Skocz do zawartości

Co wybrac ?


pablopp50

Recommended Posts

Witajcie. Pojawilem sie na forum bo potrzebuje podpowiedzi od ludzi ktorzy sa znawcami tematu. Obecnie posiadam amplituner Marantza PM6004 oraz kolumny Mission M35i. Pokoj[ ma 35m2.Muzyke slucham roznorodna oprucz metalu i powaznej. W tym roku mam do wydania 10000 na amplituner stereo a w przyszlym mam zamiar przeznaczyc ok 8000 na nowe kolumny. Amplituner powinien posiadac wyjscia na 4 glosniki. Zastanawiam sie nad Zestawem Rotela RC1570/RB 1552mkii oraz Vincent Sv237. Mieszkam w UK i z odsluchem Vincenta jest duzy problem wiec nie moge porownac. A moze jakies inne propozycje ? Z gory dziekuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz chyba wzmacniacza stereo a nie amplitunera?
Dlaczego na wzmacniacz chcesz przeznaczyć więcej niż na kolumny? Zazwyczaj robi się odwrotnie.
Chcesz podłączyć cztery kolumny, czy cztery głośniki? Kolumny to obudowy, głośniki, zwrotnica, złącza, okablowanie wewnętrzne.
Głośniki, to części kolumn, przetworniki elektroakustyczne.
Jeśli chcesz jednak podłączyć cztery kolumny, to jak i dlaczego? Co Ci to da?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o wzmacniacz stereo. i o kolumny. Jesli chodzi o kwoty to moze byc odwrotnie. Jesli masz jakies konkretne propozycje wzmacniacza za 8000 a kolumn za 10000 to chetnie poslucham rady. Dlaczego 4 kolumny ? Kiedys mialem amplituner kina domowego i podlaczone 2 kolumny podlogowe plus 2 monitory. Sluchalem w trybie stereo. Podobalo mi sie ze dzwiek wypelnia cale pomieszczenie. Teraz mam jeszcze wiekszy pokoj wiec pomyslalem ze to dobry pomysl. Mozliwe ze kiedy zmienie sprzet to stwierdze ze jest to zbedne a na razie sa to moje subiektywne odczucia. Dopiero wchodze w ten wyzszy poziom sluchania w stereo wiec bede wdzieczny za kazda podpowiec. Chcialem zauwazyc ze zalezy mi na nowym sprzecie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie idź w czysty wzmacniacz.
Prześlij jakościowy między obecnym marantzem z missionamki będzie olbrzymi.
Marantz + misssion m35i mimo że osobno to ciekawe propozycje o tyle razem są hmm troszkę łagodne, zbyt mile.

Co do wzmakow w Anglii w tej cenir proponuje musical fidelity m5si lub roksan caspian m2.
Co do kolumn bierz póki jeszcze mają tannoy precisionach 6.4
A jak dograsz lepszą cenę to focal Aria 948 lub bowersy cm9

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, zdecydowanie nie. Stereo to dwie kolumny i tak ma być, bo jest najlepiej. Inaczej będzie bałagan w scenie stereo, nieoostrość lokalizacji instrumentów (o ile o czymś takim można tu mówić). Będą nieobecne lub mocno zniekształcone różne aspekty poprawnego odbioru stereo.
Czy jeśli będziesz chciał mieć lepszy obraz w kinie domowym, to ustawisz tak dwa projektory, by dawały dobry, ostry, prawidłowy obraz?
Na pewno nie. Stereo to w dużej mierze próba wiernego odtworzenia sceny z udziałem muzyków a nie zbiór różnych dźwięków rozmieszczonych bezładnie.
Jeśli nie słyszałeś dobrego zestawu stereo, to poprzedni z ampli KD i czterema kolumnami mógł Ci się wydawać dobrze i prawidłowo grający. Ale zapewniam Cię, że to nie było stereo.

