Skocz do zawartości

Zestaw do "trudnego" pomieszczenia.


iggi

Recommended Posts

Dzieki za linki, drukuje do poduszki icon_smile.gif i rzeczywiscie nic nie wiem, wiec czekam na konkret od f1 angel, bo chyba cos mial na mysli, podpowiadajac emittera.
Odnosnie cantona to jest jeszcze za 800 e i ten gosc wlasnie nie odpisal jeszcze. W ogole sa tylko dwie oferty, (chyba ze ktos by cos mi wynalazl).
mysle ze wyzej wymieniony za 1000 e mozna by negocjowac jesli sie w ogole da.
Tymczasem zaraz dzwonie, bo znalazlem furtke, mam "krewnego" czyli siodma woda ale chcialbym go poprosic o posredniczenie. Moze przynajmniej rusze cos z tematem na przyszlosc, bo przeciez cos sie w koncu konkretnego pojawi.
Optymizm mi powrocil, ciekawe ile takich wahan bedzie do finalu icon_smile.gif )))

tu cos z alle dla pogladu ... ciezkie to to. icon_smile.gif
http://allegro.pl/asr-emitter-2-exclusiv-a...6429783216.html
Bardzo dzieki za linki i troche swiatla.
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 154
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Iggi ten sprzęt powinien sprawiać Ci przyjemność. Jak będziesz zmeczony, wkurzony, zawiedziony, i jeszcze inne ony to sobie włączysz jazzik, jakiś taki koncercik albo może Edith Piaf. Weźmiesz sobie kieliszek czerwonego wina, usiądziesz przed kominkiem na swoim fotelu uszatku i pomyślisz. '' Kur...cze, jak do brze, że czuwał nademną Anioł icon_wink.gif i kupiłem ten sprzęt icon_smile.gif

130 kg się nie przejmuj. To chyba wersja bateryjna. Ale to już inny stopień wtajemniczenia. Ty będziesz miał z 60-70 kg icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Iggi ten sprzęt powinien sprawiać Ci przyjemność. Jak będziesz zmeczony, wkurzony, zawiedziony, i jeszcze inne ony to sobie włączysz jazzik, jakiś taki koncercik albo może Edith Piaf. Weźmiesz sobie kieliszek czerwonego wina, usiądziesz przed kominkiem na swoim fotelu uszatku i pomyślisz. '' Kur...cze, jak do brze, że czuwał nademną Anioł icon_wink.gif i kupiłem ten sprzęt icon_smile.gif



W rzeczy samej, audiowit, gdyz jakims cudem jota w jote odgadles, o czym moja zona mi kiedys wspomniala w jednej z rozmow na temat audio preferencji. Ha, Edith, wino, kominek i uszatek !! Brawo ! icon_smile.gif
Ten Aniol tu widze czuwa nad wszystkimi, wiec chwala na wysokosciach !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Micha mi sie cieszy, bo mam ta furtke juz otwarta i poznalem wlasnie "szwagra", co prawda przez telefon, ale pelen "assistance" mam juz zapewniony, wiec teraz tylko mu linkowac, a poznamy sie dopiero, gdy za jakis czas niebiosa zesla jakiegos akuratnego oferenta.


No i to jest kolejne potwierdzenie, że muzyka łączy ludzi icon_smile.gif

Czyli fajnie wyjdzie, tylko trzeba cierpliwości!

Pozdrawiam. PS. Iggi - pliiis nie cytuj niepotrzebnie całych wypowiedzi poprzednika, bo dostajesz roboty Moderatorom ... a u tak mamy jej wystarczająco dużo icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pozdrawiam. PS. Iggi - pliiis nie cytuj niepotrzebnie całych wypowiedzi poprzednika, bo dostajesz roboty Moderatorom ... a u tak mamy jej wystarczająco dużo icon_sad.gif


