożeją.
Robi się też coraz droższe, bardziej wyrafinowane (choćby wzorniczo icon_lol.gif ) urządzenia.
A kto kupiłby hi end za 80, 180 czy więcej tysięcy, gdyby mógł mieć tak określany już za 10 tysiaków? icon_twisted.gif

Do sprzedającego najlepiej oczywiście byłoby pojechać z własną elektroniką i ulubionymi nagraniami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki f1angel,
ok, czyli wymieniony wzmacniacz jak widze to nastepny bialy kruk, jesli chodzi o czestotliwosc pojawiania sie na "uzywanym rynku"
O! a jakie ceny.
czyzbym musial naciagac budzet? Zona na to raczej nie pojdzie, zwlaszcza ze myslelismy o komplecie w tych pieniadzach, ehh, coz czekam, tylko czas leczy zmartwienia...
W moim wypadku wyjazd do rajchu po kolumny i wzmacniacz to dodatkowo koszt i jakas ilosc farta, bo nie czuje sie kompetentny, by stwierdzic, ze to co nabywam jest w dobrym stanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASR to jest powiedzmy optimum. I mógłbyś dążyć do czegoś takiego a niekoniecznie kupować teraz.
Ale tymczasem namawiam do kupienia czegoś lepszego niż wzmacniacze do 2 kzł. Szczególnie jeśli zdecydowałbyś się na Canton Digital albo choćby RC-L.
Ile możesz przeznaczyć na wzmacniacz?

No, chyba że decydujesz się jednak na tańsze kolumny, mniej wymagające, to i wzmacniacz może być tańszy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel, to jest baardzo apetyczna propozycja, ale bedzie rodzic dodatkowe starania, koszty, slowem wejde w wir dokupowywania, wiem bo znam siebie i mam kilka hobby icon_smile.gif fotografia, turystyka wodna, wedkarstwo,ale mamy tez prorytety, jak chocby dokonczenie domu, wiesz - elewacja, podbitka, taras,ogrodzenie,umeblowanie w salonie... etc teraz wchodzac w ten wir wykreslam ze dwa wymienione priorytety. Zona juz lekko oslabla slyszac wzmacniaczu - jakie to sa pieniadze icon_smile.gif bedzie sie bala sluchac na nim icon_smile.gif )) , chcialbym zebysmy mieli calkowita zgodnosc co do wyboru sprzetu, bo pozniej nawet kurzu mi nie bedzie chciala wytrzec. icon_wink.gif
Jesli nie znajde godnej okazji w rajchu, to bedzie trzeba konfigurowac cos innego. Myslimy o tym zeby zestaw skompletowac i miec spokoj na kilka lat. Wroce i bedziemy z zona sluchac, bo to chyba warunek konieczny, generalnie nie wiemy jakie brzmienie nam bedzie podchodzic, ba wciaz nie moge sobie wyobrazic, by w takim salonie jak nasz cos bedzie brzmialo... tak troche pesymizm mnie dopadl...:)Wiem , brzmi to wszystko jakbym wymiekal icon_smile.gif ale musze balansowac miedzy wieloma wazkimi czynnikami.
Budzet mysle, ze bedzie trzeba rozplanowac jakos tak 50-60% kolumny 40-30% wzmacniacz+kable i reszta na reszte czyli Cdek i jakis "Bernard". Przeczytalem juz wiele wpisow na forum i gdzies juz spotkalem taki podzial.
Taki podzial mi tez chodzil po glowie: kolumny i wzm.i transport 2000Eur i reszta na reszte

Tak z innej beczki, czy kolumny infinity kappa 7.2 to temat do podjecia do tego pomieszczenia? Daj mi prosze kilka punktow zaczepienia, nawet skrajnie innych, jakies linki, chcialbym miec jakis realny komplet propozycji , ktore sie przydadza jako plan B.
Dziekuje ze jako jedyny na razie podjeles temat i bardzo znaczaco podniosles juz moj stan wiedzy, jak i swiadomosci, choc dopiero zaglebilem sie w ten las.
Moze jeszcze ktos cos dorzuci?
Dzieki wielkie.
Lecz nie powiem, plan A still in force. icon_smile.gif ) ,baardzo mi lezy, ale ludzka rzecz odpuscic, by sie zonie nie narazic. icon_smile.gif