By Ci pomóc trzeba by wiedzieć dużo o Twoich potrzebach, możliwościach i upodobaniach.
Jeśli ktoś nie znając tego proponuje Ci konkretny wzmacniacz albo kolumny może podać sobie rękę z wróżem Maciejem icon_mrgreen.gif
A takie wpisy często widzę na forum. I to często pochodzące od tych, od których powinno się wymagać najwięcej.
Jak powinien wyglądać pierwszy post i jakie powinny w nim się znaleźć informacje, oraz najlepiej rysunek pokoju wraz z wymiarami, jak to napisali koledzy, znajdziesz tu:
http://forum.audio.com.pl/Zmiana-kolumn--t44099.html
http://forum.audio.com.pl/Pierwszy-zestaw-...oju-t44466.html

Wzmacniacz dzielony jeśli jest w podobnej cenie jak zintegrowany niekoniecznie musi zagrać lepiej. A często bywa, że gorzej. Są tu korzyści z rozdzielenia pewnych elementów ale także wady takie jak koszt dwóch obudów, zasilaczy, innych elementów.
Jeśli wzmacniacz dzielony jest rozwinięciem idei brzmieniowej wzmacniacza zintegrowanego, to zagra lepiej, ale będzie musiał być sporo droższy.

Jeśli nie znasz tematu akustyki i ustawiania kolumn, to KONIECZNIE poczytaj te poradniki. Podstawą dobrego dźwięku jest zrozumienie tych spraw icon_idea.gif
http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen
http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie do tych 4 kolumn jakąś estradową końcówkę mocy za 800 zł, a pozostałe 7200zł odłóż na konto.
Po co inwestować w dobry i drogi wzmacniacz jak wszystkie smaczki i niuanse za które ludzie są gotowi zapłacić kupując takowy, pójdą ... nazwijmy rzecz po imieniu, się bujać.
Jak Ci przejdzie to słuchanie na 4 kolumnach, wtedy kupisz za 8000 zł normalny wzmacniacz.
Zostawisz sobie jedną parę kolumn, a drugą sprzedasz, a może obie i kupisz jedną parę jeszcze lepszych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za przydatne odpowiedzi szczegolnie Angelu za przekonanie do 2 kolumn. Rysowanie planu pokoju nie ma sensu bo niestety czeka mnie w najblizszym roku kolejna przeprowadzka. Pokoj napewno bedzie ok. 30m2. Zawsze staram sie aby siedziec naprzeciwko zestawu grajacego w jednadowej odleglosci od kolumn ok 5m. W pokoju nie ma wysokich mebli , tylko komody i sofa.Tak jak pisalem moge wydac 8000 w porywach do 10000.Slucham nie za glosno. A co slucham ? Np Lamb, Puracane, Depeche Mode, Marillion,polski rock oraz troche jazzu. Najtrudniej jest mi opisac preferencje co do dzwieku. Zalezy mi aby dzwiek brzmial naturalnie no nie byl zdlamszony. Na wyraznych basach i sopranach no bez przesady. dynamicznie i z dosyc otwarta scena jesli dobrze sie wyrazilem.. Nie chcialbym sie ograniczac jedynie do sprzetu ,ktory jest dostepny w Anglii. Nie jest dla mnie wazne czy firma jest bardzo znana czy nie wazne dzwiek i jakosz wykonania. Wyglad tez nie jest bez znaczenia Acha jeszcze jedna rzecz duzo slucham z kompa wiec przydal by sie niezly wbudowany DAC.Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jesteś w Anglii czy nie?

Masz tam richer, Sevenoaks, superfi, pewnie masę innych.
Odsłuchaj.
To że dwie kolumny to zdecydowanie yo wogole nie brałem pod uwagę że zostawisz te missiony.
Co do udzielonego sprzętu to zależy. Wzmacniacze z tego pułapu cenowego często mają osobne zasilanie przedwzmacniacza więc różnica będzie niewielka. Choć są zwolennicy tego systemu.

Idź odsłuchaj wspomnianych przezemnie wyżej. Określ czy takiego brzmienia szukasz czy też co Ci w nim nie pasowało.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...