Skocz do zawartości

Kolumny stereo do 5000zł


mrozu99

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 127
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

No to świetnie, że znalazłeś wzmacniacz. Mam nadzieję, że Ci się spodoba. Bo to bardzo dobre urządzenie.
A słuchać, porównywać inne wzmacniacze nadal warto.

Co do okablowania, to rzeczywiście nie spiesz się. Posłuchaj na tym co masz, zastanów się, czy to finalny zestaw (no, przynajmniej na dłużej) i dopiero zastanawiaj się nad kablami. Będziesz wiedział czego Ci trzeba, jakie kabelki, o jakim brzmieniu zechcesz nabyć.
Do Atolla warto też dokupić dobry kabel zasilający.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiowit upiłem oczywiście używkę , wrażeniami na spokojnie podzielę się po weekendzie jak troszczeczkę dłużej posłucham , interkonekt musze wymienić już teraz bo podpięta jest zwykła marketówka za 5zł.

f1angel dobrze że zwróciłeś mi uwage na kabel zasilający , poszukam czegoś lepszego.

RoRo o do CD to nie myślałem póki co o tej półce cenowej ,na wzmacniacz i tak przekroczyłem zaplanowany budźet dwukrotnieWpadł mi w oko GRUNDIG CD-905 Fine Arts.

No i jeszcze zabrałem do domu do posłuchania ampli Sony str4800 cholernie podoba mi się sprzet z tamtych lat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o używki, to ja nie upijam, ale wypijam w całości icon_cool.gif

Grundig CD 905 Fine Arts, to bardzo fajny odtwarzacz. Ale sprawdź, poszukaj czy dostaniesz gdzieś taki laser (transport) JVC OPTIMA-5S
Według tego źródła: http://vasiltech.narod.ru/CD-Player-DAC-Transport.htm

Jeśli przekroczyłeś budżet, to kup na razie tańszy odtwarzacz. Fine Arts'y są bardzo dobre w swojej cenie.
A składaj powoli na lepszy odtwarzacz CD. Np. właśnie CD 100 Atoll'a
Albo jakiś Docet Lector icon_biggrin.gif

Sony STR4800, też jest niezły. Ale trochę słaby mocowo. Do niezbyt głośnego grania może być.
Oczywiście jakościowo (dźwiękowo) nie zagraża Atollowi.
Jeśli lubisz takie urządzenia, to może trzeba było jaśniej dać do zrozumienia, że taki chcesz i już.
Mógłbyś wówczas pomyśleć o Sansui, Luxmanie, czy może jakimś Accuphase. Bywają czasem w dobrych cenach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fineartsy fajne. Jak już myślisz o 905 to dopłacisz kilka groszy i masz 9000. On jeszcze lepszy. Fajne są też Brauny serii atelier. Choruję na nie i mam nawet na oku całą wieżę serii4. Wygląda njak nówka. Szkoda tylko, że kolega ma czarną, a nie białą. Sprzęt z tamtych lat to wspaniałe maszyny. Pooglądaj zdjęcia wnętrz wysokich wzmacniaczy. Tam są tak wspaniałe gadżeciki elektroniczne, że kobiety mogly by je nosić jako biżuteria. I wcale te kondensatorki, rezystorki nie były tańsze od niektorych naszyjników icon_smile.gif. Ale ile można tego sprzętu mieć....
Po chwili stwierdzam, że...dużo icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Witam forumowiczów po ''krótkiej'' przerwie icon_smile.gif

Mam pytanko czy ktoś z Was miał styczność z kolumnami HECO Ascada 990 ?lub Dali Grand Diva ? kompletuje zestaw do drugiego pokoju , są do kupienia za 2000 z groszem w stanie idealnym i zanim wybiorę się na odsłuch i ewentualny zakup chciałbym znać zdanie osób które miały okazję ich posłuchać.Brzmienie jakie lubię jest opisane na pierwszej stronie tematu.

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nic ? icon_sad.gif

przy okazji trafiły mi się takie o to Cantony SC-L do kupienia w kwocie poniżej 2000zł z małym defektem widocznym na zdjęciu , zawieszenie od średniotonowego uszkodzone przez kota i sklejone na swój sposób , warto brać?

obudowy i cała reszta w stanie wzorowym , jest nawet rachunek zakupu i kontroler

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto.
Zawieszenie to podstawa. Raz żęw rym miejscu na pewno jest twardsze od reszty. Dwa klej nie jest tak giętki. Trzy co ja puści?
Co do wcześniejszego postu to obie konstrukcje są ciekawe. Heco ma nieco więcej basu. Jest mocniejszy w przekazie. Dali takie bardziej hmmm audiofilskie (równiejsze).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zauważyliście Hyperiony na sprzedaż , Atoll sprzedał się już dawno , szukam czegoś innego używanego z wyższej półki.
W zestawieniu AA + in100 brakowało mi tej dziarskości w brzmieniu , niby wszystko okej ale tej kropki na i zabrakło , no i niskie tony których było za dużo i buczało to wszystko.
Może akustyka pomieszczenia? może wzmacniacz? kable?
Odległość między kolumnami 3m , od ściany 70cm , od miejsca odsłuchu 3,50m , przy normalnym słuchaniu wszystko było okej ale przy głośniejszym odsłuchu wszystko się burzyło icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dzięki , w takim razie odpuszczam te Cantony



Nie odpuszczaj! icon_lol.gif

LINK

Masz PayPal lub kogoś, kto mógłby zapłacić w Niemczech za towar z wysyłką do Polski? Wymiana zawieszenia to koszt jakieś 100-150 zł.
Przeczytaj jeszcze raz swoje słowa:

Cytat

O niebo lepiej grały wcześniejsze Cantony GLE 426 które posiadałem , stereofonia , przestrzeń , aż się chciało słuchać ...



Skoro tak Ci się podobały GLE, to co dopiero jedne z najlepszych Ergo? Czy na pewno "ciepłe" brzmienie to jest to, czego szukasz? Ja wiem, że słowo "ciepłe" bardzo pozytywnie się kojarzy, lecz brzmienie o takiej barwie wcale nie musi być przyjemne. Mnie na przykład mdli.

Natomiast jak nie chcesz się angażować w jakiekolwiek naprawy, zobacz kolumny Audio Physic Tempo (LINK). Ja bym zapytał sprzedającego, czy zgodziłby się na przywiezienie kolumn do Ciebie oczywiście w jego asyście, posłuchałbyś u siebie i miałbyś jakieś nowe doświadczenie. Zaproponujesz flaszkę, może się skusi? To są dość ciekawe kolumny. Powinny dać radę w 35m. A może z kolei on będzie reflektować na Twoje AA icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie wystarczy wymienić zawieszenie i mam w pełni sprawne kolumny
Profi dzięki za link , już napisałem do sprzedającego

i jesteśmy umówieni na 18 na odsłuch icon_biggrin.gif Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...