Skocz do zawartości

Zestaw do filmów i gier w małym pokoju TV


goresh

Recommended Posts

Witam serdecznie,

szukałem odpowiedzi na moje pytanie ale niestety nie znalazłem.

mam do zagospodarowania mały pokój na pokój TV. Pokój ma wymiary 2,7m x 4,1m i wysokość 2,5m - obecnie wykończony jest gołymi płytami karon gips i czeka na Wasze rady, co z tym dalej zrobić. W planach jest wykładzina na podłodze, z pianką pod spodem, na ścianach 2-4 półki z książkami i płytami, kanapa, ew jakaś półka za kanapą.

Do tej pory byłem zdecydowany na KD 5.1 (Bose'a), ale im więcej czytam i rozmawiam z ludźmi bardziej zorientowanymi ode mnie, tym mniej jestem tego pewny (zwłaszcza, że Bose'a nie polecają na żadnym fórum)..

Przeznaczeniem systemu będzie w 80% film, 15% gra, 5% telewizja - nie przewiduje, aby tem system był wykorzystywany jako system do słuchania muzyki w tym pokoju - mam to szczęście, że udało się wydzielić kawałęk domu na "kino bambino" i temu ma służyć.
Do systemu podpięty będzie BD, komputer PC, Xbox, dekoder (pewnie NC+), w przyszłości cośtam jeszcze pewnie dojdzie.
Za wyświetlanie obrazu będzie odpowiedzialny rzutnik krótkoogniskowy, tak by dzieciaki mogły skakać przed kinectem i nie zasłaniać sobie obrazu.

Obecnie w głowie mam pomysł by zakupić rzutnik Benq W1080ST+, ampli Yamaha 679 + zestaw 5.1.

Ampli wybrałem z uwagi na ilość wejść/wyjść dla HDMI, możliwości kablowe (podpięcie systemu 5.1 lub w przyszłości 7.1, ew 7.2, lub rozbudowa o strefę, lub bi-amp jeśil mógłby pomóc), oraz sieciowe (wraz z poprawą mp3, ale o tym za chwilę), radio internetowe itd. Wskazany ampli pozwoli na podpięcie wszystkiego co potrzebuję i wysłanie obrazu na rzutnik w pokoju TV. Z tego co rozumiem, pozwoli mi również na podpięcie poprzez Bluetooth głośników mobilnych jakie posiadam, co przy użyciu "poprawiacza mp3" pozwoliłoby na słuchanie muzyki w innych pomieszczeniach, przy lepszej jakości niż bezpośrednio z telefonu (chociaż tu mogę się mylić).

Na całość nie chciałbym wydać więcej niż 10.000 - przy czy, 4.000 idą na rzutnik, ok 2.000 na ampli, i zostaje 4.000 na głośniki. ale obecnie nie mam za bardzo pomysłu, jakie głośniki mogłyby się u mnie sprawdzić. Jeżeli uda się temat zamknąć w niższym budżecie, oczywiście nie będę się upierał. Rozważam zakup również na raty (kasowe czy sprzętowe), także jakby dołożenie jakiegoś elementu zauważalnie polepszyło jakość wrażeń, jestem w stanie rozważyć dołożenie do budżetu czy rozłożenie zakupu w czasie.

I tu pojawia się mój problem - czy w tak małym pokoju, jest sens układu 5.1? Wiele osób twierdzi, że lepiej wsadzić stereo - tylko, że wiele osób też twierdzi, że kino bez suba to jednak nie to - tak więc system 2.1?
Chciałbym uzyskać efekt dźwięku przestrzennego, ale z uwagi na rozmiar pokoju i planowany rozkład, głośniki muszą być raczej małe, a głosniki tylne będą w narożnikach lub ew na półce, którą mógłbym umieścić za kanapą. Proszę o radę, jako że jestem otwarty na propozycje.

Mam jeszcze pytnie odnośnie odsłuchu w salonach - jeżeli chciałbym słuchać na tym sprzęcie muzyki, to wiadomo, że biorę ze sobą ulubione utwory i idę - ale jak przygotować się na odsłuch systemu pod KD? Zabrać film?

Wiem, że sprawdzenie systemu na żywo będzie konieczne, i mam nadzieję, że podpowiecie gdzie to zrobić w Krakowie lub okolicach (przy czym dla mnie nie będzie problemem podjechać np do Katowic jeśli i oferta będzie ciekawa).

