Skocz do zawartości

Kolumny podstawkowe do 2000zł


Arko55

Recommended Posts

Cytat

Potrzebny mi długi interkonekt szukałem na allegro oraz olx maksymalnie do 80zł znalazłem kilka znanych kabelków 90-100cm długości dźwięk preferuję neutralny, niezły scenicznie czysty dźwięk, może być ciut przyciemniony sopran
takie do 50zł znalazłem
http://allegro.pl/interkonekt-50-75-100-15...6700723689.html
http://allegro.pl/interkonekt-50-75-90-150...6700724004.html
tu nieco droższe
https://www.olx.pl/oferta/interkonekt-rca-n...html#8910ecfbe9
https://www.olx.pl/oferta/interkonekt-mogam...html#8910ecfbe9


Wkleiłem tu Twoje zapytanie, bo w tym wątku powinieneś kontynuować. Tu znamy cały problem, konfigurację.
Temat o kablach jest raczej o sprawach ogólnych.
Wpisy kolegi Faszi zostały na zasadzie wyjątku, dla przykładu niejako.

Myślę, że tak grają jak chcesz kable Cable Talk. Albo Alphard. Piszę o używanych oczywiście.
Klotz owszem przyciemnią brzmienie, ale raczej zamulą dźwięk. Są dość słabe jakościowo.
Czy Mogami albo Melodika zagrają na górze tak jak chcesz, nie mam pewności. Może to być dla Ciebie za mało.
Fajnie tonizują górę węglowe Van Den Hul'e (The First i The Second), ale to już wydatek kilka razy większy niż zamierzasz.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Mam mały problem z tym zabiegiem by puścić dac w końcówkę mocy
wszystko podłączyłem jak opisane od laptopa idzie toslink do dac magic i dalej 2x rca do wzmacniacza w miejsce direct input
przy niewielkiej regulacji głośności w systemie nie ma dźwięku jedynie minimalny szum
zdejmowałem też zworki ale nie ma dźwięku
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam ponownie mamy lipiec w bardzo niedalekiej przyszłości myślę o zmienię wzmacniacza na słyszalnie lepszy - budżet wstępnie chciałem wydać około 1500zł

mój zestaw > Dynaudio excite X12 > Sony F570ES > po tuningu Dac magic 100 > laptop i pliki FLAC, MP3

Akustyka taka sobie średnio na jeża (12m2) lecz dalej mam nadzieje że można wyciągnąć z tego zestawu lepsze efekty :P

W obecnym systemie barwa jest raczej neutralna (bas jest fajnie dociążony ale środek pasma nie ma ciepełka i magii ) wysokie tony ciut za mało wyraziste wiem że to można skorygować kabelkami.

Nie wiem jak mój wzmacniacz gra względem konkurencji bo nie miałem porównania, zależy mi by poprawić separacje instrumentów, bardziej rozdzielczy i wyrafinowany dźwięk, średnie tony jak i wokale bardziej naturalne i wciągające, mile widziany szybszy bardziej zwarty bas. 

z góry dziękuje za pomoc :P

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj @Arko55

Sony, jaki posiadasz jest dość niezłym wzmacniaczem, znam go dobrze, i wiem o czym piszesz. Pomieszczenie nie jest duże, więc ciśnienia może nie warto szukać, natomiast myślę, że warto by było pomyśleć o wzmacniaczu przyzwoicie wydajnym prądowo, ale jeszcze nie spawarką. Tak sobie myślę, że może to zagrac u Ciebie np. z Audiolabem:

https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-zintegrowany-audiolab-8000-s-CID99-IDmVNEc.html

Dźwięk szybki, dobry timing, wypełniony. 

Zakładam, że będziesz starał się odsłuchiwać kilka urządzeń, więc dopisałbym Roksana Kandy. Rozważyłbym także Arcama Alpha 10-tkę. Bardzo dobry ten drugi, aczkolwiek ciężko chyba w tych pieniądzach i w bardzo dobrym stanie. Nie wiem, jak chodzą ostatnio te wzmacniacze. Raczej rzadko ktoś chce się go pozbyć. Dźwięk szybki, holograficzny, może odrobinę krzykliwy czasami, ale dynamiczny, z wykopem. Niezłe umiejętności w zakresie pracy basem. Uważaj na egzemplarze grzebane i "przerabiane". 

Ze swojej strony, jeśli mówisz o wyrafinowaniu to dodam Luxmana LV113/117. Zagra z ładniejszą barwą, miękko, ale bez ospałości. Tutaj polecam jednak posłuchać, albowiem może się okazać, że będzie mnóstwo emocji, wyrafinowania, neutralnie, ale może zbyt "lampowo". Może Ci się spodoba. Uważaj na zmęczone życiem egzemplarze. 

