Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1 z głośnikami sufitowymi


mckolt

Recommended Posts

Witam,
chcę złożyć zestaw 5.1 kina domowego. Kino powinno się składać z:

- 2 stojące kolumny przednie,
- centralny podłużny wiszący głośnik pod telewizorem,
- subwoofer
- 2 głośniki sufitowe schowane w suficie z gips kartonu.

Aktualnie nic nie posiadam ani amplitunera ani głośników. Chciałbym kupić jak najszybciej 2 głośniki sufitowe tylne ponieważ muszę wiedzieć jakie mam wyciąć otwory przed malowaniem. Tu mam dylemat. Po pierwsze nie wiem czy kupię głośniki, które będą później się zgrywać z pozostałymi elementami kina domowego. Na co powinienem zwrócić uwagę? Domyślam się, że przede wszystkim na impedancję żeby zgrał się z amplitunerem. Powienem zacząć od wybrania amplitunera ? Może macie zestawy godne polecenia mniej więcej za 3-4 tyś zł ? Z tego co widzę nigdzie w internecie takiego gotowego zestawu nie znajdę dlatego proszę Was o pomoc w doradztwie.

Z góry dziękuję za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne głośniki nie stanowią dużego obciążenia dla amplitunera, bo bzykają tylko efektami kinowymi, nie przenoszą niskich tonów tak jak fronty, więc to raczej nie problem.

Jeśli w miejscach dla głośników pod karton gipsem zrobiłeś dla każdego głośnika jakby komorę, chociażby z tych aluminiowych kształtek , lub chociaż przestrzeń wokół wypełniłeś, odizolowałeś od reszt sufity np. wełną mineralną to standardowe głośniki montażowe sufitowe. Każda firma ma swoje konstrukcje.
Jak jednak sufit nie jest przygotowany to może warto zwrócić uwagę na takie które mają "własną skrzynię" ? Jednak w wolną przestrzeń i tak trzeba coś włożyć bo sufit będzie grał.
Myślę że takich "gotowych " zestawów jak chcesz zwyczajnie nie ma. Po prostu musisz kupić fronty i centralny z jednej serii danej marki, a te sufitowe kupić oddzielnie i indywidualnie, ale oczywiście w tym samym sklepie( Zazwyczaj mają ofertę przynajmniej kilkunastu modeli sufitowych )

PS Trudno Ci doradzić, bo nic nie piszesz i nie wiadomo, co, gdzie i dlaczego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tylne głośniki nie stanowią dużego obciążenia dla amplitunera, bo bzykają tylko efektami kinowymi, nie przenoszą niskich tonów tak jak fronty, więc to raczej nie problem.

Jeśli w miejscach dla głośników pod karton gipsem zrobiłeś dla każdego głośnika jakby komorę, chociażby z tych aluminiowych kształtek , lub chociaż przestrzeń wokół wypełniłeś, odizolowałeś od reszt sufity np. wełną mineralną to standardowe głośniki montażowe sufitowe. Każda firma ma swoje konstrukcje.
Jak jednak sufit nie jest przygotowany to może warto zwrócić uwagę na takie które mają "własną skrzynię" ? Jednak w wolną przestrzeń i tak trzeba coś włożyć bo sufit będzie grał.
Myślę że takich "gotowych " zestawów jak chcesz zwyczajnie nie ma. Po prostu musisz kupić fronty i centralny z jednej serii danej marki, a te sufitowe kupić oddzielnie i indywidualnie, ale oczywiście w tym samym sklepie( Zazwyczaj mają ofertę przynajmniej kilkunastu modeli sufitowych )

PS Trudno Ci doradzić, bo nic nie piszesz i nie wiadomo, co, gdzie i dlaczego.



Dziękuję za odpowiedź. Już wiem, że zrobiłem błąd nie wygłuszając sufitu przy głośnikach ale mam nadzieje że jak wytnę otwory w gips-kartonie na te głośniki to uda mi się wepchać tam wystarczającą ilość wełny, żeby wygłuszyła.

Kino domowe będzie się znajdować w salonie 3,6m x 5m połączonym z kuchnią 3m x 3m
Zastanawiam się dlaczego w tym samym sklepie powinienem kupić? Po to żeby mi sprawdzili czy będą współgrały z resztą zestawu ?
Znalazłem na szybko 3 rodzaje głośników na allegro które myślałem kupić. Nie wiem tylko czy powinienem pierwsze znaleźć amplituner z przednimi głośnikami a później dopasowywać pod niego głośniki. Bardziej chodzi mi o impedancje 4 omy. Czy większość amplitunerów obsłuży głośniki 4 omowe bez problemu?

http://allegro.pl/glosniki-jbl-maskownice-...&bi_c=80089
http://allegro.pl/markowe-glosniki-sufitow...5782891713.html
http://allegro.pl/glosniki-blaupunkt-masko...6072601559.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...