W kwestii nakreślenia moich "gustów" muzycznych i historii - obecnie posiadam kino JBL Cinema1000 (5.1) czy jakoś tak (takie wszystko w jednym z jednego pudła), który ma juz 11 lat i w sumie umiera. Nie był to system wybrany do końca świadomie, ale ogólnie dosyć szczęśliwie, bo gra przyjemnie, nie męczy a filmy nagłaśnia też nieźle. Muzyki słucham albo ze starego technicsa, albo z głośnika przenośnego B&O i telefonu - i to do muzyki mi w sumie wystarczy, chociaż w przyszłości nie wykluczone, że chciałbym nagłośnić salon (nie pokój TV) dobrym stereo, po to by przyjemniej posłuchać ulubionych kawałków (a tu jest pełna mieszanka, bo lubię i metal i szanty i hip-hop i techno itp itd). Jeżeli chodzi o preferencje co do dźwięku - tyle co mogę po sobie zauważyć to nie lubię zbyt natarczych wysokich tonów, oraz dudniącego basu (dlatego obecnie muzyki słucham na B&O nie na starszym Bose, który gra bardziej basowo; B&O wydaje mi się bardziej naturalny/neutralny).

Proszę o pomoc i pozdrawiam
Goresh

edit: sprawy budżetowe Edytowano przez ola_be
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Faktycznie pomieszczenie jest nieco małe 11m. Jednak jak sam napisałeś będzie ono służyło tylko do rozrywki kinowej. I właśnie w taką konfigurację bym poszedł. Mniejsze kolumny które w pełni sprawdza się w takim pomieszczeniu + sub który doda kinowej dynamiki.

Optymalnym wyborem do Yamahy byłby zestaw oparty o 4 kolumny magnat quantum 673 centralny 67 i sub 6725a.
Jako alternatywa ciekawa propozycja są cantony movie 1050.
Uważam jednak że lepiej spraedza się magnaty. Dźwięk będzie bardziej zrównoważony i pełny.

Działamy akurat na terenie Krakowa. Salon jest w Oświęcimiu jeśli chcesz zobaczyć usłyszeć jak to gra zapraszamy.

W razie pytań i wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witaj, Faktycznie pomieszczenie jest nieco małe 11m.



jak ładnie ubrane stwierdzenie "a gdzieś ty taką klitkę znalazł" icon_biggrin.gif

Cytat

Optymalnym wyborem do Yamahy byłby zestaw oparty o 4 kolumny magnat quantum 673 centralny 67 i sub 6725a.



dzięki a propozycję - wyglądają fajnie icon_smile.gif ale trzeba posłuchać, także na pewno zgłoszę się na PW. Nie wiem czemu, ale "zawiesiłem" się wcześniej na swoim zrozumieniu tematu (albo braku zrozumienia tematu), że kolumny przednie i efektowe, powinny być inne... nie wiem czemu, jeżeli od 10 lat używam w JBL takich samych... ot chyba sugestia, że zwykle zestawy 5.1 przody mają takie ładne wysokie kolumny icon_biggrin.gif

Jedna "uwaga" - dla mnie Yamaha nie jest koniecznością, jeżeli uważacie, że sprawdzi się lepiej np Onkyo, Denon czy inny producente to jestem otwarty na propozycje - jedna sprawa, chciałbym by zachował taką samą funkcjonalność. Ze swojej strony zakładam, że w przypadku tego pułapu cenowego, zasadnicznych różnic nie będzie... chociaż kto wie? icon_smile.gif

Jeszcze jedno pytanie - jak wygląda praca suba w tym zestawie? Już wyjaśniam o co mi chodzi - największym mankamentem posiadanego obecnie JBL jest wygaszanie się sub-a przy dłuższej przerwie w "mocnym dźwięku" - jak oglądałem wieczorem jakiś film czy np mecz, przyciszony ze względu na późną porę, to sub się wyłączał i dźwięk stawał się bardzo "płaski". Czy w omawianym zestawie da się tego uniknąć?

Chciałbym jeszcze przedyskutować sprawę rozmieszczenia kolumn - z uzyskanych informacji na forach i innych źródłach, zrozumiałem, co też zgadzało się z moim "światopoglądem", że najlepiej by było aby kolumny były mniejwięcej na wysokości głowy odbiorcy + rozwiązanie wieszania na suficie głośników efektowych (system 5.1) to rozwiązanie w ostatniej ostateczności.