I na koniec Rotel. Szukałbym RA-980. Polecam, ale tez nie namawiam, albowiem może być tutaj problem z tym wyrafinowaniem w określonym zakresie.  

Może ktoś dorzuci coś jeszcze, ale wziąłbym pod lupę kilka wzmacniaczy i trochę odsłuchiwał. 

Oczywiście, nad akustyką popracować zawsze warto. '

I na koniec, zawsze możesz swoje przygody opisać w klubie kolumn Dynaudio :) :

Pozdrawiam serdecznie. 

 

Edytowano przez Revo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiolub w zacnej cenie bez dwóch zdań, a co z wyższymi modelami Sony w cenie do 1500 zł Revo mamy serie 7.. ES jak sądzisz czy warto w Sony może też dalej iść? Jest jeszcze jolida ale tu już zakup ciężki do zrobienia ze względu na słabą dostępność. Warto jeszcze o moim Thule wspomnieć może ktoś słuchał w połączeniu z dynaudio? Jeszcze warto nad AA MAP się zastanowić 105 za 900 zł chociaż tu może z detalem być problem, ale za to okablowaniem można coś podziałać.

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o Audiolabie czy Roksanie, na pewno odrzucił bym Rotele być może wysokie tony nie będą specjalnie lepsze niż w moim Soniaku

@Revo Twój Luxman chodzi sporo poniżej tysiąca, miałeś jakieś porównanie do droższych wzmacniaczy?

Arcama alpha 10 narazie nigdzie nie widzę niestety.

Dla bardziej obeznanych jeszcze pytanie czy warto by iść w jakieś okazję od Atolla np in80 ?

"I na koniec, zawsze możesz swoje przygody opisać w klubie kolumn Dynaudio :"

Napiszę jesienią po upgrade wzmacniacza,kabli :P

 

 

Edytowano przez Arko55
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj @Sanwing

Można z serią 7xx od Sonego. Hmm, no można...ale ja bym jednak w tym budżecie poszukał i posłuchał czegoś innego. Niby przychodzi mi na myśl 730ES, ale jeśli kolega @Arko55 szuka wyrafinowania (z podkreśleniem tego, tak zakładam), to czemu nie skupić się na czymś jeszcze ciekawszym. Oczywiście, warto posłuchać i wysokiego modelu Sony, czemu nie? 

Tak, Thule, wiesz Sanwig, rzadko się trafiają, a to bardzo sensownie grające wzmacniacze. I tez bym tutaj dopisał do listy. 

Wiem o którym mowa Advance. Możliwe, ale nie wiem czy to dobry krok, niby mamy tam prądu pod dostatkiem na papierze, ale czy to się sprawdzi z Dynaudio. Szlif kablami może sie okazać zbyt trudny. Może seria MAX od AA.... W każdym razie, MAP 105 to bardzo chwalone urządzenie. 

Powtarzam - trzeba posłuchać, kto wie, co koledze podejdzie najbardziej. Może zupełnie coś innego. 

Mój Luxman @Arko55tak chodzi.... tylko wiesz, ja za swój zapłaciłem więcej. Nie pytaj z jakiego powodu, albowiem nakreślę tu litanie począwszy od grzebanych układów STK w tych wzmacniaczach na portalach aukcyjnych po zmęczone życiem egzemplarze. Czy porównywałem do droższych? Owszem. Do wspomnianego Roksana, Arcama (pierwszego miałem), Electrocompanieta ECI-1 (pierwszej wersji, w moim posiadaniu obok Luxa swego czasu, tutaj było za miękko), TEACa Ai1000 (tutaj nie koniecznie wyrafinowanie), Densen Beat-100 (fajnie). I kilku innych... na zasadzie przyjaznych odsłuchów u mnie wzmacniaczy znajomych kolegów. Nie będę wymieniał wszystkich. Z resztą seria X gra trochę inaczej niż Audience. 

Nie pytaj dlaczego zrezygnowałem z wspomnianych wzmacniaczy na rzecz wzmacniacza tańszego, bo to długa historia. 

Edytowano przez Revo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że Audiolab 8000 S (wersja angielska), to byłby bardzo dobry wybór w tej cenie. 
AA MAP 105 na pewno dałby radę. Naprawdę jest mocny, ma dobry zasilacz i dwa duże toroidy "pod maską". Jedynie co do detaliczności wysokich mógłby być problem. Bo to wzmacniacz dość rozdzielczy, ale trochę przyciemniony. Trzeba by zdecydowanie rozjaśnić przekaz źródłem, kablami, oryginalne zworki wymienić na srebrne, lub chociaż srebrzone i dać dobry złocony (czy lepiej posrebrzany - może być drogo) bezpiecznik. No i oczywiście jakiś "przejrzysty" kabel zasilający. Wiem co piszę, bo miałem dłuższy czas ten wzmacniacz. Bardzo mi się podobał.

