Skocz do zawartości

Czas na lepszy sprzęt


Darek_F

Recommended Posts

Cześć,

jakiś czas temu gdy kompletowałem sprzęt, dostałem na tym forum garść porad, z których jestem bardzo zadowolony. Pomyślałem, że za jakiś czas może ulepszę swój zestaw. Obecnie mam kilka klocków Sansui:

wzmacniacz AU-x501
tuner TU-217
tuner TU-x301i - już sprzedany, ale jeszcze nowy właściciel nie odebral
odtwarzacz CD-x301i - pewnie wkrótce sprzedam, bo mało słucham muzyki z CD
magnetofon D-x301iR - na sprzedaż, bo w ogóle już nie słucham muzyki z kaset

Kolumny Aegis Evo 3

w pokoju o wymiarach ok. 4x5,5 m. praktycznie bez mebli - sofa, dwa fotele i ława.

Kiedyś zepsuł mi się tuner TU-217 i przez kilka miesięcy słuchałem TU-x301i - bardziej podobało mi się brzmienie 217 - było takie "pełniejsze" i bardziej przestrzenne. Na pewno tego TU-217 nie będę się pozbywał.

Chciałem utrzymać też jakąś jedność wizualną z tunerem i interesowałem się wzmacniaczami AU-417 wzwyż.

Czy w stosunku do obecnego x501 to będzie sensowna zamiana?

Jeśli chodzi o tunery - czy wyższe modele, np. TU-417 czy 717 grają ładniej niż 217? Z tego co wiem, to czasami im coś jest prostsze - tym lepiej. Nie zależy mi na tym, żeby mieć sprzęt drogi, albo jako inwestycja, tylko taki, który gra miekko i czysto.

Jak widzicie poszedłem w stronę Sansui - moim pierwszym sprzętem był ten analogowy tuner i jego brzmienie tak mi się spodobało, że postanowiłem resztę kupić z tej samej marki. Jednak uważam, że ceny tego sprzętu są trochę wygórowane - może dlatego, że niektórzy ludzie kupują coś, co będzie ładnie wyglądało w salonie na półce i będzie pasowało do ich "hipsterskiej" natury - sprzęt vintage, winyle, broda drwala - takie klimaty icon_wink.gif Mnie chodzi o muzykę, a sprzęt i tak jest zamknięty w szafce za przyciemnianą szybą, żeby córka nie kręciła gałkami icon_wink.gif

Pozdrawiam
Darek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...