Dzisiaj miałem parę minut by odwiedzić jeden salon w Krakowie, i to spotkało mnie małe zaskoczenie (nie wiem czy Panowie z tego salonu śledzą to forum, ale jeśli tak to może uda się przedyskutować moje spostrzeżenia) - głośniki Bosa, które zostały mi polecone, umieszczone były obok ekranu na wysokości ok 1,5m; podobnie tylne. Na drugim stanowisku, głośniki były jeszcze wyżej, przy czym tył był na suficie, i wg osoby z którą rozmawiałem, było to rozwiązanie jak najbardziej normalne i ok, poparte stwierdzeniem "nakieruje sobie je Pan na siebie i będzie ok" - trochę mi się to wszystko kłóci z tym co widziałem/czytałem/słyszałem w innych miejscach. Inna sprawa - omawiane były tylko te głośniki, z systemu Bose (Acusticmass), żadne inne - i nie wiem, czy innych nie mieli w moim budżecie, czy nie mieli innych dla KD..


ps.

ja wiem, że dla większości będzie to głupie pytanie - ale czy w pracy tego zestawu na zasadzie KD, bi-amp będzie poprawiał jakość dźwięku w filmie czy z uwagi na obecność sub i pracę w 5.1 nie będzie miał znaczenia?? mówię o pracy podczas oglądania kina, nie przy np puszczonej muzyce. - nie jestem pewny czy dobrze rozumiem zasadę działania tego ustrojstwa, a nie miałem okazji porównać icon_smile.gif


Pozdrawiam

Goresh



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
Z Twojego opisu wynika, że system będzie wykorzystywany przede wszystkim do projekcji wielokanałowych, tak więc na pewno zbuduj pełny system 5.1. Z konfiguracji dwukanałowej nie uzyskasz dźwięku przestrzennego na którym Ci przecież zależy.
Wracając do konkretów - wybierałyby pomiędzy dwoma amplitunerami - Yamaha RX-V681 i Onkyo TX-NR656. Obydwa urządzenia to najnowsze modele, wyposażone praktycznie w pełen asortyment wszystkich najnowszych dekoderów oraz pełną funkcjonalność sieciową. Onkyo brzmi trochę łagodniej, dokładniej, bardziej analitycznie. Yamaha natomiast jest bardziej efektowna, eksponując skrajne pasma.
Kwestia kolumn - na pewno bardzo dobrym rozwiązaniem będzie system kolumn Klipsch R-24F / R-14M / R-25C wspomagany subwooferem Klipsch R-10SW. To bardzo dobre kino domowe, z dźwiękiem szybkim, dynamicznym, swietnie dociążonym, to mija rekomendacja.
Jeśli natomiast szukasz łagodniejszego, mniej efektownego dźwięku (Klipsch zagra po prostu kinowym, potężnym, dynamicznym dźwiękiem), spójrz na pewno na polski zestaw Pylon Audio Pearl 25 / Sat / Center oraz STX Electrino.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiscie służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. W salonie mamy praktycznie pełny asortyment elektroniki i kolumn dostępnych na polskim rynku, wszystko można posłuchać, porównać w komfortowych warunkach. Zapraszam serdecznie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia pracy subwoofera - w trybie automatycznego wyłączenia po kilkudziesięciu minutach nieużywania subwoofer przechodzi w tryb stand-by, w momencie ponownego otrzymania sygnału subwoofer włącza się. Jeśli nas to denerwuje, to można po prostu na stałe pozostawić włączony subwoofer lub go ręcznie włączać.

Głośniki Bose grają na trochę innych zasadach niż klasyczne kolumny, ponad 80% dźwięku, który do nas dochodzi, pochodzi z odbić od ścian i sufitu. Dzięki temu systemy Bose są mniej wrażliwe na umiejscowienie. Natomiast przy klasycznych kolumnach staraj się tak to wszystko ustawić, aby głośniki wysokotonowe były mniej więcej na jednej wysokości oraz na wysokości uszu słuchacza. Oczwiście dopuszczalne są odstępstwa od tej reguły, jednak jeśli są możliwości, warto starać się dążyć do takiej konfiguracji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 4000zl dostaniesz jeden z najlepszych satelitarnych systemów 5.1
http://sklep.rms.pl/definitive-technology-...na-domowego-5-1

