Skocz do zawartości

Kolumny stereo do 5000zł


mrozu99

Recommended Posts

Tak, Profi zna się na kolumnach Canton i nie tylko na kolumnach tej marki oraz nie tylko na tym.
Na pewno warto wymienić zawieszenie. Ale ja bym wymienił je w obydwu głośnikach.
W wysokiej klasy kolumnach powinno się takie rzeczy wymieniać parami, aby były identyczne.
Najlepsze głośniki są zawsze dobierane parami (parametrami).

AP Tempo to również świetne kolumny. Mają mnóstwo zalet. Słuchałem i doceniam ich walory, choć nie do końca odpowiadają mi wszystkie aspekty brzmienia tych kolumn. Nic nie ujmując z ich wartości.
Dużo to kwestia połączenia z elektoroniką, zgrania się z pomieszczeniem itp.

Nie zgodzę się tylko z opisem kolego Profi, co do ocieplonego dźwięku.
Ocieplony dźwięk a ocieplony dźwięk, ten ogólny synonim, to mogą być tak różne prezentacje, że można się naprawdę zdziwić.
Dźwięk ocieplony, ale wysokiej jakości jest zarazem rozdzielczy, ale nie drażniący. Łagodny, ale nie mulący. Po prostu naturalny.
W dobrej klasy ocieplonej prezentacji, jeśli jest dynamika, przestrzeń, pełen oddech, nie ma nic mdlącego. Jest soczysty i dobrze wypełniony dźwiękiem, mikrowybrzmieniami. Jak dobry, świeży owoc miąższem.
Tak samo niezbyt dobrej klasy dźwięk ochłodzony czy quasi-neutralny może być zbyt zimny, twardy, ostry. Słowem nienaturalny i odpychający. Ja bym mógł napisać, że taki dźwięk jest dla mnie zawsze niedobarwiony, niedopełniony, zbyt suchy, sterylny.
Ale nie można tak jednym zdaniem tego uogólniać.
Bo to są różnego typu prezentacje tak samo naturalne jak zima i lato.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 127
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

kolega który wystawił na allegro te Adio Physic Tembo był wczoraj u mnie ze swoją lampą posłuchać moich AA , jest zdecydowany na zamianę z dopłatą dla mnie.Dziś wieczorkiem jadę posłuchać jego kolumn.
Powiedzcie mi czy warto bo z tego co widzę to już bardzo leciwe kolumny , pierwsza seria Tempo ? nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ich temat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na pewno warto wymienić zawieszenie. Ale ja bym wymienił je w obydwu głośnikach.


Jestem tutaj nowy ale trochę się interesowałem Cantonami. I myślę, że przy wymianie zawieszeń w dwóch głośnikach koszt kolumn wzrasta do 2300zł.

A w Niemczech SC-L można kupić poniżej 370 euro np. TUTAJ (cena do negocjacji).

Za 2300zł można już kupić wyższy model czyli Canton RC-L:
LINK1
LINK2.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrozu99, nie te kolumny są lepsze, które droższe, nowsze itp. Ale te, które Ci bardziej odpowiadają.
Napisz jak się sprawy potoczyły? Czy finalnie zamieniliście się na kolumny?

Marmar2, chodziło mi o to, że zawieszenia lepiej wymienić, niż nie wymieniać.
Ale co do cen i opłacalności, to oczywiście masz rację. Dzięki za info.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home to pierwsza seria Tempo bez bocznego basowca , stare jak świat


stereofonia zabija Hyperiony , tony wysokie również rozkładają na łopatki łódzki produkt , wokale również bardziej mi się podobają , bas szybszy , bardziej punktowy co zdecydowanie bardziej mi odpowiada , nie ma go tyle co w AA i może nie schodzi tak nisko ale moim zdaniem i dla mojego ucha bardziej przyjemny.

Dostałem dopłatę za Hyperiony i Tempo zostają u mnie , teraz żałuję że tak szybko pozbyłem się Atolla icon_sad.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę szukał czegoś co jeszcze poprawi stereofonię i przestrzeń w tych kolumnach , uwydatni bardziej wokale a niskie tony żeby były dopełnieniem tego wszystkiego , tą przysłowiową kropką na i .
Jeśli coś Ci się nasuwa na myśl to poproszę o propozycje.