Można by zaproponować inne wzmacniacze, ale cena byłaby już dużo wyższa, może nawet dwa razy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda ilość niskich tonów w omawianym MAP105? 

Wolę by wzmacniacz nie podbijał basu, nic nie stoi na przeszkodzie by było go ciut mniej. 

Średnica w audiolabie czy AA może być bardziej wciągająca i pełna?  

Będę mieć napewno 1500 do wydania ale jak widzę sporo tańsze modele też mogą zagrać poziom wyżej niż stary Sony 

Jeszcze dodam że pisano by łączyć dosyć dynamiczne wzmacniacze bo kolumny nie porażają na tym polu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem MAP 105 nie podbija on niskich tonów. Choć może tak się wydawać, ponieważ wysokie są podane nieco łagodniej, z przyciemnieniem. Co można oczywiście zniwelowąć odpowiednimi, kablami, zworkami (łączącymi pre i power), złoconym bezpiecznikiem. Z kolumnami podstawkowymi raczej nie martwiłbym się o nadmiar niskich tonów.

Bardziej soczysta, pełna i barwna będzie średnica w AA.

Obydwa wzmacniacze są dynamiczne. Audiolab będzie szybszy, bardziej detaliczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Angel za dobre porównanie obu wzmacniaczy.

Jeszcze wspominany Atoll in80 bez końcówki SE nie daje mi spokoju, czy to wyższa liga warto do niego dokładać po przeczytaniu testów (muzykalny i szybki, precyzyjny, bardzo dynamiczny...

Jeżeli odradzicie to raczej będę poszukiwać Audiolaba 8000s, chociaż widziałem na 1 ogłoszeniu wersję chińską :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Właśnie wczoraj sprzedawca nie uprzedził mnie gdy pisałem w sprawie o audiolaba 8000s i poszedł :(

panowie często wspominany wzmacniacz na forum, wiem że sporo droższy o ile taka by była jego cena końcowa co sądzicie jako wariant jeżeli nie znalazł bym 8000s w wersji angielsiej

http://allegro.pl/baltlab-epoca-1-v-3-i6881994346.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyborze Audiolaba 8000 S, kieruj się krajem produkcji. Nie kupuj made in PRC (China). Jeżeli S-ka to tylko produkcja z wysp. Tego modelu nie miałem możliwości słuchać, ani porównać z ver. 8000 A.

Obecnie jestem posiadaczem Audiolaba 8000 A, góra szczegółowa, analityczna, a zarazem spójna bez wyostrzeń. Słychać same "delicje" typu talerzyki, przeszkadzajki, żele, dzwoneczki, blachy - brzmienie bardzo naturalne. Średnica, głęboka, szeroka bardzo dużo szczegółów, których wcześniej nie słyszałem przy Rotelu. Bardzo dobra lokalizacja elementów źródeł pozornych. Dół - bardzo dobra kontrola tonów niskich. Moim zdaniem wzmacniacz bardzo plastyczny i uniwersalny. Wrażliwy na (każdy element toru) źródło dźwięku,  kolumny, kable, a także jakość nagrań. Wzmacniacz podaje bardzo naturalnie dźwięk i neutralnie, niczego nie dodaje od siebie. Swojego audiolaba kupiłem z Anglii, bardzo zadbany egzemplarz i wyszło odrobinę taniej z wysyłką niż zakup w kraju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hoo-Lec Dziękuje cały temat przeczytany

@1Ender  Również dziękuje za opinie wersji 8000A

W takim razie do listy sobie dopiszę "8000A wersje angielską" oraz sporo droższego Baltlaba epoca 1, pod koniec tego miesiąca zapadnie decyzja w najgorszym wypadku odsprzedam z bardzo niewielką stratą wzmacniacz ale doświadczenie wzrośnie :P

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Obawiam się że trafilem na jakiegoś oszusta... 

Pisałem z nim smsy również dzwonił do mnie ponoć wysłał w srode czy czwartek , dzis mamy wtorek a audiolaba nie słychać nie widać.

Dzwoniłem 3 razy nie odbiera a juz pieniądze dostał.

Co polecacie zrobić jeszcze :/

Oferta na olx zajęta jak zauważyłem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prokuraturę tylko policję. 

Ale reszta się zgadza. Im szybciej to zrobisz tym lepiej. Po mailu to za wiele nie zadziałają. Miejmy nadzieję że telefon był zarejestrowany na niego a nie na jakiegoś słupa.

Jestem dobrej myśli. Ale działania podejmij już. Wyślij koniecznie sms.

Sproboj też zadzwonić z innego numeru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...