Ewentualnie system 2.1 od Def Tech
http://sklep.rms.pl/definitive-technology-...o-surround-2szt
http://sklep.rms.pl/definitive-technology-...er-aktywny-1szt

Podpowiadam Ci tę markę, bo gra tak jak lubisz. Neutralnie, chłodno bez dudnienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bry

q21 - dzięki za informacje odnośnie Bose - w sumie to samo mówił Sprzedawca w salonie, ale jakoś nie zajażyłem wtedy, że normalnie głośniki są ustawione "frontem" do słuchacza, a Bose rozrzuca dźwięk po bokach - teraz tylko pytanie, czy to lepiej czy gorzej dla efektów kina domowego icon_smile.gif

w kwestii sub-a - ze starym JBL mam tem problema, że sub wyłącza się, gdy poziom dźwięku jaki do niego dochodzi jest "za niski" - nawet podczas oglądania np filmu, potrafi się wyłączyć, jeżeli oglądam coś cicho. W takim przypadku jest nagłe "spłaszczenie" dźwięku i jest do kitu - nie chciałbym trafić znowu w taki sam system.

Co do Twoich propozycji - Klipsh wygląda fajnie, ale mam tu kilka "problemów" - nie mieści mi się budżetowo, czytałem opinie, że "lubi" wysokie tony, których ja jakoś szczególnie nie lubie zbyt wyeksponowanych, no i miejsce - niestety na fronty Klipsha nie mam miejsca - wrzucam fotkę, jak obecnie wygląda "kino" - obecnie jednak będę się chyba kierował w stronę Magnatów, lub Bose'a. Po bokach ekranu zostaje jakieś 30-35cm na głośniki.
Odnośnie ampli - nie mam "parcia" na najnowsze modele, zwłaszcza, że nie widzę sensu dokładać po 500-700pln, do tych modeli względem starych. Yamaha 679 ma to co potrzebuje - a poza tym, wypuścili update zwierający zarówno Atmos, jak i HDR - także "tracę tylko" wejście dla gramofonu. Z tego też względu pozostaję przy starszych modelach icon_smile.gif


Prosiłbym jesze o kilka opinii od Was względem "urządzenia" pokoju - na podłodze ma być wykładzina, zewnętrzna część ekranu (tak ze 3cm) i całe tło wokół ekranu będą malowane na prawie czarny kolor, plus będzie się on rozchodził w różne wzroki na ściany sąsiednie.

Mam teraz pytanie - czy sufit może być biały czy lepiej jednak zrobić go "szarawym"? Na ścianach chcę wrzucić kilka półek z książkami i płytami - czy rozkład tychże ma jakieś znaczenie czy systemy kalibracyjne dostosują się do tego co będzie (tak zakładam). Jak uniknąć zbytniego wygłuszenia pokoju? Czytałem, że zbyt duża ilość wygłuszaczy sprawi, że pokój zacznie zachowywać się jak komora bezechowa, a to raczej do wrażeń z kina nie jest zalecane icon_smile.gif Czy da się to w ogóle określić?

Następna sprawa - czy drzwi (biały mat) powinny być na czas projekcji osłonięte, by nie robić odbić, czy raczej nie ma to znaczenia z uwagi na położenie z boku?

Jeszcze pytanie odnośnie ewentualnego użycia głośników Bose'a do Yamahy (na razie tylko ten ampli ma jasno napisane, że wysyła dźwięk przez Bluetooth do głośników przenośnych, bez dodatkowych wymagań np protokołu Firecośtam - bodajże w Onkyo). Czy system kalibracyjny np Yamahy poradzi sobie z ustawieniem głośników Bose'a, które z tego co rozumiem działają inaczej niż te "zwykłe".




Jeżeli macie jakieś uwagi (oprócz rozmiaru - tego nie zmienie) to jestem otwarty. Jak widać pokoik na razie na etapie wykańczania.

