Skocz do zawartości

Zestaw stereo do +-2000


Dymka

Recommended Posts

Witam,
Poszukuję zestawu stereo do kwoty około 2tys. Pokój około 25m2 ale dobrze by było żeby kolumienki dawały radę w ciut większych pomieszczeniach. Główny gatunek muzyczny i najważniejszy to reggae 75% i około 25% punk rock i wszelkie pokrewne gitarowego brzmienia zdecydowanie na szarym końcu ląduje jakiś pop czy cokolwiek nie interesują mnie takie brzmienia. Sprzęt chcę kupić używany żeby uzyskać wyzsza jakość. Źródłem dźwięku będzie komputer prawdopodobnie z karta dzwiekowa audio in motion sc808 chyba, że macie jakąś lepsza propozycje np. Zewnętrzny dac ale z tego co czytałem ta karta to najlepszy wybór do 1000zl jako źródło dźwięku, a nie chcę wydawać za dużo. Najważniejsze są dla mnie niskie tony akurat nie mogę sprecyzować jakie dokładnie brzmienie preferuje czy to miesisty bas Itp po prostu chcę żeby grało to dobrze icon_razz.gif. Poniewaz nie miałem zbytnio okazji do sprawdzenia tego, dotychczasowe moje głośniki to creative g500 więc oczekuje czegoś znacznie lepszego. Myślę że rozsądnym pomysłem będzie wydanie 1500 na kolumny i około 500-600 na wzmacniacz. Czekam na wasze propozycje. Dodam także ze mam możliwość kupna sprzętu w usa jeśli to pomoże wyrwac coś lepszego.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka reegae i punk rock to według mnie bardziej twardy, dokładny bas i detaliczna góra. Na kolumnach z miękkim, mięsistym basem , można utracić nieco charakter tych gatunków, niektóre dźwięki mogą zacząć się gubić( choć jak słuchałeś na komputerowych to masz dużą tolerancję na brzmieniowe niedostatki).
Choć oczywiście każdy ma prawo słuchać jak uważa.
Co do sensowności sprowadzenia czegoś w tym budżecie przez ocean, to raczej słaby pomysł i ryzyko. Z pewnością z czasem trzeba będzie myśleć o dac'u, lub najlepiej wypożyczyć celem porównania jakości z obecną kartą dźwiękową . Na razie wybrać jakieś ciekawe podłogówki i wzmacniacz, masz coś na oku wybranego ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic na oku, jestem otwarty na wszystkie propozycje. Co do ściągania to aktualnie przebywam w usa więc dlatego dodałem tą notke. Na ten moment nie mam żadnej karty dźwiękowej prócz Extreme Music i mam zamiar kupić ta audio in motion ponieważ z tego co czytałem jest porównywalna ze wszystkimi dacami do 1000zl a przy tym jest od nich dużo tańsza . Jeśli kolumny mają grać lepiej kosztem wyglądu to jak najbardziej, nie wiem czy jestem przywyxzajony do brzmienia komputerowego ponieważ ciągle czuje w nim niedostatki. Nie chce dudniacego basu. Rock można pominąć i najbardziej skupić się na reggae. Jeśli będzie to miało jakiś znaczący wpływ na jakośc dźwięku budżet można powiększyć o te np. 300-400zl to już w zależności od propozycji . Więc jestem otwarty na wszystko byle tylko to dobrze zabrzmiało. Z tego co gdzieś tam wyczytałem na kolumny należy przeznaczyć większą kwotę aniżeli wzmacniacz . Z biegiem czasu gdzieś tam w przyszłości może coś zmienię z zestawu aczkolwiek jakimś audiofilem nie jestem znowu więc oczekuje tylko przyjemnego dźwięku.


Edit
Co sądzicie o kolumnach tmr 120 nadadzą się do reggae czy jednak trzeba coś z szybszym basem np kappy? Zmiana budżetu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...