Sorry RoRo, nie mialem pojecia. Zalatwione. Nie mam zbyt duzej praktyki. Myslalem ze to tak samo dziala icon_smile.gif . Ok, juz nie bede. Dziekuje za sugestie i dobre slowo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iggi. Niestety przeceniasz moje możliwości. Bo ani niemieckiego nie znam, ani nie wiem ile takie kolumny czy wzmacniacz powinny kosztować jako używane.
Co do kolumn, to chyba gdzieś Profi pisał w którymś wątku (jak Ci się chce poszukaj w tematach nie starszych niż miesiąc chyba).
Z ASR Emitter, to już w ogóle dawno nie miałem styczności. Po prostu trzeba szukać najciekawszej oferty, Byle byś nie kupił wzmacniacza bez zasilaczy.
Proponowałem te kolumny i wzmacniacz, bo świetnie grają. A nie są tak oklepane jak inne wysokiej klasy elementy, więc nie kosztują tak dużo jak inne.
Ceny można też sprawdzić w archiwum Allegro. Choć u nas nieczęsto się sprzedaje takie rzeczy.
Czy Ebay ma takie archiwum nie wiem. Trzeba by poszukać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
No czy się będziesz cieszył i finalnie podziękujesz, to się jeszcze zobaczy icon_wink.gif

A tego Good job'a nie znam. Wypowiadał się tu? icon_mrgreen.gif

Myślę, że nie będziesz żałował. Bo to są kolumny na tyle dobre, że elektronikę możesz dobierać do nich wciąż lepszą i zawsze jeszcze coś ciekawego pokażą. Gdybyś nabył niewiele tańsze jakieś średniaki, to ich potencjał bardzo szybko by się "skończył" i mogłyby się stać najsłabszym elementem zestawu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Jest napięcie, a jakże. Przejawia się ono w niepewności, a i teraz w trosce o dostępność wzmacniacza, na który się zdecydowałem. Obawiam się, że w momencie wyjazdu po kolumny, mogę nie mieć żadnej alternatywy. Tak, emitter w dobrych pieniądzach nieosiągalny. Zastanawiam się czy, i jak sie uporam z problemem w przypadku wtopy. Do tej pory wciaz wisi kilka ofert na rynku, niektóre to "podejrzane" pozycje, lub po prostu po za finansowym zasięgiem. Jako początkujący, jednak jestem skazany na jakiś może tańszy , acz zacny element zestawu.
I tu pytanie.
Czy audiolab 8000A to dobra propozycja na początek?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiolab 8000A jest to dobry wzmacniacz. Jeszcze lepszy jest Audiolab 8000S (wersja robiona jeszcze w Anglii).
Ale to nie są wzmacniacze do tej klasy kolumn, które zamierzasz kupić.
No, chyba, że Twoja sytuacja finansowa dramatycznie się pogorszyła?
Jeśli nie, to nie ma co iść "po taniości", bo będziesz miał "tani" dźwięk.
Jakbyś nie dał rady kupić Emittera, to na pewno znajdziemy jakiś choć przyzwoity wzmacniacz, który je dobrze napędzi.
Z rozwinięciem skrzydeł najwyżej trochę poczekają icon_wink.gif
Na początek to już bardziej Roksan Caspian. Ale naprawdę na początek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, zaraz się biorę za "analizę" tychże modeli. Tymczasem, bo od tego newsa powinienem zacząć jest nawiazany kontakt ze sprzedawcą w klapkach ?? ( tzn nazwałem aukcję dla potrzeb własnych, by się nie pogubić, a to stąd, że facet skadrowal swoje kuboty robiąc zdjęcie emittera) No więc to jest starszy model jedynki i facet zaleca przywiezienie własnych głośników do sprawdzenia/testu wzmacniacza.To mnie nie przeraża, bo zakładam, że cantony będę miał już w bagażniku. (Nie mam pojęcia czy kable pozyskam - dopiero teraz pomyślałem o tym) Cena wzmacniacza 850 euruskow. Nawet nie wiem jak to podłączyć. ..
Pytanie : Czy nie jest tak, że ten emitter się bardzo mocno grzeje? Nawet nazwa sugeruje. ..icon_smile.gif
Angel jakbyś zgadł właśnie z tymi finansami, gdyż żona mi wymięka lekko, co prawda jeszcze akceptuje powyższe, ale będę miał kłopoty z zatwierdzeniem budżetu na źródło i kable. .(..echh no właśnie, jeszcze te kable.)
Mówi, że trzeba dom najpierw skończyć. ..nie rozumiem po co te nerwy icon_wink.gif
Odnośnie zaś Audiolaba 8000A to jest on do wyrwania w Danii, a Pan sprzedający (tak, tak, nie czekałem i już wysłałem do niego maila tak na wszelki wypadek ) dorzuca do niego kolumny, bodajże dali. Ktoś jest zainteresowany ofertą, to mogę go gładko wprowadzić. Pan Henrik to spoko gość.Cena 1400 koron stan perfekt prócz tego ze guzik flat przy przełączaniu jeśli dobrze skumałem daje jakiś szmer, czy też stuk.
Wracając do tematu szwagier z niemiec odrobił lekcje i jeszcze będzie trzymał sprzedającego w gotowości.
Piękna podróż więc nam się szykuje naturlich jeśli to wszystko wypali . Jak to miło, że zalogowanie na forum prócz czerpania wiedzy z kontaktu z prawdziwymi audio ekspertami podniesie nam także poziom naszych przeżyć poznawczych zwiedzając Europę icon_smile.gif
Może nawet i pozwoli nabyć wzmak i kolumny. ..icon_smile.gif zamiast widokówki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kable się nie martw. Raz, że mogę dać Ci namiary na faceta, który robi mi kable. Oczywiście w bardzo atrakcyjnych cenach. Dwa, możesz kupić używki.