Pozdrawiam

Goresh

edycja

dorzucenie opinii odnośnie proponowanych ampli


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Za 4000zl dostaniesz jeden z najlepszych satelitarnych systemów 5.1 ...www.defi..... Ewentualnie system 2.1 od Def Tech



Dzięki za podpowiedź - że tak napiszę, "niestety" strasznie mi to przypomina obecny system, który ma np problema z sub-em, i jakoś tak mnie nie przekonuje icon_smile.gif









Budowa i wygląd wszystkich komponentów bardzo mocno przypomina mi starego jbl-a - ja NIE twierdzę, że to zagra tak samo, raczej wątpię - ale jak miałbym już iść w tak małe kolumny to chyba decydowałbym się na Bose'a.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Co do systemu bose kluczowe jest rozmieszczenie kolukienek frontowych. Jeśli tylne były wyżej to nic nie szkodzi przy dźwięku odbitym. Przy konfiguracji klasycznych monitorów jest tak jak wiesz czyli optymalną wysokość to sopran w połowie ekranu telewizora itp.
Tyły także dobrze by było jakby byly na tej samej wysokości.
Co to za salon w krk?

Co do suba. To w opcji automatycznego gaszenia faktycznie kiedy sub jest za mało obiazany gasi się. Można go włączyć na stałe zmieniając tryb pracy na on. Dodatkowo zarówno Yamaha jak i inne amplitunery mają tryb cichego słuchania u nich to jest o ile się nie mylę late nigh ktory podbija dolne pasmo przy cichym odsłuchu.

Co do wystroju samego pomieszczenia. To kwestia zaciemnienia. Czy będzie projektor? Jeśli tak to to dobrze żeby sufit nad nim był ciemniejszych kolorów.

Co do reszty akustyki to musisz próbować bo teoria to jedno a praktyka to drugie.

Auto kalibracja zapewni prawidłowe ustawienie kolumienek bose. Jeśli amplituner będzie mial probelmy z nadmiernymi odbiciami na pewno o tym poinformuje.
Przy stosowaniu systemu acoustimas trzeba pamiętać o pozostawieniu nieco pola do odbić, na tym polega system bose. Przy standardowych kolumnach pomieszczenie może być bardziej wytkumione choć też bez przesady.

Quantuny no zapewnia lepszy odbiór muzyki i koncertów. Systemy bose mają nieco obciety środek pasma.
Polema jednak mąkę ale monitory.

W razie pytań zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co to za salon w krk?



nie no aż tak mi nie "podpadli", żeby ich z nazwy dawać - ale fronty były też dosyć wysoko. Może dla Bose'a faktycznie nie jest to aż takie istotne.




Cytat

Co do suba. To w opcji automatycznego gaszenia faktycznie kiedy sub jest za mało obiazany gasi się. Można go włączyć na stałe zmieniając tryb pracy na on. Dodatkowo zarówno Yamaha jak i inne amplitunery mają tryb cichego słuchania u nich to jest o ile się nie mylę late nigh ktory podbija dolne pasmo przy cichym odsłuchu.



ok - z tego co widzę, to stary system poprostu nie miał opcji "always on" i wygaszał go z automaty. Z tego co rozumiem, w nowych systemach mogę tą opcję włączyć i sub będzie zawsze aktywny

Cytat

Co do wystroju samego pomieszczenia. To kwestia zaciemnienia. Czy będzie projektor? Jeśli tak to to dobrze żeby sufit nad nim był ciemniejszych kolorów. Co do reszty akustyki to musisz próbować bo teoria to jedno a praktyka to drugie. Auto kalibracja zapewni prawidłowe ustawienie kolumienek bose..... Quantuny no zapewnia lepszy odbiór muzyki i koncertów. Systemy bose mają nieco obciety środek pasma.



tak, będzie projektor - zdjęcie robione w sumie około południa, z mocno podciągniętą jasnością w kompie - na oknach założone rolety zaciemniające, które całkiem nieźle się spisują.

Z akustyką i wystrojem będziemy walczyć - wstępnie kilka rzeczy na ścianach plus coś miękkiego na dole + przyciemniony sufit. Rozumiem, że autokalibrację pasuje przeprowadzić po każdej zmianie wystroju - tzn po dołożeniu np półki.

Czy głośnik centralny lepiej położyć na półce, czy powiesić na ścianie pod ekranem? Na obecnym etapie obie możliwości są dla mnie jak najbardziej otwarte, a że sam będę robił szafkę RTV, to mogę ją odpowiednio zaprojektować. Jeśli dobrze pamiętam, to zalecane jest jednak jego położenie zamiast powieszenie, jeżeli sam głośnik nie był projektowany jako wiszący.

Cytat

Polema jednak mąkę ale monitory.



