Skocz do zawartości

Wzmak + kolumny - prosiłbym o pomoc


Zakwas

Recommended Posts

Witam serdecznie

Piszę z prośbą o doradzenie mi w sprawie sprzętu stereo. Nie mam dużego budżetu i tu ruchy są ograniczone ale myślę że coś znajdziemy. Mam przeznaczone na sprzęt 1200-1500zł max. Kolumny podłogowe i wzmacniacz, Cd już mam Denon DCD-520AE. Słucham głównie rocka, ballad i muzyki filmowej. Pokój to 19 m2. Kolumny mogą być podstawkowe ale musiałby być na szafce pod TV czego bym nie chciał. Zdjęcie zrobione na szybko icon_razz.gif

Dzięki i pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście poczytaj temat "Pierwsze posty..." a także takie posty dobrze, poprawnie napisane:
http://forum.audio.com.pl/Zmiana-kolumn--t44099.html
http://forum.audio.com.pl/Pierwszy-zestaw-...oju-t44466.html
Inaczej mamy za mało informacji by Ci pomóc jak należy.

Dlaczego kolumny podstawkowe musiałyby stać na szafce? Przecież takie kolumny stawia się na standach. A gdzie postawiłbyś kolumny podłogowe?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze może faktycznie źle zaczęliśmy, więc jeszcze raz witam wszystkich icon_smile.gif serdecznie
Lubię słuchać muzyki wcześniej więcej dziś już nie ma tyle czasu co kiedyś. Od wielu lat kompletowałem muzykę ale niestety musiałem sprzed wcześniejszy sprzęt i teraz próbuje złożyć coś budżetowego. Szukałem kolumn + wzmacniacz. Zakupiłem już Eltax Liberty 5+ został do wybrania wzmacniacz.

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?


ok. 600 zł

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.

Używany

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy)

Stereo

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący

-CD Denon DCD-520AE
- Kolumny Liberty 5+ jeszcze nie mam ich w domu ale już zamówione chyba wersja pierwsza z czarnymi głośnikami
-Kabelki: Interkonekt – Argentum Sw-0,5/1 (polska firma srebro) i głośnikowe prawdopodobnie Nordost Flatline Gold Mk II

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?

ok. 19 m2 w prostokącie

6) Jakiej muzyki słuchamy

Głównie muzyki filmowej symfonicznej, piosenek z filmów, ballad rockowych, rock w wersjach akustycznych ale też pop.

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?

Jednorazowy zakup

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony

Głownie muzyka będzie odważana z CD, ale wzmacniacz planuje podłączyć pod TV, laptop

9) Dźwięk jaki lubię:
Nie mam zbyt dużego doświadczenia jeżeli chodzi o sprzęt niestety brak możliwości odsłuchu u nas w mieście i w okolicy. Moim pierwszym zestawem był: Yamaha ax-700 + Wharfedale 8.4 grał zaskakująco dobrze zwłaszcza że wcześniej słuchałem muzyki z wierzy. Później zakupiłem wzmacniacz z wyższej półki Sphinks myth 3 różnica była ogromna na nowo odkrywałem muzykę. Następnie zmieniłem kolumny na podstawkowe B&W CDM1 i rewelka zwłaszcza środek pasma i bas góra trochę wycofana. Teraz już wiem że trzeba było ich nie sprzedawać, ale zmieniłem je na Monitor Audio RX2 gdzie bas był lepszy, góra poszła do przodu środek grał ale nie tak jak w B&W. Niestety sprzęt musiałem sprzedać i teraz powolutku chciałbym odrobić straty i dlatego potrzebuję waszej pomocy.

Myślałem nad uniwersalnymi kolumnami podłogowymi Liberty 5+ powinny dać radę tylko jaki wzmacniacz do nich dobrać myślałem nad Marantz PM-50 może jakimś Nadem, sugerując się opiniami, co o tym myślicie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...