Dobrze zrozumiałem, że masz Emittera 1 za 850 euro? Jeśli tak to b. dobra cena.

Dobrego cd( nie mówię wybitnego) możesz kupić tanio -+ 1000zł.

Podstawę czyli wzmak i kolumny musisz mieć dobre.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiowit, tak. Jest w tej cenie, a z kablami jakimikolwiek to chyba muszę jechać bo kolumny sprzedawane bez, z kolei gość od emittera nie ma kolumn. To kabli raczej też nie. Oczywiście ustale to wkrótce. Ale ogólnie temat jest podejrzany aukcja wisi już długo i może być coś na rzeczy. Ale lepiej nie martwić się na zapas. ..Tylko przygotować się na każdą ewentualność.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to za 850 ojro to sam takiego bym sobie wzioł. Żebym jeszcze miał gotówkę...icon_smile.gif bo składam kolejny zestaw i powpłacałem zaliczki rzemieślnikom.
Chyba nie muszę Ci mówić, że trzeba go przed kupnem przesłuchać. Takie okazje żadko się zdażają i trzeba być ostrożnym.
Kable do odsłuchu mogą być jakiekolwiek. I tak gość nie ma takiego pomieszczenia jak Ty. Kablami tylko się koryguje. Nie trzeba mieć niewiadomo czego. Zwykłe głośnikowe 2,5 czy 4 kwadrat.
Masz kogoś kto będzie z Tobą i się cokolwiek zna? Pooglądaj dobrze, obwąchaj. Przez chwilę głośno odsłuchaj tak na 12 00. Przez chwilę na 8 00.

Za młody sprzęt żeby kondensatory mogłuy być wyschnięte. Uważałbym czy końcówki nie przysmażone. Posłuchaj na balance każdego kanału z osobna. Zwróć uwagę czy równo grają. Powinny też równo się grzać.

Poproś, żeby go wcześniej nie włączał. Od momentu startu potestuj go z godzinkę. Niech trochę pogra głośno. Zobacz czy po nagrzaniu się nie wyłącza. Powinien po nagrzaniu mieć miekki dzwięk i głęboki. Zaraz po włączeniu będzie płaski i pudełkowaty.

No nic, powodzenia icon_smile.gif

A widzę, że Profi Vincenta zaproponował. Widzisz, jak z Emitterem nie wyjdzie to jest kilka ciekawych modeli i od Audiolaba też. Choć powiem Ci, że ja bardzo lubię i cenię audiolaba, że cena w stosunku do jakości w tej firmie zawsze była rewelacyjna. I chyba nigdy nie mieli potknięcia. Wszystkie modele bardziel lub mniej ale zawsze wybijały się na tle konkurencji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profi miesza cały czas icon_smile.gif Te krajoznawcze wycieczki też jego zasługa haha.
Dzięki Audiowit za baardzo istotne rady. Ano zobaczymy. Tymczasem Caspian to bardzo bardzo ciekawe urządzenie i dzięki f1angel za zwrócenie uwagi, nie wiem jeszcze czy coś z drugiej ręki i w znośnej cenie jest na rynku.
No i Profi namieszał ładnie po czym poszedł spać. Ale dał jakiś ciekawy temat do rozgryzienia. .. 150 km od emittera.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty możesz za minutę wsiąść do samochodu i pojechać. Ja muszę 2 miesiące czekać aż się zrobi. I kto ma gorzej? icon_wink.gif