I tu poległem ze zrozumieniem...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czytam prase i instalcje jak robia u ludzi jak chcesz iść w małe kolumny to albo Cantona abo tannoy jak czytałem w AV kiedyś w Kinie domowym jak był wydawany przez IDG to tam opisywali tylko te kolumny małe jak robiono instalacje profecjonalne przez firmy jesli chodzi o takie małe zestawy.



dzięki za propozycję - o tannoyach słyszałem też sporo dobrego, ale jeszcze nie miałem okazji słuchać. Jedyne co mogę na obecną chwilę zobaczyć to dane techniczne - w porównaniu "na kartce" - Magnaty wyglądają dla mnie lepiej technicznie (piszę o moim zakresie budżetowym icon_smile.gif ) - szersze zakresy dla danych głośników, trochę "mocniejsze" i cięższe (w sumie każdy głośnik dwukrotnie cięższy od porównywalnego Tannoya), co też chyba nie jest bez znaczenia (no chyba że dorzucają kamieni).

Czas na jakiś odsłuch.... icon_smile.gif

Dzięki za cierpliwość - i nadal, jak ktoś ma jakieś uwagi/propozycje, jestem otwarty.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ale na pewno to amerykańskie badziewie typu jbl,H&K,Bose tak małych kolumienkach odpuść sobie kosztuje drogo a gra wiadomo jak



właśnie mi na razie brak jakiegoś sensownego odniesienia - do tej pory grałem na jbl'ach, i jako taki odsłuch miałem tylko na Bose'ach - czekam na kolejne odsłuchy już na "normalnych" kolumnach, i mam nadzieję, że się nie zawiodę icon_smile.gif




Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam cię często pisze z telefonu a klawiatura Google sugeruje mi czasem mega dziwne słowa icon_wink.gif

Miało być polecam jednak małe ale monitory, właśnie zamiast takich jbl harmanow itp.

Tak teraz suby większość ma opcję always on i provlem nie występuje.
Nie musisz przeprowadzać kalibracji jeśli dodasz polke czy fotel, ale jak zmienisz miejsce siedzenia, dodasz dywan, zasłonę coś kluczowego to już tak.

Co do centrala nie ma specjalnie znaczenia. Im będzie bliżej ekranu tym lepiej. Nawet modele które teoretycznie nie były do tego przystosowane można śmiało wieszać.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z S4Home, co do monitorów, to inne granie niż ta mała reszta. Wcześniejszy zestaw także propozycji S4Home i dla mnie wydaje się przynajmniej warty odsłuchania ( 4 kolumny magnat quantum 673 centralny 67 i sub 6725a).
Jednakże bardzo poważnie bym pomyślał, czy na pewno pchać się w 5.1. W takim pomieszczeniu dźwięk wielokanałowy to tylko jakaś mała namiastka systemów 5.1. Nie ma warunków, aby to nawet przyzwoicie zabrzmiało (przede wszystkim brak przestrzeni, prawidłowej lokacji). Z zestawu opartego na amplitunerze stereo, dwóch kolumnach podstawkowych + sub można też wykrzesać bardzo dużo. Dźwięk w filmie to też brzmienie, które na takich systemach brzmi lepiej, jedynie gry to może być jakiś mały kłopot. Jednakże w takim pomieszczeniu odbiór systemu 5.1 będzie bardzo utrudniony. Ale jeśli nastawienie jest tylko i wyłącznie na 5.1 to tak jak wyżej.
Przynajmniej polecam odsłuchać obydwa systemy i najlepiej u siebie w pomieszczeniu. Kolumny podłogowe definitywnie w takim metrażu jak dla mnie nie do przyjęcia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

. Ale jeśli nastawienie jest tylko i wyłącznie na 5.1 to tak jak wyżej.
.



Z cała reszta sie zgadzam, odniosę sie tylko do tej czesci - nie ma nastawienia na 100% 5.1 - gdyby było to w sumie nie zakladalbym tego wątku. Mam nadzieje ze S4 zgodzi sie na wypożyczenie lub odsłuch u mnie.
Glowne obawy mam z obecnego jbl - niby 5.1 ale tyły b słabo dają o sobie znac - jesli tu ma byc podobnie to wole lepszy 2.1
Czy w razie 2.1 należałoby rozważyć inne kolumny?
Z danych techn te magnata 673 z sub-em 6725a mi pasują. Jesli 2.1 to jaki ampli porównywalny z funkcjami do yamahy 679, bo zakładam ze ampli KD. do 2.1 to nie najlepsze rozwiazanie?