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpuszczony wątek bo czytany z wielkim zainteresowaniem icon_smile.gif.
Tym bardziej, że sprzęt o którym rozmawiacie to już klasa.
Też mam dom i też jeszcze tak do końca nie wykończony. Rozumiem Twoje rozterki. Ale na Twoim etapie zaangażowania nie odpuściłbym już stereo takiej klasy. To podobnie jak parkiet, szafa czy kominek wyposażenie na lata. Wymiana zwykle wiąże się ze stratą więc nie bawiłbym się w półśrodki. Jesteś z tego co czytam mądrym gościem i wiesz o co mi chodzi. Podziwiam zaangażowanie Twojej żony bo widać, że gracie do jednej bramki i tworzycie zgrany duet.

Trzymam za Ciebie kciuki i napewno decyzja którą podejmiesz będzie właściwa icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki audiowit,
Bardzo milo i zona musi to przeczytac, juz ja dopilnuje icon_smile.gif
Kolega Profi wlasnie mnie dodatkowo zdopingowal, bo mam mozliwosc dogrania odsluchu sprzetu o ktorym mowa.
Dzieki!
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, myślę, że odsłuch będzie sprawą decydującą. Oczywiście nie widzę inaczej, tylko że z żoną icon_biggrin.gif
Weźcie swoje ulubione nagrania i jedźcie na odsłuch.
Co do Infinity, to są na pewno świetnie kolumny, ale krótko napiszę. Raczej je sobie odpuść jeśli nie masz środków na Emittera.
Bo jak niektórzy piszą Infinitki grają nawet nieźle z tańszymi wzmacniaczami, ale z moich doświadczeń wynika, że jednak potrzeba im super wzmacniaczy. Ja celowałbym raczej w Cantony.

Ile masz wydać na zestaw, Ty decydujesz. Rozumiem, że masz inne potrzeby.
Ale rzeczywiście jeśli teraz kupisz coś gorszego, to później stracisz na odsprzedaży, by móc kupić jakiś lepszy element.

Ja już od lat mawiam, że pokój najlepiej mebluje mi muzyka. icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Iggi. Po odsłuchu podziel się wrażeniami. Rozmawiamy szczerze. Nie ma się co bawić w dyplomację bo forum czyta wiele ludzi. Kierują się później naszymi wpisami dobierając sprzęt.


Napewno, juz ja uzyje takich slow, ze te miekkosci/twardosci i inne subtelnosci dotra do kazdego, kto ma wyobraznie icon_smile.gif) oczywiscie jesli temat dojdzie do skutku. Gdyz najwczesniej za mc icon_smile.gif trzeba sie tez dopasowac, bo obaj reprezentujemy ta sama branze icon_smile.gif
f1 angel, ladnie powiedziane z meblowaniem pokoju. icon_smile.gif
Emitter, kurcze nawet o czyms takim nie marzylem - out of range. No coz trzeba zaczac szukac icon_smile.gif zreszta glosnikow tez, od tego Niemca nie dostalem odpowiedzi ...

Dzieki wam wielkie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

czy ta oferta niejest ciut drogawa?


https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige...437535-172-8202

f1 angel,

mozna prosic o zinterpretowanie bo ich weisse nicht?

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige...627693-172-4578

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige...563566-172-8258

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige...7000259-172-384

to emmitery z cenami do przelkniecia, ale ktory warty zachodu???

czy moze mi ktos z Panow pomoc?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://highfidelity.pl/@main-174&lang=

wzmacniacze-stereo/895-emitter-1

Iggi. Emittera są dwa modele. Poczytaj sobie bo ja gdybym miał kupować coś takiego to już miałbym przewertowany internet do mułu.

Emittera wychodzily też wersje specjalne w różnych wykończeniach.
Nie wiem czy się też kondycjonery czymś nie różniły. Ten pierwszy link, który podałeś to właśnie chyba taka edycja.

Natomiast cena tego cantona wydaje mi się nieco zawyżona. Stawiam, że można je kupić zależnie od stanu między 4.5 a 5.5kzł. Koledzy mylę się? Chyba nie...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...