Fotel uszatek, kominek, czerwone winko stojące na pomocniku obok uszatka i Edith czekają......icon_wink.gif tak będę kusił...

Profi po prostu poszedł spać! A Iggi będzie błądził po bezmiarach internetu i szukał, niuchał icon_smile.gif. Też Cię pocieszę(choć marna to pociecha), że Profi też musiał dokopać się do internetowego mułu żeby wymarzone swoje audio z tego mułu wyciągnąć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzięki Wam to nawet bardzo mocno nie błądzę, wiele rzeczy podajecie na tacy.
Audiowit dobrze, że trochę czasu na to mam. Na ten cały muł. Kupę wydruków porobilem , bo nie raz nie mogę być on line więc uzbieralo się troche makulatury, więc ryje i ryje w tym mule, coś tam zaczyna powoli się rozjaśniać.
Po kolumny dogadałem się na 11go 12go w Amsterdamie.
Teraz stoję na kotwicy w jakimś buszu, więc buszuję. Dosłownie.
aha, i nie mam nikogo kto się zna, śmiem nawet stwierdzić, iż w tym składzie, w jakim pojedziemy ja się będę najlepiej znał. 😂 Bo oprócz żony, to szwagra też ze szwagierką wezmę - taki plan 😀
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Zacznę od strony, gdzie się mnie nie spodziewaliście icon_wink.gif
Bardzo mnie cieszy Wasze poczucie humoru. Czytam, czytam i cały czas się uśmiecham. A sera przede mną nie ma.
Cytat

Mówi, że trzeba dom najpierw skończyć. ..nie rozumiem po co te nerwy icon_wink.gif


No tu się uśmiałem. Jasne. Dom nie zając, nie ucieknie a sprzęt może icon_idea.gif icon_lol.gif

Iggi, ja na podstawie własnego i cudzych doświadczeń napiszę tak. Atakuj najwyższy szczyt jaki jesteś w stanie osiągnąć.
Nie patrz na pagórki. Bo jak Cię lumbago połamie, to później będziesz żałował, że mogłeś a odpuściłeś. Paniał żaluzju? icon_mrgreen.gif
Koledzy mają rację co do wzmacniaczy. Jeśli już tak by się stało, że nie będziesz w stanie kupić Emittera, to możesz patrzeć jeszcze zarówno na Xindaki jak i na Vincenty.
Te firmy produkują świetne i niedrogie wzmacniacze.

Nie wiem jakie masz obawy z grzaniem się Emittera? No grzeje się, jak wiele innych wzmacniaczy. W zimę najwyżej trochę przykręcisz grzejniki.
W lato otworzysz okno.

Co do CDka i kabli, to jak napisał Audiowit można jakiś czas pograć na niedrogim odtwarzaczu i jakichś podstawowych a dobrych kablach.
Czasem nawet lepiej będzie gdy źródło niezbyt wyrafinowane.
Ale rzeczywiście podstawa to akustyka pomieszczenia (nie zapominaj o tym), kolumny ( i ich odpowiednio dobre ustawienie) i wzmacniacz.

Jeśli miałbyś wszystko od razu najlepsze, to bardzo szybko się do tego przyzwyczaisz i Ci brzmienie zestawu spowszednieje.
A jak od czasu do czasu wymienisz odtwarzacz na lepszy albo jakiś kabelek i usłyszysz ciekawe zmiany, lepszy dźwięk, to znów się będziesz cieszył.
Będziesz odkrywał niuanse, smaczki dobrze już niby znanych nagrań. Ukochanych nagrań.
Tak na to patrz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...