Simon - czemu gry miałyby byc problemem? Troszke gram, ale już nie tyle icon_wink.gif, także nie wiem czy 5.1 w grach to juz standard? Obecnie albo słuchawki albo głośnik Bose'a.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner KD to fatalne rozwi azanie do stereo czy 2.1, zdecydowanie lepiej brzmiący będzie amplituner stereo, np coś w rodzaju: onkyo tx-8150

Kolumny na pewno podstawkowe, myślę, że w założonym budżecie warto posłuchać tych polecanych i kolumn w zbliżonej cenie (kilku zestawów).
Każdy słyszy inaczej i ciężko generalnie konkretnie coś wskazać. To trzeba posłuchać. Pisałem, że w grach może być problem, gdyż niektórzy (co mnie dziwi) w grach wolą mierne 5.1 niż porządniejsze stereo). Ja osobiście filmy wolę w porządnym stereo, niż jakieś tam słabe 5.1 Obecnie z projektora filmy oglądam tylko na stereo i o wiele lepiej to brzmi jakdla mnie (Benq W500, stary już projektor, ale do tej pory sprawuje się rewelacyjnie, bez żadnych problemów od 10 lat, więc markę polecam jak najbardziej).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goresh no to wypożyczenie ci taki zestawik i zobaczysz u siebie.
Ją nie widzę problemu w montowaniu kina w takim powierzchni. Jeśli ma to być pokój rozrywek kinowych to warto. Jeśli pójdziesz bardziej w kierunku muzyki to wtedy no wyższej klasy monitory dali zensor 3 lub magnat quantum 753.
Tyle że sub raczej inny. Np heco new phalanx.
I wtedy elektronika 8150.

To na co jesteś nastawiony? Wypożyczymy i zobaczysz u siebie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie chce sprawdzic 5.1, bo moge odpiąć tyły i porównać czy bedzie lepiej (chociaz w przybliżeniu) - jakby było to wtedy lepsze stereo w podobnym budżecie lub moze nieco niższym icon_wink.gif

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na razie chce sprawdzic 5.1, bo moge odpiąć tyły i porównać czy bedzie lepiej (chociaz w przybliżeniu)



Nawet nie musisz fizycznie odpinać kabli z tyłu, bo możesz w menu amplitunera kinowego włączyć opcję np. stereo-muzyka;)
Tylko odpięcie "tyłów" od zestawu amplitunera kina domowego w żadnym razie nie daje tego o czym tutaj piszemy.
Trochę tak jakbyś w aucie polonez, wyjął tylna kanapę i powiedział "sprawdzę w przybliżeniu jak jeździ się sportowym dwumiejscowym coupe".
Jak dla mnie nadal będzie to to samo auto, tak jak tam będzie to wciąż amplituner kina domowego icon_smile.gif .

Ten pokój jest mały, choć oczywiście nie mikro, ale paradoksalnie urządzić kino w takowym jest trudniej niż w pokoju np. 20 metrów.
Według mnie wymaga wstawienia i testów na min 2-3 zestawach kolumn typu podstawkowego.
Choć od malutkich zestawów filmowych kolumienek plastikowych do bardzo małych pomieszczeń bym uciekł, bo na nich ciężko słuchać muzyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek75 ma zupełną rację z tym, że nie ma sensu sprawdzać stereo przy amplitunerze wielokanałowym, testować również trzeba bezwzględnie. Aby sprawdzić system stereo lub 2.1 należałoby poza amplitunerem stereo podpiąć odpowiednio droższe kolumny, gdyż w kinie domowym masz ich 5, więc sumę za te 5 kolumn trzeba by przeznaczyć na parę kolumn i wówczas przy tym samym budżecie można to testować. Wcale nie twierdzę, że z 5.1 trzeba koniecznie rezygnować, jednakże namawiam do odsłuchu systemu 2.1 z amplitunerem stereo oraz zestawu 5.1 z amplitunerem wielokanałowym. Co się spodoba bardziej to nie wiadomo, zaś przy takiej cenie warto się upewnić, żeby za jakiś czas uniknąć niedosytu. Kolumienki Dali na pewno powinny być brane pod uwagę, mi osobiście bardzo pasuje ich barwa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Aby sprawdzić system stereo lub 2.1 należałoby poza amplitunerem stereo podpiąć odpowiednio droższe kolumny, gdyż w kinie domowym masz ich 5, więc sumę za te 5 kolumn trzeba by przeznaczyć na parę kolumn i wówczas przy tym samym budżecie można to testować.


