Skocz do zawartości

Ustawienie kina domowego


konradzzzz

Recommended Posts

Witam
Moje pytanie jest odnośnie ustawienia kina domowego
W apli mamy do wyboru kalibracje (odległość, moc itp) manualna lub na podstawie dodanego mikrofonu jak lepiej ? ( na początku ustawiłem z mikrofonem ale zmieniłem ustawienie i aktualnie nie chce automatycznie dokończyć kalibracji następuje błąd )
Później przechodzimy do blu raya tam też musimy ustawić odległość i czy powinem tu i tu to zrobić ?
do do sub sadze ze najlepiej ręcznie a że lubię spory bas ustawiłem gwx-15 na full a aero 9 na 1/4 bo występuje przesterowanie
Więc proszę o odpowiedz i poradę czy jeszcze o czymś pamiętać
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mu na pewno o ustawienie odległości głośników(po podłaczeniu głosników aktywnych do BR) po analogach(5.1/7.1) w BR ja takie ustawienia mam 7.1 w Philipsie BR 7700/12.Tam nic nie ustawiasz wpinasz hdmi do ampka i koniec.
Posprawdzaj czy masz dobrze podłaczone wszystkie głośniki czy banany nie są luźne.Przywróć ustawienia fabryczne ampka może to pomorze i spróbuj przeprowadzić kalibracje może to pomorze
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi się to z kalibrować sam amplituner więc blu raya nic nie ustawiam za waszą radą .
Mam jeszcze jedno pytanie ale nie wiem czy jest sens się pytać bo zaraz bd robił zmiany w pokoju robił go jako sale kinową podnosił dach zmieniał wymiar i mam zamiar zakupić projektor z tłem i kwestia ile może kosztować ten sprzęt . Myślałem że wydam na projektor koło 6 tyś i czy jestem w stanie za to kupić coś sensownego kupić czy lepiej odłożyć coś więcej funduszy i jakie koszty tła najbardziej spodobał mi się stałe tło w ramce
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6000zl to już rozsądna kwota na projektor i ekran. Jednak zwróć uwagę, aby nie kupować taniego ekranu, ponieważ to on odpowiada w dużej mierze za kontrast obrazu. Ponadto, kiepskiej jakości płótno szybko się rozciągnie.
http://sklep.rms.pl/ekrany-projekcyjne
http://sklep.rms.pl/projektory-do-kina-domowego
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Pokój jest niewielki poddasze koło 25m2. tutaj fotografia.http://www.fotosik.pl/zdjecie/4c786db207724a8b Mam zamiar robić remont i podnosić dach prostować go i trochę się wydłuży ale zanim to nastąpi myślę czy już nie zakupić projektora który i później będzie się spisywał . i moje pytanie
1 Jaki i jakie tło
2 Jaka odległość musi być zachowana oraz wysokość czy na skosie będę mógł go zamontować ( na długość pokój ma koło 4.2m ale koło 3 zaczyna robić się skos )
3 I czy może już poczekać i zakupić po remoncie jak będę miał już pewne wymiary ?
4 I jaki przybliżony rozmiar obrazu uzyskam ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...