Ne ukrywam że chciałbym coś w stylu vintage , może znajdzie się jakiś dziadek który będzie pasował do AP ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrozu99. Coś co poprawi stereofonię i przestrzenność w AP Tempo? icon_rolleyes.gif Przecież te kolumny są z tego znane.
Poprawić może jeszcze lepsze ustawienie, powalczenie o akustykę.
Może spróbuj metody ustawienia Audio Physic (no bo jakiej innej icon_biggrin.gif )?
http://www.hifi.pl/porady/ogolne/ustawap.php

Wzmacniacz na pewno może pomóc. Z "dziadków" na razie taki nie przychodzi mi do głowy.
S4Home idzie dobrym tropem. Wzmacniacze jakie zaproponował na pewno będą dobre.
Z czasem, może zastanów się nad wzmacniaczem lampowym.
Taki, dobry wzmacniacz na pewno podniesie na wyższy poziom te aspekty, które wymieniłeś. A doda parę innych, o których może tylko słyszałeś.
Jedynie z niskimi tonami może być kłopot, bo nie każdy lampowiec ma tak mocne jak mają tranzystorowce. Ale to zależy ile chciałbyś przeznaczyć na taki wzmacniacz. Może jakiś Cayin, o którym niedawno wspominał kolega z branży?

No na pewno odpowiedniej klasy okablowanie da Ci już na tym poziomie dodatkowe korzyści. Szkoda by było psuć efekt słabej klasy kablami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem wiem że sa znane ze świetne stereofonii , ale myślałem że da się jeszcze lepiej jeszcze więcej icon_smile.gif

dzięki za link , tego artykułu akurat nie czytałem , co do wzmacniacza to mam możliwość pożyczyć na weekend creek-a 4330 se, co do ceny to raczej nie zaszalejemy póki co , za dużo straciłem na Hyperionach , myślę że na dzień dzisiejszy maksymalnie 2000zł. chyba że sprzedadzą się te moje ampli-dziadki na dniach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creek pasuje do AP, chodź nie specjalnie lubie te wzmaki. Ale jakoś tak zgrywają się z sobą.
Co do lampy ciężko dobrać coś używanego w dobrej kasie. Z racji że tam lampy generują dzwięk to w zasadzie używany wzmak jest tańszy o koszt wymiany lamp. Tyle.
Miększy model MT35S fajne wysteruje takie kolumny zagra milej. Ten oparty o lampy na KT88 jak A55TP to już wzmak w którym można być spokojnym o bas.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable zostawię na koniec , po wzmacniaczu trzeba jeszcze kupić CD-eka
Zastanawiałem się nad lampą , ostatnio miałem okazję posłuchać moje Hyperiony IV+Unison 2x13W modelu niestety nie pamiętam.Mimo tych 13W dał radę bez problemu , zdecydowanie lepszy dźwięk niż z Atolla 100 , z niskimi tonami również nie było problemu , problemem była cena zdecydowanie przekraczając mój budżet icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to był nowy Unison Research? Może model Simply Italy? Ma go nasz forumowy kolega Kostku.
Oczywiście, że mam na myśli kupienie używanego wzmacniacza lampowego. Nowe, na dobrym poziomie są zazwyczaj drogie.
Niektórych przeraża niby mała moc takich wzmacniaczy. Ale mają one dobre zasilanie, są wydajne prądowo. Na ogół dają radę takim kolumnom, że nie spodziewalibyśmy się tego po nich. Szczególnie jeśli ktoś nie słucha bardzo głośno.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie udało się posłuchać Creek-a , sprzedał się zanim zdążyłem pożyczyć z komisu icon_sad.gif

Pożyczyłem za to dwa interkonekty : Monster Cable Interlink 500 i Qed Qnect 2
Monster daje popalić niskimi tonami , Qed daje po uszach wysokimi , który lepszy nie wiem , słucham dopiero jeden dzień więc nie mam jeszcze zdania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie , w jednych za dużo niskich w drugich czasami góra zbyt jaskrawa , Qed-y jednak bliższe moim uszom , zdecydowanie bardziej muzykalne
Monster może bardzie pod lampę ? tak mi się ten dźwięk skojarzył z lampą której miałem okazję ostatnio posłuchać.
Mam też wrażenie że Monster zabiera troszeczkę tego co jest wizytówką AP.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...