Masz rację, że za cenę pięciu z tzw. zestawu kinowego zestawu można kupić jedną parę lepszej klasy, niemniej nawet para dotychczasowych kolumn frontowych poprawniej zagra na sprzęcie stereo, pokaże inne oblicze.
Przecież wile osób odsłuchując "tak na szybko" przekonuje się że podpięta para kolumn podłogowych, jakoś pełniej i dynamiczniej gra pod sprzętem stereo niż amplitunerem kinowym, nawet podstwkowe też. Często mówi się że są mniej wymagające, a nie zawsze, majac zazwyczaj gorszą efektywność potrzebują więcej prądu by zagrać głośno i historia się powtarza amplituner kinowy jakiś prąd daje, robi się głosniejale brakuje basu, dynamiki , jest płasko, nie mówię że zawsze, ale bywa..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc cały czas się rozchodzi o to czy chcesz kino czy stereo.
Koledzy doradzają stereo bo będzie lepszej jakości, co jest nieuniknione bo kupujesz mniej produktów w tej samej cenie. Naturalne.

Przy zakładaniu tematu pisales jednak o filmach i grach. Powiem ją osobiście przy takim zestawieniu wybrał bym kino. Da to więcej frajdy z oglądania filmów i grania w dynamiczne gry.

Jednak musisz sam określić co jest dla ciebie.

My możemy pokazać różnice między kinem a stereo. Ale to trochę nie ma sensu. Bo różnica w brzmieniu jest. Ale to tak samo jak ktoś kupuje jeeba albo auto sportowe. No oba jeżdżą ale na czym Ci bardziej zależy to wybierasz.

Stereo gra filmy w dobrej jakości na dwóch kolumnach, kino gra muzykę bo ma taką funkcję. Jednak to produkty z innej grupy.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry.
Troche mnie nie było, takze spieszę z odpowiedziami.

Porównanie do poloneza to tak nie bardzo, bo wyjmując tylna kanapę to sprawdzimy jak sie jeździ truckiem a nie sportowym icon_wink.gif ale wiem o co chodzi. Źle się wyraziłem z tym dopinaniem tyłów - oczywiście nie chciałem w ten sposób weryfikować jakości 2.1vs5.1 tylko ew. wypełnienie pokoju dźwiękiem a jakby było wystarczajaco to wtedy przejść na odsłuch juz odpowiedniego stereo.

Po przemyśleniu na razie skłaniam sie do systemu 5.1 z jednej prostej przyczyny - ja chce tam zrobic kino a nie sale do słuchania muzyki - tam muzyki raczej słucha sie nie bedzie. Na to bedzie miejsc w salonie za jakis dłuższy czas icon_smile.gif
Inna sprawa - wcale nie wykluczam ze na razie zabawę z kina i gier bede miał ja i reszta rodzinki, ale za 2-4 lata pewnie głownie beda dzieciaki bajkowac czy tam co one beda oglądać, a ja od czasu do czasu jakis meczyk czy cos.

Na początek myśle ze podjade do S4 i tam zobaczę różnice pomiedzy 2.1 a 5.1 na filmie icon_smile.gif
Moje nastawienie jest nadal na 5.1 - chce słyszeć latające helikoptery dookoła głowy czy ryk silnika samochodu ktory bedzie mnie wyprzedzał w grze icon_smile.gif

Moje obawy budzi nieco ustawienie głośników - z jednej strony widziałem ze sa do magnatów wieszaki na ścianę, a z drugiej z tego co rozumiem pasuje by je odstawić od ściany jakies 15-20cm. Jak widac ze zdjeć problem bedzie na pewno przy drzwiach, i tez nie wiem jak rozwiązać sprawę tyłów - chce tam jakaś kanapę , bo pokój ma pełnić tez sporadycznie role pokoju gościnnego icon_wink.gif
Wstępnie planowałem przód powiesić a pod tył zrobic Polkę na szerokość pokoju za kanapa.

Bede wdzięczny za propozycje jakbyście to rozwiązali.

Pozdrawiam

Ps
Przepraszam za duży brak polskich liter ale pisze z telefonu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...