Skocz do zawartości

jakie kolumny do Onkyo TX-RS607


ipielgrzym

Recommended Posts

Witam,

Posiadam Amplituner
Onkyo TX-RS607
http://www.onkyo.pl/pl/Produkty/Kino_domow...mowego/TX-SR607

W tej chwili do niego mam podpięty "jakiś" zestaw głośników 5.1 Samsunga i chciałbym to trochę zmienić - zakupić zestaw 2 kolumn...
Zestaw ten kupiłem dawno temu ponieważ zamierzałem zrobić sobie zestaw do kina domowego jednak w rzeczywistości 97% czasu służy mi to do słuchania muzyki...

Pokój - 24m2 (nieco zastawiony stolik, tapczan, pufy, szafy itd..)
Rodzaj muzyki - Rock np Five Finger Death Punch, Godsmack, Linkin Park
Budżet - 1500 - 2000

Będę wdzięczny za wyrozumiałość i konkretne przykłady sprzętu.
To co miałem na oku to:
QUADRAL QUINTAS 6500
TONSIL SIESTA FRONT
Koda K-5300

Jeżeli szerzę herezję to przepraszam - to udało mi się wyczytać na różnych forach

Pozdrawiam
Filip
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałe 607 a pozniej 828 a do niech BL 40 i było całkiem ok, akutalnie sprzedaje prawie nowej na gw. Jak chcesz to napisz.

Pomyślałbym tez na twoim miejcu o JBL 270/280 w dobrej cenie, Zensor 7, może coś z Klipsch.

Druga sprawa, głównie słuchasz muzyki i masz kino domowe ? Szczerze to pomyśl o stereo, tak jak ja. Wróciłem do wzmacniacza stereo i to jest zupełnie inne granie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

konkretne przykłady sprzętu.
To co miałem na oku to:
QUADRAL QUINTAS 6500
TONSIL SIESTA FRONT


Nie widzi kolega więcej niż subtelnej różnicy między Quintas 6500, a Siestą icon_wink.gif ? Quintasy to tanie, ale markowe spore kinówki do nagłąśniania filmów, oraz "łojenia muzyki", a Siesty to subtelne kolumienki do słuchania spokojnej muzyki...

Cytat

Jeżeli szerzę herezję to przepraszam - to udało mi się wyczytać na różnych forach


Bardzo dziwne te propozycje bo nic się kupy nie trzyma. Przecież qiuntasy 6500 to kosztują w zestawie 5.0 1500zł , a jak masz 1500zł i chcesz tylko dwie przednie kolumny to można kupić dużo wyższej klasy kolumny ;/ a jak 2 tys to masz jeszcze większe duże pole manewru icon_smile.gif .

Herezją jest słuchanie muzyki na amplitunerze kinowym, choć nie, może bardziej kupienie go z założeniem że ma służyć do muzyki. Zwłaszcza jak słuchasz takiej dynamicznej muzyki to kinówka sporo ogranicza w tym temacie icon_confused.gif .
Podpięcie jakiś głośniczków samsunga było raczej niebezpieczne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Słuchasz Rocka , więc muzyki dynamicznej. Z nowych kolumn zwróć uwagę jeszcze na Magnat z serii Quantum, 675, 677.
Klipsch jak najbardziej się sprawdza w takich gatunkach muzycznych, ale nie każdemu pasuje jego brzmienie, byś musiał odsłuchać.
Melodika Bl 40 bardzo fajne kolumny, ale według mnie nie do takiej muzyki, są za mało dynamiczne, wbrew wszelkim opisom icon_wink.gif

Oczywiście wymieniłbym ten amplituner na wzmacniacz stereo, jak zależy Ci na jakości dźwięku w muzyce icon_wink.gif

Kolumny muszą być nowe? Lepszą jakość zdecydowanie uzyskasz kupując używane.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...